Держспецзв’язку заборонила популярні програми "1С" для бізнесу. Їх можуть використовувати для диверсій

бухгалтерия

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України оприлюднила перелік забороненого до використання програмного забезпечення та комунікаційного (мережевого) обладнання.

До нього увійшли 27 найменувань програмного забезпечення, розроблені компанією "1С", повідомляється на сайті Держспецзв’язку.

Серед заборонених – програми "1C: Бухгалтерія", "1C: Підприємство", "1С: Торгівля і Склад", "1С: Зарплата і Кадри", BAS ERP, "BAS Управління холдингом", "BAS Управління торгівлею", "BAS Документообіг КОРП", "BAS Бухгалтерія КОРП", "UA-Бюджет'' та інші.

У Держспецзв’язку нагадали, що створення такого переліку передбачене постановою Кабміну №1335 від 22 жовтня 2025 року з метою посилення захисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури від кіберзагроз.

Перелік забороненого програмного забезпечення є офіційним джерелом інформації для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових формувань, державних підприємств та операторів критичної інфраструктури щодо технологічних рішень, використання яких створює неприпустимі ризики для національної безпеки. У майбутньому він буде оновлюватися та доповнюватися.

"Відмова від використання програмного забезпечення та комунікаційного обладнання, що можуть містити приховані вразливості або використовуватися для шпигунства та диверсій, є запорукою забезпечення стійкості держави в умовах повномасштабної агресії РФ", – зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, ще у 2017 році президент Петро Порошенко за рішенням РНБО запровадив санкції проти низки російських IT-компаній і пов'язаних з ними українських юридичних осіб, у тому числі щодо постачальників популярних ERP-систем ТОВ "1С", ТОВ "Парус" та інших.

Втім, обмеження використання "1С" стосувалося лише державних структур, які мали перейти на новий бухгалтерський продукт з 2018 року, пояснювали в СБУ.

"1С" – російська компанія, що спеціалізується на дистрибуції, підтримці та розробці комп'ютерних програм і баз даних для бізнесу.

Топ коментарі
+8
Наскільки мені розповідали знайомі ІТ-шники в 2018 році почалась розробка вітчизняного ПО, але вже в 2019 по "высочайшему повелению" роботи були згорнуті, фінансування зупинено, а розробники розїхалися хто куди.
Злі язики стверджують, що команда була з ОП по прямому наказу чувака, який бачив мир в очку Х...ла.
показати весь коментар
09.01.2026 18:22 Відповісти
+5
а ще треба військовим заборонити використовувати "МІГ" та "Су" бо "Їх можуть використовувати для диверсій"
показати весь коментар
09.01.2026 19:37 Відповісти
+5
Спочатку хитрожопі українці використовували ламану 1с і вкладали в її доробки, потім потихеньку почали ліцензійну купляти та пакети ІТС, допомагаючи власникам чужої країни захоплювати ІТ-ринок України. А зараз , ой біда, ой біда.
З кінця 90-х годів потрібно було купляти українське ПЗ, їх було багато різного. Так ні, ламали та працювали на краденому.
Звісно з безкоштовно/краденою російською 1с конкурувати платне(навіть за невелику плату) українське ПЗ не змогло. Вижили не всі.
Росія планомірно захоплювала під себе всі "жирні" та перспективні ринки (газ, нафта, ІТ і т.д.)
А 1с/bas/kbs та інші їх клони повинні кануть в лета.
Як мінімум, держава не повинна витрачати гроші на це ПЗ.
Робота 1с/bas/kbs в Україні, це продовження пролиття крові наших воїнів та українського народу в цій кривавій війні.
показати весь коментар
09.01.2026 22:19 Відповісти

Завантаження...