5663 відвідувача онлайн
2 161 17

МОЗ створило держпідприємство для управління системою eHealth

МОЗ створило держпідприємство для управління системою eHealth

Наказом Міністерства охорони здоров'я №1597 створено Державне підприємство "Електронне здоров'я", яке повинно стати адміністратором електронної системи охорони здоров'я в Україні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МОЗ.

Створення держпідприємства, уточнюють у відомстві, є необхідним кроком для подальшої розробки та впровадження повноцінної електронної системи охорони здоров'я в Україні.

МОЗ створило держпідприємство для управління системою eHealth 01

МОЗ створило держпідприємство для управління системою eHealth 02

Передача eHealth державі дає можливість прискорити процедуру міграції даних на українські сервери. "Крім того, передбачається, що в подальшому електронна система буде зберігати особисті медичні дані пацієнтів, отже гостро постає питання захисту цих даних. Саме тому наступним важливим кроком після міграції стане отримання сертифіката про відповідність комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) в інформаційно-телекомунікаційній системі вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації", - йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я. 

ДП "Електронне здоров'я" зареєстроване 3 січня 2018 року. Виконання обов’язків директора покладено на Ганчука Григорія Володимировича. Основним завданням ДП "Електронне здоров'я" має стати технологічне забезпечення створення та супроводження програмного забезпечення ведення електронних баз даних, надання відповідного доступу фізичним та юридичним особам до таких баз даних та інформаційних систем, забезпечення збереження та захисту даних, що містяться в автоматизованих системах та базах даних та інше.  

Нагадаємо, електронна система охорони здоров'я eHealth запрацювала в тестовому режимі в вересні 2017 року. Лікарі первинної ланки могли реєструватися в системі і реєструвати декларації своїх пацієнтів.

Топ коментарі
+2
Точно. Електронним шоколадом. Що б вони всі повиздихували, "реформатори" недороблені...
показати весь коментар
10.01.2018 23:12 Відповісти
+2
Сын Нины Южаниной ..рэхформаторши от Бога .. за 2017 год был ТРИЖДЫ привлечен к ответственности за управление ТС в состоянии наркотического опьянения МОЗ створило держпідприємство для управління системою eHealth - Цензор.НЕТ 7443
показати весь коментар
10.01.2018 23:28 Відповісти
+1
вещь конечно нужная, но подход не правильный - надо создавать единое предприятие с сетью датацентров для ведения общей базы данных по разным реестрам.
показати весь коментар
10.01.2018 23:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Скоро лечить тоже будет электронная фирма?
показати весь коментар
10.01.2018 23:03 Відповісти
вещь конечно нужная, но подход не правильный - надо создавать единое предприятие с сетью датацентров для ведения общей базы данных по разным реестрам.
показати весь коментар
10.01.2018 23:10 Відповісти
Всі бази - злив інформації і не більше. Крім того люди будуть повністю позбавлені інформації про своє здоров'я. А так хоча мали щось в паперовій карточці. Але махати руками вже пізно. Українці віддали баригам найцінніше - власне здоров'я...
показати весь коментар
10.01.2018 23:16 Відповісти
конечно, конечно. Вместо бумаги можно и бересту использовать, и вообще: прогресс - зло.
Просто нельзя давать обезьяне гранату.
показати весь коментар
10.01.2018 23:23 Відповісти
Все вірно, тільки одне уточнення: гранатою є комп'ютер, а мавпою - шоколадні "реформатори"...
показати весь коментар
10.01.2018 23:32 Відповісти
А в Германии - у каждого врача своя база. Передача данных между ними - только с разрешения пациента. Страховка тоже знает много о пациенте, но не напрямую, а косвенно - по счетам...
показати весь коментар
10.01.2018 23:36 Відповісти
В Німеччині в кожному туалеті кожної лікарні є туалетний папір... Нам також з цього треба починати. Бо зараз маємо те, що баригочиновники від медицини змушують лікарів купляти комп'ютери за власні кошти.
показати весь коментар
10.01.2018 23:40 Відповісти
это всего лишь вопрос организации доступа к разной информации. Можно сделать, что без пациента и врач не сможет просмотреть историю болезни, например.
показати весь коментар
10.01.2018 23:41 Відповісти
А коли пацієнт в комі..? А чим дивитись бригаді швидкої, яка таки приїхала до хворого до дому..? Не з цього починати нам треба. Були вже "лікарні майбутнього", тепер нас годують медициною "майбутнього"...
показати весь коментар
10.01.2018 23:46 Відповісти
так вот, как раз в подобных случаях очень хорошо помогают информационные системы, когда приезжает скорая и имеет доступ к информации о противопоказанниях, алергиях и т.п.
А "бумажная" карта обычно в какой-нибудь поликлинике или найти ее не могут. Или в ней такой бардак, что найти там нужную информацию занимает большое время.

Еще раз - информационные системы очень упрощают жизнь и делают стоимость государственного администрирования ниже, а также минимизируют коррупционные схемы.
показати весь коментар
11.01.2018 08:17 Відповісти
Точно. Електронним шоколадом. Що б вони всі повиздихували, "реформатори" недороблені...
показати весь коментар
10.01.2018 23:12 Відповісти
аж легче стало)))
показати весь коментар
10.01.2018 23:04 Відповісти
Очередное бюджетное предприятие єто не модно нынче, нужно агенство, или ещё лучше сразу министерство.
показати весь коментар
10.01.2018 23:26 Відповісти
Сын Нины Южаниной ..рэхформаторши от Бога .. за 2017 год был ТРИЖДЫ привлечен к ответственности за управление ТС в состоянии наркотического опьянения МОЗ створило держпідприємство для управління системою eHealth - Цензор.НЕТ 7443
показати весь коментар
10.01.2018 23:28 Відповісти
Это уже было ,помните у телевизора банки с водой зарежали и фотки ставили и больным местом нужно было к телевизору прижиматься,сейчас тоже самое только с поправкой на технологии.
показати весь коментар
10.01.2018 23:57 Відповісти
Бывают моменты, когда своевременная исчерпывающая информация стоит ОООООЧЕНЬ больших денег.

МОЗ створило держпідприємство для управління системою eHealth - Цензор.НЕТ 4345
показати весь коментар
11.01.2018 12:16 Відповісти