ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці
Федеральна служба безпеки Росії підтвердила, що відкривала вогонь і згодом захопила українські кораблі в Керченській протоці поруч з окупованим Кримом. Про це з посиланням на ФСБ Росії повідомляє російське агентство "Інтерфакс", інформує Цензор.НЕТ.
"Судна ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", які порушили сьогодні вранці державний кордон Росії, о 19:00 25 листопада здійснили чергову спробу незаконних дій в межах територіального моря РФ. На законні вимоги кораблів, що їх супроводжували, і катерів прикордонної ФСБ РФ і Чорноморського флоту РФ про негайне зупинення не реагували, здійснювали небезпечне маневрування", - йдеться в повідомленні ФСБ Росії.
Як повідомили в ЦГЗ ФСБ Росії, "з метою примусової зупинки українських військових кораблів застосовано зброю".
"Як наслідок, у територіальних водах РФ у Чорному морі всі три судна ВМС України затримано. Трьом пораненим військовослужбовцям ЗС України надано медичну допомогу. Загрози їхньому життю немає", - йдеться в повідомленні.
За фактом порушення державного кордону РФ порушено кримінальну справу, стверджують у ФСБ.
"Варто зазначити, що українській стороні відомий порядок проходження військових кораблів через територіальне море РФ і Керч-Єнікальським каналом. Цей порядок вже раніше використовувався ними для здійснення мирного проходу", - йдеться в повідомленні.