У Києві на пів року закрили нову гілку метро на Теремки, для пасажирів запустять наземні маршрути. КАРТА

Рух поїздів між станціями столичного метрополітену "Деміївська" та "Теремки" закрили на час ремонту перегінного тунелю. Очікується, що ремонтні роботи триватимуть пів року.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Раніше планувалося перекрити рух поїздів 9 грудня. Утім, пізніше вирішили не чекати та зупинили рух уже 7 грудня.
Так, поїзди курсуватимуть "синьою" гілкою метро між станціями "Героїв Дніпра" та "Либідська".
Зазначається, що обмеження на ділянці "Теремки" – "Деміївська" вводяться у зв'язку з необхідністю термінового проведення ремонту перегінного тунелю між станціями. Рух поїздів на цьому відрізку доведеться повністю зупинити до завершення робіт.
Водночас станції метро "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.
Також для перевезення пасажирів запустять дублюючі маршрути наземного транспорту від "Теремків" до "Либідської".
Нові маршрути наступні:
- тимчасовий автобусний маршрут №2м "Кібернетичний центр – ст. м. "Теремки" – ст. м. "Либідська". На ньому працюватиме 60 автобусів з інтервалом руху 1 хв.
- тимчасовий тролейбусний маршрут №43к "Кібернетичний центр – ст. м. "Либідська". Працюватиме 20 тролейбусів з інтервалом у 3 хв.
- шлях автобусного маршруту №38 подовжується до ст. м. "Либідська". Працюватиме 5 автобусів з інтервалом у 17 хв.
- водночас рух тролейбуса № 50 "Вул. Милославська – ст. м. "Либідська" тимчасово припиняється.
- на тролейбусному маршруті №50к "вул. Милославська – пл. Дарницька" збільшується кількість рухомого складу. Працюватиме 10 тролейбусів з інтервалом у 9 хв.
У Київському метрополітені наголосили, що питання безпеки пасажирських перевезень є пріоритетом. Зупинка руху поїздів на цій ділянці лінії метро – вимушений крок для уникнення позаштатної ситуації під час інтенсивного руху поїздів.
"Так, через нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколо ґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з'явився ризик втрати стійкості тунельних споруд.
Перегінні тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська" споруджувалися в поймі річки Либідь у 2008-2010 роках підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах, при штучному водозниженні", – пояснили в КМДА.
За попередніми розрахунками, відновлювальні роботи триватимуть близько 6 місяців і проводитимуться на поверхні землі.
Звісно, метро у ролі укриття - це надзвичайно добре. Однак це, все таки, транспорт. А укриття можуть бути окремо.
Метро на естакадах, ймовірно, було би навіть ДЕШЕВШЕ, аніж метро в тунелях.
Але головне, що метро на естакадах - це КРАСИВО ! - Це НАДЗВИЧАЙНО ПРИВАБЛИВО не тільки для ТУРИСТІВ, але і для САМИХ МЕШКАНЦІВ МІСТА, адже з нього можна дивитися на красу краєвидів міста, і при цьому ЛЕТІТИ над ним і крізь нього, не застрягаючи у тяганині дорожнього руху і частих зупинок, як у наземному транспорті.
Ванкувер, Канада показує, ЯК КРАСИВО виглядає метро на естакадах. Але і Києву пощастило: хоча і значно меншою мірою, однак червона гілка таки виходить над поверхнею землі, даючи короткий ковток цього шику і цієї краси біля р. Дніпро (бо після ст.м. Лівобережна її опускають спочатку на поверхню (ще все одно ще красиво, хоча і менше), а потім взагалі опускають нижче землі, закриваючи краєвиди. Зелена гілка тільки на мості виринає "на світ", а потім знову занурює пасажирів у нудну темряву підземелля (а машиністам, можливо, ще й іншим працівникам метрополітену ідуть підвищені зарплати за підземний стаж).
Радянська звичка ховати в тунелях всі кабелі електро постачання, разом з телефонною і іншими комунікаціями іноді бере уверх над здоровим глуздом, бо дешево.
Харкову метро на поверхні тільки сниться - один прольот у два кілометри біля Барабашова і той накрили ковпаком радянські клоуни, знову ж таки - бо там проходять кабелі електроживлення, телефонні і нщі комунікації.