Росія обмежила експорт бензину та дизпалива через рекордне зростання цін

Російський уряд запровадив тимчасове обмеження на експорт автомобільного бензину та дизельного палива для стабілізації цін на внутрішньому ринку.
Відповідне розпорядження підписав голова уряду РФ Міхаіл Мішустін, його деталі не розкриваються, пише російський "Коммерсант".
"Тимчасові обмеження допоможуть наситити ринок палива, що в свою чергу дозволить знизити ціни для споживачів", – сподіваються у російському уряді.
Крім того, там доручили організувати щоденний моніторинг закупівель палива для потреб сільгоспвиробників "з оперативним коригуванням обсягів".
У Міненерго РФ уточнили, що запроваджені обмеження мають на меті припинити "сірий" експорт моторних палив і мають тимчасовий характер.
Читайте також: Кремлю не вдається стримати подорожчання пального: Ціни на бензин і дизпаливо в Росії знову б’ють рекорди
Як повідомлялося, напередодні віцепрем'єр РФ Олександр Новак анонсував "кардинальні заходи" для стабілізації паливного ринку.
За даними російських ЗМІ, уряд РФ обговорював підвищення експортного мита на нафтопродукти до $250 за тонну для стабілізації цін на внутрішньому паливному ринку. Але проти цього виступали російські нафтопереробні компанії, погрожуючи, що це може призвести до нестачі палива.
Наразі експортне мито у РФ для світлих нафтопродуктів становить $6,4 за тонну, а для темних – $21,4 за тонну. Розмір мита влада встановлює щомісяця, залежно від цін на нафту.
Нагадаємо, ціни на бензин у Росії зростають з весни. Тоді голова Мінфіну РФ Антон Сілуанов повідомив про плани знизити вдвічі компенсації нафтовим компаніям за постачання палива на внутрішній ринок (паливний демпфер) з 60 млрд до 30 млрд рублів на місяць. Наприкінці липня президент Володимир Путін підписав відповідні поправки до Податкового кодексу.
15 вересня біржові ціни бензин А-92 вперше перевищили 70 тис. рублів за тонну. Також рекордно дорожчали бензин А-95 та дипаливо.
анекдот