8270 відвідувачів онлайн
4 485 84

Держава має втрутитися, якщо батьки хочуть назвати дитину образливим або зневажливим ім'ям, - дитячий омбудсмен Кулеба

Держава має втрутитися, якщо батьки хочуть назвати дитину образливим або зневажливим ім'ям, - дитячий омбудсмен Кулеба

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба вважає, що батькам не можна давати дитині ім'я, яке в подальшому може призвести до цькування.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"З огляду на те, що часом точаться дискусії навколо того, як батьки можуть називати свою дитину, хочу висловити свою думку. Так, батьки можуть обрати ім’я для дитини, яке вони хочуть. І в українському законодавстві немає обмежень на вибір імені дитини. Проте я наполягаю, що це має відбуватися в межах здорового глузду. І якщо батьки хочуть обрати для дитини образливе, зневажливе ім’я, держава має втрутитися", - написав він.

Кулеба зазначив, що в різних країнах це питання регулюється по-різному: "Є ряд країн, в яких вважають, що мама і тато мають усвідомлювати, що ім’я може вплинути на подальше життя дитини. Тому уряд має право втрутитися і заборонити вписувати "дивне" ім’я в перші документи малюка. Адже інколи доходило до того, що для імені дитини обиралися розділові знаки або просто набір букв".

Дитячий омбудсмен навів приклад, що французьке законодавство заборонило називати дитину "Нутела". Суд порахував, що таке ім’я суперечить інтересам дитини, оскільки може привести до знущань і глузувань з боку однолітків. Таке саме рішення було ухвалено стосовно "Strawberry"

У північно-західному мексиканському штаті Соноре є цілий список дитячих імен, які батьки не зможуть дати своїй дитині. У 2014 році був представлений список з 61 імені. Це було зроблено з метою захистити дітей від подальшого знущання і переслідування. І багато чого з цього списку було додано зовсім недавно з реєстрів новонароджених. Наприклад, не можна називати дітей Бетменом і Фейсбук.

У Данії є список з 7000 схвалених імен, тому керівництво країни вважає, що із семи тисяч імен можна вибрати один варіант. Щоб дати дитині ім’я "не зі списку" - отримайте спеціальний дозвіл в Слідчому управлінні імен Копенгагенського університету та Міністерстві у справах церкви ( https://cutt.ly/0rPJgQu , https://cutt.ly/ZrPJjyC) 

"Кожен батько і мати хоче, щоб його дитина була особливою. Проте батьки мають пам’ятати про власну відповідальність, яка на них покладена. В тому числі і у виборі імені для дитини. Я проти того, щоб ім’я дитини було несвідомою забаганкою батьків "виділитися". Власні імена батьки можуть змінювати, як їм забажається. І дитина, коли виросте, також може змінити своє ім'я. Але не можна наперед називати дитину так, що це може призвести до цькування", - резюмував Кулеба.

Держава має втрутитися, якщо батьки хочуть назвати дитину образливим або зневажливим імям, - дитячий омбудсмен Кулеба 01

Топ коментарі
+12
Например Бубочка.
показати весь коментар
05.02.2020 15:09 Відповісти
+9
Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 6648
показати весь коментар
05.02.2020 15:10 Відповісти
+9
Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 2279
показати весь коментар
05.02.2020 15:14 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Например Бубочка.
показати весь коментар
05.02.2020 15:09 Відповісти
или Петрик
показати весь коментар
05.02.2020 15:25 Відповісти
Тобто Ви зрозуміли про кого я і зразу зреагували - як собака Павлова на світло виділила шлуноковий сік через фістулу. Мені до вподоби такі цікаві досліди.
показати весь коментар
05.02.2020 15:29 Відповісти
я же не делаю НАМЭК ,а сразу в лоб
показати весь коментар
05.02.2020 15:33 Відповісти
Ні, скоріше лобом - бо тільки ідіот може вважати що слово Петрик - образливим. Якщо Ви не зебіл, звичайно.
показати весь коментар
05.02.2020 15:39 Відповісти
Я бы так не сказал , Петрик персонаж теперь стал токсичным
показати весь коментар
05.02.2020 15:41 Відповісти
Це ви скажете персонажу, який вас зустріне біля воріт раю.
показати весь коментар
05.02.2020 15:53 Відповісти
Как кто ? ...Cидящие на верблюдах райские гурии
показати весь коментар
05.02.2020 15:57 Відповісти
Файна у вас фата моргана.
показати весь коментар
05.02.2020 15:59 Відповісти
Мальбар-мальдивский барыга )))
показати весь коментар
05.02.2020 15:34 Відповісти
Омбар - оманський барига.
Вісломан - віслюк оманський.
показати весь коментар
05.02.2020 15:45 Відповісти
ломает ???
показати весь коментар
05.02.2020 15:51 Відповісти
не обзывай потужного папередника.
показати весь коментар
05.02.2020 16:26 Відповісти
Свет мой зеркальце-заткнись
показати весь коментар
05.02.2020 18:16 Відповісти
Свет мой ЗЕркальце-заткнись
показати весь коментар
05.02.2020 20:43 Відповісти
Например Владимир
показати весь коментар
05.02.2020 15:09 Відповісти
Держава має втрутитися, якщо батьки хочуть назвати дитину образливим або зневажливим ім'ям, - дитячий омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 9437
показати весь коментар
05.02.2020 16:03 Відповісти
Протестую. Z148 не является пренебрежительным или оскорбительным. Это норма для нынешних властей.
показати весь коментар
05.02.2020 15:09 Відповісти
Это как в совке https://to-name.ru/baby/rev-name.htm Даздраперма, Даздрасмыгда ... Скоро молодые зебилы будут давать своим детям имена: Зебил, зебоб, зелибоба, янелох42, моника и дальше по списку
показати весь коментар
05.02.2020 15:10 Відповісти
Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 2279
показати весь коментар
05.02.2020 15:14 Відповісти
Ще був Перкосрак (Первая Космическая Ракета) та Тролебузина (Троцкий-Ленин-Бухарин-Зиновьев).
Тролебузина - файна була б назва рослини, щось таке аж фентезійне... зілля якесь для магічного еліксиру.
"На третій чверті Місяця назбирай в лісі тролячої бузини..."Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 8824
показати весь коментар
05.02.2020 15:16 Відповісти
У моєї бабусі була сусідка Домна (Домочка) на часть першої доменної печі на Запоріжсталі. Батько Домочки працював на її будівництві.
показати весь коментар
05.02.2020 15:20 Відповісти
Горячая женщина - мечта поэта!
показати весь коментар
05.02.2020 15:31 Відповісти
Татко склепав пічку, а потім - доньку.
показати весь коментар
05.02.2020 15:33 Відповісти
Взагалі то ім'я Домна або ж Домініка, що має латинське походження, утворене від «dominus», яке означає «власник», в релігійній трактуванні «Господь», тому ім'я Домна перекладають як «власниця», «пані» .
Просто за 70 років «праці » коммуно- атеїстів, все це було знищено з памяті совєтского народа...
Домініка...
показати весь коментар
05.02.2020 15:36 Відповісти
Ще на початку 90-х на "Что? Где? Когда?" було заковиристе запитання від телеглядачки з Крайньої Півночі, яку звали Саня Агрегатовна Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 409
показати весь коментар
05.02.2020 15:38 Відповісти
показати весь коментар
05.02.2020 15:41 Відповісти
у моей бабушки было имя домникия...но отнюдь не про домну
показати весь коментар
05.02.2020 17:39 Відповісти
Домна - старое русское имя.
показати весь коментар
05.02.2020 19:50 Відповісти
З словом Бузина в мене виникають потойбічні інфернальні асоціації.
показати весь коментар
05.02.2020 15:32 Відповісти
Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 6648
показати весь коментар
05.02.2020 15:10 Відповісти
Некоторые из имён - это перебор. Вот, например, Слуганар - скромно, но с претензией.
показати весь коментар
05.02.2020 15:37 Відповісти
Згадав оце - https://censor.net/photo_news/231126/tsygane_nazvali_syna_yanukovichem_a_dochku_nazovut_annagerman_fotoreportaj
...
Ще ніхто не назвав сина Зеленський Іванович? Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 2674
показати весь коментар
05.02.2020 15:12 Відповісти
Государство должно вмешаться, если родители хотят назвать ребенка обидным или пренебрежительным именем, - детский омбудсмен Кулеба - Цензор.НЕТ 8215
показати весь коментар
05.02.2020 15:14 Відповісти
Идиотам дай только тему и они все перевернут как всегда в политику.
показати весь коментар
05.02.2020 15:13 Відповісти
им просто платят копейку малую. Вот и стараются.
показати весь коментар
05.02.2020 19:51 Відповісти
Эй, Вы там, наверху!

Малютка Z148

Рыбавшляпке
Самокатоног
Гидкованов (Мамамылорамов)

СамАсад
Вьетнамозвездецкая
Арахнофобия
БрагаВ
Драндулет
Шайтандан
Маркоровова
Кивичёс

Мустафа Ибрагим
Отстайко
Колыванчук
100$телочко
Воробьевская ..
.
и так далее....
Думаю, что остались еще детишки. которым имя еще не придумали)))
показати весь коментар
05.02.2020 15:15 Відповісти
Давай список запрещенных имен. А еще можете спросить у ребенка. Да, детки, не туда вы попали.
показати весь коментар
05.02.2020 15:16 Відповісти
Однако я настаиваю, что это должно происходить в пределах здравого смысла. И если родители хотят выбрать для ребенка обидное, пренебрежительное имя, государство должно вмешаться", - написал он. Источник: https://censor.net/n3173952

Не ваше псяче державне діло що робить родина. Коли вони алкоголіки чи наркомани, то інша справа, а як що батьки за дітьми добре доглядають, то які проблеми?
показати весь коментар
05.02.2020 15:16 Відповісти
Только ребенок страдает от дурости родителей.И такие примеры есть.Растет затравленный,униженный с детства,с комплексом неполноценности.Что с него вырастет-трудно догадаться?
показати весь коментар
05.02.2020 19:16 Відповісти
Наприклад, як треба назвати дитину щоб "растет затравленный,униженный с детства,с комплексом неполноценности" Дебілом чи що ?
показати весь коментар
05.02.2020 20:02 Відповісти
Как должны родители ненавидеть своего ребенка, что бы имея фамилию Штопанный, дать ему имя Антон?!
показати весь коментар
05.02.2020 15:17 Відповісти
А вообще, это очень важно сейчас, избиратели ждут судьбоносных решений...
показати весь коментар
05.02.2020 15:17 Відповісти
Так давайте утвердим сборник имен на гос уровне!!!!
Все остальные, кто назван не согл сборнику - в 5 дневный срок переименоваться, иначе государство автоматом случайным образом вас переименует!
показати весь коментар
05.02.2020 15:19 Відповісти
А от колись в часи СРСР було й таке:
«- Действительно, в Советской России детям было модно давать самые невообразимые имена. Даздраперма (от лозунга «Да здравствует Первое Мая!»), Ревдит - («Дитя Революции»), Пофистал («Победитель фашизма Иосиф Сталин»), даже Перкосрак ("Первая космическая ракета)" ...Дазвсемир - от «Да здравствует всемирная революция!».
Даздранагон - от «Да здравствует народ Гондураса!».
Даздраперма - от «Да здравствует Первое мая!».
Даздрасмыгда - от «Да здравствует смычка города и деревни!».
Валтерперженка - от сокращения словосочетания «Валентина Терешкова - первая женщина-космонавт».
показати весь коментар
05.02.2020 15:20 Відповісти
Валтерперженка - одразу асоціації з німецьким пердінням після зауеркрауту
показати весь коментар
05.02.2020 15:28 Відповісти
Більшість імен схожі на назви ліків. Я б запропонував гарне ім"я хлопчику, батьки якого проголосували за опів Турбодрот в честь І.Ківи.
показати весь коментар
05.02.2020 15:47 Відповісти
Про назви ліків - пропоную ім'я Корвілол (Король-Віслюк, лол)
показати весь коментар
05.02.2020 15:52 Відповісти
Це, мабуть, рідинна форма для крапель в очі. Вгатайте з чого її роблять.
показати весь коментар
05.02.2020 16:01 Відповісти
Про що думали розробники ібупрофена?
показати весь коментар
05.02.2020 16:07 Відповісти
Є реклама ібупрофена - обезболюючого. Я казав один чоловік - не "болеутоляющее", а "болеустрашающее".
показати весь коментар
05.02.2020 16:31 Відповісти
Родители новорожденной девочки из Омска ошарашили местный ЗАГС, назвав свою дочь Медмией (аббревиатура полного имени Медведев Дмитрий Анатольевич). Когда ребенок подрастет, он сможет познакомиться с друзьями по несчастью - мальчиком Влапуналом («Владимир Путин - наш лидер») и Выбориной, родившейся в день выборов в 2007 году в Хакасии.
показати весь коментар
05.02.2020 15:22 Відповісти
«***** і Даздрасмигма»....почті шо, как «Ромео і Джульєтта»...
показати весь коментар
05.02.2020 15:23 Відповісти
Камиссию!
Нимедленно создать комиссию - 40 маститых литераторов, 40 священнослужителей и 41 педагог, на предмет определения правильности имени ребёнка!
показати весь коментар
05.02.2020 15:25 Відповісти
Посміятися, звичайно, можна. Але дитині з цим жити, принаймні до 16 років. А це садочок, школа, та ще й ВУЗ прихватить.
показати весь коментар
05.02.2020 15:25 Відповісти
Тут треба чітко регулювати для запобігання волюнтаризмові чинуш. Одна справа - дати дитині явно образливе ім'я... Але на кацапії був прецедент кілька років тому, коли молоде подружжя, що належали (і хлопець і дівчина) до готичної субкультури, назвали сина Люцифером. На цій підставі їх позбавили батьківських прав - і хоча сім'я була абсолютно не "неблагополучками", приколупалися ще й до "нестандартньіх убеждений и образа жизни" (бо не в треніках ходять і не шансон слухають, а щось незкріпне й неправославне).
Дитину забрали в "православньій приют" і перейменували ледве не в Порфірія чи Акакія, а батьків поставили на облік.
От щоб у нас такого маразматичного втручання не було, пані та панове.
показати весь коментар
05.02.2020 15:26 Відповісти
так шо, пусть люциферы гуляют?
показати весь коментар
05.02.2020 19:56 Відповісти
І що? Чи все по совковому стандарту - імена "ванька-манька", стиль "прямой пробор", одяг - трєнікі, смаки - попса та шансон? А хто відрізняється - "примерно наказать"?
До речі, ім'я означає Світлосяйний.
показати весь коментар
05.02.2020 20:13 Відповісти
Каждый ******** думает как увеличить свой бюджет и штат.
Любое регулирование это рак на теле нашего африканского общества - см.стат. данные.
Есть одно правило во всех нормальных странах - нет в реестре матюков - валяй.
Можно еще ограничить имя буквами, тире апострофом.
Но ни шагом больше, и так ни одна скотина аппарат не уменьшеат, давайте еще посадим дармоеда, который будет колупаться в носу и решать.
показати весь коментар
05.02.2020 15:30 Відповісти
Эта замечательная инициатива точно стоит зарплаты омбудсмена?
показати весь коментар
05.02.2020 15:33 Відповісти
Ну ну, а вы назовите свое чадо Нутеллой или Немирофф) Вам фирмы производители, будут обязаны выплачивать бабло, за рекламу. Вот потому и нельзя так называть. Хотя как по мне, какая разница? Соседка назвала свою дочку Парцеля, ее подружки кличут ее Парця)) хахах!
показати весь коментар
05.02.2020 15:34 Відповісти
Шабра = Шарік + Брагар.
показати весь коментар
05.02.2020 15:38 Відповісти
Скорее перегар) интеллектуальный)
показати весь коментар
05.02.2020 15:42 Відповісти
Какое твое собачье дело, их дети из право. Если хотят так назвать, то не ваше зебильное дело.
показати весь коментар
05.02.2020 15:38 Відповісти
ну тебя явно в 60- х рожали )))
показати весь коментар
05.02.2020 15:43 Відповісти
Головач Лена
показати весь коментар
05.02.2020 15:41 Відповісти
Кто дал право Вам ,ублюдкам,вмешиваться в семью? Ну кто,твари? Что закона о смене имени нет? Если уже в зрелом возрасте не нравится имя ЧЕЛОВЕК САМ его сменит! Кто Вам,уродам,дал право заразить в семейные отношения? Морду Вам пора уже бить,ублюдкам,с вашей наглостью.
показати весь коментар
05.02.2020 15:42 Відповісти
беееее беееееее-отличное имя )))
показати весь коментар
05.02.2020 15:45 Відповісти
прыткий ты наш, слышал, что такое буллинг? Такие дети - первые жертвы буллинга, а потом дебильные родители бегут к государству, спасайте! С таким именами до совершеннолетия
можно и не дожить!
показати весь коментар
05.02.2020 20:01 Відповісти
это тот самый сектант ,устроивший ДТП (проезд на красный), до сих пор на воле?Виновным кого сделали?
показати весь коментар
05.02.2020 15:44 Відповісти
Омбар - оманський барига.
Вісломан - віслюк оманський.

Корвісл - король-віслюк
показати весь коментар
05.02.2020 15:47 Відповісти
"родители должны помнить о собственной ответственности, которая на них возложена".

А также знать, что "имя может повлиять на дальнейшую жизнь ребёнка" .
Лучше так: "Родители должны помнить, что зачатие ребёнка может повлиять на его дальнейшую жизнь".
показати весь коментар
05.02.2020 15:56 Відповісти
Что значит "обидным именем"? "Вася" это обидное имя?
показати весь коментар
05.02.2020 16:04 Відповісти
Навеяло старый анекдот. Пришел дядька в ЗАГС и просит его переименовать. а звать его Микола Гивно. Паспортистка, давясь от хохота, спрашивает: "А как бы вы хотели?" Мужик гордо так - Я б хотел на Эдуард
показати весь коментар
05.02.2020 16:14 Відповісти
"Знаєте, наприклад, як міняв у нас, і це, між іншим, історичний факт, своє прізвище секретар одної земської повітової управи, Каленик Митрофанович Гімненко? (Баронова-Козино, ойкнувши, сіла). Це ж не те, що, припустімо, Непийпиво або Тягнирядно якесь, а справді трагічне прізвище. Знаєте, що за великі гроші виправив він його на Говненка, (Баронова-Козино тихо знепритомніла), а далі, ну ніяк не можна. Та знаєте, що тільки по трьох роках клопотання, тільки сам цар Олександр Третій соїзволив змінити Говненка на Вороненка, га?! (Помітив, що Баронова-Козино знепритомніла). Ага-а!.. Це тільки од такого, вибачте, маловажного історичного факту обморок узяв, а якби я навів вам сотні, тисячі зовсім не таких, а справді трагічних історичних подій і фактів"

(с) Микола Куліш "Мина Мазайло"
показати весь коментар
05.02.2020 17:43 Відповісти
Новости генетики. Свирепствующий на просторах России вирус под именем Путин привел к мутации Гомо Советикус в Гомо Парашикус.


Имя: Джон.
Фамилия: Леннон.
Пол: Маккартни


Больше анекдотов здесь: https://www.anekdotovmir.ru/ https://www.anekdotovmir.ru
показати весь коментар
05.02.2020 16:22 Відповісти
в Португалии к примеру так же есть утвержденный список имен Lista de nomes опубликованный на сайте минюста.
показати весь коментар
05.02.2020 17:31 Відповісти
Приходилось сталкиваться с подобными случаями,когда от имени или фамилии-страдает ребенок,который не может его поменять,но с садика терпит оскорбления,унижения,травлю.Пока достигнет 16лет,он уже сформируеться озлобленным,всем мстящим подростком.Это- на всю жизнь,и даже потом поменянное имя или фамилия не меняют сформировавшегося характера и полученных травм.Это очнь важно,только недалекий человек может не понимать этого.У моей сестры в классе был мальчик по фамилии Гнида.Он пришел в первый класс добрадушным веселым малышом,к 8классу,к выпуску-это был издерганный ,озлобленный неудачник.Почему родители не меняют придурочные фамилии и награждают ими детей-для меня тайна...