2 940 2

Витоку даних внаслідок найбільшої в історії кібератаки на банки та державні сайти не зафіксовано, – Держспецзв'язку

Витоку даних внаслідок найбільшої в історії кібератаки на банки та державні сайти не зафіксовано, – Держспецзв'язку

Фахівці з кібербезпеки не зафіксували будь-яких витоків або спотворень даних внаслідок найбільшої в історії країни DDоS-атаки, що була спрямована на банківський сектор, офіційні сайти органів влади, енергетичний блок та портал "Дія".

Про це заявив заступник голови Держспецзв'язку з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Віктор Жора на прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна.

"DDоS-атаки часто використовуються для приховування деструктивних дій. Проте нами не отримано жодних сигналів про витік даних або їх спотворення", – сказав Жора.

Він також наголосив, що українським кіберфахівцям з безпеки вдалося значно знизити рівень шкідливого трафіку, запустивши центри очищення.

"Ми бачимо, що ресурси, які є мішенню цих атак, продовжують стабільно функціонувати. Це результат злагоджених дій суб'єктів кібербезпеки та свідчить про ефективність нашої роботи", – зазначив Жора.

У свою чергу віце-прем'єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підкреслив, що всі українські ресурси з кібербезпеки задіяні в режимі 24/7, щоб оперативно реагувати на подібні атаки.

"Ми готові до будь-якого сценарію: у нас скоординовані дії, працюють усі кіберцентри, приєднується бізнес. Держспецзв'язку на зв'язку з усіма нашими партнерами", – наголосив Федоров.

Начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк також додав, що за фактом DDOS-атаки на сайти банків та державних структур України розслідується кримінальне провадження, і, хоча говорити про виконавців рано, але видно слід спецслужб інших держав.

"Щодо того, що ми фіксуємо сьогодні і вчора, ці кібератаки. На сьогоднішній день йде робота в рамках кримінального провадження спільно з Офісом генерального прокурора. За фактами створення спеціальними та розвідувальними органами іноземних спецслужб злочинної організації для здійснення несанкціонованого втручання в комп'ютерні та інформаційно- телекомунікаційні системи органів державної влади, інших організацій та установ", – сказав Вітюк.

Він підкреслив, що поки що передчасно говорити про конкретних виконавців.

"У таких злочинах це тривала та складна робота", –сказав начальник департаменту кібербезпеки.

"Сьогодні ми бачимо, що вартість такої атаки досягає мільйона доларів: не може окремий хакер або група хакерів дозволити собі витратити такі кошти. Такі атаки проводять держави через спецслужби та спеціальну створену інфраструктуру. Ми чітко бачимо тут слід іноземних спецслужб. І є окремі ознаки схожості атаки вчора та сьогодні з тими атаками, які були 13-14 числа", – зазначив Вітюк.

У свою чергу начальник департаменту кіберполіції Національної поліції України Юрій Виходець додав, що за цим фактом Головне слідче управління Нацполіції розпочало кримінальне провадження за статтями 361 (несанкціоноване втручання у роботу автоматизованих систем, комп'ютерних мереж) та ч. 1 363 (порушення правил експлуатації комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку або порядку чи правил захисту інформації) Кримінального кодексу України.

"Вчора за зверненням одного з державних банків було розпочато перевірку", – повідомив він.

Виходець додав, що наразі вживаються заходи щодо встановлення причетних до DDOS-атаки осіб.

Як повідомлялося, починаючи з другої половини дня 15 лютого 2022 року спостерігалася потужна DDоS-атака на низку інформаційних ресурсів України. Зокрема, було зафіксовано перебої у роботі вебсервісів "Приватбанку" та "Ощадбанку". Також атаки зазнали сайти міністерства оборони та Збройних сил України.

Станом на 19:30 15 лютого роботу банківських веб-ресурсів було відновлено.

DDоS-атака – організація великої кількості запитів до сервера, що перевищує можливість сервера або відповідного інтернет-каналу, щоб зробити ресурси недоступними для користувачів.

Як повідомлялося, у ніч на 14 січня сайти органів влади зазнали масштабної кібератаки. За даними МВС, вона була спланована і проведена спецслужбами Росії і стала однією з найбільших за останні декілька років. Її ціллю стали ресурси 70 державних установ і державних органів. Зокрема, атаки зазнав і портал "Дія", після неї він декілька днів був недоступний.

Коментувати
Сортувати:
А как у россиян оказалитсь номера клиентов банков? Это все что нужно знать про банковскую тайну в Украине.
показати весь коментар
16.02.2022 19:03 Відповісти
Брэшуть
показати весь коментар
16.02.2022 19:21 Відповісти