586 5

Спільна операція СБУ і ГУР: Українські дрони атакували фабрику "Шахедів" та потужний НПЗ у Татарстані (оновлено)

нпз

Вранці у вівторок, 2 квітня, безпілотники атакували російські нафтопереробні підприємства у Єлабузі та Нижньокамську, що в Республіці Татарстан.

Цю інформацію підтвердив голова Татарстану Рустам Мінніханов.

Він запевнив, що "серйозних руйнувань немає, технологічний процес підприємств не порушено". При цьому у Єлабузі зруйноване приміщення, шість осіб постраждали.

За інформацією українських ЗМІ, в Єлабузі" атакували підприємства, де з іранських комплектуючих збирають дрони "Шахед", якими Росія завдає ударів по Україні.

Крім того, безпілотник атакував нафтопереробний комплекс у Нижньокамську в Татарстані. Атака на НПЗ є спільною операцією СБУ і ГУР Міноборони, повідомило джерело агентства Інтерфакс-Україна.

Йдеться про еафтопереробний завод "Танеко" російської компанії "Татнєфть", розташований приблизно за 1300 кілометрів від лінії фронту. На фотографіях з місця події видно, що безпілотник влучив в установку первинної переробки, яка переробляє близько 155 000 барелів нафти на день, повідомляє Reuters.

Джерело агентств у російській нафтовій галузі стверджує, що пошкодження установки не критичне. Такої ж версії дотримуються російські офіційні особи. Пропагандистські ЗМІ повідомляли, що на нафтопереробному заводі спалахнула пожежа, яка була ліквідована протягом 20 хвилин і не вплинула на виробничі процеси.

Нафтопереробний завод "Танеко" може переробляти понад 17 мільйонів тонн нафти на рік (340 тис. барелів на день), на нього припадає близько 6,2% всіх переробних потужностей у Росії. Установка первинної переробки нафти, в яку влучив безпілотник, забезпечує близько половини потужності заводу.

Останніми місяцями Україна почала активно атакувати нафтопереробні заводи Росії, другого за величиною експортера нафти в світі, що вже позначилось на прибутках Москви від експорту нафтопродуктів. За підрахунками Reuters, близько 14% нафтопереробних потужностей Росії зупинили роботу внаслідок атак безпілотників.

Що відомо проудари України по російським НПЗ

За даними Reuters, у першому кварталі 2024 року мінімум сім російських нафтопереробних заводів зупиняли роботу через атаки українських безпілотників. Удари уразили потужності з переробки 4,6 млн тонн нафти, або 7% від загального обсягу переробки у РФ.

Через побоювання зменшення виробництва біржові ціни на бензин та дизпаливо у Росії стрімко зростають.

Одним із останніх роботу зупинив Куйбишевський НПЗ (Самарська область). БпЛА атакували цей завод у ніч на 23 березня. Після атаки завод зупинив роботу нафтопереробної установки CDU-5, через що потужності підприємства знизилися вдвічі.

У ніч на 15 березня безпілотники атакували російський НПЗ "Первый завод" у Калузькій області. Обладнання заводу зазнало пошкоджень, зайнялася пожежа.

13 березня Новошахтинський НПЗ у Ростовській області Росії призупиняв роботу після атаки дронів. Це найбільший постачальник нафтопродуктів на півдні Росії та єдиний НПЗ у Ростовській області. Його повна потужність – 5,6 млн тонн.

Того ж дня безпілотники атакували рязанський НПЗ "Роснєфті", внаслідок чого пошкоджень зазнали дві установки первинної переробки нафти. На них припадає 70% потужності заводу, проте ступінь пошкоджень власник заводу приховує.

У ніч на 12 березня, безпілотники атакували нафтопереробний завод компанії "ЛукОйл" у Нижньогородській області, він також призупинив роботу. Внаслідок удару виведено з ладу найбільшу установку з переробки нафти, яка забезпечували 53% переробки на НПЗ.

У січні на цьому ж НПЗ на сталася аварія. Тоді завод зупинив одну з двох установок каталітичного крекінгу через вихід з ладу компресорного обладнання, яке неможливо замінити найближчим часом через санкції. Через аварію виробництво бензину АІ-95 на підприємстві знизилося приблизно на 200 тисяч тонн на місяць.

Також раніше зафіксовано атаки безпілотників на інші російські нафтопереробні об'єкти.

Побоюючись дефіциту палива на внутрішньому ринку, Росія з 1 березня 2024 року відновила заборону на експорт бензину.

Коментувати
Сортувати:
ну шо, тепер на черзі НПЗ https://www.google.com.ua/maps/place/53%C2%B024 "Газпром-Нефтехим Салават" . До нього від кордону 1300 км. Теж не маленький НПЗ, і там стирчать поки що цілі дві установки ЕЛОУ АВТ-6 и АВТ-4. А ППО там нема.
показати весь коментар
03.04.2024 05:43 Відповісти
Сюди потрібно штук 10 запустити,щоб гарантовано знищити.
показати весь коментар
03.04.2024 08:56 Відповісти
ні, не треба нищити все, що там знаходиться на теріторії заводу на площі 6 квадратних кілометрів. Достатньо влучання по одному дрону на колону АВТ-4 та АВТ-6, і виробництво стане на рік чи навіть більше. Проблема тільки у тому, щоб дрони "прорвались" через прикордонні області росії, а далі там у глубєнях ППО нема, там тільки глядачі, які знімають атаку дрона.
показати весь коментар
03.04.2024 09:30 Відповісти
Я про те щоб гарантовано рознести там все
показати весь коментар
03.04.2024 10:36 Відповісти
нема сенсу відрізати ворогу яйця, якщо вже встромив ножа у серце.
показати весь коментар
03.04.2024 11:58 Відповісти