9061 відвідувач онлайн

Грицак підтвердив перебування контррозвідників СБУ на захоплених РФ кораблях ВМС України

Голова Служби безпеки України Василь Грицак підтверджує інформацію про перебування співробітників військової контррозвідки СБУ на борту кораблів ВМС України, всупереч міжнародному законодавству були атаковані і захоплені російською стороною в Керченській протоці 25 листопада 2018 р/

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

За даними відомства, офіцери української спецслужби виконували службові завдання з контрозвідувального забезпечення підрозділу ВМС України, як це передбачено статтею 12 Закону України "Про Службу безпеки України".

"Протягом понад чотирьох років російської агресії українські військові контррозвідники знаходяться на передовій пліч-о-пліч із бойовими побратимами ЗС України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. І так буде завжди. "Здивування" ж окремих офіційних осіб РФ щодо присутності співробітників СБУ на борту кораблів зовсім не свідчить про відсутність подібної практики в органах контррозвідки країни-агресора. Але справжнє здивування викликає той факт, що проти двох українських катерів і малого буксиру, росіяни застосували шість "ФСБшних" та чотири військово-морських плавзасоби, а також бойові гелікоптери і літаки ВКС РФ. До речі, за підтвердженою оперативною інформацією СБУ, один із російських штурмовиків використав проти українських катерів дві бойові некеровані ракети, у наслідок чого один із офіцерів СБУ дістав важке поранення", - йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що СБ України в межах компетенції вживає всіх необхідних заходів для звільнення українських бранців і їх повернення у свої сім'ї. Водночас Служба безпеки України вимагає від керівництва російських спецслужб припинити психологічний і фізичний тиск на українських військовослужбовців для інформаційного виправдання акту зухвалої агресії.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Топ коментарі
+32
начните создавать обменный фонд, желательно начиная с таких как Медведчук и ему подобных. Слишком много и легко получила раша украинских заложников.
показати весь коментар
27.11.2018 09:21 Відповісти
+24
За что впаяют? Быть сотрудником СБУ - это преступление?
Они же не действовали на территории Рашки - они были на военных кораблях Украины - в чем проблема?
показати весь коментар
27.11.2018 09:26 Відповісти
+18
швидкого одуження і здоров"я пораненим !!!
смерть кацяпам !!!
показати весь коментар
27.11.2018 09:20 Відповісти

Завантаження...