13 569 19

"Охочих виділяти кошти все менше": Голова Мінфіну попередив про складнощі з фінансуванням бюджетного дефіциту

сергей,марченко

Україна у 2024 році потребує $43 мільярди зовнішнього фінансування для покриття дефіциту державного бюджету, але залучити ці кошти буде складніше, ніж цього року.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у ефірі національного телемарафону, передає Інтерфакс-Україна.

"Охочих виділяти кошти все менше і менше. Але це не означає, що коштів не буде, і це не означає, що ми перестали працювати. Ми цього року гарантовано забезпечуємо близько $42 млрд зовнішнього фінансування дефіциту бюджету. Я сподіваюся, і ми робимо все можливе для того, щоб це було гарантовано і 2024 року", – сказав міністр.

Марченко зазначив, що це питання обговорювалося на засіданні керівного комітету Міжвідомчої донорської Координаційної платформи для України, яке відбулося 26 вересня.

За його словами, складнощі із залученням зовнішнього фінансування пов'язані, зокрема, з тим, що з кожним місяцем збільшується кількість питань щодо того, наскільки платники податків країн-партнерів готові фінансувати Україну.

"Але це діалог, ми показуємо переваги, ми показуємо, що буде, якщо вони нам не будуть давати кошти, ми показуємо наші успіхи і ту шалену роботу, яку роблять наші збройні сили, стримуючи одну з найбільших армій світу", – наголосив очільник Мінфіну.

"І я вважаю, що у нас достатньо аргументів і підстав не просто просити, а вимагати підтримки. І ми готові робити всі необхідні реформи та заходи для того, щоб ця підтримка надходила нам своєчасно та в повному обсязі", – додав Марченко.

Він також повідомив, що у 2024 році на фінансування інфраструктурних проєктів у рамках відновлення також планується залучати зовнішнє фінансування, оскільки наявних цього року на ці цілі коштів від конфіскації активів "дочок" російських "Сбєрбанку" та "ВЕБу" вже не буде, як і половини відрахувань від прибутку Нацбанку

Тому Марченко закликав Верховну Раду стримати свої бажання вносити суттєві зміни до держбюджету, оскільки він збалансований і 53% його видатків спрямовані на безпеку та оборону.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у вересні схвалив та вніс до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду держбюджету на суму 1,56 трлн грн та видатками у розмірі 3,1 трлн грн. Зокрема, видатки за напрямком "оборона й безпека" передбачені у сумі 1,69 трлн грн.

Дефіцит держбюджету закладено на рівні 1,6 трлн грн або близько 20,4% прогнозованого ВВП, його планується профінансувати за рахунок зовнішніх запозичень на загальну суму 1,77 трильйона гривень.

Топ коментарі
+6
Звільніть добровільно поляну, слуги.
показати весь коментар
28.09.2023 16:27
+6
а як щодо затягнути ремінці?
депутатам, посадовцям, чиновникам, наглядовим???
зменшити витрати на обслуговування всіх їх.
показати весь коментар
28.09.2023 17:12
+6
Який ідіот !! Хамло ! Воно ще і погрожує...Після такого тону бажаючих допомагати ще менше буде. Щоб ця гніда гроші зразу всяким шурмам ригівським переганяла. ?
показати весь коментар
28.09.2023 20:21
Коментувати
Сортувати:
Формування Державного і місцевих бюджетів в Україні на наступний 2024 рік рік в умовах режиму воєнного стану, а фактично в лещатах повномасштабної й жорстокої війни з пітьмою, проводиться за хибним алгоритмом.
Так, для Держбюджету відома розхідна частина і дохідна в частині внутрішніх надходжень та гарантованих зовнішніх траншів. Тобто, тут розрахунок виходить із витрат, які не можуть бути скорочені через загрозу погіршення фінансування оборони і соціалки.
Натомість, при формуванні місцевих бюджетів йде процес навпаки: відома дохідна частина на бюджетний рік, яка у переважної більшості місцевих громад суттєво перевищує нагальні витрати, і під неї місцеві депутати починають видумувати власні, які здебільшого лягають у корупційні схеми.
Таку практику під час війни необхідно зламати і об'єднати всі бюджети в один!
Місцевим громадам централізовано погодити бюджети лише у межах видатків, що передбачені законодавством й для підтримки критичної інфраструктури. Всі решта вивільнених коштів з очікуваної дохідної частини скерувати на покриття дефіциту Держбюджету.
От тоді і зовнішньої фінансової допомоги не потрібно буде!
показати весь коментар
28.09.2023 16:24 Відповісти
Щось, агрохімією потягнуло.

Хочуть вирішити питання нецільвого використання коштів - досить постанови уряду. Але такий варіант навіть не розглядається.
Все зводиться до "всі гроші мають належати центру", а зєрмачня буде вірішувати кому дати, а кому ні. Що відмити, а що банально вкрасти.

Минулого року, ліквідація наслвдків обстрілів велася з бюджетів громад. Тепер, щоб щось поремонтувати, треба за власними грошима йти до гєтманцева.
Чудова перспектива. А головне, наскільки швидшим стане процес відновлення!
показати весь коментар
28.09.2023 16:46 Відповісти
Зрозуміло, що при нинішній зе-владі провести таку бюджетну скрутку неможливо, бо рівень недовіри до теперішніх політкерманичів не лише в місцевих громад, а й у всього українського народу вийшов за всі прийнятні рамки. Це, до-речі, і є першопричиною урізання фінансування зі сторони міжнародних донорів, що спричиняє величезний бюджетний дефіцит.
Тому цю вищу владу потрібно міняти, й чим скоріше це станеться, тим більше шансів в України перемогти у війні без катастрофічних втрат.
Пропонована реформа є абстрагованою від суб'єктивного чинника арахамій і гетьманцевих із кіндерсюрпризом шурмою-молодшим в придачу, адже об'єктивні обставини вимагають суворої централізації всіх наявних в Україні ресурсів для ведення війни і перемоги.
А що буде далі в економіці якщо нічого не зміниться?
Ось короткий прогноз: зараз Уряду не вистачає коштів на більш як 50% видаткової частини Держбюджету. А якщо не знайдуться гарантовані джерела покриття цього дефіциту?
Тоді для збалансування Бюджету в дохідну частину будуть вностити статтю, яка передбачає викуп Нацбанком урядових облігацій, тобто нічим не підкріплену емісію безготівкової гривні, що гарантовано матиме наслідок її девальвацію до 80 грн. за $1 та більш як 50% річну інфляцію.
показати весь коментар
28.09.2023 19:40 Відповісти
Звільніть добровільно поляну, слуги.
показати весь коментар
28.09.2023 16:27 Відповісти
Та ти що. А як же "західні партнери бачать, що у нас низький рівень корупції, вони все розуміють". Партнери народ України розуміють, а не вас, політиків та недолугих міністрів.
показати весь коментар
28.09.2023 16:40 Відповісти
...але менше мутити на схемах ми все одно не будемо
показати весь коментар
28.09.2023 16:51 Відповісти
Памятаю,що при "ПОПЕРЕДНІКУ",коли яник і Ко залишили казну з нулем--міністри і депутати довгий час одержували мінімалку І ЦЕ ПРИ РІЗНОШЕРСТНІЙ КАОЛІЦІЇ Було зменшено штати різних держ органів,зменшено кількість міністерств, різних комітетів і т.іш. А що зараз--роздуті штати ,сотні високооплачуваних радників,замів,міністрів Зарплати захмарні,а толку в управлінні державою НЕМАЄ, Агов.73 % ви це хотіли?
показати весь коментар
28.09.2023 17:10 Відповісти
а як щодо затягнути ремінці?
депутатам, посадовцям, чиновникам, наглядовим???
зменшити витрати на обслуговування всіх їх.
показати весь коментар
28.09.2023 17:12 Відповісти
Может з тютюновою мафією почнете щось робити?
показати весь коментар
28.09.2023 18:15 Відповісти
американские плательщики налогов наверно узнали сколько ахметов с коломойским помог ЗСУ, точнее многих шокирует что коррупционеры даже у войну не перестают воровать , уже смешно как клоуны ездят по миру с протянутыми руками в то время как другие клоуны покупают элитные дома автоо и отдыхают гдето в таиланде.
показати весь коментар
28.09.2023 19:10 Відповісти
Розігнати повністю усіх державних службовців. Залишити кілька бухгалтерів, які перераховуватимуть зарплату і виплати ЗСУ. Закупівлями і поставками нехай займаються англосакси. Все інше не потрібне зараз. Користі від українських можновладців - нуль, а витрати на них божевільні, ще й компрометують Україну на міжнародному поприщі.
показати весь коментар
28.09.2023 19:11 Відповісти
Ганна Бондар.
Сподіваюсь, ви не закликаєте розпустити наш Конституційний Суд і позбавити його учасників знатних пенсій, жалування та безкоштовних комунальних послуг ?
Інакше це буде зовсім не по-людськи!
показати весь коментар
29.09.2023 09:19 Відповісти
Який ідіот !! Хамло ! Воно ще і погрожує...Після такого тону бажаючих допомагати ще менше буде. Щоб ця гніда гроші зразу всяким шурмам ригівським переганяла. ?
показати весь коментар
28.09.2023 20:21 Відповісти
"Охочих виділяти кошти все менше і менше."
Охочих красти - стала кількість, вибори можуть змінити ситуацію на 180°, але ж 73 дупоголовиїх не сплять.
показати весь коментар
28.09.2023 20:22 Відповісти
І в цей самий момент ми знову перекладаємо бруківку і закуповуємо шкіряні барабани
показати весь коментар
29.09.2023 00:13 Відповісти
Во заливает ... денег им все меньше дают. Не верю! Тут даже про Военного Вождя сообщают то про виллу в израильском Ришпоне, где наслаждаются жизнью пенсионеров его родители, то про виллу в египетской Эль-Гуне, оформленную на его тещу. И на Ермака глянешь - постоянно сытое выражение лица. Шурма вообще бабло из бюджета сотнями миллионов выгребает за электроэнергию, поставленную оккупантам. Да и на местах постоянно то плитку , то асфальт перекладывают. Так , что не надо Марченко нам свой квартальный юмор демонстрировать.
показати весь коментар
29.09.2023 08:28 Відповісти
Треба владі Зе просто перестати красти. Життя пересічних українців погіршилось але життя друзів 95 кварталу та їх родичів значно покращилось. Хто ж буде інвестувати коли вони все одно все вкрадуть.
показати весь коментар
29.09.2023 08:30 Відповісти
Потрібно терміново гнати в шию, віддати під суд і карати цю злодюжну сикливу продажну камарілю.
Перевибори, бо інакше вони угроблять Україну!
показати весь коментар
29.09.2023 09:43 Відповісти
Україна розбереться і без зовнішнього фінансування, коли наведено порядок в думі, та судовій системі, наприклад, за що судді отримують такі космічні суми пожиттєвих виплат 100000/міс., що вони роблять такого надзвичайного, вони що ризикують життям, своїми кінцівками, переживають стрес сутками на війні з рашистами, про депутатів то взагалі... пе@ць