Що має статися, щоб ми нарешті стали нормальною державою? Чергова дика історія від силовиків та чиновників
Але все по черзі.
У 2020 році спочатку у якості ВО, а з червня 21, як директор, Сергій Цемашко очолив 6 пологовий будинок міста Києва. І, звісно, як фаховий менеджер почав налаштовувати процеси в установі. Прогнозовано зіткнувся з внутрішньою опозицією від старожилів в обличчі головбуха, зам економіки та начальника кадрів. Все традиційно, ніяких сюрпризів. Всі, хто в нашій країні приходив на керівні посади з бажанням щось міняти на краще розуміють, скажемо так, атмосферу. І ось раптом - війна. Прогнозовано наші "опозиціонери" терміново евакуюються з міста.
Перебравши на себе функціонал співробітників, яких не було на робочому місці, директор полового Цемашко виявив у себе в лікарні "мертві душі", які отримували зарплату, але фізично на робочому місці яких ніхто і ніколи не бачив. Зібравши факти, як відповідальний керівник і свідомий громадянин він звернувся до правоохоронців.
В результаті, у квітня порушили кримінальну справу за фактом завдання збитків в особливо великих розмірах та передали на розгляд Дніпровського районного суду міста Києва. Замість реальних організаторів схеми підозрюваними виявилися їхні підлеглі, але менше з тим, найцікавіше далі.
Так в нашій історії у вересні того ж року з’являється такий собі детектив БЕБ, на прізвище Линок та повідомляє директору 6 пологового будинку міста Києва .. барабанний дріб …. про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за тими самими статтями, порушення яких він сам виявив. Зміст врученого Цемашку повідомлення про підозру абсолютно необґрунтований та базується, по-суті, лише на припущеннях детектива.
У жодному із зібраних стороною обвинувачення доказів немає ВЗАГАЛІ фактичних даних, що свідчать про вчинення Цемашком інкримінованих йому кримінальних правопорушень.
При цьому, жодний із документів та доводів детектива не містить будь-яких фактичних даних про наявність ознак об’єктивної сторони вказаних складів злочинів, а умисел на їх вчинення не підтверджується жодними доказами.
Є два варіанти звідки взялася підозра.
Перший: БЕБ дізнавшись про порушену раніше кримінальну справу вирішило її віджати собі, щоб покращити статистику. А статистика в них кепська. За два роки функціонування з моменту створення відшкодували державному бюджету 123 млн грн у звершених кримінальних провадженнях і 645 млн грн – у незавершених. При цьому, згідно з відкритою інформацією, витрати на діяльність органу з державного бюджету за цей час перевищили 1 млрд грн.
Другий: ще більш кричущий. Слідчий Линок увійшов в злочинну змову з відповідальними за шахрайство(Степанець, Волинець та Бондаренко) та має особисту мотивацію переслідувати директора.
І на останок декілька слів і фактів про самого Цемашко та його роботу на посаді. У спільному опитування з ЮНІСЕФ, у якому взяли участь 2622 клієнтів полового, які народжували дітей в період з 24 лютого 2022 року до 30 червня 2023 року, 85,5% сказали, що почувалися у пологовому комфортно та задоволені послугами. Чи ви знаєте багато пологових, які мають таку схвальну статистику? Так отож!
Що маємо в сухому залишку.
Реально притомний керівник, який зумів підняти рівень ввіреної йому установи зараз перебуває під підозрою, за липовими звинуваченнями. Черговий орган покликаний зробити правоохоронну систему України "європейською" або в кращих традиціях перевертнів в погонах переслідує людину, або "набиває статистику". А ділки-схематознікі спокійно собі вирішують справи в дусі епохи біглого януковича.
Я розумію, що хтось живе в абсолютно парадигмі "а ось хлопці повернуться з фронту і наведуть лад", але - ні. Ми маємо діяти. І привернути максимальну суспільну увагу до цього кейсу. Тому що корупція боїться публічності.
До речі, це вже не перший випадок який потрапляє у змі, щодо злочинного свавілля співробітників беб.
https://lb.ua/economics/2021/09/19/494285_shemi_rozpovili_pro_ymovirni.html