Запаси газу в українських сховищах зменшилися до 13,5 мільярда кубометрів

Україна увійшла в січень 2022 року із запасами природного газу у своїх підземних сховищах у 13,51 млрд кубометрів.
Про це свідчать дані оператора сховищ АТ "Укртрансгаз", передає Інтерфакс-Україна.
Із початку опалювального сезону, що розпочався 2 жовтня, по 31 грудня 2021 року запаси в підземних сховищах знизилися на 27,7% (на 5,1 млрд кубометрів).
Зокрема, у жовтні запаси газу в сховищах знизилися на 687,2 млн кубометрів (середньодобовий відбір – 22,2 млн кубометрів), у листопаді – на 1,98 млрд кубометрів (66,1 млн кубометрів/добу), у грудні – на 2,5 млрд кубометрів (81 млн кубометрів/добу).
Відбір газу в грудні 2021 року був на 9% нижчий, ніж у грудні 2020 року (2,76 млрд кубометрів).
Загалом минулого 2021 року закачування газу в підземні сховища України склало 3,58 млрд кубометрів (у 2020 році – 13,621 млрд кубометрів), відбір – 13,6 млрд кубометрів (у 2020 році – 7,9 млрд кубометрів).
Так, у 2021 році сумарний відбір газу зі сховищ перевищив його закачування на 10 млрд кубометрів, тоді як у 2020 році закачування перевищило відбір на 5,67 млрд кубометрів.
Нагадаємо, протягом минулого опалювального сезону Україна використала свої ПСГ у режимі відбору понад пів року – з 20 жовтня 2020 року до 29 квітня 2021 року. За цей час запаси в них знизились з 28,44 млрд кубометрів до 15,29 млрд кубометрів.
У систему 12 підземних сховищ "Укртрансгазу", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", загальною проєктною ємністю 31 млрд кубометрів.