7151 відвідувач онлайн

Епіфаній: Повернення української церкви до "Київського патріархату" означає втрату Томосу

Епіфаній: Повернення української церкви до

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній вважає, що повернення ПЦУ в структуру Київського патріархату означатиме втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності.

Про це предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній сказав в інтерв'ю LB.ua, передає Цензор.НЕТ.

"В умовах після об'єднання і отримання Томосу ідея Київського патріархату в тому вигляді, яким він був до Собору (Об'єднавчого - Ред.), яка свого часу дала життя, дихання, - може це життя і забрати, розколоти помісну церкву. Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності", - заявив Епіфаній.

Владика підкреслив, що якби не було рішення Помісного собору Київського патріархату про припинення діяльності релігійного об'єднання УПЦ КП способом об'єднання і приєднання до створюваної Православної церкви України, про припинення дії Статуту та всіх статутних органів УПЦ КП - не відбувся б і Собор, який об'єднав три гілки українського православ'я в єдину помісну церкву.

"Тому говорити про те, що зараз, всупереч постановам Помісного собору УПЦ КП і Об'єднавчого Собору 15 грудня 2018 року в подальшому структурно існує Київський патріархат, неправильно. Це неправильно фактично і тим більше юридично", - заявив він.

Водночас він визнав як незаперечний факт, що Київський патріархат став предтечею отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви, а Святійший Патріарх Філарет зробив дуже багато для того, щоб українська церква стала незалежною.

При цьому, за словами митрополита, українська церква за всіма критеріями заслуговує отримання статусу патріархату в майбутньому.

"Але порушувати це питання перед Вселенським Патріархом буде можливо тоді, коли в помісну церкву об'єднається якщо не все українське православ'я, то його переважна більшість", - заявив митрополит Епіфаній, додавши, що про це у своїх інтерв'ю не раз говорив і сам патріарх Філарет.

Предстоятель ПЦУ також підтвердив, що не отримував від патріарха Філарета запрошення на урочисте молитовне спілкування в пам'ять про священномученика Макарія, заплановане на 14 травня.

Пізніше Епіфаній повідомив LB.ua, що запрошення все ж надійшло після того, як інформацію про це поширили засоби масової інформації. При цьому наголошується, що митрополит Епіфаній отримав запрошення також на бланку УПЦ КП, якої юридично не існує.

Як повідомлялося раніше, почесний патріарх УПЦ КП Філарет хоче відновити Українську православну церкву Київського патріархату, яка наприкінці минулого року увійшла до новоствореної Православної церкви України.

Топ коментарі
+13
Филарет, гордыня - это грех.
показати весь коментар
10.05.2019 19:25 Відповісти
+11
А *****, значит, можно включать Кирюшу-контрабандиста в состав СНБО и обсуждать и противодействовать независимости украинской церкви на государственном уровне?

Не говоря уже о том, что это не дела духовные, а дела административные, ибо в разделении церквей на патриархаты ничего духовного нет - оно исключительно административно-политическое.
показати весь коментар
10.05.2019 19:24 Відповісти
+9
Схоже на старечий маразм... І його використовуватимуть та затято афішуватимуть...
показати весь коментар
10.05.2019 19:32 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
в дєяніях так вибирали апостола - спочатку зібрали достойних і кинули між ними жереб
показати весь коментар
10.05.2019 20:32 Відповісти
в этой процедуре даже не надо выбирать "достойных", можно считать, что любой архиерей церкви достоит быть предстоятелем или членом синода. То, что идет отсеивание кандидатов, а не сразу их жеребъевка - это только уменщает случайность и ВСЕ архиереи собственоручно причастны к таинству жребия (а это очень важно в плане ритуала) и самый молодой (по сути уже никого не выбирает, а лишь формально достает шар с уже понятным всем именем) - это просто честь и привелегия (за него уже сделали выбор старшие собратья по церкви)!
показати весь коментар
10.05.2019 20:43 Відповісти
Філарета можна зрозуміти - замість всеукраїнського Патріархата , нам дали тільки Помістну Митрополію...- а це по рангу значно нижче, але в сьогоднішніх реаліях - агресії кАцапосекти ФСБ , потрібно всім про-українським Церквам обєднання
показати весь коментар
10.05.2019 19:39 Відповісти
Теперь надо ПЦУ развалить?
Что взамен получите?
Опять будете как секта по миру попрошайничать.
показати весь коментар
10.05.2019 19:42 Відповісти
агов "тАварищ" - где я сказал "развалить"...
показати весь коментар
10.05.2019 19:58 Відповісти
Мабуть Філарет знає щось.
Можливо УГКЦ одержить від Папи статус Патріархії, бо щось дуже цікаве з Риму обіцяють.
показати весь коментар
10.05.2019 19:43 Відповісти
у катлоків єдіноначалійє і вислуга лєт, патріархії вони не держуть - адін бох, адін папа, адна церкавь!!!
показати весь коментар
10.05.2019 20:02 Відповісти
https://www.radiosvoboda.org/a/29547151.html
показати весь коментар
10.05.2019 20:33 Відповісти
там же "Война і мір" толстого!!! (многа букофф)
показати весь коментар
10.05.2019 20:43 Відповісти
як є. це політика.
показати весь коментар
10.05.2019 21:57 Відповісти
Заручився підтримкою ЗЄ.
показати весь коментар
11.05.2019 13:43 Відповісти
по рангу ниже... А что, меня как верующего человека. который в церковь к богу приходит, должен колыхать этот ранг? Или если метрополия, то бог от меня отвернётся?
показати весь коментар
10.05.2019 19:53 Відповісти
агов , зАпоребриковые , я сегодня не подаю....- относительно "верующего" - моя философия проста и доступна , Вера это Деяния - это раз..., а 2-а, это в Украине - только ОДНА Украинская Православная Церковь....,, и ни одного попика филии ФСБ кАцапии...- фЭрштейн...
показати весь коментар
10.05.2019 20:02 Відповісти
к Вашему большому сожалению, даже после Томоса в Украине остается много православных церквей : 1. УГКЦ - осколок киевской митрополии 0988 года, да они подчиняются папе Римскому, но это православная церковь. 2. Никуда не делась УПЦ МП - гб-шная, но существующая и вопреки нашим с Вами постами на цензоре она никуда не исчезнет, по крайней мере в ближайшие лет 10, хоть и РПЦ Томоса не имеет. 3. А почему Вы забыли о старообрядцах? Они тоже православные и их довольно много в Украине, они до сих пор не могут вернуть себе свой храм на Подоле в Киеве!?
показати весь коментар
11.05.2019 14:21 Відповісти
я понимаю, что решение "религиозного" вопроса это не просто - а разделяй и властвуй ( по любым критериям...) еще никто не отменял..., и на возможное , повторюсь возможное решений этих вопросов , что я не уверен, уйдет не один год, и даже 10-летия...., но я всегда о другом - как можно ходить и "вверовать" в явную ФАЛЬШ, а тем более украино-ненавистническое "православия" от кацапии...- ладно "власть" - госинституции, здесь понятно - любая власть, это институт насилия ( пусть условно...) , но самостоятельно , вверовать в "секту"- церковь...-это надо быть... К "старообрядцам" отношусь нейтрально, как ко всему тому, что не мешает моим интересам и интересам Украины...- почему такая "проблема" у них по Храму на Подоле - честно, не знаю
показати весь коментар
11.05.2019 18:47 Відповісти
Простите, я Вас не понял, мне кажется, что я дал четкое определение УПЦ МП, остальное - дело верующих, или не так?
показати весь коментар
12.05.2019 14:56 Відповісти
а старообрядцам помогите, если есть желание, поверьте, один раз пересекся с их батюшкой - впечатления супер положительные, хоть я сам не особо верующий, но крещеный в зрелом возрасте в УАПЦ
показати весь коментар
12.05.2019 14:59 Відповісти
Мои "корни " в греко-католицизме ...так сложилось, и я очень терпим ко многому... - но только не к подлости, цинизму, и глупости ...
показати весь коментар
13.05.2019 11:43 Відповісти
не отвернэтся т.к. егО тупо .... не-ту-ти
показати весь коментар
10.05.2019 20:02 Відповісти
из-за таких дураков как ты - и существует вся эта идолопоклонническая вакханалия
показати весь коментар
10.05.2019 22:11 Відповісти
І так забагато дали. Петко сказав: 350 років..... молились і вірили.
А треба було як в Європі - ставити на місце попів. Чо лузерам давати як ви написав, якщо можна дати шматок красивого пергаменту і вони будуть возити його і біснуватись як печерні людішкі)
показати весь коментар
10.05.2019 20:07 Відповісти
Епифаний: Возвращение украинской церкви к "Киевскому патриархату" означает потерю Томоса - Цензор.НЕТ 413 https://censor.net/user/404574, Епифаний: Возвращение украинской церкви к "Киевскому патриархату" означает потерю Томоса - Цензор.НЕТ 413 https://censor.net/user/430846...Епифаний: Возвращение украинской церкви к "Киевскому патриархату" означает потерю Томоса - Цензор.НЕТ 413 Епифаний: Возвращение украинской церкви к "Киевскому патриархату" означает потерю Томоса - Цензор.НЕТ 413 https://censor.net/user/446474 (паганяла под кАпирку ) - "тАварищи" , вы с ГРУ - никак нет ... , о Боже , как вы зАпоребриковые ПРИМИТИВНЫ...

Скажу так : вам кАцапо-шакалам тявкать - нам , Украине , вперед , на 180 градусов от вас
показати весь коментар
10.05.2019 20:24 Відповісти
г*споди(((
только не говори никому, ок? а я скажу взамен тебе ценную инфу. Посмотри под диваном - ОНИ везде! ГРУ-шники. Даже твоей собаке на хвост наступил завербованный ГРУ сосед. Беги пока можешь
Знаешь серию Маски в армии, где диверсант диверсантил? Вот и ГРУ тебе так гадит даже в штаны
показати весь коментар
10.05.2019 20:33 Відповісти
да в член вы мне не упирались ..., я дома - на своей Земле Богом даной , а вот Контора - та недорабатывает...
показати весь коментар
11.05.2019 11:13 Відповісти
бохов миллионы - выбирай любого, почему выбрали самого беспощадного к рабам своим?

Ах да, поэтому и выбрали - рабы не могут без порки)
показати весь коментар
11.05.2019 11:26 Відповісти
Скрізь де барига всунув своє рило - повний завал.
показати весь коментар
10.05.2019 19:40 Відповісти
нада било помісну церкву строїти не в кінці сроку під нужди предвиборних перегонів, а зразу - тоді б був толк. І філю нада було рускім чаєм угостіть, шоп не путався під ногами - воно вже трицять років мішає церковному об'єднанню
показати весь коментар
10.05.2019 19:40 Відповісти
А начиналось с награды Нарика.
Тогда думали Филарет ошибся.
Ан нет, то был далеко идущий шаг -
зачисление в свои ряды бывших бандюков,
ибо для него деньги не пахнут, даже если они в крови.
показати весь коментар
10.05.2019 19:40 Відповісти
Личные амбиции, это страшное дело.
А в Украине, так в особенности.
показати весь коментар
10.05.2019 19:44 Відповісти
В Антиколорадоса визжат что все наоборот и Петко - чуть ли не святой. Один дурак ваще высрал: обеднел, отдал на армию большую половину состояния.

ура-поцреот хуже ваты, как я говорю.
показати весь коментар
10.05.2019 20:00 Відповісти
Та даже твоя мацква не сразу строилась.
показати весь коментар
10.05.2019 20:28 Відповісти
Вот спилили с ДнепроГЭС советские ордена ростом в человека - на эти ордена всем плевать было. Декоммунизация... Это достижение по твоему? Всё же эти люди построили ГЭС, повесили эти ордена и вам завещали плотину. Наверное они заблуждались, но они дело сделали. Работа завершена. Зачем плевать на их память?
показати весь коментар
10.05.2019 21:08 Відповісти
Ну що ж - "армія і мова" вже показали себе. Тепер настала черга "віри".
показати весь коментар
10.05.2019 19:47 Відповісти
Сашку (Драбінку) руля нада було дати в ПЦУ
показати весь коментар
10.05.2019 19:49 Відповісти
а разве нормально, получать томос вместе с вором в законе нариком и кругом с ним фоткаться? нарик и томос поставлены на одну доску
показати весь коментар
10.05.2019 19:53 Відповісти
раша уже озаботилась : "Вожаки раскола начали пожирать друг друга"
показати весь коментар
10.05.2019 19:54 Відповісти
рібята!!!!Такая класнайя вєщь - в чашку чая капнуть коньяка (капнуть нє получілось - настройєнійє замєчатєльнойє!!!)
показати весь коментар
10.05.2019 20:04 Відповісти
ніби з Богом поговорив
показати весь коментар
10.05.2019 20:13 Відповісти
нада павтаріть!
показати весь коментар
10.05.2019 20:45 Відповісти
Н да...Филя явно копирует лалиту....Никак подыхать не хочет...
показати весь коментар
10.05.2019 20:11 Відповісти
Нашли что обсуждать, Филарет уже забыл что он хотел.
показати весь коментар
10.05.2019 20:14 Відповісти
И не жалко! Повесть этого Томаса в туалете у Порошенко. Хай любуется!
показати весь коментар
10.05.2019 20:17 Відповісти
Для избирателя зелегского разумется не жалко...он готов и Украину ***** на блюдичке с голубой каемочкой сдать...
показати весь коментар
10.05.2019 20:28 Відповісти
Не велика вже це і втрата. Був невизнаний патріархат - стала невизнана митрополія.
А що зміниться коли знову стане невизнаним патріархатом?
показати весь коментар
10.05.2019 20:17 Відповісти
це, мабуть, одна з причин - сподівалось на всесвітнє визнання ПЦУ та приниження московської секти. А ніхто особливо не став визнавати якраз не бажаючи світового розколу. Тому Філю мона поняти: він намагаєця по факту об'єднати православних України в одну церкву, яка стане ледь не першою в світі по кількості прихожан, а потім хай там стамбульский та інші одноквартирні офіси улагоджують бумаги
показати весь коментар
10.05.2019 20:25 Відповісти
КГБисты бывшими не бывают. Филарет, он же агент КГБ Денисенко таки включил своё гэбэшное естество. Миллиончики от Москвы получил, и начал отрабатывать.
показати весь коментар
10.05.2019 20:17 Відповісти
ПЦУ, ПЦУ... Чомусь схоже на скорочене 3,14здець. І Філарет, до речі, був проти цієї назви, а пропонував назву Українска Православна Церква. Не дослухались... Ну, от тепер дідок перед кончиною вирішив накласти купу на цей 3,14здець. Щось відкат пішов по усім фронтам: що рехформи липові, що діяння тануть, як шакалад...
показати весь коментар
10.05.2019 20:19 Відповісти
Да уж...это все одно что Декларацию о независимости Украины...отвезти в паРашу...и отдать ее ***** стоя на коленях...
Попы...одумайтесь...клоун это не навсегда...а Украина была..есть...и будет...
показати весь коментар
10.05.2019 20:26 Відповісти
Веру в говорящих змей ты приравнял к Независимости???
Дай мне номер твоей учительницы по логике(либо препода), я ее выгоню с работы.
показати весь коментар
10.05.2019 20:37 Відповісти
Не веру...а независимую церковь Украины...с независимостью Украины...так что передай привет своей учитильнице по логике...
показати весь коментар
10.05.2019 20:51 Відповісти
Два украинца- три гетьмана? (((
показати весь коментар
10.05.2019 20:29 Відповісти
Варфоломей не посмеет отнять Томос который передал с такой помпой и скандалом. Это будет означать что он признает свое поражение. Епифаний преувеличивает.
показати весь коментар
10.05.2019 20:29 Відповісти
томас трудно получіть, а потєрять мона вміг
показати весь коментар
10.05.2019 20:33 Відповісти
Да им по барабану))
показати весь коментар
10.05.2019 20:36 Відповісти
Тут єврєі стараються. Зєля вже зустрічався з Філаретом от і наслідки. Коломойському насрати на ваші ці україни. Все в Ізраїль, ми гої, ми не люди.
показати весь коментар
10.05.2019 20:34 Відповісти
УПЦ Томос был не нужен?
Нужен был только Порошенко и Нарику, ну еще десятку церковных политиков.
А ка-же чувства и вера народа?
показати весь коментар
10.05.2019 20:41 Відповісти
Если народ верит в говорящие кусты - то кто ему виноват?
показати весь коментар
10.05.2019 20:50 Відповісти
такой шанс бывает раз в 1000 лет, если зеля сольет все куйлу, будет проклят
показати весь коментар
10.05.2019 20:44 Відповісти
Ой, всех напугали гои шо проклянут иудея именем иудейского божка
Еще "анафему" наложИте на него))
показати весь коментар
10.05.2019 20:49 Відповісти
Вон, пример молуна, поцреота-веропитека:

\\\\\\\\\\\VolodumurzDnipra | https://defence-line.org/2019/05/kapkan-demokratii/#comment-165677 Травень 3, 2019 at 21:43 | https://defence-line.org/2019/05/kapkan-demokratii/?replytocom=165677#respond Відповіcти

кроме статьи получилась крайне интересная и поучительная дискуссия. вряд ли сразу все осознаешь, но один момент бросился в глаза - президент должен ответить за… и т.д. но это уже часть подсказки по направлению одного из противоклованских элементов. ведь лохторат не успеет переключиться и свои хотелки переадресует на зекоманду и клована. и это надо выхватывать и дуплицировать как в сети - заблудшим "друзьям", врагам и клиентам. засрать им мозги круче ящика. между собой собирать фактаж и заменить нашей инфой продажных репортеров и таких козлов как шарии. давайте раззеркалим ЛО и поможем тем кто будет тиражировать наши статьи и дискуссии - хотя бы лайками, подписками или просто посещениями. этим мы уже отнимем у врагов ресурсы и время и поддержим сомневающихся, которых будет все больше. ведь у нас очень красивые идеи и правильная цель, а ради нее можно даже согрешить. у нас есть Томос - отмолимся, господь простит и поможет. Слава Україні! Нам іти своїм шляхом. на зупинки та роздуми часу обмаль.
\\\\\\\\\\\\
показати весь коментар
10.05.2019 20:47 Відповісти
Филарет или из ума выжил, или вспомнил службу в КГБ.
показати весь коментар
10.05.2019 20:50 Відповісти
А ліпше - повертайтесь до МП. Буде патріархат і до того ж - визнаний всім світом.
показати весь коментар
10.05.2019 20:52 Відповісти
Дякую Тобі Господи, що я греко - католик !
показати весь коментар
10.05.2019 21:48 Відповісти
Слава Богу, я атеїст божьйє мілостью
показати весь коментар
10.05.2019 22:05 Відповісти
Релігієзнавці кажуть, що реально його підтримує тільки 5 єпископів, тому якщо Філарет піде у розкол то ПЦУ буде існувати далі. Але такі його дії можуть призвести до того, що Константинополь відкличе Томос. Такий прецедент вже був у Румунській церкві коли за порушення у неї забрали Томос, і лише через 40 років вдалось його знову отримати. Якщо Філарет піде у розкол, а Константинополь відбере томос, то ПЦУ все одно буде існувати, але вже не як автокефальна церква, а як Православна Церква України у складі Константинопольського Патріархату і патріархом нашим буде Константинопольський патріарх Варфоломій. Філарет нічого не виграє, тільки програє.
показати весь коментар
10.05.2019 23:34 Відповісти
Опять всё не так. То 3 гетьмана, то 3 попа. Ну не могут, чтобы не обосраться.
показати весь коментар
11.05.2019 00:40 Відповісти
Любая религия это опиум , используемый как средство для обогащения ,индивидуумов занимающихся отправлением религиозных культов.
А теперь главный вопрос: Кто. Когда. И каким документом уполномочил самозванцев в рясах выступать от имени Бога?
показати весь коментар
11.05.2019 14:34 Відповісти
Дедушка Филарет пора подумать о душе.
показати весь коментар
11.05.2019 15:02 Відповісти
а все банально просто - у випадку ліквідації УПЦ КП всі єпархії. які знаходяться за межами України, не можуть перейти у ПЦУ. Відповідно, всі єпархії УПЦ КП - Білгородська та Богородська в Росії, Східно-молдавська в Молдавії, Паризька у Франції та Італії, та Грецький, Російський і Європейський екзархати, плюс вікаріати в США, Канаді і в Австралії (на хвилиночку!) зі всіма храмами та майном повинні перейти під управління Константинополя. Ось вам ціна томосу для України, для УПЦ КП! Чому про це Єпіфаній нічого не розповідає ? Таким чином Константинополь аби не вдвічі розширює свої володіння одним розчерком пера.
показати весь коментар
11.05.2019 18:05 Відповісти
то то Гундяй сей часа радуется. Не успела украинские церкви получить томос уже разосрались.
показати весь коментар
11.05.2019 18:08 Відповісти
Таким образом все реформы и "подвиги" Порошенко были сплошная дурь и шли во вред Украине. Да его судить надо с пожизненнысм сроком!
показати весь коментар
11.05.2019 18:42 Відповісти
Ни какой независимоти ПЦУ и автокефалии как поместной церкви не существует. УПЦ сегодня это часть Константинопольского патриархата. Филарет прав на 100%. Этот Томос сплошной обман. И тем, что Порошенко на заключительной стадии отстранил Филарета и взял все в свои руки, не понимая всех тонкостей церковных взаимоотношений, он нанес колоссальный вред Украинской православной церкви.
показати весь коментар
11.05.2019 18:50 Відповісти
Томас.
Глупость полная ваши словеса. Лукавство... Томас как раз путь к созданию независимой украинской православной Церкви. Ваши изречения попытка замарать и уничтожить стремление украинцев к духовной свободе. Вы пытаетесь осквернить высокое подтверждение Константинопольской церковью права украинцев иметь свою православную Церковь. ТОМАС - это путь к созданию независимой УПЦ. Вы пытаетесь осквернить души украинцев, духовную потребность украинцев иметь своего духовного Отца. Именно авторитетного лидера во главе авторитетной украинской Церкви, подтверждение которой и является ТОМАС! И фактически Томас - это не просто прихоть украинцев, это их обязанность перед народами, это их привилегия иметь свою независимую украинскую Церковь.
ТОМАС - это признание историческое - значит Божеское иметь собственную независимую православную Церковь.
показати весь коментар
11.05.2019 22:26 Відповісти
Уважаю Филарета.Но церковь создана благодаря его усилиям и президента.Пора Филарету уйти на покой,народ и так чтит его достижения.
показати весь коментар
11.05.2019 20:31 Відповісти
Патриарх украинцев.
Я точно уверен в одном - украинцы должны иметь своего духовного лидера, духовного отца. В Украине должна быть одна Православная Церковь. Равная среди равных. Пока такой Церкви, такого высшего священника в Украине нет. Как прийти к этому? Да, надо идти, надо создавать сильную православную украинскую Церковь. Томас - это сильный фактор, но все же субъективный. Томас, это подтверждение высшим духовным советом старейшей православной Константинопльской Церкви в создании полностью свободной украинской православной Церкви со своим лидером - Духовным отцом, настоящим моральным авторитетом для народа.
Народ должен организоваться, народ должен быть един в своем желании, своей волей призвать единого одного высшего священника. Служитель народа, Отец (Патриарх, лат.).
показати весь коментар
11.05.2019 22:10 Відповісти
Филарета кинули в очередной раз, константинопольский патриархат сказал нет Киевскому патриархату, мальдивский офшорник лижет томос.
показати весь коментар
11.05.2019 22:11 Відповісти
Сторінка 2 з 2