Я больше не редактор "Свідомо" - Соболев заявил, что уходит из журналистики.
Об этом он написал в своем блоге на Украинской правде, передает Цензор.НЕТ.
Его текст публикуем на языке оригинала:
"Я більше не редактор «Свідомо». Я взагалі вирішив піти з професії, який присвятив 18 років. Я хочу сконцентруватися на тому, без чого жодна професія в цій країні не буде професійна. Нам треба піднятися, викинути цю владу і - ще важливіше - нарешті заснувати державу Україна, якою можна пишатися.
Я більше не бачу можливості змінити стан справ як журналіст. Останні три роки я вірив в теорію маленьких справ. В поєднання журналістики і активізму. За цей час я організував більше мітингів, ніж підготував якісних текстів. Але перемог все одно в рази менше, ніж поразок. І тенденція - вниз. «Ніжинські робінгуди» сидять, «бізнес» Табачника на чому тільки можна в освіті, чи цинічні закупівлі МОЗу квітнуть... та Ви все знаєте. Розквіт журналістських розслідувань в країні ніяк не заважає її дерибану. Навпаки, дерибан набув небачених масштабів і досконалості. Я в принципі, розумію тих депутатів Київради, які думають, что і ідіот. 2Розслідує, пікетує, в двері ломиться... Дурачок такой. А ми собі голосуємо».
Читайте на Цензор.НЕТ - Ахметов полностью разрушил киевский ЦУМ - памятник архитектуры: "Ценности не имеет"
Мені здається, за це варто переживати не лише журналістам. В цій країні так само неможливо бути ефективним адвокатом, правозахисником, міліціонером. Не кажучи вже про суддю чи прокурора.
Колись багато з нас вирішили: «Треба стати професіоналом, і з таких складеться нормальна країна». В середині 90-их я захоплено зайнявся фінансової тематикою. Дивився тоді на банківську систему як на кровотворну, яка розганяла еритроцити в жилах бізнесу різного розміру, що народжувався на уламках радянської економіки.
Але в результаті така держава утверджує бізнес лише однієї родини. І сотні, якщо не тисячі бізнесменів - у вигнанні. А інші - придивляються до плану Б.
У 2000-ому, коли рух «Україна без Кучми» подарував журналістиці термін «опозиція», я перейшов на тему політики. Як мене не відмовляла Юля Мостова:)), я вірив - справжня політична конкуренція стане локомотивом поступу усієї країни, буде піднімати нагору найкращих. Був Майдан, був «5 канал». Але в 2007-ому, навіть коли мене ще не відсторонили від ефіру, я зрозумів - ця держава піднімає нагору таких, чию політику нема сенсу описувати, а тим більше - поширювати їхні думки. Їх вичистити треба поганої мітлою, як гору сміття на струмку. І для цього людей треба не розважати шоу "Що Янукович відповів Тимошенко, а Ющенко - їм обом", а змусити замислитися, що ці політики роблять, а скоріше не роблять для нас усіх.
В 2008-ому створив «Свідомо». Зайнявся журналістикою розслідувань, насамперед в трьох найближчих до людей темах - здоров'є, освіта, правосуддя. Під час історії з книгарнею «Сяйво» усвідомив, що розслідування самі по собі теж не працюють. Зайнявся активізмом. А далі - я вже писав. Нічого не виходить за великим рахунком. Ти можеш бути або Іванушкою-дурачком (ну, добре, Дон Кіхотом). Або вбудуватися в гору сміття і шукати сенс в родині, розмірі будинку, вихованні дітей.
Читайте также - Общественность Киева организуется, чтобы "навсегда изгнать мародеров из властных кабинетов и столицы, и государства"
Тільки дітям тут жити же ж! Ми всі якщо не усвідомлюємо, то точно відчуваємо, що оця бикувата і одночасно жалюгідна держава, яка, як сказав бард, утворилася «на наших дряблих спинах» - вона невиліковна. Ніякими журналістськими розслідуваннями, ніякими громадськими кампаніями, тим більше ніяким особистим «я чесно роблю свою справу» її не зміниш. Треба або тікати з країни разом з дітьми, або будувати для них нову.
Зрозуміли це ж колись бостонські торговці чаєм, які викинули свої товари за борт, щоб відвоювати своїй країні незалежність.
Для мене це приклад, як треба діяти в подібній ситуації. Притому, що їм не давав нормально жити король Георг - лідер найбільш цивілізованої тоді країни світу. А ми живемо - погоджуємося з цим чи ні - по правилах Януковича.
Я хочу допомогти усім, хто розуміє - його треба арештовувати та судити. Хочу допомогти усім, хто розуміє - скинути владу мародерів замало. Треба спроектувати і домовитися про нові правила правила, причому такі, які дадуть нам можливості стрибка. Як американська Конституція допомогла диким землям стати світовим лідером. Хочу допомогти усім, хто розуміє - шлях до цього - системна і технологічна робота з людьми. Від двору до двору, від району до району, від міста - до міста.
Як буду годувати своїх чотирьох дітей? Це, як і безпека родини - дві речі, які найбільше мене турбують.
Вихід один - нам усім потрібна професійна революційна організація, яка буде здатна закумулювати і гроші, і людей, і силу, і ідеї для справді успішних перетворень. Буду робити все що зможу, щоб вона відбулася.
А новим редактором «Свідомо» стала його найкраща розслідувальниця Марія Землянська. Редакційний мейл для новин - [email protected], телефон - 050 441 70 50.
Величезна подяка усім, в кого вчився, з ким конкурував, і від кого отримував допомогу в моїй славетній професії. Від Михайла Коломійця, який, мабуть, іронічно, але привітно усміхається з неба. І до людини, яка в останнє «навела» на беззаконне святкування дня народження Гереги.
Дякую, друзі! Просто я більше не вірю, що це можна змінити текстами".
Читайте также - Киевлян призывают 2 июня вернуть себе право выбора: "Никто нас не спасет..."
низи не хочуть
верхи не можуть
це історія...
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534030_4780516719689_2138669633_n.jpg https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534030_4780516719689_2138669633_n.jpg https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534030_4780516719689_2138669633_n.jpg https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534030_4780516719689_2138669633_n.jpg https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534030_4780516719689_2138669633_n.jpg https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534030_4780516719689_2138669633_n.jpg https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534030_4780516719689_2138669633_n.jpg
Мда... хохложопые... Что это за дияспорська говирка?
Попытаюсь донести суть юмора... Видишь ли, Цензор спит и видит себя этаким рупором беспощадной и острой критики нынешней власти обеляя западные регионы и очерняя восточные. Быдло к быдлу одним словом. Но они (Цензор) очень часто лажают в этом направлении, что вызывает аццкое удовольствие у провластных троллей и анальный зуд у оппозиционных.
То же касается и "мовы". Вроде как и писать по-украински в школе научили (опять таки благодаря "клятому совку"), а на мове лажают постоянно. Нескладуха получается.
Какой ужас. жООпашники на троллях разорятся...
Самое что удивительно, ни те, ни другие на самом деле не верят в успех их работодателей. Но что делать, работа обязывает.
1. Распил бюджет
2. Янукович и Ко - козлы
3. Срач с Россией
4. Инцеденты на Восточной Украине.
Учитывая особенность подачи материала Цензором недолго надо убеждать что Великая Украина (т.н. свидомая) - от Чопа до Тернополя. Все остальное - черт знает что.)))
Меня лично это забавляет, посему троллить по-толстому какого нибудь агрессивно настроеного цензор-воена - за радость.
А Украина одна - от Карпат до Крыма ! Только люди разные...
Дело в том, что Цензор давно зарекомендовал себя как некое пристание нищих, обиженных, убогих. Правда это было давно, сейчас вот все "идейными" стали. Таковы реалии.
Украина - одна, согласен. Но как Вы подметили даже не люди, а народы разные. Поэтому поводу имел честь общаться в жительницей Луцка. Они себя не отождествляют с жителями Востока вообще никак. Правильно это или нет - вопрос второй. Гланое, что народы-то действительно разные.
Просто предположил
приєднуйсь до зробленого і допомагай. Для чого робити уже зроблене .....приєднуйсь і твори , доповнюй. Перемагай. Одиноких зламають так як і те що ти творив. Удачі. Маєш гарну думку. Можливо щиру. Час покаже !!?.