5 591 29

Росія розблокувала постачання вугілля для Луганської ТЕС Ахметова, – представник України в ТКГ (оновлено)

Представник української делегації у ТКГ із Донбасу Вікторія Страхова повідомила, що в Україну поставили перші 60 вагонів вугілля для Луганської ТЕС.

"Перші 60 вагонів вугілля для Луганської ТЕС зайшли в Україну. Тепер можна бути впевненою, що місто Щастя та прилеглі населені пункти будуть щасливими хоча б у плані тепла", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

За даними на сайті Міненерговугілля станом на 6 січня, витрата вугілля на Луганській ТЕС за минуло добу становила 0,8 тис. тонн, постачання цього виду палива на станцію було відсутнє. Запаси вугілля на станції становили 8,1 тис. тонн за встановленого рівня гарантованих запасів у 60 тис. тонн.

Як повідомлялося, з 1 листопада 2021 року Росія зупинила постачання в Україну вугілля марок А (антрацит) і П (пісний). Вугілля цих марок завозили ДТЕК Ріната Ахметова, "Донбасенерго" Максима Єфімова, а також "Технова" Шкрібляка. Компанія об'єднує Дарницьку, Сумську та Чернігівську ТЕЦ.

Нагадаємо, Луганська ТЕС отримує вугілля з активу "ДТЕК" в РФ – шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська область), оскільки ТЕС може отримувати вугілля залізницею тільки з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС по території, що контролюється українською владою, немає.

ЛуТЕС забезпечує теплом та електроенергією мешканців Луганської області і запитує Попаснянський водоканал, який забезпечує водою мешканців по обидва боки лінії розмежування.

Через блокування Росією постачання вугілля, Луганська ТЕС у листопаді 2018 року та взимку 2019-2020 років вже переходила на спалювання газу.

При цьому "ДТЕК Східенерго" перестало оплачувати газ для Луганської ТЕС, використовуючи для несанкціонованого відбору палива рішення суду.

За даними "Оператора ГТС України", станом на квітень 2020 року борг компанії за спожитий газ перевищував 1 млрд грн.

Топ коментарі
+10
Буде зеЛох сидіти за тією ж статтею, що зараз шиє Пороху...
показати весь коментар
07.01.2022 03:21 Відповісти
+10
ТП-100 та ТП-100А можуть працювати як на антрацитах (А), так і на пісних (Т) марках. З енергетичних в Україні переважно Г та ДГ, але й цю проблему можна було б за 8 років вирішити не переобладнаннями ТЕСів, а введенням в дію 4-5 заводів з вироблення напівкоксу. Тим самим "вбили б декількох зайців" і досягли б повної енергозалежності, бо з 1 т вугілля марки Г (ДГ) (Луганська, Донецька, Павлоград, Львів Волинь) можна отримувати 700 -750 кг безгазового вугільного концентрату, 160 - 200 кубів газу (топочного або як сировини для хімічних підприємств в тих самих регіонах - РівнеАзот, Сіверодонецький Азот, ДніпроАзот), та 100 - 150 кг смол для нафтохімії. А ще можна під цю ідею відродити відкритий спосіб в Олександрії (буре вугілля). Там економіка ще краще! Думаєте, енергетичні "Барони" про це не знають?! Знають, але Ротердам+ їм цікавіший (як і оборудки с сєпарами та Ахмєтовим-Курченком)!
показати весь коментар
07.01.2022 12:34 Відповісти
+6
Оно и понятно. ***** поддерживает своего агента делая из него спасителя Украины. Когда уже Ахметку назовут безальтернативным переговорщиком? Ато Мертвечина уже полностью спалился.
показати весь коментар
07.01.2022 11:02 Відповісти

Завантаження...