Угорщина вже впритул наблизилася до червоної лінії, - Клімкін

Про це в інтерв'ю ВВС Україна заявив глава МЗС України Павло Клімкін, передає Цензор.НЕТ.
"Я вважаю, що угорська сторона і змістовно, і, якщо хочете, за формою і атмосферою своїх заяв вже впритул наблизилася до червоної лінії. Оскільки так з партнерами в принципі не розмовляють. Те, що робить зараз Угорщина, - це свідома політична маніпуляція або відверте спотворення реальності. Ну яка місія ОБСЄ в Закарпатті? Там що, небезпечно? Смішно, коли угорське консульство каже, що небезпечно їхати на Закарпаття. Другий напад на приміщення угорської спільноти організувала ФСБ. Організатор цієї групи прийшов із Придністров'я і пішов у Придністров'я. І я не виключаю, що Росія спробує ще щось зробити. Яка місія нам потрібна? Місія боротьби з ФСБ? І до чого тут ОБСЄ?", - заявив Клімкін.
Нагадаємо, 27 лютого в Ужгороді вдруге за місяць підпалили будівлю ТУКЗ. Унаслідок пожежі ніхто не постраждав, проте вигоріло близько 25 кв.м на першому поверсі. Пожежі передував вибух у будівлі. Це була вже друга спроба підпалу цього офісу. Перший стався вранці 4 лютого, коли невідомий кинув пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі.
4 березня стало відомо, що Нацполіція розкрила обидва напади на Товариство угорської культури в Ужгороді (Закарпатська область). 5 осіб затримано, ймовірний організатор-іноземець перебуває в розшуку.
Відносини між Україною та Угорщиною загострилися у зв'язку з новим українським законом про освіту, який набув чинності 28 вересня минулого року. 5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою.