11650 посетителей онлайн
15 759 48

Експерт команди Зеленського з питань судової реформи Ірина Венедіктова: "Суддя, який висить на гачку, а його доля залежить від президента, не може бути незалежним"

Автор: 

Про мирових суддів, яких можна вибирати і відкликати, нову систему суду присяжних, зміни у роботі Конституційного Суду і про те, навіщо країні ще один орган, який би займався інвестиційними спорами за англійським правом.

 А також про оцінювання суддів, їхню залежність від політики і перезапуск таких органів, як Вища Рада правосуддя і Вища Кваліфікаційна комісія суддів "Цензор.НЕТ" поспілкувався з завкафедрою цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктором юридичних наук, професором, арбітром МКАС при Торгово-промисловій палаті України Іриною Венедіктовою, яка відповідає у ЗеКоманді за оновлення судової системи.

Експерт команди Зеленського з питань судової реформи Ірина Венедіктова: Суддя, який висить на гачку, а його доля залежить від президента, не може бути незалежним 01

"ЯКЩО МИ ХОЧЕМО НЕЗАЛЕЖНОЇ СУДОВОЇ ВЛАДИ, ЛАМАТИ ОБ КОЛІНО І КАЗАТИ "ОЦІ СУДДІ ПОГАНІ, ОЦІ СУДДІ ГАРНІ, А МИ ЗАРАЗ ЩЕ ПОДИВИМОСЬ, ЯКІ З ГАРНИХ КРАЩІ" НЕ МОЖНА"

- Під час президентської кампанії Олександр Данилюк заявив, що планується поставити судову систему з ніг на голову. Він не розшифрував, що саме має на увазі. Поясність, чого чекати від реформування судової системи, тому що звучить така метафора досить дивно.

- Я намагаюсь не коментувати заяв членів команди. Але після цієї заяви пана Олександра ви не уявляєте, скільки мені довелося провести сеансів психотерапії з суддями, з адвокатами, навіть з прокурорами, тому що, хай там як, але вони всі пов’язані між собою.

Очевидно, що йому, як і будь-якій людині, болить те, що судова система працює не так якісно, як очікує громадянське суспільство, і хочеться це змінити.

- Питання в тому, як змінювати. Судді і ми разом з ними вже втомилися від експериментів. Ви за те, щоб зруйнувати напрацьоване і розпочати щось нове?

- Судова реформа триває в Україні ще з 1992 року. Ваша правда, було чимало різних експериментів. Але чим вони закінчувалися? Пам’ятаєте, були військові суди? Потім їх скасували. Були арбітражні суди, потім їх переформатували під господарські. З’явились адмінсуди. Систему постійно змінювали: було три рівні, потім чотири, потім знову три. При цьому її постійно підводили під вплив правлячої еліти.

І слово "реформа", пов’язане з будь-чим, особливо з суддями, це вже не просто оскомина, а оскомина болюча. Тому ми наразі кажемо перш за все про те, що треба забезпечити розвиток судової влади і її незалежність.

Якщо ми хочемо незалежної судової влади, брати її, ламати об коліно і казати "оці судді погані, оці судді гарні, а ми зараз ще подивимось, які з гарних кращі" не можна. Суддівська спільнота має сама вирішувати свої проблеми і задачі й виконувати свою місію. І робити це під пильним оком громадськості, яка вказує на болючі точки, викриває людей, яким не місце у цій професії. Громадська рада доброчесності, Рух "Чесно" – на загал є багато громадських активістів, які займаються цим, як на мене, навіть більш професійно, ніж іноді представники чиновництва. Ви, журналісти, гадаю, також можете дати фору окремим чиновникам.

- А яка роль у цих процесах команди президента?

- По-перше, своїм власним прикладом показувати, що може бути політична воля не впливати на суддів. Подивіться на президентів США, які пропонують Конгресу кандидатури суддів Верховного суду. Якщо потім президент звернеться з будь-яким проханням до судді і буде помічений цей зв'язок, це політична смерть. Тобто, наскільки чітко там працює розподіл влади. Ми мусимо прийти до цього. Задача президента – стояти над владами: судовою, законодавчою, виконавчою. Він має утримувати баланс і слідкувати за тим, щоб жодна з влад не переступала межі можливого.

- Це красиві, але загальні фрази. Як це буде на практиці? Тому що Порошенко також декларував, що судді в країні стали за його каденцію незалежними.

- І чомусь не підписував укази про призначення. Як гадаєте, чому він так чинив, коли просто у президента є церемоніал – підписати укази? І люди чекали рік-півтора, що він це зробить.

Судді сиділи без повноважень, отримували заробітну платню, фактично не працюючи. Звичайно, що у них не така заробітна платня, як у судді з повноваженнями, але що, у нас така багата держава, що люди не виконують свою функцію, а ми їм платимо? Це ж ненормально. Ані з погляду ставлення до громадянського суспільства, ані щодо цього судді, який просто втрачає мотивацію працювати.

Коли суддя висить на гачку, а його доля залежить від підпису президента, він не може бути незалежним. Дехто каже, що Порошенко, мовляв, не мав часу. Чому б тоді не внести законодавчу ініціативу: не підписує президент в обмежений термін – або підписує голова ВРП, або автоматично відбувається призначення суддів на посаду.

- А ви хочете змінити процедуру призначення чи вона залишиться такою, як була?

- Усе, що стосується законодавчих ініціатив, зокрема й саме права підпису, ми будемо обговорювати з фаховою спільнотою і громадянськими активістами. Мені дуже багато людей пишуть у "Фейсбуці", щодня мессенджер розривається від якихось нових ідей і, в принципі, є дуже доречні пропозиції. Треба обговорювати, що цей підпис несе.

Президент виступає гарантом, людиною, яка забезпечує баланс гілок влади. Мабуть, це правильно і демонструє повагу до людей, які запрошуються до професії. Церемоніали мають значення і чомусь людство стоїть на таких позиціях, що певні традиції треба підтримувати. Якщо це хороша традиція, яка не педалює і не гальмує процес призначень, хай буде.

- Як обмежити президента, щоб він так само не затягував час, не підписуючи укази про призначення суддів?

- Шляхом внесення змін до законодавства: скажімо, якщо він не підписує упродовж 30 днів, людина призначається на посаду автоматично.

- Чому саме 30 днів, а не менше або більше?

- Ви знаєте, пропозицій щодо цього багато. Одні кажуть: давайте 10 днів. Інші: давайте тиждень. Тому потрібно обговорювати і вирішувати спільно.

У країні має бути справжнє народовладдя. Те, що зараз відбувається з електронними петиціями, це ж прекрасний приклад, як можна працювати швидко, вирішувати питання дійсно за 2 доби. Так само можна запровадити й електронні опитування. Тоді прозоро, разом з суспільством ми ухвалюватимемо важливі рішення.

Експерт команди Зеленського з питань судової реформи Ірина Венедіктова: Суддя, який висить на гачку, а його доля залежить від президента, не може бути незалежним 02

- Пані Ірино, ви публічно пообіцяли, що швидко заповните вакансії в судах. А їх, нагадаю, понад 2 тисячі. Окремі суди в регіонах не працюють тому, що там просто немає суддів. Як плануєте владнати цю проблему?

Проведемо консультації з Радою суддів, з Вищою радою правосуддя, ВККС, як це можна зробити швидко. Вони мають запропонувати таке рішення. Якщо не запропонують, то у нас є рішення, як перезавантажити ці органи.

- І Раду суддів?

- Раду суддів ми чіпати не можемо, а от Вищу раду правосуддя і Вищу кваліфкомісію судів – звичайно. Є один з варіантів – їх об’єднати. Якщо почитаєте їхній функціонал, то побачите, що кваліфкомісія може спокійно зайти підрозділом до Вищої ради правосуддя.

- Що це дасть за великим рахунком?

- Це дасть можливість перезапуску кадрів. Ми ж бачимо, що там відбувається зараз. Коли є чітка імперативна норма, яка говорить, що одна і та сама людина не може обіймати посаду члена ВРП два строки поспіль, а чомусь кандидати на посади читають її по-іншому, беруть для цього висновки університетів та інститутів. Це ненормальна ситуація. Люди, які приходять у ці органи, мають дбати не про посади, а про ефективний розвиток судової системи.

- Окружним адміністративним судом міста Києва ухвалено рішення про обмеження повноважень голови ВККС Козьякова і його заступника Щотки. У самій комісії його називають незаконним. Проте воно заважає органу нормально працювати. Ви як ставитеся до цього рішення суду?

– Я боюсь давати свої певні суб’єктивні оцінки, тому що, з одного боку, я юрист, з іншого, – член команди Зеленського і все, що я говорю, сприймається як позиція команди. Позиція команди полягає в тому, що ми працюємо в межах закону і поважаємо рішення судів. Бо як можна заявляти, що хочемо незалежної судової влади, коли казатимемо: отой суддя не те рішення виніс, неправосудне.

Ми з вами як громадяни маємо право, якщо ми незгодні з рішенням, його оскаржувати. Треба вчитися чинити за законом.

- Ви не думаєте, що це просто політичне рішення, зараз заблокувати роботу Комісії?

- Воно точно не на нашу користь. Заходить нова команда, яка обіцяє швидко заповнити вакансії. Як це зробити у таких умовах, коли позов на позові? Нічого, будемо розгрібати ці авгієві конюшні.

"НАМ ПОТРІБНО ВСТАНОВИТИ СУДДЯМ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ ЧІТКІ СТРОКИ РОЗГЛЯДУ СПРАВ"

- Як ви ставитеся до звільнення колишнього голови Конституційного Суду Шевчука, який оскаржує його і стверджує, що було порушено всі можливі процедури? В інтерв’ю "Цензор.НЕТ" він сказав, що ви його підтримуєте.

- Я особисто?

- Так, він Стефанчука назвав і вас.

- Тоді зараз моя особиста думка, не позиція команди. Все ж таки ситуація з Конституційним Судом – це наслідок і гарний лакмусовий папірець для тієї політичної кризи, що в нас відбувається. Тому що є низка важливих рішень, які давно мають бути, у суспільства є запит на них. І є запит сьогодні, завтра, а справи слухаються роками. А коли рішення нарешті з’являється, воно має вибуховий ефект.

- Ви про рішення щодо статті про незаконне збагачення?

- Не тільки. Ми маємо поважати суддів Конституційного Суду. Нам щось подобається чи не подобається, але це окремий орган, який дуже важливий для держави. Є дуже багато думок, які висловлюються юридичною спільнотою: нащо нам взагалі Конституційний Суд? Давайте приберемо. Чи давайте Конституційний Суд поставимо окремою палатою у Верховний Суд. Моя особиста думка, що конституційні процеси, конституційні провадження – це інше. І не просто так він винесений за межі розділу "Правосуддя" в Конституції. І не просто так він знаходиться в тих розділах Конституції, які є додатково захищеними. Це багато чого означає. Конституційний суд не має перетворюватися на політичний орган.

Єдине, що нам потрібно зробити, це встановити суддям КС чіткі строки розгляду справ. Наприклад, дати 2 місяці й сказати: ви мусите покласти рішення, а не постійно відкладати розгляд.

Якщо люди не працюють, вони або позбавляються заробітної плати, або ставиться питання про їхню відповідність посаді. Що значить, немає голосів? Або у вас є позиція, або у вас немає позиції.

- Вони ж обираються за квотами, можливо, ці квоти потрібно скасувати?

- А ви можете запропонувати інший механізм?

Експерт команди Зеленського з питань судової реформи Ірина Венедіктова: Суддя, який висить на гачку, а його доля залежить від президента, не може бути незалежним 03

- Суддів Верховного Суду обирають за конкурсом, чому б тут так само не чинити? Навіщо нам квоти, які зокрема означають вплив політиків?

- Можливо, в цьому є певний сенс, але наскільки така ідея спрацює, треба обговорювати. Є інші думки, до речі. Наприклад, скоротити кількість суддів. Чи, скажімо, що їх треба довічно суддями робити. Не підтримую цю ідею, вважаю, що 9 років, які є зараз, оптимальний термін. Ти встигаєш за цей час вирости в суддю Конституційного Суду. Це все ж інший світогляд. Ти мусиш бути відповідальним за державу.

Ми ж маємо приклади рішень конституційних суддів минулих років, коли вони втримали ситуацію і стали запобіжниками певних процесів у державі. Зараз у законі про Конституційний Суд прописано про моральні якості тих, хто туди приходить. Але ці люди мають бути ще й з державницьким мисленням.

- І як таких відбирати? Ми з вами також можемо бути як люди з державницьким мисленням. Але хтось нам потім подзвонить, і ми комусь не зможемо відмовити. Які можуть бути запобіжники від зовнішнього впливу?

- Я думаю, все одно треба переписувати закон про Конституційний Суд. Ми вже побачили, де там слабкі місця. Певні запобіжники, які розробники внесли спеціально, там є, але вони не працюють або працюють навпаки.

- Наприклад?

- Не казатиму зараз, тому що ви розумна жінка, відразу ж проведете паралель і зрозумієте, куди думає рухатися команда Зеленського.

Але вони є, і їх декілька. І плюс соціальний договір. Конституція – це соціальний договір. Конституційний суд стоїть на Конституції. Але, коли писалася і ухвалювалася ця Конституція, ми були іншими й умови були іншими.

Зараз у нас уже такі вимоги до влади, які навіть 5 років тому ми собі уявити не могли. Суспільство розвивається швидше за політичні еліти. Люди потребують адекватних законів, а ними загалом ніхто не займається. Мої "улюблені" – це Житловий кодекс і КЗпП. Безумовно, що й звичайних громадян, і суддів це дуже хвилює, тому що як можна приймати правосудне рішення за законом, де написано ще в преамбулі, що ми працюємо заради мети Жовтневої революції і орієнтуємось на Комуністичну партію?! І там весь кодекс такий. І питання не в словах, а в регуляції відносин. Зараз уже інші відносини. Це потрібно негайно переписувати.

- Перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін часто звертає увагу на випадки, коли суди відпускають під заставу виконавців або організаторів замовних убивств. Можливо, потрібно переглянути норми Кримінального процесуального кодексу, які дозволяють це робити?

- Безперечно потрібно, якщо є така проблема. Ми зазвичай опікуємося масштабними, якимись вселенськими проблемами, при цьому не помічаючи дійсно наболіле. Має бути нормальна аналітика з цього приводу. І якщо ситуація того потребує, пропонуватимемо механізми, які унеможливлять подібне. Це дійсно буде корисно всім.

Експерт команди Зеленського з питань судової реформи Ірина Венедіктова: Суддя, який висить на гачку, а його доля залежить від президента, не може бути незалежним 04

- Шевчук каже, що його звільнення - це антиконституційний переворот. А ви як вважаєте?

- Я б не робила таких гучних заяв, хоч коли це сталося, звичайно, це було, як грім серед ясного неба. Такого ще не було. Але, знову-таки, уявляєте собі, якщо вже видихнути і зробити паузу, рейдерство Конституційного суду? Я не уявляю.

Мабуть, пан Станіслав Шевчук знає щось більше, але для об’єктивної оцінки вам треба питати інших суддів Конституційного суду. Вони ж голосували, наскільки я розумію, анонімно. Ми не знаємо, хто як проголосував.

Конституційний суд зробив прецедент, тепер ми знаємо, що так буває. І мені здається, що кожний наступний голова цього суду має розуміти, що одного разу він може не втриматися на посаді.

Я пана Шевчука дуже поважаю як науковця. В нього мислення європейської людини. Він дійсно має системне бачення, шалений досвід. Але що відбувається в Конституційному суді за закритими дверима, ми не знаємо. Я думаю, що їм треба бути відкритими і пояснювати людям, що вони роблять.

- Кваліфікаційне оцінювання суддів варто скасувати чи продовжувати в такому вигляді, в якому воно існує зараз?

- Я знаю суддів, а це шалена кількість, які пішли з системи після того, як запровадили це кваліфоцінювання. Розмовляла з ними, цікавилася, чому. Більшість казали: це вплив на мене як на суддю, я б якісь рішення, розуміючи, що у мене попереду через 2 роки буде кваліфоцінювання, просто б не виніс. Були й такі, хто вважає себе дуже розумним, ледь не царем. Тобто, є різні люди. Кваліфоцінювання корисне нашому суспільству і корисне для суддів. Хай як вони ображалися на певні речі, але вони підтягнулися, готувалися до тестів. Окрім того, кваліфоцінювання сприяло оновленню судової системи.

У мене є питання до набору нових кадрів. ВККС провела конкурси, і людей направили навчатися в школу суддів на рік – за гроші платників податків. А потім проходитиме ще один конкурс на заповнення вакантних посад, і певна частина людей його не пройде. Тоді чого ми вчили цих людей цілий рік за наші кошти? Мабуть, це не дуже розумно.

Подивіться, як адвокати приходять у професію. Навчаються за власні кошти, приходять вже зі знаннями, складають іспити. А тут вчить держава для того, щоб прийшла людина, яка може провалити конкурс, і усі гроші будуть витрачені марно.

- Судді нині хвилюються щодо системи оцінювань. Правда, що пропонуєте звільнення суддів першої інстанції, з огляду на кількість рішень, які було скасовано в апеляції?

- Ця ідея в принципі стосується не стільки першої інстанції, скільки апеляційної. Це буде не кількість, а відсоток. Для того, щоб все ж таки на суддів не впливали, у кожного судді різні рішення, різна їхня кількість, тому ставити цифру неправильно. Треба встановити певний відсоток скасованих рішень. Потім є ще рішення ЄСПЛ проти України. Коли після рішень судді бюджет України дійсно потерпає від цього, суддя не робить жодних висновків і продовжує виносити подібні рішення, треба з цим щось робити. Це буде підставою передавання справи до ВРП.

"СУДОВА ВЛАДА МАЄ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ ТАКІ ПРАВИЛА ЖИТТЯ, КОЛИ ПРИЙДЕ ІНОЗЕМНИЙ ІНВЕСТОР І НЕ ПОБОЇТЬСЯ ЗАЛИШИТИ СВОЇ АКТИВИ"

- Ще одна з новацій, яку обговорюють, перезапуск суду присяжних. Що саме плануєте змінити і чому?

- В Конституції записано, що народ може брати участь в правосудді через суди присяжних. Що ми маємо із судами присяжних зараз? Смішно. Радянський Союз.

Я бачила, як їх відбирають. Як правило, це люди якимось чином пов’язані з суддями: або родичі, або знайомі. Тому ми пропонуємо змінити порядок відбору, розробити нову процедуру і збільшити кількість присяжних. Їх має бути не менше 7.

- Бачила, як працюють присяжні. Не завжди приходять на засідання, зазвичай не цікавляться обставинами справи. Можливо, їх краще ліквідувати?

- Ми хочемо незалежної судової влади. Але щоб ця незалежна судова влада, коли вона дійсно такою стане, не перетворилася на монстра, потрібні інші механізми: присяжні, мирові судді, третейські суди, арбітражі.

Щодо поведінки присяжних у процесах, то їх треба навчати нюансів процедури і поваги до закону. Я взагалі людина, яка вважає, що Конституцію мають читати раз на місяць усі. У нас люди не знають Основного закону, немає поваги до державності.

- Якщо присяжні вирішили, що людина невинна, головуючий суддя має просто з цим погодитись?

- У першій інстанції – так. Він має засвідчити рішення. Далі вже йти по процесу вище. Обов’язково треба залишити особі право на оскарження.

- Створення інституту мирових суддів – це запит від територіальних громад. У світі є різні моделі. В Італії мировий суддя не є професійним юристом і розглядає лише цивільні справи з невеликою сумою позову, в Ізраїлі - це професійний юрист, який, крім цивільних і сімейних, розглядає кримінальні справи і може призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років. Порядок їхнього обрання і звільнення також різний. Є країни, де обирає народ шляхом голосування, а є й такі, де їх призначає виконавча влада.

- У нас є декілька моделей щодо мирових суддів, і ми їх будемо обговорювати зі спільнотою. Це стовідсотково саме те, що треба обговорювати, тому що вони працюватимуть на потреби громади. Мирові судді зможуть розглядати малозначні спори і справи по кримінальних проступках. Таким чином вони розвантажать звичайні суди.

У нас щороку випускається 40 тисяч юристів. У нас є фахові люди, які вийшли на пенсію, але їм хочеться щось зробити для своєї держави. І я думаю, що якраз на цих людей можна орієнтуватись.

Мирові судді мають обиратися громадою, вони можуть бути відкликані. Головне – продумати механізм, який дійсно зробить їх відповідальними перед людьми, що віддали за них свій голос.

Експерт команди Зеленського з питань судової реформи Ірина Венедіктова: Суддя, який висить на гачку, а його доля залежить від президента, не може бути незалежним 05

- Як ви ставитесь до того, що в Окружному адмінсуді Києва перехворіли одночасно всі судді , які повинні були пройти кваліфоцінювання?

- Я вважаю, що нехай все ж таки ВККС і ВРП розбираються з цим питанням, з’ясовують, що взагалі відбувається. Є вимога закону. Її треба виконувати. У них є повноваження, нехай встановлюють такі можливості для проходження цими суддями кваліфоцінювання, щоб потім не було оскарження.

- Один із членів команди Зеленського ще під час виборчої кампанії говорив про створення Міжнародного економічного суду. Що це за суд і навіщо його створювати?

- Я думаю, йшлося про те, що треба захищати інвестора і створювати міжнародні фінансові центри, на кшталт таких, як є в Дубаї і Астані. В таких центрах розглядаються інвестиційні спори, причому за англійським правом. При цьому фінансовому центрі існує суд. Це трошки інше. Зараз нам нічого не заважає розглядати справи, зокрема інвестиційні, в міжнародних арбітражах. Це можна робити. У нас проблема виконання рішень цих арбітражів. Що стосується розгляду за англійським правом, то я думаю, що англійське право може бути цікаве інвесторам. Але це може робити і Міжнародний комерційний арбітражний суд при нашій Торгово-промисловій палаті України. Він може розглядати за англійським правом, якщо це буде прописане в арбітражному застереженні.

- І не потрібно нічого створювати, так?

- Створювати, можливо, й потрібно, це буде непогано. Але треба розуміти, хто сплачує за банкет, якими коштами.

Питання ще і в тому, коли у нас у країні будуть виконуватися арбітражні рішення. Виконання судових рішень загалом – це наш окремий біль. Судова влада має забезпечувати такі правила життя, коли прийде іноземний інвестор і не побоїться залишити свої активи. Він розумітиме, що вони захищені. Тому ми говоримо про судову владу з погляду найважливішої зараз ланки. Не тільки для того, щоб захистити свого громадянина, що пріоритетно. Але також і з погляду розвитку в країні міжнародного бізнесу.

- Я думаю, що створення такого суду швидким не буде.

- Чому? Була б політична воля і кошти, це можна зробити дуже швидко.

- Ви згадали електронні петиції. А як ставитеся до петиції за відставку Володимира Зеленського?

- В Конституції чітко прописано, коли можуть бути такі наслідки. Тобто що демонструє ця петиція для мене? По-перше, вона показує, що ідея народовладдя – це жива ідея. Треба з цим працювати. З іншого боку, сумно, що люди, які це запускають, намагаються продемонструвати, що петиції не працюють. Тобто вони одразу ж запускають петицію з такою вимогою, яку неможливо виконати за законом. Мені здається, це зроблено спеціально, і це й процес ініціював той, хто розуміє наслідки.

- Плануєте з часом змінювати Конституцію, щоб додати повноважень президенту?

- Навіщо? Володимир Олександрович – ви ж бачите, він навіть це не декларує. У нього достатньо повноважень.

- Янукович свого часу також це не декларував, коли прийшов до влади.

- Все ж таки Зеленський інший. Янукович, Порошенко – вони всі з влади були.

В одній передачі чула гарне порівняння про політиків. Один із учасників каже: "Пам’ятаєте фільми про зомбі-апокаліпсис, де є живі люди і укушені? Так от, є люди, укушені владою". А Зеленський - він живий. Він же декларував, що прийшов на 5 років. Я думаю, що за 5 років він змінить політику, приведе до влади людей справжніх, живих. І я думаю, що якраз беручи до уваги, яка в нас держава, парламентсько-президентська модель – це правильно. Її не треба робити парламентською, її не треба робити президентською. Давайте залишимо, як є. Просто нам треба парламент працюючий, фаховий, професійний. Сподіваюся, він у нас буде.

Тетяна Бодня, "Цензор.НЕТ",
Фото: Наталя Шаромова, "Цензор.НЕТ"

Топ комментарии
+12
Не понял, кто удалил мой коммент? Я тут для кого стараюсь? Это информация есть в Интернете - кто тут Цензора включает, а? Еще раз: Ирина Венедиктова пыталась попасть в Верховный суд Украины, но по итогам экзамена не смогла набрать даже минимальный балл, необходимый для участия в конкурсе. Также Венедиктова публично отличилась, сопровождая Зеленского в поездке в Брюссель в феврале, когда заявила, что курс Украины на Евросоюз и НАТО внесли в преамбулу, в то время как на самом деле это регламентировали в теле Конституции. Сделала она правовые ошибки и в выступлении, которое готовила заранее, перепутала слова "ратифицировать" и "имплементировать", заявила об отсутствии в Украине закона о референдуме с 2012 года (когда он действовал до 2018 года) и намерении установить в стране "прямое народовластие", понятие которого противоречит Конституции, поскольку предусматривает утверждение норм права без согласия Верховной Рады. Как доктор и профессор юридических наук, Венедиктова должна была бы понимать все эти аспекты. Но также она подвергалась критике в связи и с неправовыми выступлениями, в частности, из-за комментария к скандальной шутке Зеленского, где он сравнил Украину с порноактрисой, готовой на все и с кем угодно ради денег.
показать весь комментарий
13.06.2019 11:50
+11
...Бла бла бла, присяжные, бла бла бла, мировые, бла бла бла незалежные... Если человек живет в стране правового нигилизма, и не зависит даже от своей совести по причине ее отсутствия, то о чем можно говорить? Не, можно говорить много, только толку от этого ноль. Пока большинство украинцев не почувствуют личной ответственности за судьбу страны, пока будут ждать счастья от брехливых популистов и шутников ничего не изменится. Вот пример, пришла новая власть, и давай нарушать конституцию, нарушать законы, и все под предлогом реформирования конституции и законов, и все довольны, радуются как дети. Бег по кругу продолжается...
показать весь комментарий
13.06.2019 10:01
+7
1. Сама уходит от ответов на вопросы, но хочет чтобы все были "видкрытими" - врет? 2. "Суддівська спільнота має сама вирішувати свої проблеми і задачі й виконувати свою місію" - ага, представляю судей которые хотят отказаться от взяток и жить на одну зарплату и сами готовы все делать для этого 3. По куче вопросов у нее решений нет - "ми будемо консультуватись зі спільнотою" - отлично, пока они наконсультируются, найдут "оптимальні рішення", уже придет пора следующих президентских выборов. В сухом остатке - ничего у них не готово, одни бла-бла-бла. Зато знают что "папередники" все делали "не так". А как надо - еще не знают.
показать весь комментарий
13.06.2019 10:43
Комментировать
Сортировать:
...Бла бла бла, присяжные, бла бла бла, мировые, бла бла бла незалежные... Если человек живет в стране правового нигилизма, и не зависит даже от своей совести по причине ее отсутствия, то о чем можно говорить? Не, можно говорить много, только толку от этого ноль. Пока большинство украинцев не почувствуют личной ответственности за судьбу страны, пока будут ждать счастья от брехливых популистов и шутников ничего не изменится. Вот пример, пришла новая власть, и давай нарушать конституцию, нарушать законы, и все под предлогом реформирования конституции и законов, и все довольны, радуются как дети. Бег по кругу продолжается...
показать весь комментарий
13.06.2019 10:01 Ответить
Всі мають залежати від Закону, а також всі мають бути рівними перед ним. Покарання за злочин має бути для кожного, незалежно чи ти судя, чи президент, чи мініср, чи працівник!
показать весь комментарий
13.06.2019 10:06 Ответить
кто сказал? Юлия Владимировна? Она посылает эти коррупционные суды и судей
показать весь комментарий
13.06.2019 10:24 Ответить
Судьё районного суда, которое остановило лицензию авиакомпании, было супернезависимым.
показать весь комментарий
13.06.2019 10:25 Ответить
Ага, так всего боялась, что взяла деньгами...
показать весь комментарий
13.06.2019 10:39 Ответить
Когда зависит от Игоря Валерьевича это можно.
показать весь комментарий
14.06.2019 09:04 Ответить
Ты бы был судьей, и точно бы не взял. Но вот 100% тебе бы давали 10 000 баксов, а ты такой - я таких бабок никогда не видел, но нет, не возьму.
показать весь комментарий
14.06.2019 17:06 Ответить
1. Сама уходит от ответов на вопросы, но хочет чтобы все были "видкрытими" - врет? 2. "Суддівська спільнота має сама вирішувати свої проблеми і задачі й виконувати свою місію" - ага, представляю судей которые хотят отказаться от взяток и жить на одну зарплату и сами готовы все делать для этого 3. По куче вопросов у нее решений нет - "ми будемо консультуватись зі спільнотою" - отлично, пока они наконсультируются, найдут "оптимальні рішення", уже придет пора следующих президентских выборов. В сухом остатке - ничего у них не готово, одни бла-бла-бла. Зато знают что "папередники" все делали "не так". А как надо - еще не знают.
показать весь комментарий
13.06.2019 10:43 Ответить
" Ми зазвичай опікуємося масштабними, якимись вселенськими проблемами, при цьому не помічаючи дійсно наболіле. Має бути нормальна аналітика з цього приводу." і якими ж проблемами пані Ірина опікувалася, мабуть людину у космос відправила, вирішити проблему з КПК який на теперішній час усі сіловики назвають не інакше як КПК для адвокатів, можливо швидко і неупереджено, за прогалини у КПК та в іньшому законовстві давно вже є велика кількість наукових робіт, але це нікому не потрібно адже тоді виних будуть притягати до відповідальності, від кормушки приберуть псевдо експертів які просижуть гроші громадян у комітетах ВРУ роками, не маючи результату, розїжаючи за рахунок держави на усіляки самміти та конференції, в більшості своєї які є банальними фешенебельними пьянками, кошториси яких перевищуть навіть європейскі норми.Источник: https://censor.net/r3132024
показать весь комментарий
13.06.2019 10:44 Ответить
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008026307453&__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARA6CINtEUFta_2rMzukUWPBc-******************************************************&hc_ref=ARRYdvbzs6FnMvyCxUZcXPABd3ofuK_ikBmz7iNf8m1NbYJ-zrGjSureTSNAm5SfGkY Эдмонд Саакян https://www.facebook.com/profile.php?id=100008026307453&__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARA6CINtEUFta_2rMzukUWPBc-******************************************************&hc_ref=ARRYdvbzs6FnMvyCxUZcXPABd3ofuK_ikBmz7iNf8m1NbYJ-zrGjSureTSNAm5SfGkY с https://www.facebook.com/profile.php?id=100010597755918&__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARCGdwUITEto2li0gjIfrZtVHFMwhqp9GVfPlivSICP04AeIsWVfaCJ6MgyyjkDsZJ_j3CDd0ZBklDvG&hc_ref=ARRYdvbzs6FnMvyCxUZcXPABd3ofuK_ikBmz7iNf8m1NbYJ-zrGjSureTSNAm5SfGkY Светлана Саакян . https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1860288580915334&id=100008026307453 6 марта 2017 г. · https://www.facebook.com/search/top/?q=%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%8C%20%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D1%86%D0%B5%D0%B2%20%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8B%20%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%8F%D1%89%D0%B8%D1%85&ref=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&epa=SEARCH_BOX# Бойтесь коррупционеров, Антикоррупционные суды создающих! Была в древности мудрая поговорка: Бойтесь данайцев, дары приносящих! «Фраза из "Энеиды" римского поэта Вергилия. Её произносит жрец Лаокоон, когда данайцы (греки), 10 лет без особых успехов воевавшие с Троей, якобы убрались восвояси, оставив троянцам в подарок деревянного коня, начинённого диверсионной группой Одиссея и ночью коварно захватили Трою. Таким образом, фраза означает, что необходимо быть внимательным к уступкам и подаркам со стороны врагов, недоброжелателей и всегда ожидать подвоха." Эта поговорка очень актуальна и сегодня. Постараюсь объяснить почему. Неделю назад, глава Верховного суда Ярослав Романюк, заявил на брифинге в Киеве: Судебная система должна быть максимально прозрачной и понятной... По нашему мнению, это лишнее звено (антикоррупционный суд - ИФ)" Там же глава ВСУ пожаловался, что: На сегодняшний день суды первой инстанции на 35% не укомплектованы, а количество заявлений и дел возросло. Это заявление вызвало шквал критики в социальных сетях, люди критиковали, как Романюка, так и всю судебную систему Украины, считая, что за нежеланием создавать Высший Антикоррупционный суд, стоит страх коррупционеров перед, якобы неотвратимым наказанием, в случае создания такого суда. Тут то я и вспомнил поговорку, вынеся в название поста свой, более актуальный сегодня вариант. В 2016 году Верховна Рада приняла Закон Украины «Про судоустрій і статус суддів», которым судебная система Украины должна была якобы реформироваться) Тем же законом предусматривалось создание, в том числе и Высшего Антикоррупционного суда. Кратно остановлюсь на моём отрицательном отношении к созданию Высшего Антикоррупционного суда по двум основным причинам. Первая: Ну не верю я, в страстное желание коррупционеров создать суд, который будет сурово и неотвратимо их карать! НЕ ВЕРЮ! Думается мне, что за этим стоит вполне простое и понятное желание, взять под полный контроль борьбу с коррупцией в свои липкие и загребущие руки. Гораздо проще взять под свой контроль один, единственный суд, чем все суды, всех инстанций, по всей Украине. Берёшь этот суд под свой контроль, а дальше как в сказке: Этих, пешек ненужных и неважных, покараем для успокоения народа, Этих, за долю малую или немалую, карать не будем, Этих, политических оппонентов, покараем любой ценой, Этих, «любих друзей», карать не будем любой ценой! Вторая: Одна из важнейших задач государства и законодателей, это упрощение доступа людям к судопроизводству! Судебная система, должна быть МАКСИМАЛЬНО прозрачной, простой и понятной, а самое главное ДОСТУПНОЙ для людей, организаций и предприятий! Сейчас же мы имеем систему, где бабушка-пенсионерка должна ехать за 100-150 км в областной центр, подать иск в Окружной административный суд! Владелец ларька в отдалённом селе, который и так еле сводит концы с концами, аналогично должен ехать 100-150 км в областной центр для подачи иска в Областной Хозяйственный суд! Коррупционеров, СО ВСЕЙ УКРАИНЫ! ЗА ГОСУДАРСТВЕННЫЙ (наш с вами) СЧЁТ, будут свозить в Киев, в Высший Антикоррупционный суд! Это вместо того, что бы заставить судебную систему работать на местах, сделать её максимально простой, прозрачной и понятной, власть снова громоздит непонятные, сложные, а самое главное для нищей страны, дорогостоящие проекты! Вот почему я категорически против создания специализированного, Высшего Антикоррупционного суда! Теперь вернёмся к Закону Украины «Про судоустрій і статус суддів». Я не буду подробно рассказывать о его недостатках, о спрятанных в нём ловушках, нормам, благодаря которым власть собирается взять под контроль судебную власть, это подробно описано опытными юристами и легко при желании найти, и прочитать в интернете. Я хочу остановится на самой судебной системе и простыми словами пояснить людям её недостатки, на мой взгляд, конечно. Янукович, оставил нам, во многом благодаря Портнову, управляемую в ручном режиме, сложную судебную систему, которая состояла из: Судов общей юрисдикции, которые рассматривали гражданские и уголовные дела, а так же административные правонарушения, куда входили: Местные суды. Апелляционные суды. Высший специализированный суд по рассмотрению гражданских и уголовных дел. Систему хозяйственных судов, куда входили: Областные Хозяйственные суды. Областные Апелляционные хозяйственные суды. Высший Хозяйственный суд Украины. Систему административных судов, куда входили: Окружные Административные суды. Областные Апелляционные административные суды. Высший Административный суд Украины. Над всем этим стоял Верховный суд Украины, который стараниями Портнова был практически отстранён от судопроизводства, но тем не менее, что то пытался делать и состоял из: Судебной палаты по административным делам. Судебной палаты по хозяйственным делам. Судебной палаты по уголовным делам. Судебной палаты по гражданским делам. Особую нишу занимал печально известный Конституционный суд, который во все времена служил почётным отстойником, для вышедших в тираж, но заслуженных деятелей правовой системы Украины, которые там получали к пенсии тёплое кресло, хорошую зарплату, непыльную работу и персональный автомобиль, туда крайне редко попадали порядочные люди, он на более чем 90% состоял из людей готовых в срочном порядке выполнить любой заказ властей, остальные же дела, там волокитились по два-три года независимо от сложности. Однако доил с государства, этот гнойный нарыв на теле правосудия, не менее миллиарда (наших) гривен в год!!! По вступлению в силу нового закона, который в теории должен был упорядочить систему правосудия, сделать её прозрачной, простой и понятной, убрать явно лишние инстанции специализированных судов и двойных кассаций, облегчить людям доступ к правосудию, мы будем иметь: Систему судов общей юрисдикции, куда войдут: Апелляционные суды по рассмотрению гражданских и уголовных дел. Систему хозяйственных судов, куда войдут: Окружные Хозяйственные суды. Апелляционные Хозяйственные суды. Систему административных судов, войдут: Апелляционные Административные суды. Высшие специализированные суды, которыми будут: Высший суд по вопросам интеллектуальной собственности. Высший антикоррупционный суд. Над всем этим будет Верховный Суд Украины, который будет состоять из двухсот судей и: Большой Палаты Верховного Суда. Кассационного административного суда. Кассационного хозяйственного суда. Кассационного уголовного суда. Кассационного гражданского суда. Конечно же священная корова, в виде Конституционного Суда, никуда не делась, живёт и процветает) К чему я всё так подробно расписываю? Бюрократия обожает одну вещь, это создание новых, сложных и запутанных систем, всяких департаментов, управлений, отделов, судов, министерств, комитетов и прочих выдумок сумрачного бюрократичного гения) Простые люди редко понимают причины, которые двигают этими крючкотворами от бюрократии) Только побегав несколько лет по всем инстанциям, вернувшись к истокам вопроса, так и не решив его, человек начинает понимать адский замысел их создателей))) В качестве примера такой бюрократической системы, приведу пример, который знаю лично: В административном центре района где я живу с времён СССР, есть здание, в котором находился райком КПСС и райисполком, работало там 53 человека всего, населения в районе было намного больше чем сейчас, но справлялись нормально. С обретением независимости, там поселилась райгосадминистрация и тот же райисполком, с тех пор каждые 2-3 года народу торжественно сообщали реформе и сокращении чиновничьего аппарата на 10, 20 и даже 30%. Как то недавно, я там побегал по этажам и мне пришла в голову мысль, ведь после всех этих сокращений, тут должн
показать весь комментарий
13.06.2019 11:27 Ответить
Как то недавно, я там побегал по этажам и мне пришла в голову мысль, ведь после всех этих сокращений, тут должны были в минус уйти, а людей даже как бы прибавилось в кабинетах. Спросил у знакомого чиновника, сколько всего тут работает народа. Ответ меня поразил! 105 человек, СТО ПЯТЬ!!! Надеюсь вы понимаете мои чувства, после этой информации! К чему я это веду? К тому, что убрав 3 (три) Высших специализированных суда: Высший специализированный суд по рассмотрению гражданских и уголовных дел. Высший Хозяйственный суд Украины. Высший Административный суд Украины. Мы взамен получаем 2 (два) Высших специализированных суда: Высший суд по вопросам интеллектуальной собственности. Высший антикоррупционный суд. В Верховном суде, Большую Палату (весьма серьёзный орган) и 4 (четыре) Кассационных суда: Большая Палата Верховного Суда. Кассационный административного суд. Кассационный хозяйственный суд. Кассационный уголовный суд. Кассационный гражданский суд. Итак, вместо 3 (ТРЁХ) ликвидированных инстанций, мы получили 7 (СЕМЬ) равнозначных им!!! Пусть вас не обманывает хитрость бюрократов, типа были в ВСУ Судебные палаты, а вместо них стали Кассационные суды, во первых количество судей намного больше, во вторых между секретарём судебной палаты и Головой Кассационного суда, разница просто колоссальная!!! Разница именно в тех ценимых чиновниками привилегиях, льготах и зарплатах, не говоря уже о статусе! Получается нищая страна, ведущая войну с намного более сильным противником, хроническим недофинансированием армии, с полуразваленной экономикой, живущая в долг перед МВФ, должна оплатить этот праздник жизни бюрократов и чиновников! Какой же выход с этого положения? На мой взгляд, надо сделать такую систему судопроизводства в Украине: Местные суды, которые будут рассматривать все категории дел. Апелляционные суды, где будет четыре специализированные палаты. Верховный суд, где будет Большая Палата и четыре специализированные палаты по рассмотрению хозяйственных, административных, уголовных и гражданских дел. Большой Палате Верховного Суда, помимо основных функций, передать полномочия Конституционного суда по конституционному судопроизводству, ликвидировав наконец этот гнойный фурункул, на содержание которого уходят на ветер, просто колоссальные деньги! Остальные суды ликвидировать, набрав оттуда недостающие 35% для пополнения местных судов. Я бы ещё создал институт народных судей, можно их назвать мировыми судьями, третейскими судьями, это неважно, которые будут работать бесплатно при территориальных единицах, выбираться из уважаемых членов общества, известных своей честностью и порядочностью, дать им определённые категории мелких, несущественных дел, которые засоряют обычные суды, не дают возможности профессиональным судьям более глубоко и тщательно заниматься сложными делами. Вот такой в очень общих чертах мой проект судебной реформы.
показать весь комментарий
13.06.2019 11:29 Ответить
Где она увидела судью который на крючке у президента , хз .. Все они на крючке у олигархов , они кормятся с их рук ,, достаточно взглянуть на их судебные решения , сплошь все ( за редчайшим исключением ) в пользу олигархата и коррупционеров , и редко в пользу государства .. А потом на их декларации . . Плевать они хотели на президента и его судебную реформу , кто бы им не оказался , без разницы , Порох или Зе .!! Там , в судах , за 25 лет выстроена такая система ,которая пожирает всякого , кто пытается идти против неё . Однажды , ещё в начале двухтысячных , один мой армейский товарищ решил пойти работать в милицию . А был он на редкость честным и принципиальным , любил порядок , и ненавидел подхалимаж и лизоблюдство . Где то через полгода вcтречаю его , и узнаю что он там уже не работает . Спрашиваю - что случилось . ? Ты не представляешь какое это болото - отвечает . Чтобы там работать нужно быть последней сволочью , плевать на закон , быть стукачом и "лизать задницу" начальству . Иначе ты" белая ворона " , тебя просто " съедят " , заставят уйти по хорошему , что со мной и случилось - говорит . Думаю что и с судьями , та же картина . ! .
показать весь комментарий
13.06.2019 11:39 Ответить
Не понял, кто удалил мой коммент? Я тут для кого стараюсь? Это информация есть в Интернете - кто тут Цензора включает, а? Еще раз: Ирина Венедиктова пыталась попасть в Верховный суд Украины, но по итогам экзамена не смогла набрать даже минимальный балл, необходимый для участия в конкурсе. Также Венедиктова публично отличилась, сопровождая Зеленского в поездке в Брюссель в феврале, когда заявила, что курс Украины на Евросоюз и НАТО внесли в преамбулу, в то время как на самом деле это регламентировали в теле Конституции. Сделала она правовые ошибки и в выступлении, которое готовила заранее, перепутала слова "ратифицировать" и "имплементировать", заявила об отсутствии в Украине закона о референдуме с 2012 года (когда он действовал до 2018 года) и намерении установить в стране "прямое народовластие", понятие которого противоречит Конституции, поскольку предусматривает утверждение норм права без согласия Верховной Рады. Как доктор и профессор юридических наук, Венедиктова должна была бы понимать все эти аспекты. Но также она подвергалась критике в связи и с неправовыми выступлениями, в частности, из-за комментария к скандальной шутке Зеленского, где он сравнил Украину с порноактрисой, готовой на все и с кем угодно ради денег.
показать весь комментарий
13.06.2019 11:50 Ответить
У країні має бути справжнє народовладдя. Те, що зараз відбувається з електронними петиціями, це ж прекрасний приклад, як можна працювати швидко, вирішувати питання дійсно за 2 доби (с) Да? Оч.смешно. Все эти теоретики, доктора наук, оторваны от жизни. Какое на фиг народовластие? Сначала надо повысить уровень интеллекта этого народа. Сидит такой слесарь Вася на проперженном диване, решатель судьбы страны, петиции подписывает. Фейспалм. Уснас большинство людей Конституцию не соизволило прочитать за всю жизнь. Они вам нарешают. В любой электронной петиции можно сделать накрутку голосов. И подвести любое нужное решение, типа, норот проголосовал. Вообще, смотрю, у зелёных какая-то идея фикс на народовластии. Задолбали. Пока у нас народ там и безграмотен, его нельзя подпускать к управлению. Вон, выбрали клоуна, такого же как они - бессмысленного и глупого.
показать весь комментарий
13.06.2019 12:00 Ответить
Та да , нафиг тогда вообще нужна власть , которая не в состоянии принимать решения самостоятельно . Чуть что , любая мелочь ,, - а нада сначала спросить у народа , -а нада рехверендум , и т.д. Не можете делать свою работу ( для чего их народ и выбрал ) , управлять страной , идите по известному адресу . Уступите место тем кто не боится брать на себя ответственность ...
показать весь комментарий
13.06.2019 12:21 Ответить
Планируете менять Конституцию,? Навіщо? Володимир Олександрович - ви ж бачите, він навіть це не декларує. У нього достатньо повноважень. (С) Ахаха! А вот Стефанчук уже заявил, что будут менять. Как у вас, зелёных все сложно. Правая рука не знает, что делает левая. Мне реально страшно за страну при таких деятелях как Венедиктова, Зеленский и прочие.
показать весь комментарий
13.06.2019 12:05 Ответить
Ще потім виявиться, що всі вони зовсім не з його команди, а так, просто проходили повз. Клоунада на рівні держуправління, просто triple facepalm.
показать весь комментарий
13.06.2019 12:36 Ответить
Венедіктова тоже из Кривого Рога?
показать весь комментарий
13.06.2019 12:12 Ответить
З Харкова. Кадри сходу країни - оплот команди Зе.
показать весь комментарий
13.06.2019 12:25 Ответить
Вибачте, досить подивитися на цеп на шиї експерта і зрозуміти: вона ні в чому не розбирається.
показать весь комментарий
13.06.2019 12:20 Ответить
А мой коммент про ее украшение удалили))) шоб Ира не обиделась.
показать весь комментарий
13.06.2019 17:10 Ответить
Пустопорожня балаканина від політично заангажованої людини. Плану нема, власного бачення - теж. Повна профнепридатність. Гарну команду собі зібрала зелена шмаркля, мабуть, він таких понабирав, щоб хоч на їх фоні здаватися мега-інтелектуалом.
показать весь комментарий
13.06.2019 12:33 Ответить
Да. Но все равно у него не получилось, ха-ха. Не получается у зельца выглядеть умнее)))
показать весь комментарий
13.06.2019 17:11 Ответить
Классно вы подметили про " гарну команду ", есть такая женская хитрость и называется "правило страшной подруги". Когда на тусовки и гулянки берут с собой самую страшную подругу, чтоб на её фоне выглядеть красавицей.
показать весь комментарий
14.06.2019 00:51 Ответить
таке здоровенне інтерв"ю,і сама вода.Достатньо знати,що ця симпатична дамочка не набрала мінімальний бал на конкурсі в Верховний Суд.Доктор-професор,ага.
показать весь комментарий
13.06.2019 13:03 Ответить
Надо проверить ее докторскую. Наверняка липа. Вон Добкин тоже доктор юридических наук. Смешно, но правда.
показать весь комментарий
13.06.2019 17:24 Ответить
да у нас и сам ЗЕ юрист о чем разговор.
показать весь комментарий
15.06.2019 15:50 Ответить
Совершенно верно г-жа Ирина ! Все решается просто согласно Конституции "Єдиним джерелом влади в Україні є народ" отсюда простой вывод - СУДЕЙ ДОЛЖЕН ИЗБИРАТЬ НАРОД !
показать весь комментарий
13.06.2019 13:45 Ответить
Нет, не должен. Пока наш народ безграмотный, и продает свои голоса за гречку, он ничего вообще не должен выбирать.
показать весь комментарий
13.06.2019 17:13 Ответить
интересно, а нейрохирургов тоже должен народ избирать?! а чего, голосуем всем стадом.. "едине ж джерело"
показать весь комментарий
15.06.2019 15:49 Ответить
Реформа судової системи має йти через призму ПРАВ ТА СВОБОД громадян України. Тобто, права та свободи громадян України маю стояти в центрі судової влади. Кожен українець повиненя мати право ВІЛЬНОГО ВИБОРУ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ, а не нав'язаного в супереч ст. 22 Конституції України адвокатського монополізм, який також нав'язали і державним та правоохоронним органам, а з 2020 року і органам місцевого самоврядування. Це повний маразм, коли працівники СБУ, НП, НАБУ, ДФС і т.д. для участі в судах в інтересах своїх структур мають залучати адвокатів, провівши перед цим чи то тендер, чи то невідомо що. Поки такий тендер відбудеться, то всі ці юридичні особи програють вже судові справи.
показать весь комментарий
13.06.2019 21:40 Ответить
Все це пуста розмова. Говорю вам як адвокат з 15-річним стажем. Основна проблема - в нас. А звідси і заангажованість суддів, можливість впливу на них, підкуп... Ну не можна у нас в принципі знайти професійних і одночасно чесних суддів! Це в принципі не можливо. І я розумію що якби сам і був суддею, у мене є знайомі, друзі. комусь симпатизую чи навпаки... Це нереально бути незаангажованим. Єдиний вихід - створити певну найвищу палату Верховного суду, яка б розглядала резонансі справи які істотно впливають на суспільні відносини з суддів - іноземців, щоб іх обирали авторитетні міжнародні організації, як для прикладу суддів антикоруп суду. тільки обирали не з українців а з авторитетних іноземних суддів, які для прикладу розглядають справи в ЄСПЧ стосовно України стосовно ж українського законодавства. Також за аналогічним принципом сформувати вищу раду правосуддя, щоб притягувала до відповідальності суддів які прийняли неправосудне рішення. Як для прикладу по Скайапу - в Баришевському суді, щоб та особа в мантії, яка прийняла таке рішення - не просто була звільнена з роботи, а гарантовано сіла за грати на певний строк! В цій ситуації якщо навіть уявити що і у нас теоретично можуть бути чесні судді, все одно буде до них по інерції недовіра! І не потрібно співати "патріотичні" пісеньки про втрату суверенітету і т.п. - це єдиний вихід!
показать весь комментарий
14.06.2019 00:35 Ответить
показать весь комментарий
14.06.2019 18:46 Ответить
я би на місці батька Зеленського відсторонив би цю баришню далеко-далеко. Бо вона ну дуже далека.
показать весь комментарий
14.06.2019 20:08 Ответить
ОТВЕТЫ ДАМЫ - «НИ О ЧЁМ». Полная пустышка. Он ее, как лошадь выбирал - за красивые зубы?????
показать весь комментарий
14.06.2019 21:35 Ответить
очень класно -- нам рассказывает как реформировать суды тот человек, который провалил первый этап (теоретические знания) квалификационных экзаменов в ВСУ, а после ее "не признали" европейские дипломаты -- это сильно ... хотя, чего я жду, именно в духе команды ЗЕ!
показать весь комментарий
15.06.2019 15:48 Ответить