10546 посетителей онлайн

Наказание за неисполнение приказа командира должно быть реальным, чтобы не создавать прецедент безнаказанности, - Верховный Суд

суд

Военнослужащий, не прибывший по приказу начальника вовремя в пункт временной дислокации батальона, получил 5 лет реального лишения свободы. В Верховном Суде отметили, что наказание должно быть реальным, ведь наказание с испытанием за неисполнение приказа в условиях военного положения создаст у других уверенность в безнаказанности.

Об этом сообщает "Судебно-юридическая газета", информирует Цензор.НЕТ.

Верховный Суд коллегией судей Первой судебной палаты ККС решил, что военнослужащий, не прибывший по приказу начальника вовремя в пункт временной дислокации батальона, заслуживает 5 лет реального лишения свободы, и признание им виновности в данном случае не играет никакой роли для того, чтобы его могли уволить с испытанием. Соответствующее постановление Верховный Суд принял 11 июля 2023 г. по делу №726/78/23.

При этом защитники военнослужащего настаивали на жалобе в Верховный Суд, поскольку осужденный признал свою виновность как во время досудебного расследования, так и в судах предыдущих инстанций. Кроме того, апелляционный суд, по мнению защитников, не учел, что военнослужащий отказался от исполнения приказа из-за стечения тяжелых семейных обстоятельств (отец, проходящий службу в рядах ВСУ, получил контузию, а также травму позвоночника и ноги, дома осталась мать с четырьмя несовершеннолетними детьми).

Однако судьи Верховного Суда отметили, что наказание должно быть реальным, потому что освобождение от отбывания наказания с испытанием одного военнослужащего за неисполнение им приказа в условиях военного положения создаст у других уверенность в безнаказанности за отказ от исполнения приказов командиров.

История дела

Суды признали человека виновным в том, что он, будучи военнослужащим по контракту, занимая должность наводчика пулеметного отделения, в устной форме, открыто отказался выполнить приказ начальника штаба первого заместителя командира и до 23:00 20 ноября 2022 года не прибыл в пункт временной дислокации, а остался в пункте постоянной дислокации.

Приговором Садгирского райсуда Черновцов от 18 января 2023 он признан виновным в совершении преступления, предусмотренного ч. 4 ст. 402 УК и ему назначено наказание в виде лишения свободы сроком на 5 лет. Вместе с тем, на основании ст. 75 УК он был освобожден от отбывания наказания с испытанием с испытательным сроком 2 года и на него возложены обязательства, предусмотренные пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 76 УК.

Однако приговором Черновицкого апелляционного суда приговор местного суда с освобождением от отбывания наказания с испытанием на основании ст. 75 УК упразднен и назначено наказание в виде лишения свободы на срок 5 лет, срок которого исчисляется с 17 марта 2023 года.

Что решил Верховный Суд  

Как отметил Верховный Суд, выводы судов обеих инстанций о виновности человека основываются, в том числе, на показаниях осужденного, признавшего вину в совершении инкриминируемого ему деяния. В поданных кассационных жалобах сторона защиты не отрицает уголовно-правовой квалификации и доказанности виновности в совершенном преступлении.

Что касается доводов, изложенных в кассационных жалобах защитников, относительно неправильного применения закона, что повлекло за собой несоответствие назначенного наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного, то, как считают судьи Верховного Суда, они необоснованны.

Судьи Верховного Суда считают, что суд апелляционной инстанции правильно подчеркнул, что освобождение от отбывания наказания с испытанием военнослужащего за неисполнение им приказа в условиях военного положения, а именно - приказа на отбытие в район боевых действий для защиты Родины от вооруженной агрессии врага, не только не будет способствовать предотвращению совершения новых уголовных правонарушений другими лицами, а наоборот - создаст у таких лиц уверенность в безнаказанности за отказ от выполнения приказов командиров, а также отказ от защиты Родины.

Указанное свидетельствует о повышенной общественной опасности совершенного преступления, поскольку может привести к подрыву военной дисциплины, разлаженности действий, направленных на защиту суверенитета государства, что в условиях военного положения недопустимо.

Установленные же судом первой инстанции характеризующие данные о личности осужденного, как считает ВС, недостаточны для применения к обвиняемому положению статьи 75 УК.

Несмотря на утверждение в кассационных жалобах защитников, апелляционный суд пришел к обоснованному выводу об отсутствии такого смягчающего наказание обстоятельства, как искреннее раскаяние в совершенном преступлении.

"Верховный Суд в своих постановлениях неоднократно высказывал позицию, что раскаяние предусматривает, кроме признания лицом факта совершения преступления, еще и действительное, откровенное, а не мнимое признание своей вины в совершенном преступлении. Также это обстоятельство может быть признано смягчающим наказание только в том случае, когда искреннее раскаяние было действенным и включало в себя активные действия.

Апелляционный суд правильно согласился с утверждениями стороны обвинения о том, что как в материалах уголовного производства, так и в приговоре местного суда отсутствуют данные для подтверждения того, что человек пытался исправить последствия совершенного, какие конкретные действия он для этого предпринимал, поэтому признание им свое виновности под давлением неопровержимых доказательств является формальным и сделанным во избежание справедливого наказания", - заявил Верховный Суд в своем постановлении.

Следовательно, по мнению судей Верховного Суда, назначенное наказание - 5 лет лишения свободы, "достаточно и необходимо для исправления и предупреждения совершения им и/или другими лицами новых аналогичных преступлений, а применение в этом случае института освобождения от отбывания наказания с испытанием не будет соответствовать принципам законности и справедливости наказания и не будет достаточным и необходимым для исправления осужденного.

Топ комментарии
+50
Щоб не створювати прецедент безкарності, треба починати з депутатов ВР що виїхали свавільно в район квартирування батальйону Монако та батальйону Відень. А також синків міністрів, олігархів та корупціонерів з з числа суддів.
показать весь комментарий
28.07.2023 17:56 Ответить
+42
Верховному суду-а не покарання командирів які били підлеглих не створюватиме прицидент безкарності... нє...???
показать весь комментарий
28.07.2023 17:53 Ответить
+40
хорошо быть чиновником-депутаной-министром-судьёй... - ответственности - НОЛЬ, ну, максимум, уволят на почётную дороговалютную пенсию
показать весь комментарий
28.07.2023 17:55 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Верховному суду-а не покарання командирів які били підлеглих не створюватиме прицидент безкарності... нє...???
показать весь комментарий
28.07.2023 17:53 Ответить
а ви падли в мантіях в окоп-і покажете...
показать весь комментарий
28.07.2023 20:03 Ответить
хорошо быть чиновником-депутаной-министром-судьёй... - ответственности - НОЛЬ, ну, максимум, уволят на почётную дороговалютную пенсию
показать весь комментарий
28.07.2023 17:55 Ответить
гражданские судьи рассматривают военные дела , в какой нормальной стране есть такое ? а кто упразнил военную прокуратуру ? зе- ****** !!!!! знали твари что их ВСЕХ расстрелять нужно будет , и всех прокуров и судей заменили на своих .
показать весь комментарий
28.07.2023 18:26 Ответить
військова прокуратура є, ніде не ділась, правда не своїми справами займається, все на бізнес перевели.
показать весь комментарий
28.07.2023 21:35 Ответить
а для того, кто не прибыл в военкомат по четырем повесткам? что с ним делать?
показать весь комментарий
28.07.2023 17:55 Ответить
Як, що розстріляти і зразу в місті... Ми ж у всьому ( в мінус ) повинні переплюнити москалів.
У нас же мудрі керманичі.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:05 Ответить
так отого "гундосого керманича" і доведеться розстріляти
показать весь комментарий
28.07.2023 21:36 Ответить
Щоб не створювати прецедент безкарності, треба починати з депутатов ВР що виїхали свавільно в район квартирування батальйону Монако та батальйону Відень. А також синків міністрів, олігархів та корупціонерів з з числа суддів.
показать весь комментарий
28.07.2023 17:56 Ответить
і суддям яки не передали справу Червинського в апеляційний суд
показать весь комментарий
28.07.2023 18:03 Ответить
Тирчать роги татарова.
показать весь комментарий
28.07.2023 17:58 Ответить
Ні, Путлера !
показать весь комментарий
28.07.2023 18:09 Ответить
До чого тут татаров і путлєр? Посилення покарання військових за невиконання наказів підтримав сам Залужний.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:37 Ответить
муютлера!
а може муслалітлера?
животне, почитай про Гітлера та не "зрівнюй" цю хрінь з мужиком
показать весь комментарий
28.07.2023 19:41 Ответить
Класно!
Просто Трухіним з Арестовими і Арестованими, ой, Арестовичами, це якось....
(на смайлику - справа - воєнком)
Нагадує спеціальне бикування Небритой Рожи і цинічне кривляння Яйцерєзнікаффа - Корупцію не згадували.
А шо Борисов не сховався в Одесі, де його з собачками не знайдеш навіть по запаху, а Чомусь побіг рішати в Київ.
Круто!
засуджений потім ще й відсудить собі непогано, а судді, "судді" тобто, так і підуть на пенсію шанованими(але ким?) людьми(ну, Єжов теж був людиною).
показать весь комментарий
28.07.2023 17:58 Ответить
одностороннє трактування закону не враховує помякшуючі обставини і не несе покарання особі що надала такий наказ, який керуючись владою діє по принципу оскарження неможливе або посмертно
показать весь комментарий
28.07.2023 18:00 Ответить
А для Вас сук не створений прецедент безкарності ??? Ви кліптомани та рєшали.. Чи може гадаєте, що усіх пересаджаєте ? Це такі Європейські цінності ???
показать весь комментарий
28.07.2023 18:00 Ответить
Пі#ари в мантіях , сподіваюсь ви такіж принципові до букви закону і що до корупціонерів і мародерів від влади ?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:01 Ответить
Я навіть знаю з кого почати прецедент покарання: з суддів !!!
показать весь комментарий
28.07.2023 18:02 Ответить
Помиляєтесь. Жоден суддя не може протягнути "потрібне рішення" без згоди прокурора. Звідси українські злочинці платять адвокатам, адвокати несуть суддям, а судді несуть прокурору. Прокурори несуть "генеральному прокурору". Генерального прокурора призначає особисто президент і вже генеральний прокурор несе особисто президенту. Якось так.
показать весь комментарий
28.07.2023 20:08 Ответить
Вже навіть Верховний Суд перетворюють в репресивну машину,гниди зелені...
показать весь комментарий
28.07.2023 18:02 Ответить
А Ви думаєте, що судді ВС - то ангели з крилами раніше були?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:12 Ответить
Подільники князєва вирок виносили?
показать весь комментарий
28.07.2023 21:47 Ответить
а як же численні звільнення від покарання корупціонерів, тих, хто вбивав людей, сидячи за кермом напідпитку, торговців наркотою, зрадників, колабораціоністів..., такі вироки й створювали прецеденти безкарності тих у кого є зв'зки та гроші...
показать весь комментарий
28.07.2023 18:03 Ответить
Тобто Верховний Суд в умовах воєного стану забрав військовослужбовця з підрозділу і посадив в тюрму. Молодці.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:03 Ответить
Вони до цього часу виконують накази ФСБ.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:10 Ответить
З такими "вироками" на всіх просто не вистачить буцигарень,а всій цій гидоті з Верховного суду,треба хоча-б на неділю до армії відправити,у якості рядових,тварюки-просто немає слів.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:04 Ответить
А покарання для командира дурка теж є ? Чи влада в них безмежна ?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:04 Ответить
Це не покарання. Це репресії. Вирок виходить за межі справедливості і навіть здорового глузду. Гегель писав що "мораль застигає в Праві", тобто в законах. Яка мораль у тих виродків які прийняли цей Закон і засудили солдата на п'ять років за запізнення? Якщо б мені довелось відсидіти, то потім би тихенько познаходив таких як і я несправедливо засуджених і ми б передушили законотворців, суддів і "камандірів". По списку. Повна безкарність для корупціонерів, міністр оборони злодій, голова офісу президента ворожий агент ... а судять і карають рядового по повній... Це повний пісєц і системна диверсія проти особового складу ЗСУ. А як там "побратими"? - "мій окоп з краю - я першим ворогів зустрічаю"... ага...
показать весь комментарий
28.07.2023 18:12 Ответить
8271-таких вже тисячи,що воно буде,навіть не уявляю.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:19 Ответить
Хоча я не входжу в перелік осіб на мобілізацію та все ж,перша думка яка виникла,5 років,але виходиш живим,злим і "навчений" так званими кримінальними елементами.
Тільки у зелених підарів мета не посаджати всіх,а збити патріотизм і бажання захищати країну.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:21 Ответить
після 2014-го не проізошло нічого, от і зараз не проізойде.
скинуть ото все і заспокоять оце....
ну сорі я не бойовик, бо би матюкнувся нащот населення
показать весь комментарий
28.07.2023 19:44 Ответить
Правлячий клас хоче убезпечити себе від народу. Ось і все.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:12 Ответить
Диктатура пролетаріату?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:18 Ответить
Ні. Поки що узурпація влади кримінальною етнічною бандою бєні каламойского.
показать весь комментарий
29.07.2023 00:00 Ответить
Це треш,такі покидьки як князев будуть вирішувати долю військових...це вже дно ?чи летимо далі?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:26 Ответить
Тільки що теж було бажання подібне запостите, коротше нехай з себе і починають ...
показать весь комментарий
28.07.2023 18:37 Ответить
командири не несуть ніякої відповідальності за втрати особового складу за їхніми тупими наказами, однак воїна, який не з'явився у форсмажор за хатєлкою командира саджають на 5 років.
Тобто, після цієї війни вбивці, мародери, гвалтівники, корупціонери будуть залишатися на волі, а тюрми будуть забиті виключно військовослужбовцями, бо прокурвам треба зробити план посадок, а командирам отримати чергову зірочку на пагонах.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:30 Ответить
Це не хотєлка, а наказ. І за новим законом за невиконання наказу вже нема ні пом"якшуючих обставин, ні умовного покарання.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:39 Ответить
Якби мого товариша "камандір" засудив за цією статтєю, то при найменшій можливості я б з чистою совістю "зупинив лося" якомога швидше - застрелив на передовій, організував "нещасний випадок" або імітував "напад ворожої ДРГ" в тилу. Це "самодопомога" і "самозахист" від репресій збоченого на абсолютній владі придурка. Такі "камандіри" втрачають право на життя і є смертельно небезпечними для всіх військовослужбовців підрозділів якими командують.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:48 Ответить
Ви чули,щоб хоча б одного командира засудили за злочинний наказ,або за те,що за його вини десятки воїнів загинули,ну хоча б одного?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:56 Ответить
Ні.
показать весь комментарий
28.07.2023 19:03 Ответить
Вони прикривають один одного,така собі "корпоративна солідарність",начудило одне падло,загубило людей,своїми безглуздими діями й раптом-бац,воно вже у штабі "служить",у стройовій,за компом каву п'є.Немає слів від люті до цих виродків.
показать весь комментарий
28.07.2023 19:12 Ответить
Можна подумати такі "командири" бувають на нулі...
показать весь комментарий
28.07.2023 21:50 Ответить
Вони сидять на КСП й віддають такі накази,що не натягнеш ні на що.
показать весь комментарий
28.07.2023 22:35 Ответить
Тупо зламали життя людині, яка воювала за країну, показово кинувши за ґрати і в результаті замість солдата та порядного громадянина, отримають зека, який вийде з в'язниці фізично й морально скаліченою людиною з ненавистю до країни та влади. З таким підходом краще простіше ще на етапі мобілізації сісти, ніж ризикувати життям та здоров'ям, аби в будь-який момент за мізерний проступок так само опинитися за ґратами через придуркуватого командира.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:31 Ответить
Саме для цього і було прийнято цей "Закон" "зеленеми".
показать весь комментарий
28.07.2023 18:50 Ответить
Б***ь! Тобто відпускати корупціонерів, давати зрадникам умовно, т.п. не створює "почуття безкарності"?! Верховний суд зовсім ох*****в? Якщо ні, то де тоді такий його висновок по тисячам інших справ, де довідка з дитсадка про хорошу поведінку = призначення умовного терміну? І цим ми платимо сотні тисяч зарплати? За такі "глибокі" думки?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:32 Ответить
В тему

https://www.youtube.com/watch?v=2rHN6aVBrr8&t=1204s
показать весь комментарий
28.07.2023 18:32 Ответить
Крім того, апеляційний суд, на думку захисників, не врахував, що чоловік відмовився від виконання наказу через збіг тяжких сімейних обставин (батько, який проходить службу в лавах ЗСУ отримав контузію, а також травму хребта і ноги, вдома залишилася мати з чотирма неповнолітніми дітьми).-Зелена влада дограється!!... Так, майдани заборонени законом під час воєнного стану. А красти гроші владі не заборонено законом?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:33 Ответить
Майдани заборонені і будь які протестні акції також. Але хто може заборонити Суди Лінча і "нещасні випадки" з такими "камандірами"?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:52 Ответить
"Майдани заборонені і будь які протестні акції також",- але, наприклад, корупція і красти гроші теж заборонено законом, але влада це робить. Навіть війна не спиняє бажання влади красти, і порушувати закони. Закон не має працювати тільки в одну сторону!
показать весь комментарий
29.07.2023 14:31 Ответить
Саме це і є спадок совка. Це відбувається вже понад сотню років і врешті ми маємо завершити "недороблені" Майдани і "розбити яйця щоб приготувати яєшню". Інакше ніяк...
показать весь комментарий
29.07.2023 18:34 Ответить
Не знаю, чого ви у кожен допис совок ліпити. Я взагала-то про інше.
показать весь комментарий
30.07.2023 21:59 Ответить
Люди в усі часи прагнуть бути заможними. Радянська влада (совок) відрізняється від усіх попередніх і ******** систем тим що джерелом добробуту стає не чесна праця, а зайняття владної позицій яка дозволяє "перерозподіляти" суспільне багатство (бюджет) на власну користь. Це ми кажемо "вони крадуть", а вони переконані що вони "перерозподіляють". В Україні витрати на утримання держапарату мабуть найбільші в світі. Наприкінці 90-х при написанні статті мені довелось самому обчислювати скільки напряму апарат забирає на своє утримання. Вийшло 62% ВВП. Ці дані вперше в історії України оголосив Гройсман наприкінці своєї каденції - 55% за рік до її закінчення і 45% ВВП на момент звільнення. За Зє дані знову засекречені і час від часу журналісти знаходять часточки - "на утримання ОП, парламенту, ДУСі. Але це крихти. В 1991 році статус номенклатури в Україні мали лише 3000 осіб. І ці дядьки з секретутками і деревяними рахівницями керували всіма без винятку підприємствами і організаціями! Зараз статус "державного службовця" мають 285 000 осіб, але управляють лише митницею, податковою та репресивним апаратом. Державних підприємств у нас вдвічі менше ніж в США (там 30%). Іншими словами, номенклатура перетворилася на новий постсовковий паразитичний клас який приватизувавши владу отримує прибуток не володіючи нічим і ні за що не відповідаючи. Прибутки деяких чиновників (згадайте наприклад Коболєва з офіційною зарплатою в 3 млн. гривень і премією в 9 млн. баксів! або Смілянського (Укрпочта) з зарплатою вищою ніж у Президента США!) в десятки, а то й в сотні разів перевищують зарплати бізнесменів та приватних підприємців, не кажучи вже про "пересічних" яких вони вважають бидлом... Як бачите, постсовок від совка відрізняється лише збільшенням "перерозподіленого" на свою користь. У нас досі влада, а не чесна праця є джерелом багатства. Десь так (коротко).
показать весь комментарий
31.07.2023 01:52 Ответить
Люди в усі часи прагнуть бути заможними. - мабуть ви з заходу України? Бо я з північного сходу. В нас витравили це бажання. В мене в роду всі працювали рабочими на заводі, вчителями, інженерами, ветлікарями,, воспитательками, мастерами виробничого навчання, бібліотекарями. Всі жили в містах. В мене в батьків, в дядьків, і дідів, навіть автомобіля ніколи не було. Тому мені навпаки зараз важче, чим було при совку. За медицину плати, за освіту плати, їжа дорога. Мені зараз в 10 разів важче, чим було тоді. Бо відсутня підприємницька жилка взагалі.) Намагаюсь якось, працюючи з психологом, зрозуміти, що таке гроші в капіталістичному світі. Кажуть, що мого пра-пра-прадіда, в якого був свій магазин, під час революції вбили і пограбували повстанці УНР( махновці). Жінка залишилася сама с 7-а дітьми.
показать весь комментарий
31.07.2023 11:51 Ответить
Та ж проблема. З дитинства виховували "на вченого в пятому поколінні". Ну от не вмію торгувати і гидко торгуватись. В роду жодного комуніста по всіх лініях. Зате є велика бібліотека. Один дів відсидів 19 років за український буржуазний націоналізм і помер після "актіровки" в Красноярському краї на поселенні без права повернутися в Україну, а другий став академіком. Мабуть єдиним безпартійним академіком в Україні. Матеріальних проблем не було від слова "зовсім", але жили дуже скромно. Зате в мене були найкращі репетитори і батьки не шкодували грошей на мої подорожі. А от магнітофон та джинси вважали дурістю і категорично відмовились купувати. Довелось на це заробляти самостійно розвантажуючи кавуни на станції Київ-товарний. ... В 2007 взявся прочитати курс лекцій "пенсійна справа". Ну от нікому було! Довелось вивчити предмет. Тоді я зрозумів що якщо працювати на кафедрі до пенсії то мене чекає навіть не бідна, а жахливо убога старість. Треба було щось з цим "страхом" робити. Звільнився. І з того часу живу у "внутрішній еміграції". Перебудував батьківський будинок і став здавати його в оренду. Тепер мені пенсія не потрібна. Якусь "мінімалку на комуналку" років через п'ять я таки отримаю за 28 років безперервного стажу. Теща має 44 роки викладацького стажу і 4400 пенсії, якої взимку не вистачає на оплату комуналки. А от батько в мене таки з Західної і любив повторювати що "якщо до пенсії на пенсію не заробив, то на пенсію не проживеш" - "програмував" нащадка... Мені, як українцю, навпаки - навіть зараз набагато комфортніше в моральному плані ніж за совка.
показать весь комментарий
01.08.2023 09:21 Ответить
Державних підприємств у нас вдвічі менше ніж в США (там 30%). І я не важаю, що це добре насправді. Приватизація " по-українські", це пограбування держави і народження нових Коломойських.
показать весь комментарий
31.07.2023 11:53 Ответить
У нас взагалі не має ринкової економіки, ознакою якої є активно працююча біржа, де громадяни інвестують у національну промисловість кошти і отримують прибуток. Це те що в просторіччі називається "народний капіталізм". Нам не дають інвестувати в виробництво, щоб воно завжди належало підконтрольним олігархам та кримінальним групам. У нас найвищий рівень оподаткування який "нуворіші" намагаються законсервувати. Якщо за совка в середньому отримували 7 копійок з заробленого карбованця, то зараз 20-22. Ми недалеко відійшли від стану рабів в Древньому Римі - їх утримання обходилось рабовласнику в 16% від отриманого завдяки їх експлуатації прибутку. Заплативши драконівські податки народ в масі стає бідним і не може інвестувати власними коштами. Навіть з бомжа українська держава двічі здирає ПДВ - 20% коли він здає металобрухт і ще 20% з того що йому заплатили коли він купує булочку... В 1996 летів австрійськими авіалініями поряд з німецьким інвестором. Він був в захваті від України і корупцію вважав нормою. Його все влаштовувало бо тут робоча сила коштувала дешевше ніж в Китаї, а він мав, за його словами, гарем білих жінок, а про втілення своїх збочених фантазій до бізнесу в Україні навіть мріяти не міг...
показать весь комментарий
31.07.2023 20:29 Ответить
Да податки, то хрін з ним. А те, що української біржі немає вже 30 років і не планують, це показник. Навіть в росії вона є.
показать весь комментарий
01.08.2023 11:21 Ответить
Тіньова економіка існує в будь якій країні. В Британії це приблизно 5%. В США за різними оцінками від 7 до 10%. У нас понад 50%, і байки "зельонки" про досягнення 30% і подальшу боротьбу з цим явищем пусте балабольство. Тіньова економіка в усьому світі це кримінал - торгівля наркотиками, гра, зброя, торгівля людьми (проституція та педофілія). А у нас будь який вид бізнесу має тіньову складову і подвійну бухгалтерію. Інакше ніяк - "заплатив податки і спи спокійно ... бомжем на лавочці в парку" - обдирають як липку! Якби не тіньова економіка Україна б вимерла. Немає ніякого сенсу платити податки які "не повертаються" до громадян в вигляді соціальних гарантій. Я це відчув на власній шкірі. Коли мені знадобилась медична допомога (ендокринологія, зір), а за все трудове життя жодного разу не був на лікарняному!, мені виставили рахунок за операцію з видалення щитовидки, який перевищував річний дохід. Довелось займатися самолікуванням і вивчити все про свою щитовидку. Добре що знаю англійську! Як би не мова то після операції став би повним інвалідом. Адаптував західні протоколи лікування до доступних в Україні лікарських засобів і вилікував себе самостійно та зберіг свою щитовидну залозу. Ніяких договорів з "сімейним лікарем", тобто паразитом, який живе з кількості договорів з "мертвими душами", укладати не маю наміру. Батько мав 51 рік трудового стажу. Працював до 65. А в 67 помер і всі його виплати в пенсійний фонд пішли на користь "номенклатури". Наприклад, пан Стельмах пропрацював головою Нацбанку півтора роки і офіційно "заробив пенсію" 158 000 гривень в місяць... То ж вирішив що їм 20% ПДВ на всі товари та послуги більш ніж достатньо. Різниця між 20% і 80% дуже велика - працюю менше, але на руках залишається в чотири рази більше, що дуже важливо в похилому віці. А Ви кажете що "податки хрін з ними"... За планом Маршала в повоєнній Японії, Німеччині, Кореї податки були 18-20% і люди працювали, заробляли і в них на руках лишались гроші які вони інвестували через біржі в економіку своїх країн. В Сінгапурі взагалі не виплачують пенсій. В Британії кожний починає свої "пенсійні накопичення" з першої зарплати. Українцеві обідраному податками нічого інвестувати і йому ледве вистачає на елементарні потреби...
показать весь комментарий
01.08.2023 17:53 Ответить
Але повертаючись до майданів, вважаю, що начасі)
показать весь комментарий
31.07.2023 11:54 Ответить
золоті слова!
показать весь комментарий
28.07.2023 20:53 Ответить
Батько цієї багатодітної родини не підлягав мобілізації. Йти воювати - це було його особисте бажання. Його син- військовий не просив відпустку, щоб посидіти з батьком у шпиталі, а просто відмовився висуватися із своїм батальоном в зону бойових дій, а залишився у в/ч (місці постійної дислокації батальону). Коли вони з батьком йшли на війну, вони чудово знали, що дома лишається мати з чотирма дітьми.
показать весь комментарий
29.07.2023 11:30 Ответить
І за це треба саджати у тюрьму? За патріотизм? А потім влада дивується, чому добровольців стало набагато менше. Бо ініціатива в нашій країні -завжди *** ініціатора.
показать весь комментарий
29.07.2023 14:33 Ответить
Покарання за корупційні діяння та інші службові злочини має бути реальним, щоб не створювати прецедент безкарності: лише довічне ув'язнення з конфіскацією майна фігуранта та його родини.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:38 Ответить
Хто прийме такий закон?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:40 Ответить
Піночет.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:47 Ответить
А де його взяти?
показать весь комментарий
28.07.2023 20:02 Ответить
гидотно.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:40 Ответить
лінтінанту бакланову покарання-ні?
показать весь комментарий
28.07.2023 18:40 Ответить
А в это время те,кто отдал приказ разминировать Чонгар и те,кто выполнил этот преступный приказ тихо хихикают в красивых ресторанах,так же как и те,кто перед вторжением отказывал армии в финансировании и те,кто приказал поставить jps маячки на все хранилища с топливом,а где то осталась мать с четырмя малолетними детьми и пятым в тюрьме,потому что это он во всем виноват.
показать весь комментарий
28.07.2023 18:52 Ответить
Грамотные млять. Они не знают как это идти на смерть , сегодня ты можешь идти,а завтра уже нет. Физически вроде все нормально,а морально ты уже надломлен. Есть такие побратимы ,после недель обстрелов ,не могут они слышать взрывов и выстрелов. Должна в первую очередь быть ответственность командиров за подчиненых,а если тупо,без надобности,просто что бы перед выше стоящим начальством **********,гробить солдат никто не пойдет в атаку, никто не пойдет в такую армию. Это только по телевизору,,мы мол за каждого,, а вот нихуя. Из за тупых приказов ,целые подразделения записывают в отказники,в бахмуте пацаны отступили с позиции из за того что не было патронов,отдали под суд. Они еще собираются ужесточать?
показать весь комментарий
28.07.2023 19:16 Ответить
Залужний мабуть до ВС звернувся з даного приводу. Це ж з його подачі було ініційовано законопроект 8271
показать весь комментарий
28.07.2023 19:20 Ответить
Ні, це подача з Банкової. Я би скоріше сказав би, що генерал Сирський, а не генерал Залужний!
показать весь комментарий
28.07.2023 20:50 Ответить
Це єрмак. Однозначо!
показать весь комментарий
29.07.2023 18:36 Ответить
Кажуть ті що хєр клали на будь який закон...
показать весь комментарий
28.07.2023 19:33 Ответить
Не розумно, за це п'ять, за вбивство від семи, гасить треба командирів не набагато більше дадуть
показать весь комментарий
28.07.2023 19:37 Ответить
Всі корупціонери і взяточники на волі,а воїна під час війни показово засудили? У воїнів не виникне питання,чи дійсно є за що воювати і віддавати своє життя? Та слів немає більше,це повний абсурд, вороги і зовнішні і внутрішні руйнують Україну
показать весь комментарий
28.07.2023 19:50 Ответить
Для народа Закон, для себя беззаконие.
показать весь комментарий
28.07.2023 20:03 Ответить
Покарання за невиконання наказу командира має бути реальним, щоб не створювати прецедент безкарності, - Верховний Суд Джерело:

А за те що хтось (і хто це зробив) розмінував чи не замінував ділянку зєднуючу з Кримом 10х10 км (10 км у довжину на 10 км у ширину) через що Путін окупував 20% території - кримський "коридор", про що говорив Іларіонов за пів року до війни на багатьох телеканалах і щоб відвоювати її треба пройти на деякіх ділянки по 4 міни на 1 м кв - то за це відповість такий собі працівник СБУ Кулініч - передаточна ланка владного ланцюгу - зрадник і таке інше, але від цього не легше, а не ті хто повинен по всій владній вертикалі тому що у їх немає відповідальності перед країною у тому числі і у "суддів" тому за все відповість прстий люд.
показать весь комментарий
28.07.2023 20:18 Ответить
А крадіжки в армії на скальки років потянуть? Є безглузді накази, які мають загрозу життю, то требе садити разом з тим, який дав цей наказ!!!
показать весь комментарий
28.07.2023 20:47 Ответить
А якщо командир - Юзік?
показать весь комментарий
28.07.2023 20:52 Ответить
Він вже не Юзік, а бос над босими.
показать весь комментарий
28.07.2023 21:39 Ответить
Начштабу дебіл, який не уявляє, що таке багатодітна сім'я? Ну а суддям після таких вироків мабуть скоро самим доведеться брати автомат в руки і ставати на захист країни, всі будуть за гратами чекати перемоги суддів над ворогом.
показать весь комментарий
28.07.2023 21:35 Ответить
Тільки маленькій нюанс,- вони воювати не будуть , а здадуть все Путіну, як неодноразова це було, разом з тими хто за гратами, тому що еліта.
показать весь комментарий
28.07.2023 21:42 Ответить
Судді поїдуть в свої маєтки, які усі в ЕС. Воювати вони не будуть. Згідно свого менталітету вони ближче к росіянам, том можут потім працювати на Московію.
показать весь комментарий
28.07.2023 21:59 Ответить
открыто отказался выполнить приказ начальника штаба первого заместителя командира и до Источник:
tak vy armija NATO standart, ili vsio ta-zhe sovetskaja otryžka? Za chto platiat sergentu chasti? Priciiom tut HQ cheef?
показать весь комментарий
28.07.2023 22:57 Ответить
Тобто замість того щоб продовжувати захищати Батьківщину пацана посадять на парашу. Геніально!
показать весь комментарий
29.07.2023 03:29 Ответить
Это как сравнение ..Украл булочку хлеба преступление .украл миллион взять в депутаты.На этих судьях клейма негде поставить они решают.Было бы справедливо к власти сначала ужесточить.законы. по тому же алгоритму