Експорт українських товарів впав до одного з найнижчих показників за десятиліття, – Свириденко

За підсумками 2023 року обсяги українського експорту товарів склали майже 100 млн тонн, що на 112 тисяч тонн більше, ніж у 2022 році. Втім, у вартісному вимірі показник впав на 18,7% – до $35,8 млрд.
Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, попри збільшення експорту окремих категорія товарів (зокрема, меблів і цукру), валютний виторг від більшості експортних статей минулого року зменшився.
Наприклад, наймасовіший за обсягом експортний товар – кукурудза при фізичному зростанні обсягів на 5% приніс на 16,8% менше валютного виторгу, ніж роком раніше. Загалом минулого року з України вивезли 26,2 млн тонн цієї зернової культури.
"Надходження від експорту торік сягнули одного з найнижчих показників за останнє десятиліття. Це очікуваний та об’єктивний результат, який став наслідком проблем в логістиці. Наразі ми поволі їх розв’язуємо", – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.
На відміну від експорту, імпорт у грошовому вимірі торік зріс та склав $62,2 млрд доларів. Найбільше Україна імпортувала паливо (на $7,8 млрд), товари з категорії "різне" (на $3,7 млрд), лікарські засоби (на $1,7 млрд) та БПЛА (на $681 млн). Також у топ позиціях імпорту – автомобілі, добрива та засоби захисту рослин.
У підсумку, дефіцит зовнішньої торгівлі товарами минулого року зріс до $26,4 млрд.
Як повідомлялося, негативне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами у 2022 році зросло у 2,3 раза порівняно з 2021 роком – до $11,13 млрд із $4,77 млрд.
у 2024 році експорт, як стрільне ,як стрільне?
що саме, меле свириденко?
що, ось ось, на чолі з зе!янетряпкаякась, воно, поволі їх розв'яже?
яким чином?
логістика зросте, чи проблеми з виробництвом? яке, в свою чергу, наслідки дворічного методичного знищення економіки україни, як зовні так і внутрішнє, саме отією свириденко?
все, як і з обороною у цій війні, те саме...
62 ярда імпорту.
. Сама велика стаття паливо- аж 7,8 ярдів.
06 ярда безпілотники
. ТОварі різні - аж 3,7 ярда.
Так на що ж інше пішов залишок у 50 ярдів?
На викачку грошей по фіктивним контрактам. Західні краіни вливали гроші у резерви, а камарілья Зеленьського викачала із них майже 50 мільярдів долларів!
У загальних обсягах ввезених у січні-вересні 2023 року товарів 65% склали такі категорії товарів:
машини, устаткування та транспорт - $14,1 млрд, під час митного оформлення зазначених товарів до бюджету сплачено 100,6 млрд грн, що складає 31% надходжень митних платежів;продукція хімічної промисловості - $8,4 млрд, під час митного оформлення зазначених товарів до бюджету сплачено 57,2 млрд грн, що складає 17% надходжень митних платежів;паливно-енергетичні товари - $7,9 млрд, під час митного оформлення зазначених товарів до бюджету сплачено 68,0 млрд грн, що складає 21% надходжень митних платежів.
До трійки найбільш експортованих з України товарів увійшли:
продовольчі товари - $16,1 млрд,метали та вироби з них - $3 млрд,машини, устаткування та транспорт - $2,3 млрд.
https://export.gov.ua/news/5015-tovaroobig_ukraini_za_9_misiatsiv_2023_roku
За тими даними які вказують у митних документах експортери?!
А чому не за вартістю зерна на товарних біржах?!
Свириденко примітивно прикриває схему ухиляння вилучення експортерами валютної виручки з обороту та залишення її за кордоном.
За межі України зерно вивозиться за заниженою ціною, а як тільки воно перетинає кордон, то ціна його реалізації стає біржовою тобто реальною.
Різницю експортери просто не повертають в Україну.
Міністерство економіки не просто спостерігає за цією схемою, а по суті її прикриває!
тупорили наобирали "вирок" власній державі.