Общественный совет при Минобороны призывает власти сделать действенные шаги по преодолению коррупции, ведь ее негативное влияние "компенсируется кровью защитников"

Руководство Украины должно принять действенные меры по усовершенствованию организационных предпосылок предупреждения коррупции и злоупотреблений в военной сфере, отделить бизнес от армии, ограничить неформальные влияния на принятие управленческих решений.
Об этом говорится в открытом обращении Общественного совета при Министерстве обороны Украины, обнародованном в фейсбуке одним из членов органа Виктором Кивлюком, передает Цензор.НЕТ.
Приводим текст полностью (на языке оригинала):
"Громадська рада при Міністерстві оборони України (далі – Громадська рада) реагуючи на останні оголошення підозр у вчиненні корупційних діянь, розглянувши на засіданні 16.02.2023 року за участю представників Міністерства оборони України питання "Стан виконання вимог законодавства та нормативно-правових актів України з питань внутрішнього контролю, аудиту та запобігання проявам корупції в Міністерстві оборони України" заявляє таке.
Об’єктивно в Міністерстві оборони України (далі – Міноборони) з 2014 року проведена значна робота з приведення системи управління ризиками в логістиці та оборонних закупівлях до стандартів НАТО.
Проте незважаючи на правові, політичні, адміністративні заходи, що вживаються органами державної влади, продовжуються корупційні скандали пов’язані із Міністерством оборони України, основна причина яких - кадрові прорахунки в призначенні на відповідальні посади осіб з низьким рівнем доброчесності і професіоналізму, часто-густо лобістів бізнесових та кримінальних структур, розбещених відсутністю персональної відповідальності та її незворотністю за стан справ в сфері відповідальності.
Громадська рада переконана, що корупція - це суспільне явище, яке роз’їдає основи державності, моралі, підриває мотивацію до суспільно корисної діяльності, авторитет і повагу до України та українців міжнародних партнерів.
Але незважаючи на її згубний вплив, попри і всупереч цим скандалам, мотивація українського народу до перемоги не згасає, а її негативний вплив на міжнародний авторитет України, на жаль, компенсується кров’ю її захисників. Україна дуже дорого платить за толерантність до проявів корупції.
Тому Громадська рада закликає військово-політичне керівництво України, керівництво Міноборони і Збройних Сил України посилити роботу щодо усунення нормативно-правових передумов корупційних діянь. Ми наполягаємо на необхідності усунення розбіжностей і різночитань правових норм, які регулюють ті чи інші аспекти життєдіяльності військ. Значним корупційногенним чинником залишається зайва деталізація процесів життєдіяльності, тому вкрай необхідним є розвантаження нормативно-правових актів від обтяжуючих непринципових приписів.
Громадська рада закликає вжити дієвих заходів щодо удосконалення організаційних передумов упередження корупції і зловживань у військовій сфері, відділити бізнес від армії, обмежити неформальні впливи на прийняття управлінських рішень. Предметом принципової і безкомпромісної боротьби мають бути хабарництво, незаконні штрафи, грошові побори у військових частинах і підрозділах.
Важливим фактором подолання корупції, мінімізації корупційногенних ризиків ми вважаємо подальше удосконалення інформаційної складової антикорупційної боротьби, прямих і відвертих комунікацій із громадянським суспільством, наповнення їх відповідними смислами, захисту конфіденційної інформації.
В той час, коли вся країна затягує паски і віддає останнє на вівтар перемоги, ми вважаємо, що корупційні діяння є вкрай аморальним явищем і має отримувати негайне правове реагування та різку негативну суспільну оцінку. Спільними зусиллями військового керівництва та громадянського суспільства корупція, як явище має бути подолане і члени Громадської ради при Міністерстві оборони України готові до участі в цій діяльності у будь-яких її формах".
Напомним, 21 января СМИ сообщили, что продовольствие для военных Минобороны может закупать по ценам завышенным в 2-3 раза.
В ответ ведомство заявило: "Ведомости СМИ о закупке питания для военных - заблуждение и манипуляции. Готовим материалы для СБУ". Министр обороны Алексей Резников опровергает информацию о закупке продуктов по завышенным ценам. По его словам, в обнародованном СМИ документе была техническая ошибка – поставщик указал цену не за десяток, а за килограмм яиц.
Поставщик услуг питания Минобороны опровергал обвинения в повышении цен и пригласил на производство депутатов оборонного комитета.
Скандал обсудили на заседании комитета ВР по нацбезопасности, обороне и разведке. Резникова оставили в должности.
Проверку Минобороны проводит государственная аудиторская служба.
НАБУ и CАП исследуют информацию о закупках в рамках уголовного производства, начатого еще до публикации журналистского расследования.
то до кого ж звертається громадська рада при МО? До влади звертатись виходить справа марна, максимум що можна почути у відповідь на звернення уже всім гірко відоме "не на часі", та й по всьому. ось і виходить що звертатись нема до кого а звідси і результат від того звернення прогнозований, тож допоки народ в цій країні буде не просити а вимагати від тих нікчемних слуг негайної реакції на звернення нічого в цій країні і не зміниться.
а насєлєніє хаває, чо
тоді в Україні немає корупції, а є "часи правління Зеленського".
---
коррумпированных чиновников нужно не призывать, а периодически пи#дить, сажать в тюрьму, конфисковывать, расстреливать и вешать
--
все осиальное - от лукавого
А при поимке читали бы ему лекцию о не хорошем поведении.
ПОДОНКИ!
хто ви такі - ви жрете крихти зі стола яйцекрада, тож ваша думка нікому не цікава бо вона холуйська.