Видобуток вугілля на держшахтах виявився меншим плану на 19%, – профспілка (оновлено)

Про це повідомляє Профспілка працівників вугільної промисловості України.
Водночас державні шахти з початку 2021 року видобули 5,45 млн тонн вугілля, що менше від планового завдання на 1,29 млн тонн палива, або на 19,1%.
Зазначається, що в грудні 2021 року шахти всіх форм власності видобули 2,8 млн тонн вугілля, що більше запланованих об'ємів на 16%. Зокрема, державні шахти видали на-гора 352,37 тис. тонн вугілля, виконавши планове завдання всього на 67%.
У Донецькій області підприємства вугільної промисловості всіх форм власності у грудні видобули 1,11 млн тонн вугілля. Держшахтами Донечччини було видобуто 260,86 тис. тонн вугілля. При цьому рівень видобутку вугілля на державних шахтах області в порівнянні з плановим завданням був зменшений на 89,24 тис. тонн.
На підприємствах Міненерго Луганщини піднято на-гора 18,2 тис. тонн вугілля, планове завдання недовиконано на 37,9 тис. тонн.
Вугільним об'єднанням Дніпропетровської області "ДТЕК Павлоградвугілля" у грудні 2021 року видобуто 1,59 млн тонн вугілля. Планове завдання виконано на 113%.
У Львівській області ДП "Львіввугілля" добуло 68,61 тис. тонн вугілля. Планове завдання перевииконано на 63%.
Держпідприємством "Волиньвугілля" у грудні видобуто 4,7 тис. тонн вугілля. Планове завдання виконано на 57%.
Нагадаємо, у 2020 році українські шахти всіх форм власності видобули 28,8 млн тонн вугілля. У тому числі державні вугледобувні підприємства видобули 2,87 млн тонн вугілля, що менше планового завдання на 1,39 млн тонн або на 33%.
Зазначимо, що енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова наприкінці січня 2021 року заявляв про завершення процесу дострокового повернення державі шахт "Добропіллявугілля", які були передані ДП "Добропіллявугілля-видобуток".