7 302 44

Дефіцит кадрів є у всіх галузях. Україні потрібно 4,5 мільйона додаткових працівників, – Мінекономіки

строительство,мост,запорожье

Дефіцит кадрів фіксують у всіх сферах і це, за даними опитувань, є головною проблемою бізнесу зараз.

Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна на Київському міжнародному економічному форумі, передає Інтерфакс-Україна.

"Ви сказали про цифри і прогнози, і я впевнена, що багато хто з присутніх у цьому залі чув і про 8,6 млн додаткових працівників, як нам повідомила Міжнародна організація праці в результаті свого дослідження. Міністерство економіки проводило окреме дослідження, і ми встановили, що нам потрібно 4,5 млн додаткових працівників на ринку праці", – зазначила вона.

Бережна додала, що "величезним полем" для співпраці і уряду, і бізнесу, і громадських організацій є створення більшої кількості програм, які допоможуть українцям бути більше конкурентоспроможними на ринку праці.

Читайте також: Брак робочої сили вперше очолив рейтинг проблем бізнесу, – ІЕД

За її словами, в Україні вже є програми перенавчання та ваучерів, а також існує Coursera та її проєкт підвищення кваліфікації Reskill, у межах якого надаються 30 тис. стипендій.

"Але водночас це крапля в морі, тому що в Україні приблизно 8 млн всередині держави економічно неактивного населення. Чи це люди, які не шукають роботи з певних причин у зв'язку з інвалідністю, чи це ветерани, які не знайшли себе на ринку праці, чи то це жінки, які не можуть поєднувати сімейні обов'язки та робочі обов'язки", – наголосила Бережна.

Тому, як вважає заступниця міністра, величезна робота має бути виконана, щоб активувати ці групи економічно неактивного населення.

Нагадаємо, у вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував впровадження принципу "воюй або працюй", що має допомогти збільшити кількість робочих місць та рівень середньої зарплати, а також наповнити бюджет.

Водночас серед найбільших проблем, з якими українці стикаються під час пошуку роботи, є низький рівень заробітної плати за наявними вакансіями. Із цим погоджуються 56,3% опитаних Центром Разумкова. Також 51,9% респондентів повідомляють про відсутність робочих місць за фахом.

Як повідомлялося, у серпні зафіксували рекордну за час повномасштабної війни кількість вакансій. Зокрема, роботодавці роозмістили на порталі з пошуку роботи Work.ua – 115 482 пропозиції.

Топ коментарі
+39
навіть лінь коментувати....вже і не смішно. наші чиновники з галактики Кін-Дза-Дза.. "правітельство на другой планєтє, радной"
показати весь коментар
07.11.2024 15:09
+36
платити треба не прокурорам інвалідам , а роботягам
показати весь коментар
07.11.2024 15:12
+21
Мой пример
Дебил нач тцк сбрехал что отправляет в учебку ПВО, а привезли в пехоту.
Ну и как вы думаете, какой уровень доверия к тцк после такого?
показати весь коментар
07.11.2024 15:18
Коментувати
Сортувати:
навіть лінь коментувати....вже і не смішно. наші чиновники з галактики Кін-Дза-Дза.. "правітельство на другой планєтє, радной"
показати весь коментар
07.11.2024 15:09 Відповісти
платити треба не прокурорам інвалідам , а роботягам
показати весь коментар
07.11.2024 15:12 Відповісти
...працівників для ТЦК
показати весь коментар
07.11.2024 15:13 Відповісти
Мой пример
Дебил нач тцк сбрехал что отправляет в учебку ПВО, а привезли в пехоту.
Ну и как вы думаете, какой уровень доверия к тцк после такого?
показати весь коментар
07.11.2024 15:18 Відповісти
вигрібати з підприємств чоловіків набагато легше ніж поштучно ловити, пачку повісток директору в зуби і план виконав.
показати весь коментар
07.11.2024 15:19 Відповісти
значит директор гнида, раз передал персоналку работников третьим лицам
показати весь коментар
07.11.2024 16:52 Відповісти
там штраф космічний.
показати весь коментар
07.11.2024 17:32 Відповісти
А що заважає звільнитися працівнику в такому випадку?
показати весь коментар
07.11.2024 18:00 Відповісти
да какой штраф, если контора тцк не законна, всё на лоха, пусть каждый сотрудник тогда запретит директору в письменном виде под его роспись передачу своей персоналки и всё
показати весь коментар
07.11.2024 18:04 Відповісти
Пішов шукати роботу і не повернувся! ТЦК зустрів по дорозі!
показати весь коментар
07.11.2024 15:20 Відповісти
Хочу сказати що можливо частини так званої економічно неактивного населення, вони можуть бути закордоном просто у нас числитись в межах держави.
Були популярні схеми з двома паспортами серед заробітчан або виїзд не відмічений в базі прикордонників.
показати весь коментар
07.11.2024 15:20 Відповісти
Больше платите спецпенсий.
показати весь коментар
07.11.2024 15:24 Відповісти
Так на роботу можна влаштуватись тільки через ТЦК! Потім посилають на ВЛК, а потім ти вже працевлаштований на полігоні наступного дня!
показати весь коментар
07.11.2024 15:25 Відповісти
Особливо кадровий дефіцит відчувається в суддівський системі, прокуратурі, податковій і митниці
показати весь коментар
07.11.2024 15:31 Відповісти
Говоріть прямо:
ДУПА!
Повна ДУПА в економіці!
Зате, як ПОРЖАЛИ!.....
показати весь коментар
07.11.2024 15:34 Відповісти
Ці .уки й далі ржуть: Бережна додала, що "величезним полем" для співпраці і уряду, і бізнесу, і громадських організацій є створення більшої кількості програм, які допоможуть українцям бути більше конкурентоспроможними на ринку праці. Джерело: https://biz.censor.net/n3518816
показати весь коментар
08.11.2024 10:12 Відповісти
Коли єж дефіцит, то йдуть угору ціни. А тут якачь дивина: страшний дефіцит робочих рук - і занизька оплата праці.

Щось десь не сходиться.
показати весь коментар
07.11.2024 15:39 Відповісти
Це так не вирішується.
показати весь коментар
08.11.2024 08:54 Відповісти
- Воювати пішли всі (с)
показати весь коментар
07.11.2024 15:42 Відповісти
всі піти воювати не можуть. військо хтось має утримувати. західну допомогу ми на військових не витрачаємо, а фінансуємо їх з бюджету напряму
показати весь коментар
09.11.2024 00:34 Відповісти
Нема ніякого дефіціту кадрів. А є вкрай знахабнілі хазяї, котрі, користуючись нагодою (бо на тому світі нарешті їх "нагодують"), коли вони намагаються обходити закони, оформлюють працівників нелегально. Щоб платити у два рази менше мінімалки, зовсім не компесуючи переработку на 50 відсотків (масове явище) та змушуючи найманих працівників, використовуючи їх безвихідю, самим порушувати закони, що залишає їх без захисту.
показати весь коментар
07.11.2024 15:46 Відповісти
95 кВ. разом з юзиком шкафом, лисе мурло та інша клоунська братія, по лопаті і вперед!!!!!
показати весь коментар
07.11.2024 15:46 Відповісти
Тому помирати під каби та арту ми заштовхаємо місцевих, а на їх робочі місця навеземо пару мільйонів більш слухняних і дешевих дикунів. Хоча куди вже дешевше...як вище писали, є цікавий нюанс - дефіцит на ринку величезний, а рівень за що три року тому. Хтось тут когось хоче нахібать.
показати весь коментар
07.11.2024 16:08 Відповісти
І як пропонують вирішити цю проблему наш талановитий президент і його 5-6 ефективних менеджерів?
показати весь коментар
07.11.2024 16:14 Відповісти
Так пишуть, що в Україні 8 мільйонів не працюють і не шукають роботи мля!
показати весь коментар
07.11.2024 16:25 Відповісти
скоріш за все мертві душі
показати весь коментар
07.11.2024 17:52 Відповісти
или тень. а с увеличением налогов число работающих в тени думаю только увеличится
показати весь коментар
08.11.2024 21:02 Відповісти
ТЦкашників, депутатів, ВЛК, всіх зелених на трактори, комбайни та станки. Досить жерти хліб за дарма.
показати весь коментар
07.11.2024 17:33 Відповісти
питання не в аграрній сфері, а у позвитку індустріалних потужностей. потрібно будувати заводи і переробляти сировину
показати весь коментар
09.11.2024 00:32 Відповісти
Дофіга з них працюють в чорну і не платять жодної гривні до бюджету, особливо це стосується всяких будівельників, ремонтників і тп. Колись до широкомасштабки хотіла зробити ремонт в квартирі. Хотіла все зробити в білу, договір, оплата по рахунку, а не готівкою і тд. І що? В своєму містечку на 70тис населення я не знайшла ЖОДНОЇ фірми/бригади яка б працювала в білу, ЖОДНОЇ. І таких хитрожопих по країні дофігіще
показати весь коментар
07.11.2024 20:00 Відповісти
Нажаль в Україні вже давно створені такі умови, в яких або тебе ********* або ти ********. І тут вибір без вибору
показати весь коментар
08.11.2024 08:59 Відповісти
штрафи можна анулювати в судах.
показати весь коментар
08.11.2024 12:15 Відповісти
зп подымать пробовали? тут опаснее жить чем в европе и значит зп должно быь выше
в разы
показати весь коментар
07.11.2024 20:20 Відповісти
Це може спрацювати коли якась неквваліфіковна робота, або та, на яку можна швидко переквалікуватися. От потібні додаткові 20 тисяч токарів високої кваліфікації - а їх немає, не підготовлено.
показати весь коментар
08.11.2024 09:03 Відповісти
якщо зп буде висока вони приїдуть з ънших країн, та начнуть вчитися тут
показати весь коментар
08.11.2024 11:22 Відповісти
Ну я бачу з казкарями в нас проблем немає
показати весь коментар
08.11.2024 11:48 Відповісти
если посмотреть на заявления наших деятелей с ОП, или Кабмина, так Шарль Перо обзавидовался бы
показати весь коментар
08.11.2024 21:00 Відповісти
знаете як краще?
показати весь коментар
09.11.2024 16:04 Відповісти
если это ирония, то совсем неудачная. Это мы выгодная и дешевая рабочая сила
показати весь коментар
08.11.2024 20:58 Відповісти
Це вже країна мрій Зебіленського? Зебіли йдіть .... (ви в курсі напрямку).
показати весь коментар
08.11.2024 10:17 Відповісти
Как цапи наступають, влада жере не нажереться, безкарність процвітає, в країні повний бардак ,і над всім цим висять тисячі бездарних чиновників- п'явок, які випивають кров українців