Країни Євросоюзу не можуть домовитися про обмеження цін на російську нафту, – ЗМІ

Більшість країн Євросоюзу підтримують обмеження максимальних цін на російську нафту, проте поки що не можуть домовитися про те, яким воно має бути.
Про це повідомляють Bloomberg та Politico з посиланням на джерела, передає Радіо Свобода.
Рішення мало бути узгоджене 23 листопада, проте Польща та країни Балтії наполягають на тому, що запропоноване обмеження ціни на рівні $65 за барель не достатньо обмежить прибутки Росії від експорту енергоносіїв.
За даними джерел Politico, ці країни вимагають встановити стелю ціни на російську нафту у $30 за барель.
Водночас Греція, яка отримує доходи від транспортування російської нафти, не погоджується зменшити ліміт нижче $70 за барель, зазначає Bloomberg.
Обговорення цього питання тривають і в четвер, 24 листопада. Крім цього, сьогодні відбувається зустріч міністрів енергетики ЄС, на якій обговорюються заходи щодо стримування цін на природний газ.
Як повідомлялося, Європейський Союз в координації з G7 обговорює обмеження ціни на російську нафту від $65 до $70 за барель. Водночас деякі представники ЄС вважають, що запропонована стеля надто висока, адже ціна $65-70 за барель значно перевищує собівартість виробництва бареля нафти.
Обмеження, яке підтримують країни G7 та ЄС, заборонить компаніям з цих країни надавати послуги для експорту нафти з РФ, такі як страхування, посередництво та фінансова допомога, необхідні для транспортування російської нафти в будь-яку точку світу, якщо нафта не буде продана нижче узгодженої ціни. Мета ліміту – утримати російську нафту на ринку, щоб уникнути стрибків цін, і в той самий час зменшити доходи Москви.
Раніше обговорювалось встановлення ліміту на рівні між $40 і $60 за барель. У відповідь віцепрем'єр Росії Олександр Новак попередив, що Росія відмовиться постачати нафту та нафтопродукти країнам, які запровадять обмеження цін.
Обмеження ціни замінить план Європи щодо повної заборони фінансування та страхування постачання російської нафти, який має набути чинності 5 грудня. Офіційні особи США стурбовані тим, що ці санкції відріжуть російську нафту від світових ринків і призведуть до зростання цін на енергоносії, тому вони хочуть встановити обмеження ціни до цієї дати.