Галущенко підтвердив переговори про придбання ядерних реакторів російського виробництва у Болгарії

Міненерго України справді веде переговори з Болгарією про придбання двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого енергетичного обладнання.
Цю інформацію на брифінгу підтвердив міністр енергетики Герман Галущенко, передає "Укрінформ".
"Я можу сказати, що йдуть перемовини. У нас зараз немає в системі Запорізької АЕС, але є високий рівень готовності третього блоку на Хмельницькій станції. Відповідно, це дало б нам можливість пришвидшити генерацію додатково в систему", – сказав Галущенко.
За його словами, встановлення реакторів планується під час війни спільно з американською компанією Westinghouse.
"Ми не залежні від Росії вже зараз і не будемо залежати в будь-якому технічному обслуговуванні", – додав Галущенко.
Як повідомлялося, на початку липня парламент Болгарії доручив уряду країни почати переговори з Україною про продаж ядерних реакторів ВВЕР-1000 російського виробництва, придбаних для недобудованої атомної електростанції "Белене". Ціна угоди не може бути меншою, ніж заплатила сама Болгарія – близько 600 млн євро.
Прем'єр-міністр Болгарії Николай Денков під час пресконференції в рамках візиту президента України Володимира Зеленського минулого тижня сказав, що переговори уже почалися.
Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки ВВЕР-1000 загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках).
На ХАЕС є два частково побудовані енергоблоки під реактор ВВЕР-1000. У 2017 році тодішній гендиректор ХАЕС Микола Панащенко казав, що їх хочуть добудувати з використанням реакторної установки чеської компанії Skoda JS.
У листопаді 2021 року "Енергоатом" підписав угоду про будівництво п'ятого і шостого енергоблоків на ХАЕС за американською технологією.
Нагадаємо, у 2006 році "Росатом" виграв міжнародний тендер на будівництво двох енергоблоків ВВЕР-1000 на АЕС Белене у Болгарії, але через три роки проєкт було зупинено. У 2012 році Болгарія взагалі відмовилась від будівництва станції.
чому?????
навіть гадки нема....
Взагалі в ідеалі було реверсинжинирингом тобто зворотною розробкою на пару наприклад з Польщею, Туреччиною чи ще кимось зробити реактори самим.
У нас якщо по чесному то просто вибору немає. Партнери завжди можуть кинути! Тому треба мати свою технологію АЕС та виготовлення топлива. Якщо не виключно нашу то на пару з кимось бо це гарантії та можливості...
Щоб це виглядало пристойно у медіа, встановлення реакторів планується спільно з американською компанією Westinghouse.
Паливо виготовляти дуже доррого і боїться захід ділитись з нами такими технологіями.
І до речі розробляти нічого не треба. Є готовий виріб. Його по "атомарних шарах" зрізається, шари сканується спектроскопом і цілою тьмою інших датчиків, і потім маємо самі детальні креслення які тільки можна. Залишається лиш на основі цього розробити чи скоріше підібрати інструменти для виготовлення. Звичайно можуть знадобитись якісь унікальні технології по виготовленню із матеріалознавства, сопромату і т.п. бо хз з які там матеріали-сплави в реакторі можуть використовуватись. Но в теорії у нас все це має бути в особливості враховуючи що цей реактор ніфіга не нова технологія.
Министр охраны окружающей среды и ядерной безопасности ФРГ Штеффи Лемке (Steffi Lemke) уверена, что отказ от атомной энергетики сделает Германию более безопасной. "Риски, связанные с атомной энергетикой, в конечном счете не поддаются контролю в случае аварии
Сопредседательница партии "зеленых" Рикарда Ланг (Ricarda Lang) заявила в Twitter, что выход из ядерной энергетики означает "окончательное вступление в эпоху https://www.dw.com/ru/proizvodstvo-elektricestva-v-frg-mify-i-fakty-ob-ugle-gaze-atome-i-vie/a-64937052 возобновляемых источников энергии ".
Зе влада це проросійська структура і це кращий доказ цьому твердженню.
Питання в тому як ії вдправити на "пенсію".