Роздягнути до пенюарів. Або за що вже місяць воюють Міноборони і ДАСУ
Бізнес в цій країні не люблять. Для нього тут завжди створюють такі умови, щоб вижили тільки схемщики. З іншими не цікаво. Але досить прелюдій. Навколо МІноборони знову скандал, який триває вже місяць і може дорого коштувати нашій обороноздатності.
Памʼятаєте, Державна аудиторська служба України перевірила контракти Міністерства оборони за 2022- початок 2023 та заявила про порушення на 2,5 млрд грн?
ДАСУ вирішило, що виробники, які співпрацюють з Міноборони не мали закладати прибуток у контракти з державою. Виробники взвили. Пост Александр Соколовский ви бачили. Як бізнес має працювати без прибутку, ніхто не знає, але ДАСУ так вирішило. Конституція, Цивільний і Господарський кодекси - ні, не чули. Головне - "правильно" прочитати постанову 335.
В 335-й дійсно нема прибутку і є фраза, що ціна визначається на підставі калькуляції.
Але є 363 постанова, яка визначає норму прибутку при закупівлях за закритими процедурами.
"Ми переконані, що український бізнес, який забезпечує армію, має право на прибуток. Тому ми оскаржили підхід Держаудиту в суді", – заявив у відповідь міністр Резніков.
Але поки суд, виробники скаржаться, що їх за цей час випотрошить податкова. І тут вони мають рацію.
Недавно один зброярський імпортер оповідав, як в податковій йому заявили, що їх не турбує, що буде з його підприємством, вони, мовляв, його няньчити не наймались. На що чоловік відповів, що в принципі йому не важко переповісти цей діалог на Банковій, але для початку податковій варто було б задуматись, чи точно вона хоче спати без ППО.
Ресурс так поговорити з податковою явно є не в усіх.
Тому виникло рішення якось переписати постанову 335. Тим більше, що президент після зустрічі з бізнесом доручив. Інакше ж не буває.
За ці дні було запропоновано кілька варіантів один іншого "краще". Від скасувати все до вписати процент прибутку однаковий для усіх. В результаті варіанти Мінекономіки та Мінстратегпрому були відкликані. Решта в роботі.
Наразі в порядку денному Кабміну на завтра питання 335 постанови не стоїть. Напевно, так краще. Але його можуть внести і з голосу.
Задачу цю Кабміну доведеться вирішити попри недитячу зарубу Мінфіну, у якого грошей нема, і МО, у якого без відсотка ніхто нічого робити не буде.
Звісно, у ДАСУ був привід спитати про відсоток прибутку деяких підприємств, зокрема, на імпорті зброї. Цілком допускаю, що МО ставило різний відсоток прибутку по неконкурентним процедурам. Але так щоб прибутку не мали всі - вийшло якось занадто.
Тепер головне, щоб постанову Кабміну не переписали так, як вже переписали іншу - наприкінці минулого року, коли стало все.
На фото - запит на дуже потрібне агентство і кілька скрінів текстів постанов.



В любій "зарубі" добре коли є достатньо конкурентоспроможних абонентів.
А якщо це один невіглас, якому дали накидку "все можна" то и земля під ногами не потрібна.
Нащо тоді цей штат голосувантів, любителів законобреду? Цей викривлений світ благодаті і турботи за майбутні покоління? Театральна вистава з такими шторами...
Мав можливість деякий час спостерігати за малим бізнесом, як йому тут живеться. І зрозуміти, яким чином їм рухатись по цій шахівниці.
Ніяк, і це взагалі доміно чи шашки(.
Звісно, мхп чи кернел то їм до сраки.
Останній навіть не соромився інвесторам запропонувати викупити частки акцій. І це під час війни!
Не потрібний їм (холдінгам) ці обмежені поняття як прибуток чи податок.
Це вам "кейси" влади вилізти на горби йатівців, чи оподаткування іще раз уживані речі с олх, чи зменшення неоподаткованої суми на товари з інших країн (з 500 до 90)...
Ці "інноваційні'" спроби ну дуже полегшують життя.