10940 посетителей онлайн
3 303 13
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

В якому місці ми починаємо змінюватись з демократичної країни в країну з повзучим, як лишай, тоталітаризмом?

Всі написали про Ігоря Мазепу?

Тепер напишу я.

В 2006-2008 роках я працювала з Ігорем в Concorde Capital.

Хто глибоко в фінансовій темі, знають, що в Україні було завжди два провідних інвест-банка: Concorde Capital, Dragon Capital. Все.

Все інше було несерйозно.

Так от. Dragon Capital завжди спеціалізувався на обслуговуванні бізнесів з іноземними інвестиціями. Чим займається і зараз.

Concorde Capital обслуговував українські бізнеси, Специфіка та підхід Мазепи був в тому, що Concorde Capital обслуговував бізнеси абсолютно різних політичних кланів. Інколи діаметрально протилежних. Тобто абсолютно всі величезні бізнесові групи користувались роками, а деякі і десятиріччями послугами Ігоря Мазепи.

Чи були в роботі Concorde Capital якісь схеми, якими могли б зацікавитись правоохоронні органи? Хто його знає. Компанія проходила самі відомі міжнародні аудити не те що щорічно, а щоквартально. Бо в цьому специфіка фондового ринку, навіть не в нашій країні, а на західних площадках цінних паперів, де працював Concorde Capital. Це міжнародні вимоги. Без них вийти на міжнародні ринки неможливо.

Але те, за що його затримало Державне бюро розслідувань досить смішно, як на мене.

Про що це затримання для мене?

Зараз поясню.

Повертаємось до того, що Мазепа працював абсолютно з усіма величезними бізнес-групами, це такий собі сигнал всім, з ким він працював, по типу: "Любі наші, з вами ми зробимо те саме, якщо не будете йти в ногу з членами політбюро".

Я не хочу описувати своє особисте ставлення до Ігоря. У нас були різні епізоди, але через 12 років після того, як я пішла з Concorde Capital, ми з ним зустрілись на економічному форумі, де виступав і він, і я. Під час форуму Ігор підійшов до мене зі словами: "Ти правильно зробила, що пішла від мене. Якби не пішла, ти би не стала тією, ким ти стала".

Але це лірика.

А якщо серйозно, я щось не зрозуміла, в якому місці ми починаємо змінюватись з демократичної країни в країну з повзучим, як лишай, тоталітаризмом?

Чому у мене такі висновки? Бо я розумію, що справа Ігоря Мазепи, це не про нього, це про те, хто в країні головний. І це дуже і дуже нехороший тренд .

І основне, те, що я бачу останнім часом, як бойові дії переміщуються в кабінети правоохоронних органів. Ні, це не про злодіїв та корупціонерів. Це про інше. Це про тиск на бізнес. Це про тиск на великі бізнес-групи. Це про те, у кого довший.

Так от, шановні представники різних правоохоронних органів. Я знаю, дуже добре, що там де треба - ви не бачите навіть документів зі складом злочинів, які вам приносять, і пускаєте їх в шредер.

Але ви дуже "суперово" відпрацьовуєте ті задачі, які вам нарізають зверху, і кошмарите тих, по кому стоїть задача. Ми це вже бачили всі неодноразово.

Можна, звісно, в це бавитись, але, наскільки я памʼятаю, ви вже процедуру люстрації якось проходили.

Ні на що не натякаю. Але…

Топ комментарии
+9
Тоталітаризм став повзучий, як лишай, ще у 2019 році, коли зелена гоп-компанія демонстративно витерла ноги об Конституцію. В час літніх відпусток, на хвилі хайпу провела незаконні вибори до ВР. Дарма, що на дільниці не прийшли більш, як 50% виборців. Маховик беззаконня вже тоді почав розкручуватись, а підчас воєнного стану його, взагалі, неможливо затормозити. Здається, навіть у бренду "путін"(дідько їх знає, хто під ним ховається) немає таких безмежних можливостей, як в ОПи.
Недавно в новинах : "згорів заміський будинок Ігоря Мазепи". Путінська класика!
показать весь комментарий
22.01.2024 14:16 Ответить
+7
люстрировали, люстрировали та недолюстрировали..., мабуть, все ще попереду..., тільки в нацполі добровільно перейшли на сторону ворога 900 захисників права та порядку, а скільки б їх, якби була така можливість, відкрито перейшли на сторону ворога в дбр, сбу, набу...
показать весь комментарий
22.01.2024 14:35 Ответить
+5
Ну, до порядків, що запроваджуються на рашистській пітьмі, зе-владі ще дуже далеко.
Так, за повідомленнями ЗМІ, рашисти відбиратимуть майно всього лише за критику влади та небажання воювати.

Ну відбирати майно за небажання воювати у нас намагаються пропихнути прямо зараз, а за критику влади у нас саджають, закривають канали, в спальнях скриті камери ставлять і т.п. До рашки нашій владі вже зовсім близько...
показать весь комментарий
22.01.2024 15:16 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Тоталітаризм став повзучий, як лишай, ще у 2019 році, коли зелена гоп-компанія демонстративно витерла ноги об Конституцію. В час літніх відпусток, на хвилі хайпу провела незаконні вибори до ВР. Дарма, що на дільниці не прийшли більш, як 50% виборців. Маховик беззаконня вже тоді почав розкручуватись, а підчас воєнного стану його, взагалі, неможливо затормозити. Здається, навіть у бренду "путін"(дідько їх знає, хто під ним ховається) немає таких безмежних можливостей, як в ОПи.
Недавно в новинах : "згорів заміський будинок Ігоря Мазепи". Путінська класика!
показать весь комментарий
22.01.2024 14:16 Ответить
Ну, до порядків, що запроваджуються на рашистській пітьмі, зе-владі ще дуже далеко.
Так, за повідомленнями ЗМІ, рашисти відбиратимуть майно всього лише за критику влади та небажання воювати. А переписування житла на дружин і дітей не врятує: тамтешній "Верховний суд" вважає його таким, що підлягає конфіскації.
Тож, на пітьмі депутати всіх фракцій "госдуми", окрім «Нових людєй», зображуючи нібито всенародну підтримку ініціативи, внесли на розгляд схвалений раніше в рашистському уряді законопроект щодо конфіскації майна засуджених за політичні злочини.
За що позбавлятимуть майна:
📌 військові «фейки» (ст. 207.3 "ук рф")
📌 публічні заклики до екстремістських дій (ст. 280)
📌 заклики до сепаратизму (ст. 280.1)
📌 дискредитація армії (ст. 280.3),
📌 заклики до антидержавної діяльності (ст. 280.4),
📌 заклики ввести санкції (ст. 284.2),
📌 допомога іноземним державам у переслідуванні чиновників та військових РФ (ст. 284.3)
📌 реабілітація нацизму (ст. 354.1).
За даними журналістки Фариди Рустамової, до другого читання список приводів для конфіскації розшириться - і вона загрожуватиме практично за всі «антидержавні злочини»: невиконання наказу військового керівництва, дезертирство, диверсія, незаконне перетин кордону, розголошення держтаємниці, держзрада, держзрада. Антидержавними вважаються також робота з небажаними організаціями, конфіденційна співпраця з іноземною державою чи міжнародною організацією тощо.
👉 Конфіскація буде застосовуватися, якщо фейки та інші «антидержавні» заяви поширювалися за мотивами політичної, національної та іншої ненависті або корисливих спонукань. А значить, «зміни в КК загрожують наслідками особливо для журналістів, чия праця апріорі передбачається як робітник за зарплату».
"Верховний суд" вже написав схвальний відгук на проект.
Так, в грудні він вважав законною конфіскацію спільної власності подружжя, якщо один із них визнається винним у скоєнні злочину.
Але, відібрати квартиру можна буде не лише у подружжя. «Це може бути не лише майно, що перебуває у спільній власності, а й у власності третіх осіб, - повідомив РБК юрист Антон Бабенко, коментуючи рішення ВС. - Тому ні розлучення, ні передача майна дітям, ні переоформлення його у власність інших осіб не перешкоджає конфіскації».
показать весь комментарий
22.01.2024 14:17 Ответить
Ну, до порядків, що запроваджуються на рашистській пітьмі, зе-владі ще дуже далеко.
Так, за повідомленнями ЗМІ, рашисти відбиратимуть майно всього лише за критику влади та небажання воювати.

Ну відбирати майно за небажання воювати у нас намагаються пропихнути прямо зараз, а за критику влади у нас саджають, закривають канали, в спальнях скриті камери ставлять і т.п. До рашки нашій владі вже зовсім близько...
показать весь комментарий
22.01.2024 15:16 Ответить
"Мы пахали .." (С)
показать весь комментарий
22.01.2024 14:29 Ответить
люстрировали, люстрировали та недолюстрировали..., мабуть, все ще попереду..., тільки в нацполі добровільно перейшли на сторону ворога 900 захисників права та порядку, а скільки б їх, якби була така можливість, відкрито перейшли на сторону ворога в дбр, сбу, набу...
показать весь комментарий
22.01.2024 14:35 Ответить
Нажаль у нас немає правоохоронних органів. Маємо гіркий досвід нашої родини. Нашого сина - правника, волонтера, патріота вбито в листопаді 2019р. Зараз січень 2024. і що? Тримаймось.
показать весь комментарий
22.01.2024 14:54 Ответить
Інвест клімат крєпнєт!
показать весь комментарий
22.01.2024 15:04 Ответить
На дотичну тему: дослідник біографії славетного Гетьмана України Івана Мазепи та автор декількох книжок про нього, письменник та блогер https://t.me/dragonspech/7068 Дмитро Каленчук-Вовнянко в цивільному житті (нині він сержант ЗСУ, в 2022році боєць 72-ї бригади (під Вугледаром) а зараз інструктор пілотів БПЛА в навчальному центрі ЗСУ) нагадує, що:

"Колись, у 17-му ст. на славетній Білоцерковщині сталася подія. Два шляхтичі посварилися між собою через одну панну, до справи стали шаблі. В результаті шляхтич з дуже оригінальним прізвищем Зеленський був порубаний мов капуста в борщ.
Шляхтич який оце все зробив з тим Зеленським, потрапив під суд. Далі існує чимало різних історій. Мені особисто подобається така. Панна, через яку нібито Зеленський став нагадувати ковбасну нарізку в пакеті, прийшла на суд, заявила що бере убивцю Зеленського собі за чоловіка і на тому суд був завершений. Легенда то чині, але і шляхтич, що порубав Зеленського і та панна жили ще довго і щастиво.
Того шляхтича звали Степан Мазепа, а панну - Марина Мокієвська. Їхнім сином був Іван Мазепа - гетьман України, відомий і славетний. Кажуть, коли веселі хлопці Мазепи зайняли Білоцерковщину (Мазепа навіть Львів взяв під свій контроль) всі родичі того Зеленського мусили втекти до Польщі.

До чого я це пишу? На місці типів з прізвищем Зеленський, я б сильно думав перш ніж конфліктувати з особами на прізвище Мазепа. Історія свідчить - прикмета погана".
показать весь комментарий
22.01.2024 16:18 Ответить
Тоді люстрація була "не в затяжку". Тепер треба буде провести по повній програмі, щоб нога у владний кабінет ніколи не ступала...
показать весь комментарий
22.01.2024 17:21 Ответить
Головне, щоб комісію з люстрації не очолював Єрмак! А членами комісії не були Татаров, Шурма та інші колабозлодії...
показать весь комментарий
22.01.2024 17:23 Ответить
Так неправова система ж нікуди ніколи й не зникала.
Вона просто вимикалась на короткі періоди. Її трошки підфарбовували. Міняли деталі.... Але у будь який момент. Клац і справа Шеремета. І сиділи люди без будь -яких притомних доказів. І вся та сволота зараз ховається за спинами військових. Але при нагоді запряче їх у буцегарню. Була б команда.
показать весь комментарий
22.01.2024 18:19 Ответить
Ну Зямба Король Мавп зняв люстрацію з пса Татарова. От вам і люстрація. Решта по накатанній - у болото кацапського лайна.
показать весь комментарий
23.01.2024 11:27 Ответить