9256 посетителей онлайн
1 453 1
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Під обстрілом він сказав мені бігти попереду. Щоб він бачив мене, тому що він швидше бігав": спогади побратимів про Героя України Тараса Матвіїва

Сьогодні вранці на Майдані Незалежності попрощалися із офіцером ЗСУ, командиром взводу у 24 ОМБр Тарасом Матвіївим, який загинув під час бою ввечері 10 липня.

Сьогодні ж відбудеться прощання з воїном у Львові, а завтра його поховають у місті Жидачів.

Вчора голова держави підписав указ, яким присвоїв загиблому добровольцю звання Героя України. Відповідне подання "королівська" бригада, у якій служив Тарас Матвіїв, підготувала вже на наступний після загибелі чоловіка день: адже він загинув, рятуючи побратимів із бліндажа, який загорівся під час обстрілу. Крім того, Тарасу посмертно було присвоєно звання лейтенанта ЗСУ.

Ми поспілкувалися з бойовими побратимами Тараса і попросили їх пригадати, якою людиною він був.

Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение

Іван Березюк (позивний Монах), "Карпатська Січ":

"Ми з ним чергували разом на "Хортиці" (позиція у селищі Піски, - Ред). Він багато розповідав мені про своє бачення ситуації у постмайданній країні. Але "Карпатська Січ" була свободівським підрозділом, і Тарас зіштовхнувся з критикою, тому що його погляди інколи не співпадали з настроями тих партійних хлопців, що воювали у чоті. Тому він був трохи стриманим. Не говорив з багатьма. Але мав досить неординарні погляди на життя.

Чи був у нього тоді позивний - не пам’ятаю. Я називав його Тарасом.

Він цікавився усім, багато розпитував мене про те, як це я пішов на фронт з монастиря. Був ініціативним. Ми облаштовували для життя на фронті новий підвал. Але так тоді і не встигли переїхати туди, хлопці побули там лише кілька днів.

Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение

Запам'яталося, як ми під обстрілами тікали з "Хортиці" на "Бровари" під час перезмінки. Він сказав щоб я біг попереду - щоб він мене бачив. Тому, що він вищий, швидше бігає... Швидше бігав.

Потім ми пішли на легалізацію ("Карпатська Січ" оформилася до складу 93 ОМБр, - Ред), Тарас на контракт не пішов, але ще приїжджав до нас добровольцем по можливості, ми з ним бачилися на териконі біля Донецького аеропорту.

Він часто писав мені, інколи дзвонив. Завжди згадував про хлопців, розпитував, як у кого справи, слідкував за подіями у підрозділі та на фронті.

Цензор.НЕТ Изображение

Євдокия Попович (позивний - Степанівна), "Карпатська Січ":

"Він був завжди дуже врівноважений.

У Пісках я та інші медики "Карпатської Січі" постійноо готували їжу для всіх бійців. Часто на борщ до нас приходили і хлопці з інших підрозділів. А Тарас - соромився їсти.

Але відмовок я не приймала..."

Цензор.НЕТ Изображение

Мирослав Олійник (Скальд), 24 ОМБр:

"Ми з Тарасом познайомилися вже у 24 ОМБр. Якось він підійшов до мене та запитав чи я також був у "Карпатській Січі" - адже у підрозділі ми були в різний час. Я сказав йому, що так, був, що моїм безпосереднім командиром був Палій. Так ми почали спілкуватися.

Пам’ятаю, як ми з ним сиділи та згадували загиблого Мирослава Мислу - також бійця "КС", а згодом офіцера ЗСУ. Я сказав тоді, що, мовляв, ось - став нарешті доброволець офіцером... і загинув. Що є у цьому якась сумна іронія долі. Тарас тоді головою помахав - типу, так.

А його шлях виявився таким самим

Він був дуже гідним офіцером. Але тепер мені здається, що добровольці, які стали офіцерами, довго не живуть".

Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение

Комментировать
Сортировать:
Тяжко і дуже боляче втрачати найкращих, коли навколо як сир в маслі катається купа мерзоти, якій какая_разница.
показать весь комментарий
15.07.2020 13:01 Ответить