359 0

Арештований керівник Полтавського комбінату Жеваго вийде під заставу в 400 мільйонів гривень

ferrexpo,гзк,полтавський

Група Ferrexpo вирішила внести заставу за заарештованого голову правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Віктора Лотоуса після того, як суд зменшив її розмір з 999,99 млн грн (близько $27 млн) до 400 млн (близько $11 млн).

Згідно із біржовим повідомленням Ferrexpo, рішення про зменшення розміру застави Печерський районний суд Києва ухвалив на засіданні 30 жовтня, передає Інтерфакс-Україна.

"Після детальної оцінки позиції радою директорів компанії та зважаючи на фінансове становище групи, група прийняла рішення виплатити зменшений розмір застави, щоб голова правління ПГЗК міг повернутися до роботи. Група, як і раніше, вважає, що претензії щодо продажу відходів компанією ПГЗК необґрунтовані", – зазначається у повідомленні.

Водночас Ferrexpo зауважує, що суди в Україні можуть вимагати додаткових виплат застави у зв'язку з розслідуванням справи про відходи або з іншими існуючими чи новими судовими позовами проти групи або її вищого керівництва.

Як повідомлялося, наприкінці вересня Печерський районний суд обрав запобіжний захід для голови правління гірничо-збагачувального комбінату Віктора Лотоуса у вигляді арешту з правом внесення у розмірі 999,99 млн гривень.

Нацполіція повідомила йому про підозру у незаконному видобуванні надр на понад 157 млрд грн. Топменеджеру інкриміновано незаконне видобування корисних копалин та зловживання повноваженнями, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, під керівництвом підозрюваного підприємство, маючи ліцензією на видобування лише залізної руди, незаконно обробляло та реалізовувало інші породи корисних копалин, які були отримані в процесі видобування.

Слідчі вважають, що ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Натомість їх обробляли та отримували щебінь трьох різних фракцій, який продавали суб’єктам підприємницької діяльності. У Ferrexpo пояснювали, що йдеться про відходи виробництва, які підприємство змогло переробляти та продавати. Відтак, в компанії наполягають, що не мали отримувати окремий дозвіл на їх видобуток. 

За даними Нацполіції, з 2015 по 2021 роки було незаконно видобуто понад 20 млн куб м корисних копалин, а сума завданих збитків становить понад 157 млрд грн.

Коментувати
Сортувати: