13004 відвідувача онлайн
24 063 160

Глава МЗС Угорщини заявив про відкриття місії ОБСЄ на Закарпатті

Заяву Сійярто процитувала прес-служба правлячої партії "Фідес", інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

Глава МЗС Угорщини стверджує, що генеральний секретар ОБСЄ та верховний комісар із прав людини вкрай позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття. Сійярто повідомив, що неодноразово консультувався з ОБСЄ і просив, щоб спостерігачі організації були присутні не лише на сході України, але й на Закарпатті. Він просив цього, щоб "угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам".

За словами глави МЗС Угорщини, 9 березня він отримав лист від генерального секретаря ОБСЄ із повідомленням, що організація встановила постійну присутність в Ужгороді. Зазначається, що до місії входять 12 представників ОБСЄ.

На сайті уряду Угорщини наразі відсутнє повідомлення про розгортання наглядової місії ОБСЄ.

В Угорщині привітали "розширення місії ОБСЄ" на Закарпатті.

Раніше тему введення постійної місії ОБСЄ в Закарпатській області неодноразово порушував офіційний Будапешт. Глава МЗС України Павло Клімкін не бачить підстав для направлення спостерігачів у регіон, водночас підкреслюючи, що слід припинити російські провокації в області, пише Mukachevo.net.

Нагадаємо, в ніч на вівторок, 27 лютого, в Ужгороді вдруге за місяць підпалили будівлю ТУКЗ. Унаслідок пожежі ніхто не постраждав, проте вигоріло близько 25 кв.м на першому поверсі. Пожежі передував вибух у будівлі. Це була вже друга спроба підпалу цього офісу. Перший стався вранці 4 лютого, коли невідомий кинув пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі.

4 березня стало відомо, що Нацполіція розкрила обидва напади на Товариство угорської культури в Ужгороді (Закарпатська область). 5 осіб затримано, ймовірний організатор-іноземець перебуває в розшуку. 

Відносини між Україною та Угорщиною загострилися у зв'язку з новим українським законом про освіту, який набув чинності 28 вересня минулого року. 5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Топ коментарі
+52
*******. Кремль поджимает, заставляет отрабатывать бабло.....Ублюдки услужливые.
показати весь коментар
11.03.2018 17:27 Відповісти
+40
Кто он такой чтобы решать? Что за бред?
показати весь коментар
11.03.2018 17:27 Відповісти
+32
Разве можно вводить миссию ОБСЕ без согласия страны?
показати весь коментар
11.03.2018 17:29 Відповісти

Завантаження...