12 946 31

Росія не може вивести з Індії доходи від продажу нафти на мільярди доларів, – Bloomberg

путін,моді

Через дисбаланс у торговельних відносинах Росія щомісяця накопичує до $1 мільярда у рупіях, що зберігаються в індійських банках.

За останній рік Росія стала провідним постачальником нафти до Індії, значна частина сировини продається за рупії, які російські компанії не можуть вивести, повідомляє Bloomberg.

У першому кварталі дефіцит зовнішньої торгівлі Індії з Росією склав $14,7 млрд. Через це у Росії формується надлишок рупій – російським компаніям важко обміняти їх на рублі через валютні обмеження.

Через цей дисбаланс, на рахунках індійських банків щокварталу осідатимуть рупії на $2-3 мільярди, які Росія не зможе використовувати. Ця сума додасться до приблизно $147 мільярдів чистих іноземних активів, створених Росією за кордоном протягом 2022 року, зазначає агентство.

За даними джерел Bloomberg, наразі сторони обговорюють кілька варіантів вирішення цієї проблеми. Так, Центральний банк Індії (RBI) запропонував вкладати надлишок рупій у місцеві цінні папери, зокрема державні облігації Індії. Ще один варіант передбачає інвестиції російських компаній на індійських ринках капіталу або ж використання запасів рупій для інвестицій в індійські інфраструктурні проєкти в обмін на акції.

Однак для Росії єдиним прийнятним варіантом є використання валют третіх країн, таких як китайський юань або дирхам Об’єднаних Арабських Еміратів, кажуть джерела агентства. Водночас вони зауважують, що Росія має обмежений вплив на цю ситуацію через брак покупців на нафту, які могли б замінити Індію.

За даними Bloomberg, більшість рупій в індійських банках накопичилася на рахунках "Роснєфті", якій належить 50% акцій Nayara Energy Ltd., другого за величиною нафтопереробного підприємства Індії.

Агентство зауважує, що нездатність отримувати доходи від експорту нафти позбавляє Росію твердої валюти в той час, коли її експортери вже стикаються з затримками платежів. У підсумку це може призвести до девальвації рубля.

"Дисбаланси у торгівлі залишають Кремлю небагато хороших варіантів і вказують, наскільки мало він має переговорної сили на перекроєному глобальному ринку нафти, коли азійські потужні країни Індія та Китай отримують дешевшу російську нафту", – зазначає Bloomberg.

Як повідомлялося, на початку травня Індія та Росія припинили переговори про переведення розрахунків у двосторонній торгівлі в рупії, через побоювання російської влади, що вона не зможе використати потік індійської валюти.

Топ коментарі
+5
Это показательная история про страны с частично конвертируемой и неконвертируемой денежной единицей. Некому эти рупии не нужны, как и рубли, и кацапы не могут с ними ничего сделать, кроме как держать в Индийских банках. Это еще про то, откуда у США такой внешний долг, и почему они его каждый год вынуждены увеличивать. Потому что их валюта используется во всем мире как средство межгосударственных расчётов, и накопления юр. и физ. лицами, т.е. многие государства отвечают своими экономиками за устойчивую конвертацию доллара, и сами эти долги очень ликвидны и востребованы как ценные бумаги на рынках. Поэтому когда слышите от кого то про дефолт в США, то знайте что перед вами балбес...
показати весь коментар
01.06.2023 18:10 Відповісти
+5
То не індуси хитрі, то кацапи тупі.
показати весь коментар
01.06.2023 18:12 Відповісти
+4
Цыгане ведь из Индии? Москали пускай крашенными конями берут...
показати весь коментар
01.06.2023 17:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Покличуть хай арахамів на допомогу, і вони швидко все "освоять".
показати весь коментар
01.06.2023 17:29 Відповісти
Цыгане ведь из Индии? Москали пускай крашенными конями берут...
показати весь коментар
01.06.2023 17:38 Відповісти
на 150 років всю кінопродукцію боллівуду... джімі аяа
показати весь коментар
01.06.2023 19:47 Відповісти
это называется "вилка"
показати весь коментар
01.06.2023 17:41 Відповісти
можно фигурками слонов из дерева взять )
показати весь коментар
01.06.2023 17:46 Відповісти
Хай вивозять міліарди синіми слонами.
Ну або чорними

Ото індійського чаю кацапи насьорбаються
показати весь коментар
01.06.2023 18:19 Відповісти
Невже у Індії геть нічого купити не можна ?
показати весь коментар
01.06.2023 17:57 Відповісти
Для ведення війни в Україні--не можна.
показати весь коментар
01.06.2023 18:12 Відповісти
моє питання мабуть вийшло риторичним.

Чай, каву, ліки, солодощі, прянощі, текстиль ... не так вже і мало.
показати весь коментар
01.06.2023 18:45 Відповісти
Ані солодощами, ані чаєм москалі воювати не будуть. Від індусів їм потрібне те, що вбиває українців. Але війна з Пакистаном та, головне, можливі потенційні санкції не дозволяють зробити такий "бартер" між цими державами.
показати весь коментар
01.06.2023 20:06 Відповісти
Для забезпечення внутрішнього ринку рф товарами усе згодиться. Не тільки військового призначення.
показати весь коментар
01.06.2023 20:38 Відповісти
Коли кацапів турбував внутрішній ринок?
Чи ви не знаете, що в сересері ні чаю, ні кави навіть індійських випити не можна було?
показати весь коментар
01.06.2023 21:26 Відповісти
РФ-ія нинішня не Союз. Вже наполовину капіталізьм, - кава і чай потрібні.

При Союзі можна було випити індійські чай та каву. Були, може не так поширені. Так їх і зараз не дуже видно.
показати весь коментар
02.06.2023 12:38 Відповісти
Там дуже великий внутрішній ринок, 1.5 млд людей. А купити там дійсно нічого, медикаменти везуть, тканини. В мене чотири слоника дерев'яних е...
показати весь коментар
01.06.2023 18:20 Відповісти
147 млрд., за рік рашисти заробили тільки на нафті у Індії, а ще скільки по світу заробляють...
За день на 17-50 млн., ракет вистрілюють, питання : коли закінчаться ракети у Рашистів й чи закінчаться взагалі???
P. S. Йшов 11й ракет "жорсткіх" санкцій......
P. S. S. Кацапи дохнутимуть від голоду а ***** нелюдь й Кремль буде виробляти ракети а не продукти, це вже було у історії кацапів.
показати весь коментар
01.06.2023 18:07 Відповісти
Хе хе хитрі індуси знайшли спосіб взути кацапів,після розвалу рф всі активи спишуть на свою користь...
показати весь коментар
01.06.2023 18:07 Відповісти
То не індуси хитрі, то кацапи тупі.
показати весь коментар
01.06.2023 18:12 Відповісти
Это показательная история про страны с частично конвертируемой и неконвертируемой денежной единицей. Некому эти рупии не нужны, как и рубли, и кацапы не могут с ними ничего сделать, кроме как держать в Индийских банках. Это еще про то, откуда у США такой внешний долг, и почему они его каждый год вынуждены увеличивать. Потому что их валюта используется во всем мире как средство межгосударственных расчётов, и накопления юр. и физ. лицами, т.е. многие государства отвечают своими экономиками за устойчивую конвертацию доллара, и сами эти долги очень ликвидны и востребованы как ценные бумаги на рынках. Поэтому когда слышите от кого то про дефолт в США, то знайте что перед вами балбес...
показати весь коментар
01.06.2023 18:10 Відповісти
Не буду сперечатися, але сумнівне пояснення.
Боргові амерські папери купують, потім "тримають у себе". То нащо амери їх випускають і продають, створюючи собі проблеми ?? Така весела гра ??
показати весь коментар
01.06.2023 18:41 Відповісти
Вони ніяких собі проблем не створюють, той дефолт, який кожен рік вилазить, дійсно формальність і фінансова гра, яка всіх влаштовує, бо гарантує стабільність світових фінансових ринків. Може колись з'явиться щось інше, а може ні. Простий приклад, вам дають на вибір пачку "паперових нікчемних, незабезпечених" баксів, і мішок настоящих, класних, вітчизняних буряків, що ви візьмете? Отож...
показати весь коментар
01.06.2023 18:51 Відповісти
А шо за проблема? Нехай віддають іх на репарації для України - а рахунок фонду Репарацій зроблять у Лондоні під керивництвом Джонсона
показати весь коментар
01.06.2023 18:40 Відповісти
Яка цікава схема!
Нафту продає країна, а гроші у іноземних банках осідають на рахунках конкретних осіб, підсанкційних у цивілізованому світі.
Ніколи такого не було, аж раптом на тобі
показати весь коментар
01.06.2023 19:02 Відповісти
Індуси російського кентавра (срака з двох стрін) бхай бхай з обох сторін!
показати весь коментар
01.06.2023 19:06 Відповісти
якби це були не брехливі та смішні санкції а справжні, які звуться ембарго то ті гроші були б конфісковані та пішли на українську армію.
показати весь коментар
01.06.2023 19:18 Відповісти
У важкі часи в псевдоімперії бартер в ходу. А чого в Індії реально занадто багато, та це індусів. Нехай ними беруть для хоч якогось утримання своїх знелюднених млн. кв. км.
показати весь коментар
01.06.2023 19:40 Відповісти
Так давно вже настав час виплачувати зарплату в Московії в рупіях.
показати весь коментар
01.06.2023 19:56 Відповісти
Ніззя!
Ніззя рупії з Індії вивозити.
Можна тільки ширпотребом, циганським 🤣
показати весь коментар
01.06.2023 21:29 Відповісти
***** всех снова переиграл мнагахадовачкой