6805 відвідувачів онлайн
4 439 24

В Україні високий ризик інфікування пацієнтів під час переливання крові в держлікарнях, - Вахненко

В Україні високий ризик інфікування пацієнтів під час переливання крові в держлікарнях, - Вахненко

У 2012 році Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило Україні 22 млн доларів на зміцнення потужності Національної служби крові, однак донорство ще не розвинене, а ризик інфікування пацієнтів при переливаннях дуже високий.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини", про це в ході пресконференції в інформаційному агентстві "УНІАН" заявила президент міжнародної громадської організації "Асоціація безкорисливого донорства крові "ПоКроВа" Лариса Вахненко.

"Під програми крові були відпущені неймовірні гроші. У 2012 році Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за програмою зміцнення потужності Національної служби крові, моніторингу ситуації з безпекою, покращення функціонування референс-лабораторії виділив 22 млн доларів. Де ці гроші? Донорство так й не розвинене, питання безпеки крові не вирішене", - підкреслила експерт.

Вахненко зазначила, що в українській державній сфері охорони здоров'я немає ніякого порядку, а статистика не ведеться.

"Ми не знаємо, скільки у нас людей в Україні взагалі, не знаємо, потреби лікувальних установ - скільки потрібно донорів та скільки їх потенційно є в кожному місті. Міністерство охорони здоров'я не веде статистику. Немає гарантій забезпечення населення необхідними препаратами. Кров переливають хто і як попало. У нас Служба крові - як корабель без капітана і мотора просто бовтається на воді посеред океану, абсолютно некерований. Ось така зараз Служба крові", - сказала вона.

Вахненко також акцентувала увагу журналістів на великій кількості ускладнень у пацієнтів, що з'являються в результаті переливань крові.

"Наша організація вже більше 20 років воює з МОЗ для того, щоб у нас нарешті було генетичне тестування крові на європейському рівні. Але віз й нині там. Я працювала в інституті, де робиться трансплантація органів. Уявіть собі: робиться трансплантація печінки людині, яка перехворів на гепатит, і ми йому вливаємо кров з гепатитом. Були й такі випадки. Але їх ніхто не фіксує. МОЗ не стежить за цим. Добре, що є приватний фракціонатор та якісні препарати. Потрібно в першу чергу, забезпечувати ними населення України", - резюмувала експерт.

У свою чергу, голова правління Всеукраїнського товариства гемофілії Олександр Шміло заявив, що в Україні 98% хворих на гемофілію були заражені гепатитом С під час переливання крові та препаратів у державних і комунальних закладах охорони здоров'я. За його словами, держава намагається замовчувати це, щоб не спровокувати скандал.

"У нас по країні на величезну кількість станцій, де заготовляють кров, всього лише 2 приватні. Дійсно, там інфікування препаратами зупинено. Там стоїть нове сучасне обладнання. Треба зняти капелюха перед бізнесом, що зроблені кроки щодо усунення такої небезпеки, як інфікування препаратами. Це здорово. Тому, звичайно, повинно бути входження приватних підприємств у галузь заготівлі крові", - підсумував Шміло.

Топ коментарі
+9
они готовы коронавирусу ))))) ага...
показати весь коментар
29.01.2020 18:28 Відповісти
+4
а ви думали медична мафія на Уляну перла за копійки?
показати весь коментар
29.01.2020 18:28 Відповісти
+4
Всё, как у папуасов. Плавно переезжаем к странам четвёртого мира.
показати весь коментар
29.01.2020 18:33 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
ну и что с нами будет, когда придет коронавирус ?

кто-то еще сомневается........
показати весь коментар
29.01.2020 18:19 Відповісти
Майки, трусики берите
И на кладбище бегите
Занимайте лучшие места!
показати весь коментар
29.01.2020 18:25 Відповісти
они на него натравят гепатит с, а гепатит это наше родное с ним можно и до смерти.
показати весь коментар
29.01.2020 19:28 Відповісти
USAID дал Украине $22 млн на Службу крови, но пациентов госбольниц продолжают заражать гепатитом С, - эксперт - Цензор.НЕТ 4131
показати весь коментар
29.01.2020 18:20 Відповісти
Растащили...
показати весь коментар
29.01.2020 18:25 Відповісти
Я ТАК ПОНЯЛ ИМ ДЕНЕГ НЕ ДОСТАЛОСЬ ВОТ И НОЮТ!
показати весь коментар
29.01.2020 18:25 Відповісти
Ауе😁😁😁, бородатая "няня" от главзебила, видать помогла "освоить"😉😉😉 выделенные средства
показати весь коментар
29.01.2020 18:25 Відповісти
Нашим чиновникам деньги давать нельзя - все подеребенят.
Помогать нашей стране можно только конкретными вещами, медикаментами, мед оборудованием, оружием, техникой и тд.
И то нужно следить, чтобы не продали
показати весь коментар
29.01.2020 18:27 Відповісти
Де ці гроші потрібно запитати у юзівської акушерки.
показати весь коментар
29.01.2020 18:28 Відповісти
а ви думали медична мафія на Уляну перла за копійки?
показати весь коментар
29.01.2020 18:28 Відповісти
А Уляна після нищівного реформування мінбудьздоров'я вже не мала сил укріпити Національну службу крові, бо ті 22 лями "розсмокталися" до неї, чи не мала бажання, бо їй з тих грошей нічого не перепало?
показати весь коментар
29.01.2020 18:40 Відповісти
они готовы коронавирусу ))))) ага...
показати весь коментар
29.01.2020 18:28 Відповісти
Всё, как у папуасов. Плавно переезжаем к странам четвёртого мира.
показати весь коментар
29.01.2020 18:33 Відповісти
Пилять...
показати весь коментар
29.01.2020 18:43 Відповісти
Так спрашивают будто из вакуума появилась рука и стащила те 22 млн. долларов. Называйте имена, господа.
показати весь коментар
29.01.2020 18:46 Відповісти
Это итоги реформы потроха и его супрун.
показати весь коментар
29.01.2020 19:03 Відповісти
а Мальвина Олег Анатольевич о своем, о девичьем, уписался но забыл трусики снять
показати весь коментар
29.01.2020 19:30 Відповісти
Обозналась ты, солдатка, я мужчина.
показати весь коментар
29.01.2020 19:58 Відповісти
Ээээээ....Зато олигарх из Украины купил самый дорогой замок ! Гордимся.
показати весь коментар
29.01.2020 19:48 Відповісти
Че за бред? Сейчас ищу доноров, так, при малейшем подозрении, не пропускают на сдачу. А через 2 дня после сдачи можно получить развернутый документ анализов. Киев, Максима Берлинского, 12.
показати весь коментар
29.01.2020 19:59 Відповісти
Це так не працює, нажаль. Кращє, звісно, ніж взагалі не тестована але це не гарантує відсутність небезпеки інфікування. Штати свою систему перевели вже на дворічний лаг-період (тобто переливання роблять від донорів з дворічною історією аналізів). Кілька років тому був щє рік. Щось знають...
показати весь коментар
29.01.2020 23:50 Відповісти
да, еще пару годиков и по улицах все будут в мед. масках ходить
показати весь коментар
29.01.2020 20:12 Відповісти
Супрун не мішає, тоді що,,,? Танцори...
показати весь коментар
29.01.2020 20:34 Відповісти
Ща барматухи вакционной под шумок завезут, плакатики на остановках понавесят и усе, кто то что то прикупит в Испании.
показати весь коментар
30.01.2020 04:06 Відповісти