Нацкорпус протестує проти корупції Кличка та Густєлєва на транспорті

Активісти Нацкорпусу сьогодні вийшли на акцію проти корупції у КМДА, яку влаштували Кличко та його заступник Густєлєв. Ця вже давно обкрадає киян на корупційних схемах закупівлі транспорту, ремонту інфраструктури та будівництві метро.
Незаконні дії Кличка, Густєлєва та інших чиновників вже перевіряють у ДБР. Розслідування стосується закупівлі машин для внесення рідких хлоридів для «Київавтодору». Закупівля наземного транспорту теж не пройшла без корупції.
Кличко та Густєлєв разом із із директором “Київпастрансу” Дмитром Левченко закуповують польські трамваї Pesa і білоруські автобуси МАЗ замість вітчизняних. Тільки у 2020 році КМДА закупило автобуси МАЗ через фірму регіонала Дмитра Святаша, який на той момент перебував у розшуку. ЗМІ повідомляють про переплату у понад 10 млн євро. Цю справу зараз розслідує НАБУ.
Але на цьому ще не все. Транспортна корупція стосується і інших департаментів та КП. Так, нещодавно ДФС надало докази щодо відмивання 82 млн грн на ремонті трамвайних колій фірмою, яка жодних робіт на даній колії насправді не проводила.
І навіть зважаючи на всі ці обставини Кличко планує підняти ціну на проїзд в Києві до 25 гривень. Влада виправдовує зростання ціни оновленням транспортного складу, будівництвом нових станцій метро тощо. Але пригадайте - кілька років тому ціни на проїзд вже виросли. Чи змінилося щось з того часу? Чи з’явилися нові станції метро? Звичайно ні, адже підвищення було потрібно, щоб виплатити фіктивний борг у 2 млрд грн за вагони метро перед компанією "Укррослізинг", що належить російському олігарху Фуксу.
І якщо ми вже згадали про метро, то як не згадати про терміни будівництва метро на Виноградар! Кличко нещодавно вихвалявся, що вже прокладено трішки більше 1 км з 1300 метрів тунелю на Виноградар. Але він чомусь мовчав про те, що тунель поки що прокладений лише в один бік! До кінця року киянам ні про яке метро на Виноградарі не варто й мріяти.
І годі, якби проблеми з транспортом стосувалися лише підземки. В Києві зараз 27 “непрацездатних” мостів та 72 - “обмежено працездатних” - разом 99 аварійних мостів, або ж - понад 60% від усіх наявних. І з ними у більшості нічого не роблять! За 2020 рік на ремонти усіх 163 мостів столиці виділили лише нещасних 110 млн грн. Зрозуміло, що на такі гроші не відремонтувати навіть одного аварійного мосту. Але Кличко та Густєлєв навіть не намагалися - просто роздерібанили кошти!
Тому я підтримую вимоги Національного Корпусу і також вважаю, Кличко та Густєлєв повинні припинити нищівну корупційну політику щодо столичного транспорту! А усі причетні до розкрадання бюджетних коштів на транспорті мають бути звільнені з КМДА та покарані за законом!