Ми залишаємо російське православ'я і повертаємося додому, - Клімкін

Про це Клімкін написав на своїй сторінці в "Твіттері", повідомляє Цензор.НЕТ.
"Слова Його Всесвятості Патріарха Варфоломія до нас: "Почувайтеся тут вдома!". Не як вдома, а саме вдома. Ми залишаємо російське православ`я та повертаємося до світового, і в цьому буде позитивне майбутнє для нас, для світової церковної спільноти і навіть для російської церкви", - зазначив міністр.
Раніше цього дня президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій за підсумками зустрічі в Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Києвом і Константинопольським патріархатом зі створення помісної православної церкви в Україні, що є черговим кроком до отримання Томосу.
Згідно з документом, Вселенський патріарх надає Томос, визнаючи незалежність Української церкви, і вручає його обраному на Соборі предстоятелю. Українська держава, згідно з Конституцією і законами, сприяє цим процесам.
Також, згідно з угодою, буде зареєстрована місія Вселенського патріархату в Києві - фактично, посольство, яке представлятиме Вселенську патріархію в Києві й сприятиме зв'язкам незалежної Української церкви зі Вселенським православ'ям. Таким чином, це і є Ставропігія (представництво), відкриття якої передбачено ухваленим раніше рішенням Синоду Вселенського патріархату.
Тепер українські єпископи повинні зібратися на Собор і обрати предстоятеля.
