15 265 14

Ціни на газ у Європі обвалилися на 40% після рекордного стрибка

Вітер, що посилився, підвищив вироблення вітряної генерації і за останні два дні обвалив ціни на газ у Європі на третину від історичного максимуму 21 грудня.

Оновлений прогноз погоди обіцяє регіону сильну відлигу останніми днями року, передає Інтерфакс-Україна.

Внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії в Європі 23 грудня зріс до 13,8% після тримісячного мінімуму у 5,52% 21 грудня, свідчать дані асоціації WindEurope.

Минулого тижня внесок вітряків у вироблення електроенергії в Європі становив у середньому 13,7%.

Учора торги газом (контракт "на день вперед") на TTF завершилися на рівні $1485 за тисячу кубометрів. Вранці 24 грудня січневий ф'ючерс на TTF на біржі ICE Futures торгується на рівні $1300 за тисячу кубів.

Запаси газу в підземних сховищах Європи впали до 57,5% від місткості (дані на ранок четверга) – це на 17,3% нижче за середнє значення за останні п'ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe. За газову добу 22 грудня відбір газу з ПСГ Європи склав 776 млн. куб. м, що є максимальним показником початку сезону відбору.

Як повідомлялося, у вівторок, 21 грудня, спотова ціна газу в Європі сягнула рекордних $2200 за тисячу кубометрів на тлі інформації про зупинку та розворот у реверс газопроводу "Ямал-Європа", а також падіння вітрогенерації в регіоні.

Нагадаємо, у листопаді та грудні "Газпром" часто переривав транзит палива газопроводом "Ямал-Європа", через що він переходить у реверсний режим – газ йде із заходу на схід. В останні кілька днів російський монополіст взагалі не прокачує газ за цим маршрутом.

Співрозмовники БЦ на ринку газу стверджують, що таким чином російський монополіст зацікавлений у підтримці високих цін на газ у Європі шляхом створення штучного дефіциту газу. Таким чином, "Газпром" також змушує ЄС прискорити введення газопроводу "Північний потік-2".

Топ коментарі
+9
Это будет урок жирным бюргерам, как иметь дела с кацапией. Шо там блеяла фрау штази, никакой политики, только экономика. Плохо, что до них так медленно доходит.
показати весь коментар
24.12.2021 12:43 Відповісти
+6
Этот кризис энергетический показал, что всем нужно слазить с зависимости от ресурсов РФ и переходить на другие энергетические источники! Нужно создавать больше источников выработки электричества и укреплять сети и делать их автономными и защищенными о взломов и переходить всем на электроотопление, электроплиты и бойлеры, электрокары, вообщем все на электричестве должно быть! хватит планету гробить и выкачивать из нее все соки. Нужно строить быстрыми темпами - много АЭС, мини-АЭС, термоядерные реакторы тоже нужно опыт добывать и участвовать в международных проектах, типа ITER и нужно создать гос компанию, которая будет заниматься исследованием всей мировой энергетики и добывать в Украину лучший мировой опыт и создавать из Украины - электрического гиганта! Чтобы Украину полностью обеспечивать электричеством в объемах страны и чтобы для всего хватало электричества, чтобы больше не использовать ничего из других ресурсов и продавать добытые ресурсы на экспорт. И нужно еще больше электричества добывать, чтобы обеспечивать другие страны вокруг и наращивать, чтобы они тоже переходили на электроотопление и все вообщем электро. Тогда Украина будет энергонезависимая и будут зависеть другие уже страны от Украины и будут Украине платить гигантские суммы денег.
показати весь коментар
24.12.2021 13:00 Відповісти
+3
китай заберет весь рашкованский газ по себестоимости)
показати весь коментар
24.12.2021 13:49 Відповісти

Завантаження...