В деле об оккупации Юга фигурируют исключительно военные ВСУ. ГБР допрашивало командующих и говорило с Залужным, - СМИ

Следователи пока еще никому не объявили о подозрении, но это может произойти в ближайшее время.
Как передает Цензор.НЕТ, об этом идет речь в материале BBC.
"Сначала в публичном пространстве "сдачу Юга" связывали с предателями в спецслужбе – с бывшим начальником ГУ СБУ в Крыму Олегом Кулиничем (якобы именно он передал россиянам все данные о дислокации войск и инфраструктуре местности), а также с экс-главой управления СБУ в Херсонской области Сергеем Криворучко", - отмечают авторы расследования.
Однако позже журналисты выяснили, что Кулинич не фигурирует в деле об оккупации Юга, как и другие работники СБУ. Оказалось, что по этому делу проходят только военные ВСУ.
По данным BBC, по делу пока еще никому не объявили о подозрении, но, вполне вероятно, это может произойти уже в ближайшее время.
"Из надежных источников нам стало известно, что следователи уже допросили целый ряд генералов и представителей военного командования. Среди них – командующий сил обороны Сергей Наев, бывшие командующие группировкой войск "Південь", в том числе генералы Андрей Ковальчук и Андрей Соколов, а также командиры других военных формирований, входящих в состав этой группировки.
Показания также дал генерал, экс-начальник Генштаба Виктор Муженко. Он утром 24 февраля 2022 присоединился к высшему военному командованию и помогал принимать решения в штабе", - отмечают авторы материала.
Источники сообщили, что допрошен еще один бывший начальник Генштаба, генерал Руслан Хомчак. Дали показания и бывшие руководители Херсонщины, в частности, экс-председатель Херсонской областной военной администрации Геннадий Лагута, которого 16 сентября нашли мертвым в Киеве.
"Также несколько наших источников утверждают, что в рамках расследования этого дела следователи приходили на беседу с Валерием Залужным. По данным ВВС, процессуального статуса по этому делу у главнокомандующего еще нет, также как не было и официального вызова на допрос. Но не исключено, что такой статус появится впоследствии: учитывая возможное развитие событий, в узких политических кругах дело об оккупации Юга уже называют "делом Залужного".
Мы написали запрос в ГБР, чтобы выяснить, фигурирует ли Залужный в этом расследовании, но нам отказались предоставить эту информацию. Также отказались и в СБУ, представители которой принимают участие в совместной следственной группе в этом производстве. В спецслужбе указали, что основным следственным органом по этому делу является ГБР, поэтому все вопросы - к бюро", - пишет издание.
Также следователи допросили экскомандира 59-й отдельной мотопехотной бригады, оборонявшей Юг, полковника Александра Виноградова. Всего по делу показания дали более полусотни человек. Допросили и воина Ивана Сестриватовского, который в интервью ранее рассказал, что должен был взорвать мосты на Чонгаре, но это почему-то не получилось.
Поки на лаві підсудних, серед інших, не будуть:
Робітнички Офісу **********, депутати Слуг, вище керівництво СБУ!
Без них така зрада НЕ РОБИТЬСЯ!
Чому німці через тиждень окупували Мінск, а в кінці вересня 1945 р. Київ, а в листопаді вже були під Москвою?
Невже тільки військові винні?
Т.зв. політичне керівництво, система майже ніколи не відповідальна за поразки.
Здача Півдня - злочин, державна зрада! Його слід розслідувати. Але не упереджено, намагаючись, скориставшись виключно політичною ситуацією, на когось перекласти, для чиєїсь політичної ж вигоди.
В приватному житті, завжди намагаються перекласти вину на інших, а в політиці ще й на попередників.
Хоча пАпЄпЄрЄднікі всі тридцять років незалежності України і заклали не тільки окупацію Півдня України, а і втрату Криму і території Лугандон.
Amicus Plato, sed magis amica veritas /Платон мені друг, але истина дорожче.
Однак, все ж є ті конкретні люди, які повинні були виконати свій службовий обов'язок - в слушний момент натиснути на кнопку, а до того зберігати бойову готовність згідно розроблених стратегій захисту наступу агресора з Криму. Якщо Зеленський, або хтось з його челяді придворної щось там заборонив... наказав пропустити агресора, то це треба підтвердити. Однак у військових ще є обов'язок не виконувати подібні накази.
Оце і є головна причина швидкої здачі. Якщо постає питання хто головний винуватець, то це очевидно що той хто відповідає за обороноздатність всієї країни а в цей час готувався на шашлики.
Ніодна провладна курва не взяла відповідальсть, хоча б групову.
Набір сцикунів в той час апріорі не мав думки на супротив.
Вибори-2024? Ні *****. Вішати на ліхтарях!
На Зеленского не должна упасть даже тень подозрения.
Виноватыми сделают представителей ВСУ, и если вдруг Залужный захочет идти в президенты,
то и его подвяжут к этим уже обвиненным военным.
- Та й нічого дивуватися, якщо процесуальне керівництво розслідуванням здійснює державна структура з ознаками організованого злочинного угрупування...
Еталон некомпетентності та недолугості.
Мінімум - довбойоби. А в реалі - навіть не законспіровані вражини.
За їхнє пожиттєве я не збираюсь платити. На кулю - скинусь.
Об этом рассказал генерал-майор Андрей Соколов, который до начала вторжения был заместителем командующего ОК "Південь" и руководил группировкой войск "Південь".
Соколов объяснил, что стабилизационные действия предполагали, что люди были растянуты на участке до 200 километров наблюдательными постами вдоль всей границы и наблюдали за действиями противника, чтобы не было незаконного пересечения.
По его словам, примерно один взвод (15-45 человек - Ред.) находился на опорном пункте перед мостом Чонгар, еще взвод было возле КПВВ "Каланчак", еще один взводный опорный пункт был у села Каиры - это Чаплинский КПВВ, напротив завода "Титан". Фактически, три опорных пункта встречали противника в первый день полномасштабной войны.
Подготовленных позиций на тех рубежах, куда они должны были идти, не было.
"Позиции, которые занимал 137 батальон непосредственно на границе с Крымом, были оборудованы, и мы их совершенствовали постоянно (с 2014 года. - Ред.). А уже оборонные позиции вглубь были практически только на бумаге", - пояснил Соколов.
Против защитников Украины действовал 22-й армейский корпус в полном составе, не менее дивизии 58-й армии северо-кавказской, наиболее подготовленной, и до половины 7-й десантно-штурмовой дивизии. Это и артиллерия, и воздушный компонент до 140 самолетов и 60 вертолетов, и корабельный состав Черноморского флота РФ.
https://www.pravda.com.ua/authors/5e99b741c8c3a/ Андрій Єрмак
керівник Офісу президента України
Шлях до миру. Рік зусиль команди президента Зеленського
Четвер, 10 грудня 2020, 14:00
https://www.pravda.com.ua/columns/2020/12/10/7276507/
Рік тому в Парижі відбулася зустріч лідерів країн "Нормандської четвірки". Перша за три роки.
Щоб зробити висновок про те, чи є успішною дипломатична робота президента Володимира Зеленського та всієї нашої команди протягом року, можна поглянути на те, що було раніше і що маємо тепер.
Розумію, що сьогодні в українського суспільства є низка запитань щодо подальшого руху до миру на Донбасі.
Навколо мирного процесу існує чимало маніпуляцій, що їх свідомо чи ні запускають окремі політики. І деякі з них несуть персональну відповідальність за складні обставини, в яких ми діємо сьогодні.
Тому хочу нагадати, що було зроблено за рік, та окреслити принципову позицію влади.
Ми боремося за припинення війни, повернення наших людей і територій.
Рік тому стався перезапуск переговорів щодо припинення війни. На відміну від Мінських угод, під комюніке саміту в Парижі поставили підписи лідери України, Німеччини, Франції та Росії.
Тоді Україна змогла досягти важливих домовленостей, зокрема, про обмін полоненими. І вже в грудні 2019-го та у квітні 2020-го року додому з окупованих територій повернулися 96 українців.
За цей рік ситуація на Донбасі принципово змінилася.
Коли в 2019 році президент Володимир Зеленський починав роботу з перезапуску переговорів, це була війна зі щоденними обстрілами з важкого озброєння, з постійними бойовими втратами у наших військах та загибеллю цивільних.
Завдяки саме цьому президенту маємо перший настільки довготривалий режим припинення вогню. Справді, тишу на Донбасі ще не можемо назвати стовідсотковою. Але немає і тих інтенсивних бойових дій, які ми бачили протягом попередніх років війни.
Нам вдалося врятувати реальні життя наших людей - як у Збройних Силах, так і життя мирних мешканців по обидва боки лінії фронту.
Тільки за перші сто днів дії режиму припинення вогню кількість обстрілів зменшилась у п'ять із половиною разів і суттєво змінився їх характер: більшість із них - це неприцільна провокативна стрілянина.
Такого спокою на майже всій протяжності фронту не було ніколи за всі попередні роки цієї війни.
Президент України та члени його команди постійно відвідують Донбас та спілкуються з місцевими жителями.
Ми також проїхали більше половини лінії зіткнення, ми постійно говоримо з нашими воїнами, ми знаємо їхні настрої. Президент постійно спілкується з армією напряму.
Українська влада від 2019 року не використовує війну на Донбасі як інструмент для внутрішньої політичної боротьби. Нам не потрібна погрозлива риторика, і ми не шукаємо агітаційної вигоди від страху та страждань людей.
Ми дійсно хочемо припинити цю війну. Щоб мир був справді довготривалим, і на наших умовах.
Ми перезавантажили роботу Тристоронньої контактної групи, додавши до складу делегації чинних урядовців та парламентарів, що робить наше представництво більш ефективним.
Ми повернули у світовий порядок денний питання звільнення українського Криму. Організовуємо діяльність Кримської платформи, яка зосередить державні зусилля і міжнародну співпрацю на виконанні завдання з повернення нашого півострова.
Завдяки зміні президентом Зеленським принципів державної політики, Україна робить набагато більше для допомоги нашим громадянам, які змушені залишатися на тимчасово окупованій території.
Цю роботу може на власні очі побачити кожен, хто відвідає нові контрольні пункти на лінії розмежування, розбудовані за принципом ******** сервісних хабів.
Українці зможуть отримати безпосередньо на КПВВ адміністративні послуги, соціальну підтримку і навіть медичну допомогу.
Ми всі дуже вдячні народним депутатам, які, попри спротив однієї фракції, прийняли рішення щодо кардинального збільшення можливостей для українських абітурієнтів із тимчасово окупованої території вступати до українських вищих навчальних закладів.
Це далекоглядне та безумовно корисне рішення.
Виконання минулорічних домовленостей лідерів чотирьох держав
Ми прагнемо миру і наполегливо виконуємо всі наші зобов'язання. І хочемо бачити з російської сторони таке ж повне виконання домовленостей, досягнутих у Парижі рік тому.
Наприклад, украй важливо убезпечити людей по обидва боки лінії зіткнення від величезної кількості смертоносних мін. Наша делегація доклала максимум зусиль, аби погодити у серпні 20 ділянок для розмінування. Потрібно швидко виконувати цей план.
Було домовлено узгодити 3 нових ділянки для розведення сил до кінця березня 2020 року. Нам вдалося принципово погодити 4 нових ділянки на початку вересня. Маємо рухатись далі.
да. мельчают гавнополитологи.
Будь-який школяр знає, що за Чонгар треба допитувати Зєлю, Єрмака, Рєзнікова, Шмигаля, Верещук... Але вони такі самі КЛОУНИ, як і ті, що в кварталі залишилися!