Блокування кордону з Польщею: У Мінінфраструктури чекають офіційних вимог від протестувальників

Польські страйкарі продовжують блокувати три пункти пропуску на кордоні з Україною. Водночас українська сторона досі не отримала офіційних вимог від протестувальників.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
Як наголосили у відомстві, міністерство перебуває у постійній комунікації з посольством у Польщі, Міністерством інфраструктури Польщі, Єврокомісією та українськими перевізниками й прикордонними службами, щоб вирішити ситуацію.
"З інформації, яка доступна з повідомлень медіа та соцмереж, серед вимог: скасування транспортного безвізу – тобто повернення до системи дозволів на вантажні перевезення, окремі смуги й окремі черги для вантажівок з номерами ЄС і порожніх, доступ до системи "Шлях". За наявності офіційної та аргументованої позиції з боку польських партнерів ми відкриті до конструктивного діалогу. Для нас важливо, щоб інтереси перевізників обох країн були враховані", – наголосили у міністерстві.
Своєю чергою голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських протестувальників Україна навіть не обговорюватиме.
"Україна не має наміру навіть обговорювати повернення до дозвільної системи. Угода про лібералізацію вантажних перевезень була ратифікована та погоджена усіма членами ЄС і підписана між Європейським союзом та Україною, а не якоюсь окремою країною", – написав Найєм на своїй сторінці у Facebook.
Він додав, що головною причиною підписання Угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом були порушення Угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
"Справа у тому, що відповідно до ст. 136 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, відповідно до якої Сторони не запроваджують умов взаємного доступу на ринок, які є більш обмежувальними у порівнянні з ситуацією, що склалася на дату, що передує даті набрання чинності Угодою. Тепер лише дві цифри: у 2016 Україна мала квоту на 200 000 польських дозволів, а вже у 2021 році ми отримали лише 120 тисяч дозволів", – зауважив Найєм.
На його думку, таким чином польська сторона прямо порушувала права України, оскільки створювала умови, які були гіршими, ніж ті, які існували на момент набрання чинності Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.
Як повідомлялося, 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску "Ягодин-Дорохуськ", "Краківець-Корчова", "Рава-Руська-Хребене".
Організатори протесту планують пропускати лиш по одному вантажному автомобілю на годину. Водночас протестувальники обіцяють пропускати вантажні автомобілі з вантажами безпекового, гуманітарного характеру, ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються, тощо. Організатори протесту також не будуть перешкоджати руху автобусів та легкового транспорту.
Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні.
Акція польських перевізників планується терміном на два місяці. Причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.
вимоги відомі всім у соц мережах, лише не дятлам з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури... може під сраку міністра? тоді в.о. буде більш росторопніший
А врни ж таки те ж демпінгують....
Крім того, ніхто не забороняє польським фірмам наймати наприклад українських водіїв та платити їм менше, що впринципі вони масово і роблять, на чому і зароблять дуже великі кошти.