12253 посетителя онлайн

Пастернак, Достоевский и Толстой в школьной программе: Шкарлет говорит, что решения МОН еще нет

книги

Решение об исключении из учебных программ таких российских авторов, как Борис Пастернак, Лев Толстой и Федор Достоевский еще не принято.

Об этом министр образования и науки Украины Сергей Шкарлет заявил в эфире украинских телеканалов, отвечая на вопрос относительно того, точно ли эти авторы точно в прошлом, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на Укринформ.

"Решение еще не принято в отношении (их. – Ред.). Нам только в пятницу поступил проект экспертной группы, и мы его официально еще не изучали. Но в ближайшее время мы его обнародуем и примем решение", - проинформировал Шкарлет.

Он напомнил, что по поводу изменений в учебную программу работает соответствующая рабочая группа.

"Она (эта рабочая группа. – Ред.) - очень такая плотная и наполненая большим количеством специалистов, разного рода и сорта экспертов. При этом над обновлением содержания этой программы работали уже достаточно долго, в начале войны. Сейчас имеем определенный результат работы рабочей группы. Но при этом стоит отметить, что изменения внесены, и не все они однозначны", - заявил чиновник.

По его словам, МОН будет собирать не только рабочую группу по этому вопросу, но и других представителей Минобразования, и уже потом будет принято окончательное решение по этому, - совместно с Институтом модернизации содержания образования, с Академией педагогических наук, с Украинским институтом развития образования и т.д. содержания учебных предметов, особенно зарубежной литературы.

"Отдельно в программе МОН усиливает национально-патриотическое воспитание, отдельно в программу добавляет противоминную деятельность и т.д. Это те вещи, которые крайне необходимы для получения определенных знаний", - сказал Шкарлет.

Топ комментарии
+23
Так в том и дело, что в украинских учебниках сплошные достоевские-пастернаки. А гете и канта - ноль. Русских писателей изучают больше, чем всех еврпейских вместе взятых.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:29
+21
Нехай наші дітлахи краще Теодора Драйзера читають та Оруела. Особливо його "Скотний двір". Там є про що подумати.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:33
+18
Имхо, сам Шкарлет порождение брехливого совка, так где ГУМ сват брат и блат.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:26
Комментировать
Сортировать:
До бісової матері!
показать весь комментарий
20.06.2022 21:22 Ответить
****... Хто там в школі іх читає... Така нудня. Викинути, ніхто й не згадає
показать весь комментарий
20.06.2022 21:24 Ответить
Пихуй Толстой, Достоевский тут причем? Гете, Канта не помню чтобы запрещали во всем мире после 45го.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:24 Ответить
Так в том и дело, что в украинских учебниках сплошные достоевские-пастернаки. А гете и канта - ноль. Русских писателей изучают больше, чем всех еврпейских вместе взятых.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:29 Ответить
Я не проти Льва толстого, але завчати напам'ять уривок про якийсь дуб, то була жесть. Реально маразм. Хоч я вчилась вже після проголошення незалежності. А глибокий зміст злочину і кари Достоєвського так і не зрозуміла. Взагалі, то не для шкільного віку твір.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:48 Ответить
Завчати напам'ять якісь прозові уривки - то для тренування пам'яті, мозок розвиває.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:03 Ответить
А пам'ять розвивають тільки прохові уривки х твлрів Льва Толстого? Уривки творів некацапськиї писбменників мозок не рохвивають?
показать весь комментарий
20.06.2022 22:12 Ответить
Може й так, але, що цікаво, з української літератури ми нічого з прози напам'ять не завчали, зате уривок про розквітлий дуб з роману л. Толстого "війна і мир" на російській мові довелось. Отож той дуб мене і муляє досі. І нині я розцінюю змушування учнів напам'ять завчати уривки з російської прози намаганням русифікувати школярів, щоб ми знали російську мову, краще, ніж свою.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:28 Ответить
І ще знову ж таки: вірші напам'ять ми завчали виключно українських і російських поетів. Щодо українських, тут зрозуміло, будь-яка країна в першу чергу акцентує увагу на вивченні власної культурної спадщини, але для чого нам було вчити напам'ять російських? Зауважу, що творчість того ж Гейне, Шекспіра, Байрона і т.д. не завчалась, їхню поезію достатнь було просто прочитати, і то лише окремі уривки у критиці, а не запам'ятовувати і декламувати назубок коло дошки. Тоді я не аналізувала даний освітній підхід, мала була, а зараз бачу, що програма адаптована і акцентована на пропаганді російської культури, так, ніби ми якась з республік РФ. І це 90-2000 роки, а 80 чи 60, україномовний регіон. Довелось навіть "бородіно" напам'ять вчити! Але навіщо мені те бородіно, яке воно відношення до української культури, щоб йому було аж стільки уваги?
показать весь комментарий
21.06.2022 15:05 Ответить
Заучувати на пам'ять уривки - то не тренування мозку, то тяжка спадщина середньовічної системи освіти, коли головною якістю для здобуття "освіти" була здатність учня відтворювати (усно або письмово) великі уривки зі Святого Письма та творів "авторитетів" (у пізньому середньовіччі - не тільки церкви).
показать весь комментарий
20.06.2022 23:45 Ответить
Лев Толстой - "Севастопольські оповідання", "Казаки", "Кавказький полонений". Це має залишитися. "Війна і мир" 4(!) тома - знущання над дітьми. Достоєвський - це для вивчення спеціалістами з психології і навіть психіатрії, політикам і політтехнологам теж має бути цікаво, але це не для шкільної програми. Пастернак теж не для шкільної програми.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:19 Ответить
І "Хаджи-Мурат" неодмінно залишити - там про те, що кацапи роблять там, куди заходять зі зброєю, дуже навіть...
показать весь комментарий
20.06.2022 22:38 Ответить
Думаю, это индивидуально. Война и мир в школьные годы зашла на ура. Если не учитывать того, что четвертый том тогда я не осилил совсем, а связь сего произведения с историческими событиями оценил лет так через десять после прочтения... Достоевский был одним из любимых авторов.
показать весь комментарий
20.06.2022 23:37 Ответить
Кант не письменник, а філософ. Його філософію зможе прочитати не кожна доросла людина, зрозуміти - й поготів.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:59 Ответить
А східних письменників ?
Омара Хайяма
Нізамі
Рабіндранат Тагор
Рамаяна
Упанішади
і т.п. , і т.д.

Накінець , можна і Камасутру - для 10-х класів

А то це усе читають своїм бажанням мінімум студенти ...

А такі речі , як https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD_%D1%96_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0 «Злочин і покарання» , https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%B4%D1%96%D0%BE%D1%82_(%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD) «Ідіот» , https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D1%81%D0%B8_(%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD) «Біси» і https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8_%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B8_(%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD) «Брати Карамазови»
Можна навязати і учням середньої школи
показать весь комментарий
20.06.2022 22:11 Ответить
А кто запрещает? Не изучать в школах - это не есть запрет. Это из другой оперы. Совсем из другой. Давно пора это все прибрать уже официально из школ.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:42 Ответить
"Вся наша освіта - це насправді чужа пропаганда". - https://www.youtube.com/watch?v=Z5dgteSIyAU&ab_channel=hromadske https://www.youtube.com/watch?v=Z5dgteSIyAU&ab_channel=hromadske

показать весь комментарий
20.06.2022 22:09 Ответить
Це точно. Бо в дітей змалечку формується враження, що вся зарубіжна література - це виключно творсість мокшандії. Ну ще там Шекспір з Байроном щось писали і від греків Одісея залишилась(
показать весь комментарий
20.06.2022 22:18 Ответить
Ви вчили в школі твори Канта і Гете, Лаур? Як по мені і Достоєвський і Пастернак не для дітей.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:05 Ответить
Дякую, що Кафку не згадали, друже.
показать весь комментарий
20.06.2022 23:19 Ответить
Имхо, сам Шкарлет порождение брехливого совка, так где ГУМ сват брат и блат.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:26 Ответить
Хтось тут ще пам'ятає хто такий Шкарлет?
показать весь комментарий
20.06.2022 21:26 Ответить
Шулер і плагіатор
показать весь комментарий
20.06.2022 21:39 Ответить
показать весь комментарий
20.06.2022 21:33 Ответить
Нехай наші дітлахи краще Теодора Драйзера читають та Оруела. Особливо його "Скотний двір". Там є про що подумати.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:33 Ответить
За Орвела згоден - обома руками. Драйзер... - загравав з комуняками, сумнівно. А от Салтикова-Щедріна я б цільово залишив - історія міста Глупова - чудовий образ життя раші, ніц ся не змінило.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:02 Ответить
Оруэлла читать нужно. Но есть два момента: 1) читать нужно не детям, 2) читать нужно тем, кто в курсе исторических событий 20-го века. В противном случае это просто не зайдет. Вы реально считаете, что поколению Тик-тока будет интересно, что пытался донести автор?
показать весь комментарий
20.06.2022 23:46 Ответить
не только росияне путают патриотизм с идиотизмом. дебилизация детей. Толстой с Кантом и Драйзером ну никак не совместимы. зато руский мат у нас не то что неискореним, а еще и активно насаждают в новостях.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:44 Ответить
гаряче підтримую: боротися з засиллям російського безкультур'я треба не тільки міняючи акценти в в шкільних програмах. у багатьох українців руський мір в головах через дурну звичку матюкатися замість рідної мови. Кацапня принижуючи матюками своїх батьків, органи і процеси зачаття і народження по суті проклинають себе, свій рід і своє походження. І розповсюджуючи ту свою духовну мерзоту на весь світ тим самим втягують весь світ до власного прокляття.
Звичайно ж протистояти російській агресії - головне завдання нашого народу. але треба не забувати й про оту духовну агресію, що навіть небезпечніша за військову. Бо за військову цивілізований світ накладає такі-сякі санкції і присилає немалу допомогу. А от із духовною агресією, яку підтримує значна 5 колона, нам приходиться боротися самостійно.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:15 Ответить
із кацапського треба залишити лише "Архипилаг Гулаг" Салженіцена
показать весь комментарий
20.06.2022 21:46 Ответить
навіть згадки ніде не має залишитись.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:49 Ответить
Прибрать этот мотлох из школ нужно официально. Неофициально все-равно уже все это прибрано и давно это никто не читает. И это не беда. А беда в том, что и Шевченко тоже не читают. Вот это трагедия, которую мы сейчас переживаем. Квартальные уродцы пришли на смену Кобзарю. Последствия этого очевидн.
показать весь комментарий
20.06.2022 21:50 Ответить
власне рішення немає, бо злодій шкарлет, який як мінімум вкрав чужу дисертацію, на посаді міністра освіти!((
показать весь комментарий
20.06.2022 21:52 Ответить
Зелена погань ще не второпала. Щось вирішувати, це не працю інших красти
показать весь комментарий
20.06.2022 22:01 Ответить
Ідіот, чи що?

З якого дива протимінна програма стала національною, та ще й патріотичною? Це безпекова програма, якщо ти не знав!

Дивно, що педагог настільки недолугий, що плутає ці формулювання!

А чи дійсно він настільки добре розуміє предмет своєї роботи?
показать весь комментарий
20.06.2022 22:01 Ответить
Відносно російської культури взагалі і літератури зокрема: треба вчити юних правильно читати і розуміти тексти. От є така москальська поговорка: мацква слєзам нє веріт. І фільм вони зняли з такою назвою. Де токарь "золоті руки" - безнадійний бухарь і в нього *********** аж сама директор фабрики. І якщо правильно розставляти акценти, здирати з цієї культури масхалати, то всім стане видно, що король - голий. Вдумайтесь: мацква сльозам не вірить. Це означає, що її не турбують взагалі плач і скрегіт зубовний людей, яких вона мучить і вбиває. Вони самі признаються у своєму звірстві.
чи взяти будь-якого із расєйських пісатєлєй - там завжди можна знайти підтвердження російській ницості і бездуховності. той же Салтиков-Щедрін, Лєсков та хоч і Гоголь.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:02 Ответить

Гоголя не рухай - то наш письменник і його твори просякнуті українським духом !!!
Москалі і Шевченка хотіли прив"язати "до своїх" - як борця з кріпацтвом
показать весь комментарий
20.06.2022 22:18 Ответить
Салтиков-Щедрін - мій улюблений російський письменник, я би включила його в шкільну програму. А Гоголь, Лєскові Чехов - письменники українські, хоч і були всмоктані російською культурою.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:27 Ответить
ПпстернАка не читал... и нах не собираюсь, есть более достойные авторы - Гете, Шиллер и тот же Марк Твен....
показать весь комментарий
20.06.2022 22:03 Ответить
У рамках сьогоднішньої лівацької політики "кансел калчер" у США вже викидають книги Марка Твена зі шкільних бібліотек. Американський класик "винен" у тому, що використовував у своїх творах заборонені нині слова, такі як "нігер", що було звичним для того часу.

Приключениям вокруг романа Марка Твена «Приключения Гекльберри Финна», похоже, нет конца. Последний по времени скандал разыгрался в этом году (2011) после того, как издатели книг по курсу американской литературы для школьников решили убрать звучащее из уст героя слово «ниггер», оскорбительное для афроамериканцев. Ревнители классики считают такое вмешательство в авторский текст кощунством.

Чтобы сделать книгу более приемлемой для современного читателя, исследователь творчества Марка Твена из Обернского университета Алан Гриббен при подготовке переработанного издания, включающего также «Приключения Тома Сойера», заменил слово «ниггер» на слово «раб». По словам Гриббена, учителя не дают школьникам читать книгу в оригинале, считая ее язык неполиткорректным.

Барбара Джонс возглавляет Офис интеллектуальной свободы при Американской библиотечной ассоциации, отслеживающий запреты на книги в библиотеках. По ее мнению, замена оскорбительных слов не только сведет на нет все усилия Твена, но и создаст прецедент для вмешательства цензуры в другие произведения:

«Мы считаем, что меняя тексты в соответствии с текущим политическим дискурсом, мы встаем на весьма скользкий путь и в конце концов начнем менять историю. Книги должны оставаться в первозданном виде, чтобы люди - учителя, библиотекари, родители - могли объяснить их значение следующим поколениям».
https://www.golosameriki.com/a/mark-twain-controversy-2011-01-30-114898014/192792.html
показать весь комментарий
20.06.2022 22:57 Ответить
Постколоніальна влада вона така , тож друзі готуємось на виборах викинути їх на смітник і надати забуттю і ганьбі це лайно
показать весь комментарий
20.06.2022 22:15 Ответить
Щодо закликів "скасувати російську армію, а не російські книги".

Якби не російська армія - російські книги мало кому у світі були б потрібні.

Українці читали б "руською мовою" (бо назву "Русь" ніхто б не вкрав). Казахи - казахською. Литовці - литовською, латиши - латишською, естонці - естонською. Молдавани - румунською, таджики - на фарсі. Вірмени й азербайджанці - кожен своєю. Білоруси, врешті-решт, - білоруською.

А що там напишуть представники воді, мордви й мері - цікавило б світ не більше, аніж література Ботсвани чи Парагваю (з усією до них повагою).

Не було б у провідних світових університетах кафедр "русистики" (хіба що славістики в цілому). Культурне середовище захоплювалося б видатним українським композитором Петром Чайковським та його польским колегою Михайлом Глінкою. Ніхто б не намагався зрозуміти "загадкову російську душу" - хіба що в загальній черзі, одразу після загадкової мадьярської та не менш загадкової хорватської.

Те, що називають "високою російською культурою", - суто імперський продукт, який ніколи б не з'явився, якби не триста років зовнішньої експансії (читай: збройної агресії). І так: в Пушкіні та Толстому, власне, нічого поганого немає. Окрім одного: їх завжди приносять завойованим народам на багнетах
показать весь комментарий
20.06.2022 22:24 Ответить
Пастернак и сельдерей, что ни овощ - то еврей (С)
показать весь комментарий
20.06.2022 22:26 Ответить
Труханов, шкарлєт, вілкул, і т.д. і т.п. , пан Зеленський, ви хочете щоб Україна перемогла і потім відродилася, з такими пі до расами це неможливо , думайТЕ !
показать весь комментарий
20.06.2022 22:41 Ответить
За відміну ЗНО мудак Шкарлет будет висіти
показать весь комментарий
20.06.2022 22:42 Ответить
шкарлєт-підорас.
показать весь комментарий
20.06.2022 22:48 Ответить
Наших рідних українських класиків і поетів треба досконально вивчати і знати!
А той непотріб про матушку русь і її п'яне бидло хто хоче, той хай в інеті шукає і читає.
показать весь комментарий
20.06.2022 23:10 Ответить
Скільки вже можна ходити по колу? Викиньте, відійдіть, відсуньте ногою смердячий труп недоімперії івсе що з ним зв'язане!!!
показать весь комментарий
20.06.2022 23:12 Ответить
спробую за пунктами:

1. шкарлет піdарас в обох смислах: і хорошому, і поганому
2.шкарлет призначений на свою посаду навіть не піdарасами, а звичайнісінькими зрадниками мимохіть, які просто силою випадку у 2019 року опинилися на теренах Батьківщини з украпїнськими пашпортами (та й то, підозрюю, не всі), а 73% недоробків, наслухавшися ге+ге та колгоспної шльондри масійчук, стадно побігли й обрали зеленого дебільониша
3. то чого ви очикуєте ви від цього пєdіка шкарлупа?... з таким самим успіхом на його місці могли опинитися хламідія, цьотка безмозгла та й будь який перший-ліпший уйоbок, яикй вчасно б приєднався до цієї "партії" пройдисвітів та піdарасів...

ps уваги порохоботів та інщих зацікавлених й не дуже осіб - за "криголама" "лєнінская кузня" я теж не голосував.
показать весь комментарий
20.06.2022 23:16 Ответить
Я помню чудное мгновенье:
Передо мной явилась ты,
Как мимолетное виденье,
Как гений чистой красоты
Лайно!
Трактор в полi дир дир дир, ми за мир, ми за мир (Тичина)
Генiально.))))
показать весь комментарий
20.06.2022 23:18 Ответить
Недавно тихим вечерком
Пришел гулять я в рощу нашу
И там у речки под дубком
Увидел спящую Наташу.
Вы знаете, мои друзья,
К Наташе вдруг подкравшись, я
Поцеловал два раза смело,
Спокойно девица моя
Во сне вздохнула, покраснела;
Я дал и третий поцелуй,
Она проснуться не желала,
Тогда я ей засунул *** -
И тут уже затрепетала.

Ай да Пушкін! Ай да сукін син!

Накажи, святой угодник,
Капитана Борозду,
Разлюбил он, греховодник,
Нашу матушку *****.

Хєніально, чо.
показать весь комментарий
21.06.2022 00:15 Ответить
Окончание у данного произведения пушкина сильнее, чем начало: "так дай вам бог, любимой быть другим". Но я бы рекомендовала изучать это произведение в контексте того, кому оно было написано и какой целью, а далее почитать откровения Пушкина о Анне керн в личных дневниках поэта. Сразу видно, какой он был двуличной личностью, и как за красивыми словами прячутся некрасивые поступки. Относительно Павла тичины, он известен не только своим "дир-дир-дир". Так что не вытягивать отдельные произведения и заниматься манипуляциями. И, как знать, может это его "дир-дир-дир" було завуалированным стебом, тем немногим, что он мог себе позволить?
показать весь комментарий
21.06.2022 00:16 Ответить
Хоча, заради справедливості, Тичина теж непогано влаштувався у житті і славив партію, як лише міг. А для тодішнього керівництва і дир дир дир зійде, навіщо зайвий раз напружуватися ? Додати пару матюків і взагалі буде просте, близьке і зрозуміле.
показать весь комментарий
21.06.2022 00:31 Ответить
Олег тим, если ты считаешь, что знатно постебался, то я тебя огорчу - такой стеб давно здесь вызывает зевоту. Просто потому что существует целый пласт качественной украинской литературы, совершенно неведомой таким кацапам как ты.
показать весь комментарий
21.06.2022 01:41 Ответить
Шо Толстой, шо Достоєвскій - якщо чесно, не зміг утнути їх цілком у школі. "Анна Карєніна" заглохла на другому томі, а "Прєступлєніє і наказаніє" ще десь на першій половині. Нічого діти не втратять, якщо цього не буде в шкільній програмі.
показать весь комментарий
20.06.2022 23:22 Ответить
Коментарі безграмотних дебілів. Читати гидко. Що вам завинив Толстой з Достоєвським. Це світова класика. Той, хто не любить читати, тому нічого не треба. Оно і видно по тому, як безграмотно викладаються думки у горе-читак.
показать весь комментарий
20.06.2022 23:27 Ответить
Слухай, Наталья А., а не пашла би ти са сваей міравой класікой" вслєд за "рускім карабльом"?
показать весь комментарий
20.06.2022 23:58 Ответить
А ще можна порєкомєндовать любітєлям кацапской словєсності послєдовать совєту мсьє Пушкіна в отношенії Толстого (ну, хай не того самого, бо їх там цілий виводок).
А Пушкін шутнік, однако.

показать весь комментарий
21.06.2022 00:25 Ответить
Я не бачила тут у шкільній програмі ні цих авторів, ні їхніх творів.
В яких країнах їх вивчають ?
показать весь комментарий
21.06.2022 02:00 Ответить
От саме про це я і пишу - зі шкоди втокмачено, що мокшанські письменники це хірки світової літератури, авмі інші то так, випадково поряд пробігали.
А поьім починається - пам'ятники задишай, твори обов'яхково вивчай... І найбридкіше - цідклм щиро.
Викорчовувати ще це виховання і викорчовувати.
показать весь комментарий
21.06.2022 09:34 Ответить
Не удивлюсь если этот плагиатор Шкарпет освободившиеся часы отдаст на факультативно-принудительный просмотр сериала "Скоты".
показать весь комментарий
20.06.2022 23:33 Ответить
Граф Лєв Толстой... https://youtu.be/qjP0b_QfDEk
показать весь комментарий
20.06.2022 23:35 Ответить
Якщо хто дуже хоче навчати своїх дітей "вілікаму рюськаму ""культурнаму""💩паслєдію"(рюзьгємірних виродків навіть зараз ше вистачає) - хай воно робить те в індивідуальному порядку, за власні кошти! А українські діти мають вивчати шедеври класиків (і не тільки) світової літеретури, і окрім українського переводу, бажано (при можливості) - вивчати їх мовою оригіналу.
показать весь комментарий
21.06.2022 00:12 Ответить
З кацапської літератури я б дозволив вивчати у школах лише В.Войновіча "Жизнь и необычайные приключения солдата Ивана Чонкина" і С. Довлатова "Зона. Записки надзиратєля". Довлатова - у старших класах.
показать весь комментарий
21.06.2022 00:21 Ответить
давно пора повикидати все це зі шкільної програми.
показать весь комментарий
21.06.2022 01:02 Ответить
Я отношу себя к русскоязычным украинцам, поскольку с рождения со мной общались на русском. Но после того, что сотворили рашисты в Украине, я поддерживаю не просто исключение русскоязычной литературы из школьных программ, а и введение на уровне Конституции Украины стратегии, направленной на тотальную дерусификацию страны. Рашисты должны почувствовать разницу - как было в 2014-м, и как стало с 2022-го. Путлер сделал то, что не получилось у самых радикальных украинских националистов за 30 лет независимости Украины - он максимально объединил украинцев против всего русского.
показать весь комментарий
21.06.2022 01:37 Ответить
Я не любила москальську літературу зовсім.
З усіх, кого нам втокмачували, сприймала лише Лермонтова.

Чи лишила б якісь твори запоребрикових зараз ?
Можливо, щось для ілюстрації їхньої мерзенної сутності. Щоб наші діти знали, яка погань поки що живе на східному кордоні.
показать весь комментарий
21.06.2022 02:10 Ответить
Мені здається не треба плутати Гітлера і Гете Пушкіна і Путіна .це світова культура.
показать весь комментарий
21.06.2022 05:55 Ответить
Без Пушкіна не було би Путіна
показать весь комментарий
21.06.2022 07:19 Ответить
Мир намного больше России. Но как бы у нас его не изучают. Учат только Россию.
показать весь комментарий
21.06.2022 08:41 Ответить
А Шкарлета більше цікавить навчальна програма у Ізраїлі, аніж в Україні.
показать весь комментарий
21.06.2022 06:01 Ответить
Из всех "русских" класиков в моей школьной юности "зашел" лишь НЕМЕЦ Чехов, Л. Толстой - переоцененная посредственость, деревенщина и плагиатор. Достоевский - псих и ымперская сволочь, еврея Пастернака особо не читал (возможно и талантив, но точно не русский)!
И вообще, литеретура (любая) в школьной программе должна быть только как факультатив (по желанию)!
показать весь комментарий
21.06.2022 08:39 Ответить
Вся русская литература написана во время империи. Она славит империю, является её отображением. Часто она отцензурирована. Не забудем что в России существовала строгая цензура печатанья. Иначе тот же Пушкин писал бы похабные стишки как в своих записках и был бы намного резче. Так что даже "русское всё" Пушкин не русская культура, а культура цензуры. Короче, не настоящая. Не искренняя.

Оттого русскую литературу и надо запретить. Она напрямую связана с пропагандой и её управлялась. Есть, конечно, исключение. Мое исключение это роман Замятина "Мы", но это лично мое мнение.
показать весь комментарий
21.06.2022 08:47 Ответить
Ой!
Кто-нибудь может назвать хоть ОДНО произведение школьной литературы, которое он прочитал ДОБРОВОЛЬНО?
Я вот НЕ могу.
То ли дело Майн Рид, Конан Дойль и библиотека приключений...
показать весь комментарий
21.06.2022 12:16 Ответить