7773 посетителя онлайн

Судья Дьячук о приговоре по делу расстрелов на Майдане: Мы не искали справедливости для одной стороны

судья,дьячук

Святошинский районный суд под председательством Сергея Дьячука рассматривал дело о расстреле 48 человек на улице Институтской. На скамье подсудимых находились пятеро бывших работников киевского спецподразделения "Беркут".

Как информирует Цензор.НЕТ, об этом идет речь в материале "Слідство Інфо".

18 октября суд присяжных во главе с председательствующим судьей Сергеем Дьячуком осудил за расстрел 48 человек и ранения еще 80-ти к пожизненному лишению свободы экс-заместителя Киевского спецподразделения "Беркут" - Олега Янишевского, по 15 лет за решеткой получили бойцы этого спецподразделения - Павел Аброськин и Сергей Зинченко, 5 лет лишения свободы получил еще один боец – Александр Маринченко. 5-го бойца – Сергея Тамтуру – суд оправдал.

После приговора суда никто физически так за решетку и не сел. В настоящее время апелляцию на это решение суда подают как прокуроры, так и адвокаты беркутовцев.

29 декабря 2019 года президент Зеленский согласился обменять обвиняемых в расстрелах беркутовцев на украинских военнопленных, которых удерживали захватчики на оккупированных территориях Донецкой и Луганской областей. В начале 2020-го двое обвиняемых - Тамтура и Маринченко - вернулись в Киев и продолжили свое участие в заседаниях. Сергея Тамтуру суд полностью оправдал, а Александру Маринченко дал 5 лет за решеткой, которые он уже отсидел за время рассмотрения дела.

Матери убитых на Институтской после того, как судья Дьячук закончил читать последние слова, сказали: "За что погибли наши родные?"

"Я поддерживаю их недовольство. Языком телеграма - что это за лапша: сначала отпустили, потом судят. Конечно, для нормального человека произошло какое-то нарушение логики. Зачем тогда отпускать, чтобы потом судить", - сказал судья.

По его словам, в таких условиях в приговоре априори невозможно было достичь результата. Поскольку лица, в отношении которых вынесено наказание, уже уехали, они уже не вернутся.

Суду удалось установить, что именно "Янишевский - это человек в камуфляже среди людей в черном, как стреляющий очередями в толпу, так и отдающий приказы другим. Также суд выяснил, что пуля из автомата бойца Аброськина застряла в теле раненого майдановца Святослава Колесникова ", говорит Дячук.

"Тезис прокурора, что пуля беркутовца Зинченко была в теле Шимко (Героя Небесной сотни Максима Шимко. - Ред.), не нашла своего подтверждения, пуля в его теле не подлежит идентификации. А вот пуля, найденная около тела Шимко, была выстрелена из автомата Зинченко. Но поскольку она была цела, а в теле убитого активиста находились элементы пули, мы не можем привязать их. Но это нам дает понимание, что стреляли в направлении движения активистов", - добавил он.

В итоге суд идентифицировал не только 5 обвиняемых по своему делу, на самом деле приговор содержит гораздо больше: идентифицировано что, как и когда (до секунды) делали другие 16 бойцов спецподразделения "Беркут", говорится в материале.

"Суд постановил в своем приговоре, что слаженно действовало одно подразделение, а "не кум, сват и брат собрались". Но суд отверг, что эта организованная группа правоохранителей, расстреливая митингующих, совершала террористический акт, чтобы запугать Майдан. Именно оправдание по этой статье всех 5 обвиняемых больше всего и возмутило прокуроров, которые готовятся теперь отстаивать терроризм в действиях беркутовцев в апелляционном суде, как и еще одну статью, по которой Дьячук и присяжные оправдали обвиняемых — препятствование мирным акциям протеста.

После 12 минут стрельбы, в течение которых "беркутовцы" убивают 4 активистов и 8 ранят, на 4 минуты наступает тишина, затем кто-то со стороны митингующих убивает бойца спецподразделения "Беркут" Николая Симисюка. После убийства Симисюка спецподразделение "Беркут" под командованием Янишевского и Садовника расстреляло еще 42 человека, и ранило еще 72.

Бывшего милиционера Сергея Тамтуру оправдали, поскольку суд установил, что он не стрелял и находился в этот момент в другом месте.

"Человеческое восприятие, что все должны отвечать, - я понимаю это, но мы не можем руководствоваться такими мотивами. Если всех установили, а вы там были - значит, вы все виноваты. Все же мы делали так, чтобы Европейский Союз не мог нам говорить, что наш процесс был политизирован. Решение принято и свидетельствует о том, что оно справедливо и не заангажировано. Кто-то плакал, кто-то смеялся, да. Тамтура был счастлив, жена его обняла, сказала, что "я верила". Но мы не искали справедливости для одной стороны. Мы хотели, чтобы родственники погибших получили справедливое решение, где оно получилось строгим, поскольку что-то не установлено, что-то наоборот установлено, то, против чего возражали потерпевшие, но других данных у нас нет. Справедливость нашего суда состоит в том, что мы не искали аплодисментов и не боялись слова "позор", - подытожил судья Дьячук.

Топ комментарии
+10
"До боролася Україна, до самого краю...", як казав Великий кобзар. "Ми не шукали справедливості для однієї сторони ". З однієї сторони протестувальники, з другої беркут, що розстрілює їх з автоматів. Про яку справедливість "з другої сторони"? Полний треш.
показать весь комментарий
26.10.2023 14:46
+6
судити, в першу чергу, треба самих сЦудів!!!!
показать весь комментарий
26.10.2023 14:42
+6
Може колись до людей в Україні дійде дуже проста істина - в 19-му році їхніми руками на виборах було знищено все, що могло привести Україну в лоно цивілізованих країн Заходу! Все, що відбувається з тої пори - все це не що інше, як виконання домовленостей між ЗЕшоблою(під егідою ***** і Ко.) і...рашкою. Коли люди захочуть скласти всі факти до купи, то виявиться, що після виборів все шло в одному напрямку так і туди, куди вигідно кАломойському і банді, щоб відіграти назад ВСЕ, що було змінено після Революції Гідності, всі зміни в сторону права, в сторону від "порєшать", в сторону життя по закону для всіх, а не так, як бажається "ізбраним".
І не треба зараз дивуватись, що якийсь портнов чи татаров через своїх суддів вирішують долю країни, не дивуватись тому, що хтось там втік за кордон, а має сидіти, що на фронті гинуть кращі, а подонки сидять в тилу і кошмарять патріотів, що половина тих, хто втік від війни - не хоче повертатись назад в Україну, бо бачуть як ТАМ і порівнюють з тим, як ТУТ!
Може колись і дійде і до тих, хто зараз вже перевзувся і почав "протестувати" проти узурпації влади ЗЕрмаками. Може колись і вони покаються, але не зараз - зараз вони думають, що то не вони винуваті в тому шабаші, який вони підтримали перед виборами. Але вони винні не менше Ґ+Ґ і *****, як і всі ті, хто поставив хрестик не в тій клітинці.
І не важливо зараз, що вони кажуть чи думають: "ми ж хотіли поставити хрест на тому, такому ненавистному Порошенко!".
Ага, тільки виявилось, що вони поставили хрест на своєму майбутньому, а заодно - і нашому теж.
А все чому? Бо не було мозку, не було чого вмикати щоб подумати.
Ну, а зараз тут тільки подаляковські та єрмаковські боти можуть радіти від того, що відбувається - їх як використовували і платили до 19-го, так і зараз використовують і платять... Але, щоб всім було ясно - це все за наш рахунок та за рахунок наших дітей та онуків.
показать весь комментарий
26.10.2023 15:13
Комментировать
Сортировать:
судити, в першу чергу, треба самих сЦудів!!!!
показать весь комментарий
26.10.2023 14:42 Ответить
"До боролася Україна, до самого краю...", як казав Великий кобзар. "Ми не шукали справедливості для однієї сторони ". З однієї сторони протестувальники, з другої беркут, що розстрілює їх з автоматів. Про яку справедливість "з другої сторони"? Полний треш.
показать весь комментарий
26.10.2023 14:46 Ответить
Хто б сумнівався. Антимайданівські судді-гніди, викормиші режиму бидлюковича і ригоаналів, судитимуть своїх ланцюгових псів? Та вони скоріш в залі суда заріжуть майданівців та їх сім'ї. Або просто обісцють, що власне і відбулося.
Як ржеться, українці? Хужє ж нє стало?
показать весь комментарий
26.10.2023 15:09 Ответить
показать весь комментарий
26.10.2023 15:13 Ответить
Про яке лоно ви розповідаєте... Перше, чому через рік до Порошенка приклеїлося прізвисько "мародер", тому що корупція вийшла з підпілля і стала, як за Януковича, саме під час війни. Зокрема, за міноборони його функції виконували волонтери до найдрібніших речей - прицілів наприклад. А коли ще було призначено Гелетея, усі стали на вуха. 2 рази з АП робили спробу правками вихолостити законопроект про антикорупційний суд, що "цивілізований Захід" став на дибки і погрожував. Друге, не забули, як Медведчук курсував між АП прямим чартером і Кремлем, і багатогодинні телефонні розмови Порошенка і Путіна. А найближчі соратники хто, правильно, Кононенко і Грановський + Гладковский, загальні імена маніпуляцій і зловживання. Отак "прямували" в лоно.
показать весь комментарий
26.10.2023 21:06 Ответить
Ну, блох в голові у тебе дох*уя і ще трошки! І каша з пропаганди така, що і ломом не провернеш.

- "за міноборони його функції виконували волонтери до найдрібніших речей" - а зараз не так? Зараз по іншому? Ага, в 19-му ВСЕ взагалі зупинили, а свої снаряди ще й зараз, на 22-му місяці війни не випускаємо! Краще? Про "Богдану", "Нептун", "Грім" шось чув? Де вони?

- "як Медведчук курсував між АП прямим чартером і Кремлем" - це вже настільки заїжжена пластівка, що там і мухи вже померли. З того мертвечука, коли його вирішили взяти, твої ЗЕбуїни так намагались ХОТЬ ЩОСЬ вичавити проти Порошенка(120 справ було!!!) і нічого(!!), взагалі НІЧОГО не змогли склепати при тому, що там були прокурори "на 100% мой парень". А всі оті "свідчення" і "плівки з записами переговорів" були, як ВЖЕ засвідчили сасмі ж ЗЕбуїни - фальшивкою ворога і підкинуті агентами ворога, яких ЗЕрмаки пригріли при владі. Ти про це не знав чи ВЖЕ забув?

Кононенко і Грановський + Гладковский - ти або реально тупий, бо навіть не розумієш що кажеш, або просто вкидуєш всяку хрінь для того щоб надути щоки з видом "аби попіСдєть".

Про Гладковського(Свинарчуків) ви, підари безмозкові, такий кіпіш підняли, а в результаті - нуль!!! Знову - "на 100% наш парень" рили копитами, рвали землю, осліпили ППО, здали тих, хто допомогав нам запчастинами(крали в кацапів!!) і їх тупо здали ФСБ - а результату нуль!!

Всі оці ваші ЗЕбуїнські істерики проти справжніх патріотів, яких ви, підори, саджаєте в тюрьми, які відстояли в перші дні і тижні Україну - все це ознака того, що ви, ублюдки, дійсно знаєте що ви робите і що вам за це буде! Вас прокляли ВЖЕ до сьомого коліна за здачу півдня і півночі, за десятки тисяч загиблого мирняка, який повівся на ваші "шашлики" і який ви, падли, не попередили про напад - але вас за це будуть ще й рвати на шматки! Сподіваюсь, що попри все - я доживу до цього і побачу це на власні очі.
показать весь комментарий
26.10.2023 21:51 Ответить
Сергійку, ти сердишся, значить неправий. Навіщо тобі захищати того, хто виростив Медведчука з 1,5% до 20%, свого шефа ще по СДПУо, відродив корупцію, яка була за Януковича, імітував реформи, щодо яких запит Майдану був величезний. Те, що прийшли ще гірші не означає, що його потрібно витягувати назад.
Далі, мухи не померли, бо в мережі лежить відеорепортаж цієї всієї логістики Медведчука. Про телефонні розмови новинах навіть розповідали, що проводив. Далі, Луценко, як став генпрокурором, сказав, що викине департамент Кононенка-Грановського звідти, але, видно, не зрозумів на кого п'яту підняв. Ці люди входили у стратегічну трійку прийняття рішень. А ще була девятка, розширене коло. ПРо це писали задовго до виборів.
показать весь комментарий
26.10.2023 23:48 Ответить
Козел. Навіть ті що не стріляли, але не зупинили своїх крлег, є співучасниками вбивств, бо вони правоохоронці і тим більше були при виконанні службових обов'язків. А стверджувати, що хтось з боку мітингувальників застрелив беркутівця, взагалі безпідставно і тупо, його міг спеціально, щоб спровокувати бійню, застрелити якийсь снайпер з інших спецпідрозділів, котрі як шуліки оточили майдан з усіх сторін. Навіть після вбивства колеги правоохоронці не мають права на помсту і розстрілювати всіх підряд, а повинні встановити і затримати конкретного злочинця, а ліквідувати дозволено тільки, якщо злочинець чинить збройний спротив.
показать весь комментарий
26.10.2023 15:17 Ответить
Дуже нормально діяла влада комуністичного режиму часів Брежнєва. Усім дисидентам котрі звільнилися після відсидки в таборах Мордовії забороняла влаштовуватися на роботу і таким чином залишала їх без засобів для існування. А чому б не застосувати цей метод для всієї антимайданівської суддівської шобли часів янека. Конфіскувати все майно позбавити всіх прав і заборонити будь де влаштовуватися на роботу. Голод швидко мізки вправить і совість виховає На колінах приповзуть просити пробачення
показать весь комментарий
26.10.2023 15:23 Ответить
Суддя Волкова, яка у вересні 2014-го відпустила з-під варти командира "чорної сотні" "Беркуту" Садовника, що одразу ж https://ru.krymr.com/a/news/28921962.html втік в окупований Крим, була в грудні 2014-го ВККСУ відсторонена від посади, а у вересні 2016-го звільнена Верховною Радою. Після цього й сама отримала підозру від Генпрокуратури і попала під суд.
Однак, після зміни влади в Україні її раптом https://daily.rbc.ua/ukr/show/imenem-ukrainy-skandalnye-sudi-vozvrashchayutsya-1601302310.html поновили на посаді восени 2019-го, а у серпні 2020-го Шевченківський суд Києва її виправдав.
Після цього через рік - у серпні 2021-го вона постановила ухвалу про https://glavcom.ua/country/criminal/suddya-volkova-yaka-vidpravila-za-grati-generala-pavlovskogo-ranishe-vidpustila-komandira-berkutu--779739.html тримання під вартою організатора оборони Маріуполя у 2014-му бойового генерала Ігоря Павловського з альтернативою застави у 475 млн. грн.
показать весь комментарий
26.10.2023 15:25 Ответить
Дуже цікаво. тобто коли ментовсько-російськи снайпери розсртілюють демонстрантів як у тирі, то можливо вони це роблять заради справедлівості, так?
показать весь комментарий
26.10.2023 15:31 Ответить
якщо закони не дають людям справедливості то винні не закони а ті люди що їх застосовують

знешкодиш таку людину і закон стане працювати
показать весь комментарий
26.10.2023 15:42 Ответить
"Знешкодити" це правильно. Або ми їх, або вони нас. Іншого шляху немає.
Особливо під час війни, коли людський світ втрачає фарби та стає чорно-білим.
показать весь комментарий
26.10.2023 16:30 Ответить
ага, "революционная справедливость".
Уже вроде проходили, не у курсе, чем кончилось?
показать весь комментарий
26.10.2023 19:55 Ответить