Наслідки ударів по російських НПЗ: Виробництво бензину у Росії впало на 12%, нафтові компанії розпродають запаси

Російські нафтопереробні підприємства зменшили виробництво бензину за останній тиждень березня до 110,7 тис. тонн на добу, це на 12% менше середнього показника в лютому.
Водночас виробництво дизпалива зменшилося до 231 тис. тонн на добу – це на 3,5% менше, ніж у лютому, пише російський "Коммерсант" із посиланням на дані Росстату.
Виробництво бензину у Росії падає через пошкодження установок первинної переробки на НПЗ внаслідок атак українських безпілотників.
Через це зупинені установки на Рязанському НПЗ (АТ-6 та АВТ-4), Куйбишевському НПЗ (АВТ-4 та АВТ-5) та Сизранському НПЗ (АВТ-6) "Роснєфті", а також Нижегородському НПЗ (АВТ-6) "Лукойла".
За даними джерел видання, російські нафтові компанії вже ремонтують пошкоджені установки, але повернення їх до роботи триватиме щонайменше до середини червня.
"Ми плануємо вивести низку НПЗ із ремонтів у квітні-травні, можливо, до початку червня. Усі об'єкти, які мали пошкодження, будуть введені", – заявив напередодні російський міністр енергетики Микола Шульгінов.
При цьому російським нафтовим компаніям наказано збільшити виробництво на інших потужностях, вони також продають пальне із запасів. В результаті після різкого злету оптових цін у середині березня минулого тижня бензин на російській біржі подешевшав. Проте цього тижня зростання цін відновилося, зокрема через психологічний ефект атаки безпілотників на НПЗ у Нижньокамську. Так, 3 квітня бензин А-95 у європейській частині РФ подорожчав на біржі на 1,5% за день – до 65,4 тис. руб. за тонну.
Що відомо проудари України по російським НПЗ
Як повідомлялося, вранці у вівторок, 2 квітня, безпілотники атакували російський нафтопереробний комплекс у Нижньокамську в Татарстані. Атака на НПЗ є спільною операцією СБУ і ГУР Міноборони.
Йдеться про нафтопереробний завод "Танеко" російської компанії "Татнєфть", розташований приблизно за 1300 кілометрів від лінії фронту. Безпілотник влучив в установку первинної переробки, яка переробляє близько 155 000 барелів нафти на день, але пошкодження установки не критичне, стверджують російські посадовці.
За підрахунками Reuters, у першому кварталі 2024 року мінімум сім російських нафтопереробних заводів зупиняли роботу через атаки українських безпілотників. Удари уразили потужності з переробки 4,6 млн тонн нафти, або 7% від загального обсягу переробки у РФ.
Через побоювання зменшення виробництва біржові ціни на бензин та дизпаливо у Росії стрімко зростають.
Одним із останніх роботу зупинив Куйбишевський НПЗ (Самарська область). БпЛА атакували цей завод у ніч на 23 березня. Після атаки завод зупинив роботу нафтопереробної установки CDU-5, через що потужності підприємства знизилися вдвічі.
Питання риторичне, але все таки поставлю його: куди буде пріорітетом віддавати паливо - на посівну чи на армію?
Він на відстані всього 40 км від українського кордону. Він ще довго ще буде працювати на росію?
Чи араХімія не дає його знищити бо планує продовжити купувати там російський бітум і асфальт для нового великого крадівництва?