8 109 16

В Україні вперше запрацювали всі 15 енергоблоків АЕС одночасно

Про це йдеться в повідомленні "Енергоатому".

Зазначається, що вперше за всю історію атомної енергетики України ДП "НАЕК "Енергоатом" працює всіма 15  енергоблоками одночасно.

Із грудня 2021 року компанія працювала 14 енергоблоками з 15.

Як повідомялося, раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що Міненерго планує запустити всі 15 блоків АЕС до кінця тижня попри аварійні відключення.

Вранці вівторка, 25 січня, від мережі було відключено енергоблок №1 Хмельницької АЕС та блок №4 Запорізької АЕС.

Таким чином, в роботі фактично перебувало 12 із 15 енергоблоків чотирьох діючих АЕС України, оскільки на енергоблоці №4 Рівненської АЕС тривала 66 доба середнього планового ремонту.

Через відключення двох атомних блоків для компенсації потужностей в системі були для роботи в зоні "ОЕС України" були залучені енергоблоки №8 та №9 Бурштинської ТЕС, а також буде задіяний блок №3 Криворізької ТЕС.

Крім того, у "Бєленерго" повідомили, що на запит української сторони 25 січня з 11:00 до 18:00 у рамках двостороннього договору надається аварійна допомога енергосистемі Україні максимальною потужністю 150 МВт.

Раніше заступник глави офісу президента Ростислав Шурма заявив, що НАЕК "Енергоатом" протягом найближчих 10 днів, залежно від температури, планує почати роботу всіма 15 енергоблоками своїх чотирьох АЕС, що є безпрецедентним.

Джерело:  "Енергоатом"
Топ коментарі
+5
лапотник. все будет хорошо. уже давно построена ГАЭС для таких случаев.
ваша зрада раздуваемая ботофермой еще ни разу не подтвердилась.
показати весь коментар
30.01.2022 16:34 Відповісти
+3
якщо буде неполадка хоч на одному блоці АЕС - вже буде спрацьовувати автоматика на віялове? Адже перекрити дефіцит блоками ТЕС - вже нема чим...
показати весь коментар
30.01.2022 15:42 Відповісти
+2
дебл https://biz.censor.net/user/488996, в Дніпрі та в Дністрі нині обмаль води!
показати весь коментар
30.01.2022 17:04 Відповісти

Завантаження...