Байден просить у Конгресу додаткові $106 мільярдів, з них понад $60 млрд – для України

Президент США Джо Байден спрямував бюджетний запит до Конгресу для виділення додаткового фінансування на потреби національної безпеки та підтримки союзників і партнерів США.
Як повідомляється на сайті Білого дому, бюджетний запит передбачає виділенні коштів для допомоги Україні та Ізраїлю у сфері безпеки, підтримку партнерів у Тихоокеанському регіоні, посилення безпеки на кордоні США з Мексикою та для гуманітарних потреб.
За підрахунками Bloomberg, запит передбачає виділення фінансування на загальну суму $106 мільярдів. У тому числі $61,4 мільярда – на допомогу для України, $14,3 мільярда – на зміцнення оборони Ізраїлю, а також $10 мільярдів на гуманітарні заходи, які включатимуть значну допомогу палестинським мирним жителям.
Крім того, Білий дім просить $13,6 мільярда на посилення охорони кордону між США та Мексикою та боротьбу з торгівлею фентанілом, а також ще $7,4 мільярда на інші пріоритети національної безпеки, включаючи допомогу партнерам в Індо-Тихоокеанському регіоні, таким як Тайвань.
У контексті України бюджетний запит передбачає виділення $30,6 мільярда Міністерству оборони США (DOD), зокрема:
- $18 мільярдів на заміну озброєнь, переданих Україні зі складів Міноборони США, та відшкодування витрат на оборонні послуги та військову освіту для українських військових, збільшення виробництва боєприпасів та техніки;
- $12 мільярдів на Ініціативу сприяння безпеці України.
Крім того $2,5 млрд передбачено для закупівлі боєприпасів для підрозділів американської армії у Європі, $4,6 млрд – на підтримку персоналу Міноборони США, $1,2 млрд – на підтримку військово-морського флоту, $2,6 млрд – на виконання секретних програм. Також мільярди доларів передбачені для інших потреб Міноборони США.
Водночас бюджетний запит передбачає виділення $11,8 мільярда на бюджетну підтримку для України на наступні 12 місяців.
Як повідомялося, у серпні президент США Джо Байден запросив додаткову допомогу для України в розмірі $24 млрд, викликавши опір з боку багатьох республіканців. У підсумку 30 вересня у США до закону, який передбачає фінансування роботи уряду на 45 днів, не увійшло положення про виділення коштів на допомогу Україні на $6 млрд. Це питання було пріоритетним для демократів і викликало жваві дискусії, продемонструвавши розбіжності між представниками обох партій.
Зауважимо, що наразі робота Конгресу США заблокована, оскільки конгресмени-республіканці не можуть призначити спікера.
Пол, який очолював бюро, що наглядає за передачею зброї, сказав ВВС, що, на його думку, дії Ізраїлю порушують положення законодавства США, спрямовані на обмеження продажу зброї порушникам прав людини.
Утім, жоден закон не може бути ухвалений Палатою представників, якщо вона не має постійного спікера.
Республіканці, які мають незначну більшість у палаті, не можуть домовитися між собою щодо кандидата, спричинюючи параліч у роботі нижньої палати парламенту.
Тож, попри широку підтримку фінансування України й Ізраїлю у Сенаті, ухвалити її не можливо без згоди Палати представників.