3 192 22

Прокуратура повідомила про підозру ексміністру енергетики Демчишину

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

"За даними слідства, після призначення підозрюваного у грудні 2014 року на посаду Міністра енергетики та вугільної промисловості України, його було залучено вищим політичним керівництвом держави до укладання угод на поставку вугілля з територій, підконтрольних терористичним організаціям", – йдеться у повідомленні.

З грудня 2014 року по квітень 2016 року посаду міністра енергетики та вугільної промисловості обіймав Володимир Демчишин, який до цього очолював Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Міністр достовірно знав про існування дефіциту вугілля для забезпечення діяльності державних енергогенеруючих підприємств України, обумовленого зривом поставок вугілля з ПАР та блокуванням поставок вугілля з РФ. Також він усвідомлював їх причини – примушування України до придбання вугілля у представників "Л/ДНР" і розумів, що це є сприянням економічному розвитку і діяльності терористичних організацій "Л/ДНР", – повідомляє Офіс генпрокурора.

За версією слідства, для цього на окупованій території були підібрані два вугледобувних підприємства ДП "Шахта імені К.І. Кісельова" та ДП "Луганськвугілля", які перебували під повним контролем незаконних збройних формувань, а одне з них взагалі не працювало.

"Задля створення видимості законної підприємницької діяльності, наказами колишнього міністра до реєстраційних даних цих підприємств було внесено зміни щодо юридичних адрес у м. Києві, а їх керівниками призначено представників "ЛНР" та "ДНР"", – зазначається у повідомленні.

Водночас ПАТ "Центренерго" за вказівкою колишнього міністра уклало договори на поставку вугілля з цими підприємствами, що стало підставою для перерахування, обготівкування та розподілення на користь терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР" більше 200 млн грн.

Читайте також: Суд пом'якшив запобіжний захід для Медведчука у першій справі про держзраду

Як повідомлялося, раніше у цьому кримінальному провадженні за матеріалами Служби безпеки України було повідомлено про підозру народному депутату Віктору Медведчуку (ст. 111 КК (державна зрада) та ст. 258-3 ч. 1 КК (сприяння діяльності терористичної організаці).

За версією слідства, йдеться про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України. Зокрема, після того, як Росія захопила частину Донбасу, Україна опинилася на межі енергетичної кризи. Тому було вирішено купувати вугілля на світовому ринку, зокрема у ПАР., однак за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР.

Згодом за сприяння Медведчука з метою повернення України до орбіти впливу РФ було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України. Контракти було укладено на 200 млн грн.

Генпрокурор Ірина Венедіктова оголосила, що вимагатиме для Медведчука у цій справі арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 1 млрд грн, проте Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Топ коментарі
+5
Пытаюсь вспомнить и не могу,а кто был президентом в то время?
показати весь коментар
12.11.2021 18:07 Відповісти
+5
а тебя дурака что смущает? или ты точно как эти долбо...бы которые выдумали фуфло увидел в этой схеме что то незаконное? ну тогда ты 100% ЗЕдегенерат. госпредприятие получало уголь от госпредприятия которое возило ж/д госпредприятие и деньги выделяло тоже госпредприятие и во всей цепочке были госслужащие. конечную выгоду получало тупое быдло73 которое пряталось от мобилизации и визжало когда отключали свет и проголосовало в 19 за идиотов но теперь говорит что ошиблось-лохонулось.
показати весь коментар
12.11.2021 23:14 Відповісти
+3
Добре пам'ятаю ті часи. Вугілля і не тільки реально закуплялося на підприємствах, які були зареєстровані на підконтрольній території, а фізично вони знаходилися на окупованій. Взяти і відмовитися від антрациту тоді -це значило зупинити половину теплової енергетики із катастрофічними наслідками для економіки і взагалі країни. Бо 73% не готові терпіти холод і голод заради України і по чотири рази викидали повістки до військкомату до смітника. Уряд тоді взяв курс був на переобладнання ТЕС на буре вугілля. І це було зроблено протягом 2 років. А тепер питання любителям 95 кварталу і Сватів: зараз на 8 році війни Україна закупляє ядерне паливо в РФ, газ і бензин з дізелем у Білорусі ( фактично у рф), добриво і ще масу різних речей. Ну і як будемо судити нинішню владу?
показати весь коментар
12.11.2021 21:37 Відповісти

Завантаження...