Не може сторона-окупант бути стороною-миротворцем, - Полторак про РФ

Міністр висловив думку, що РФ не відмовилася від агресії, але наскільки її позиція буде агресивною, залежатиме не лише від України та Росії.
Миротворча місія ООН має право на успіх, але точно не на тих умовах, які пропонує Росія. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв'ю Голосу Америки, передає Цензор.НЕТ.
"Не може сторона-окупант бути стороною-миротворцем", - зазначив він.
Полторак сказав, що стратегія Росії - завжди створювати проблему, а потім сідати на протилежний бік столу і виступати як миротворець.
"Росія спочатку захопила в нас Крим, потім Донецьк і Луганськ, а потім приїхала в Мінськ і сіла, пропонуючи свої послуги щодо миротворчості та послуги для вирішення цієї проблеми", - наголосив він.
Також міністр зазначив, що найкращий варіант тоді, коли Росія піде з Криму, Донецька та Луганська - це кращий варіант для України, а найгірший - відкрита агресія щодо України.
При цьому він наголосив, що Росії "не вдасться просто так проїхатися танками по Україні - Україна захищатиметься".
Міністр висловив думку, що керівництво Росії не відмовилося від агресії, але наскільки позиція Росії буде агресивною, залежатиме не лише від України і Росії.
"Вона залежить від США та інших країн світу. Чим більше країни, світові лідери, тиснутимуть на Росію, примушуватимуть її виконувати міжнародні зобов'язання, тим вище шанси уникнути відкритої агресії проти України", - зазначив він.
"Насамперед спасибі Курту за дуже ефективну роботу: він дуже багато працює, він дуже інтенсивно працює для того, щоб в Україні запанував мир", - сказав міністр, додавши, що, на жаль, усе це не тільки від нього залежить, адже є ще така сторона, як Росія, яка є стороною конфлікту, але цього не визнає, від якої залежить успішність проведення зокрема і миротворчої місії ООН.