Существует множество инструментов избежать кандидатуры Орбана во главе Европейского совета, - Мишель

Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на Голос Америки.
Мишель объявил 6 января, что решил поучаствовать в парламентских выборах ЕС в июне. Это значит, что он покинет пост главы Европейского совета до истечения срока своих полномочий.
Поскольку Венгрия председательствует в Раде с июля по декабрь 2024, премьер-министр Венгрии Виктор Орбан может в конечном итоге возглавить Совет Европы, если нужно будет назначить Мишелю временного преемника.
Напомним, что Орбан выступал против многих инициатив ЕС по поддержке Украины.
"Я хочу объяснить, что в любом случае в июне должно быть принято решение о моем преемнике, а решение парламента будет принято в июле, поэтому Раде будет легко принять решение, предполагая, что в должность вступит мой преемник", - сказал Мишель журналистам .
"Существует множество инструментов, если есть политическая воля, избежать кандидатуры Орбана", – подчеркнул глава Европейского совета.
Тільки у грудні Угорщина заблокувала 50 мільярдів євро допомоги ЄС Україні, що є критичним під час війни з Росією.
Щоб спробувати ще раз виділити для Україні 50 мільярдів євро, лідери ЄС зберуться на позачерговий саміт 1 лютого.
BBC
Вигляд лідера ЄС і НАТО, який потискає руку Путіну, розлютив західних союзників Орбана. Посол США в Будапешті поскаржився, що в той час, як Росія завдає ударів по мирних українцях, "Угорщина просить про бізнес-угоди".
Орбан виступає проти санкцій ЄС щодо російської нафти та газу та відмовляється дозволяти військовій допомозі ЄС чи НАТО надходити в Україну. Каже, що постачання зброї Києву лише продовжує агонію.
Він каже, що членство України в ЄС було б катастрофою для Євросоюзу, зокрема, для угорських фермерів. Це також забере кошти з фонду гуртування в угорців та інших.
Він бачить Україну не як майбутнього члена Євросоюзу, а як буферну зону між ЄС і Росією. Це погляд, який не дуже відрізняється від бачення Путіна щодо "нейтральної, демілітаризованої" України.
Жахливо, що в 21 сторіччі втрата совісті і людяності не вважається чимось поганим.