3 099 10

Галущенко підтвердив переговори про придбання ядерних реакторів російського виробництва у Болгарії

герман,галущенко

Міненерго України справді веде переговори з Болгарією про придбання двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого енергетичного обладнання.

Цю інформацію на брифінгу підтвердив міністр енергетики Герман Галущенко, передає "Укрінформ".

"Я можу сказати, що йдуть перемовини. У нас зараз немає в системі Запорізької АЕС, але є високий рівень готовності третього блоку на Хмельницькій станції. Відповідно, це дало б нам можливість пришвидшити генерацію додатково в систему", – сказав Галущенко.

За його словами, встановлення реакторів планується під час війни спільно з американською компанією Westinghouse.

"Ми не залежні від Росії вже зараз і не будемо залежати в будь-якому технічному обслуговуванні", – додав Галущенко.

Як повідомлялося, на початку липня парламент Болгарії доручив уряду країни почати переговори з Україною про продаж ядерних реакторів ВВЕР-1000 російського виробництва, придбаних для недобудованої атомної електростанції "Белене". Ціна угоди не може бути меншою, ніж заплатила сама Болгарія – близько 600 млн євро.

Прем'єр-міністр Болгарії Николай Денков під час пресконференції в рамках візиту президента України Володимира Зеленського минулого тижня сказав, що переговори уже почалися.

Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки ВВЕР-1000 загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках).

На ХАЕС є два частково побудовані енергоблоки під реактор ВВЕР-1000. У 2017 році тодішній гендиректор ХАЕС Микола Панащенко казав, що їх хочуть добудувати з використанням реакторної установки чеської компанії Skoda JS.

У листопаді 2021 року "Енергоатом" підписав угоду про будівництво п'ятого і шостого енергоблоків на ХАЕС за американською технологією.

Нагадаємо, у 2006 році "Росатом" виграв міжнародний тендер на будівництво двох енергоблоків ВВЕР-1000 на АЕС Белене у Болгарії, але через три роки проєкт було зупинено. У 2012 році Болгарія взагалі відмовилась від будівництва станції.

Топ коментарі
+3
очередная кацапская бабушка
показати весь коментар
12.07.2023 21:23
+3
Без атомної енергетики ви зараз платили б більше 10 гривен за кожен кіловат. А паливо для реакторів вже давно купується у США. Встановлення реакторів планується спільно з американською компанією Westinghouse.
показати весь коментар
13.07.2023 01:36
+2
нас не беруть в нато!!!!!!
чому?????
навіть гадки нема....
показати весь коментар
12.07.2023 19:25
Коментувати
Сортувати:
нас не беруть в нато!!!!!!
чому?????
навіть гадки нема....
показати весь коментар
12.07.2023 19:25 Відповісти
Без атомної енергетики ви зараз платили б більше 10 гривен за кожен кіловат. А паливо для реакторів вже давно купується у США. Встановлення реакторів планується спільно з американською компанією Westinghouse.
показати весь коментар
13.07.2023 01:36 Відповісти
очередная кацапская бабушка
показати весь коментар
12.07.2023 21:23 Відповісти
Можливість з економити час це гарний шанс. Но як це буде виглядати в масмедіа та сприйнято світом? І чому б не купити французькі реактори чи британські, можна навіть японські...

Взагалі в ідеалі було реверсинжинирингом тобто зворотною розробкою на пару наприклад з Польщею, Туреччиною чи ще кимось зробити реактори самим.

У нас якщо по чесному то просто вибору немає. Партнери завжди можуть кинути! Тому треба мати свою технологію АЕС та виготовлення топлива. Якщо не виключно нашу то на пару з кимось бо це гарантії та можливості...
показати весь коментар
13.07.2023 02:41 Відповісти
Розробляти реактори в Україні немає кому - усі виїхали, сьогоднішні випускники КПІ, Одеської політехніки не здатні це зробити.

Щоб це виглядало пристойно у медіа, встановлення реакторів планується спільно з американською компанією Westinghouse.

Паливо виготовляти дуже доррого і боїться захід ділитись з нами такими технологіями.
показати весь коментар
13.07.2023 12:54 Відповісти
Ну я ж не просто так написав про партнерів. 😉

І до речі розробляти нічого не треба. Є готовий виріб. Його по "атомарних шарах" зрізається, шари сканується спектроскопом і цілою тьмою інших датчиків, і потім маємо самі детальні креслення які тільки можна. Залишається лиш на основі цього розробити чи скоріше підібрати інструменти для виготовлення. Звичайно можуть знадобитись якісь унікальні технології по виготовленню із матеріалознавства, сопромату і т.п. бо хз з які там матеріали-сплави в реакторі можуть використовуватись. Но в теорії у нас все це має бути в особливості враховуючи що цей реактор ніфіга не нова технологія.
показати весь коментар
14.07.2023 01:37 Відповісти
Эра ядерной энергетики в Германии, которая длилась более шести десятилетий, подошла к концу. В ночь на воскресенье, 16 апреля, власти отключили от сети три последние работающие атомные электростанции (АЭС) - Isar 2 в Баварии, Neckarwestheim 2 в Баден-Вюртемберге и Emsland в Нижней Саксонии.
Министр охраны окружающей среды и ядерной безопасности ФРГ Штеффи Лемке (Steffi Lemke) уверена, что отказ от атомной энергетики сделает Германию более безопасной. "Риски, связанные с атомной энергетикой, в конечном счете не поддаются контролю в случае аварии
Сопредседательница партии "зеленых" Рикарда Ланг (Ricarda Lang) заявила в Twitter, что выход из ядерной энергетики означает "окончательное вступление в эпоху https://www.dw.com/ru/proizvodstvo-elektricestva-v-frg-mify-i-fakty-ob-ugle-gaze-atome-i-vie/a-64937052 возобновляемых источников энергии ".
показати весь коментар
13.07.2023 08:32 Відповісти
Галущенко підтвердив переговори про придбання ядерних реакторів російського виробництва у Болгарії Джерело: https://biz.censor.net/n3430622

Зе влада це проросійська структура і це кращий доказ цьому твердженню.
Питання в тому як ії вдправити на "пенсію".
показати весь коментар
13.07.2023 11:24 Відповісти
Не успел Галущенко освоиться на новой должности, как возглавляемая им юридическая служба «Энергоатома» с треком проиграл арбитражный суд одиозному молдавскому олигарху Вячеславу Платону, много лет пытавшегося захватит контроль над госкомпанией с помощью типичной долговой схемы. Платон требовал с «Энергоатома» деньги за поставленное оборудование (оказавшееся ржавым и негодным) плюс проценты за просрочку платежа - в общей сумме 28 миллионов долларов. Несколько лет юристы «Энергоатома» успешно выигрывали все суды, признававшие требования Платона незаконными. Но вот пришел Галущенко - и «Энергоатом» тут же проиграл арбитражный суд в Петербурге, а госкомпания сразу же перечислила Платону требуемую сумму. https://skelet.info/galushenko/