ВІДКРИТИЙ УРОК ІСТОРІЇ ПОЛЬСЬКИМ ШОВІНІСТАМ
Заклик польських євродепутатів до української сторони позбавити Степана Бандеру звання Герой України рівнозначний тому, якби на пропозицію української делегації Парламентська Асамблея Ради Європи звернулася до Польщі з вимогою знести всі пам’ятники маршалу Юзефу Пілсудському, антидемократичному диктатору, відповідальному за шовіністичну програму «пацифікації» українців у Галичині.
Нещодавно кілька депутатів від Польщі у Європарламенті, маніпулятивним шляхом «просунули» у резолюцію про сприяння Україні у вступі до Євросоюзу пункт, в якому «висловлювався жаль» з приводу присвоєння Президентом України В.Ющенко звання Герой України провіднику ОУН Степану Бандері. При цьому стверджувалося начебто С.Бандера колаборував з німецькими фашистами. Такі дії польських євродепутатів викликали справедливе обурення української громадськості і недаремно. З одного боку, маємо факт незаконного втручання представників іноземної держави у внутрішні справи України. З іншого – це злісний і безпідставний наклеп на українського історичного діяча, борця за незалежність України.Дії окремих членів польської делегації, засліплених ненавистю до українського народу, можна, принаймні, пояснити їх обмеженістю, "зацофаністю" так би мовити. Але те, що Європейський парламент став рупором крайнього польського шовінізму – це не вкладається в рамки правової і демократичної риторики, досі характерної для цієї інституції.
Ми не заперечуємо, що Степан Бандера і керована ним Організація Українських Націоналістів (ОУН) були свого часу грізними ворогами польського імперіалізму і для досягнення своєї мети – незалежності України - застосовували проти окупаційної польської влади силу. Але це була відповідь на насильства над українським народом, у якого польські шовіністи відібрали свободу. Тому дії С.Бандери є абсолютно виправданими з погляду права і моралі. Зрештою, в сучасних документах ООН, зокрема щодо прав поневоленого палестинського народу, визнано законними всі способи боротьби з окупантами, із збройним включно. Це право належить і українцям. Хто стверджує інакше – той расист.
Також немає і не буде доказів про колаборацію С.Бандери чи ОУН з гітлерівцями. Бо їх просто немає. ОУН, яку він очолював, не прислуговувала нікому, наголошуючи на боротьбі власними силами, хіба оформлюючи з іншими поневоленими народами альянс, гаслом якого було "Свобода народам, свобода людині!"
Ми знаємо, що російські та польські шовіністи намагалися скомпрометувати український національно-визвольний рух звинуваченнями у співробітництві з гітлерівською Німеччиною. Це їм не вдалося. Єдине, що вони змогли зробити – це жорстоким терором змусити українців на території колишніх СРСР і Польської народної республіки замовкнути і не вступати в дискусії, які закінчувалися для захисників честі С.Бандери концтаборами, або стратою. Схоже, що дехто у сусідніх країнах прагне знову закрити рот правді, використовуючи свої переваги в неоголошеній інформаційній війні проти України.
А правда в тому, що за свої політичні переконання та безкомпромісну боротьбу за незалежність України С.Бандера був засуджений польським окупаційним судом до страти, провів п'ять років у польських тюрмах, чотири роки в гітлерівських тюрмах і концтаборах та був убитий в 1959 році агентом російського КДБ. Один з його братів був убитий гестапівцями, а двох братів, ув'язнених у таборі смерті Освєнцім (Аушвіц), вбили польські наглядачі-капо. Його батько, греко-католицький священик, був розстріляний росіянами, дві його сестри були заслані в Сибір, де вони провели половину століття, а ще одна сестра відбула десять років в совєтських гулагах. Їх вина була тільки в тому, що вони були родичами С.Бандери, що були українськими патріотами як він.
Ще більш кричущим, ніж викривлення історичних фактів відносно Бандери і ОУН, є цинічний заклик вищезгаданого пункту резолюції Європарламенту до нового керівництва України "повторно провести аналіз" рішення Президента В.Ющенка в ім'я "приналежності до європейських цінностей". Одразу наголошу, що Указ почесті не передбачає можливості скасування. Фізичні регалії відзначення були отримані родиною С.Бандери і залишаться в ній навічно. Що ж до "європейських цінностей", то ми достатньо наслухалися про деякі з них: содомія, войовничий атеїзм, марксизм, винародовлення (інтернаціоналізм) тощо. Нехай ті, хто пропагує у Європарламенті такі "цінності", не беруться нам, бандерівцям їх нав’язувати. Ми такі вибрики швидко гамуємо.
Я розцінюю цю необачну пропозицію євродепутатів як заклик до дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні, спробу підриву демократичних процесів у нашій державі, започаткованих "помаранчевою" революцією. Мирне правонаступництво є однією з ознак демократії. Заклик до скасування Указу Президента В.Ющенка є політично безвідповідальним, бо суперечить засаді верховенства права та є промовистим закликом до протестів та громадянської непокори.
До речі, за свідченням польської газети "Дзєннік", в сучасній Німеччині Ю.Пілсудського офіційно називають фашистом. Але це не перешкоджає полякам будувати "дзядку Юзю" помпезні і, разом з тим, потворні пам’ятники в стилі гітлерівського неокласицизму.
Намагання польських політиків нав’язати українцям свій погляд на героїв нашого національно-визвольного руху змусив мене звернутися до вивчення життєвого шляху та діяльності героя боротьби за незалежність Польщі, у минулому Глави Польської держави Юзефа Пілсудського. І я вияснив наступне.
Серед польських політиків початку ХХ ст., які домагалися незалежності для поляків від Російської імперії, своїм цинізмом і віроломством виділявся провідний член Польської соціалістичної партії (ППС) Юзеф Пілсудський. Одіозна теза «Мета оправдує засоби» була життєвим кредом майбутнього «начальника Польської держави». Це повною мірою проявилося в роки російсько-японської війни 1904-1907 років, коли Пілсудський заради грошового утримання став агентом японської розвідки.
Спецоперація з вербування і подальшого використання Пілсудського японцями отримала назву «Вечір». Як її оцінити з моральної точки зору? Очима сучасника вона могла бути такою: Пілсудський з компанією були російськими підданими, тому, надаючи японцям послуги розвідувального характеру, вони здійснювали акт державної зради. Нинішні поляки мабуть не погодяться з такою оцінкою, опрвдовуючи дії національного героя Польщі його високою метою – боротьбою за свободу Вітчизни. Але у 1904 році перспективи проголошення незалежності Польщі були туманними, і Пілсудський, розуміючи "дражливість" питання, взявся за діло без узгодження з іншими членами Центрального робітничого комітету ППС, тобто фактично за спиною партії. Забігаючи наперед скажу, що в майбутньому Пілсудський не раз повторював подібні "фортелі" завжди виправдовуючись одним: "Мета виправдовує засоби".
Налагодження прямого контакту групи Пілсудського з японцями відбулося в Лондоні, де 20 березня 1904 року представник Пілсудського Йодко-Наркевич і японський посланник у Великобританії Тадасу Хаясі уклали договір про співпрацю у воєнній сфері. Польські соціалісти брали на себе зобовязання постачати японській стороні інформацію розвідувального характеру. Фіксована щомісячна плата за інформацію складала 90 фунтів стерлінгів. Для ППС на той час це були великі гроші.
Незабаром Пілсудський передав японцям матеріали розвідувального характеру щодо мобілізаційних заходів Росії напередодні і після початку війни. У свою чергу 22 квітня 1904 року японці поставили Пілсудському ряд конкретних завдань розвідувального характеру, а через три дні повідомили про свою готовність виділити йому на створення розвідувальної мережі в Західному Сибірі та Європейській Росії величезної суми в 10 тисяч фунтів стерлінгів.
21 травня 1904 року у столиці Австрії Відні відбулася зустріч Пілсудського з японським військовим аташе Таро Уцуномія, на якій сторони обговорили подальшу співпрацю. Дослідники стверджують, що за 1904 – 1905 роки японці виділили Пілсудському та його компаньйонам за шпигунські послуги більше 33 000 фунтів стерлінгів, що в наш час складає понад 13 мільйонів доларів США. Частину цих грошей було витрачено на придбання зброї та революційну діяльність, а чимало пішло на безбідне приватне життя Пілсудського (252 фунти на місяць, тобто 2 520 царських рублів). Не багато з російських чиновників – «експлуататорів польського народу» – мали тоді такі зарплати. Ну що ж, за продаж душі Сатані Пілсудський брав багато.
Із закінченням російсько-японської війни шпигунська епопея Юзефа Пілсудського не закінчилася. Були знайдені нові спонсори. Ними стали офіцери австрійської розвідки. 29 вересня 1906 року Пілсудський зустрівся з полковником Францом Каником, начальником штабу 10-го корпусу в Пшемислі. У доповіді про зустріч Каник доповідав своєму керівництву, що Пілсудський запропонував австрійській стороні послуги шпигунського характеру проти Росії взамін за сприяння у закупівлі зброї, дозвіл на створення в австро-угорській Галичині таємних складів зброї та військового спорядження, вишкіл бойовиків, нелегальний перехід австрійсько-російського кордону. Опираючись на бази в Австро-Угорщині, пілсудчики влаштовували терористичні та експропріаційні акції на землях, що входили до складу Російської імперії (останньою великою експропріацією ППС вважають грабіжницький напад на поштовий поїзд біля Бездан, під Вільнюсом, у листопаді 1908 року. В ньому брав участь сам Пілсудський. Було захоплено 200 тисяч рублів).
Влітку 1908 року Пілсудський встановив надійні агентурні зв’язки з майором австрійського генерального штабу начальником політично-розвідувального відділу Львівського корпусу Густавом Ішковським, а в 1910 році домігся від австрійців дозволу на створення легальної воєнізованої організації «Союз стрільців». Назване польське терористичне угруповання не відіграло жодної ролі в боротьбі за незалежність від Російської імперії, але його бойовики склали ядро заколотників проти законної влади Західно-Української Народної Республіки, проголошеної у Львові восени 1918 року після розпаду Австро-Угорської імперії.
Про вищесказане розповідає величезна, майже на тисячу сторінок монографія польського науковця Ришарда Сьвентка "Льодяна стіна. Секрети політики Юзефа Пілсудського 1904-1918". Вона присвячена "взаємним стосункам і зв’язкам та результатам співпраці Пілсудського з розвідками Японії, Австро-Угорщини і Німеччини". Автор стверджує, що хоч Пілсудський і його шпигунська організація "Конфідент (Р)" була на утриманні Австро-Угорщини, головною зацікавленою стороною у використанні Пілсудського була Німеччина. Німці прагнули створити відновлення союзної Німеччині польської держави для створення бар’єру проти російського імперіалізму. До слова, незалежність Польщі проголосили 5 листопада 1916 року австрійський цісар Франц Йосиф І і німецький кайзер Вільгельм II. Польські політичні партії з подякою прийняли дар німецького кайзера і щиро співпрацювали з ним, а Юзеф Пілсудський організував свій збройний легіон, що боровся на боці німців проти держав Антанти. Таким чином, німецький кайзер та австрійський цісар заклали основи Польської держави. Тому і Пілсудський і його оточення були запеклими германофілами та прихильниками німецького фашизму. Зрештою, це стосувалося й інших політичних середовищ міжвоєнної Речі Посполитої.
В ранзі агента австрійської розвідки Пілсудський не втрачав звя’зків з російськими соціалістами, надавав їм певні послуги, за які ті розплатилися пізніше.Саме з іменем Пілсудського повязують «польський» період життя Леніна, ще одного душителя українського народу. Мабуть обидва «вожді» добре забавлялися на карпатському курорті «Закопане», що так легко домовилися між собою в 1919 році, а потім у 1921 році в Ризі за рахунок українців.
Як відомо, взимку 1918 року Україна опинилася в кільці фронтів. З усіх боків її оточили вороги. Найгрізнішими з них були росіяни і поляки. Одні й другі вважали українські та білоруські землі нічим іншим, як своїми збунтованими колоніями, які слід жорстоко приборкати і повернути в ярмо.
Порушивши взяті на себе міжнародні зобов’язання і власний Декрет про мир, Совєтська Росія підступно і віроломно напала на Українську Народну Республіку з північного сходу.
Добровольча армія російського генерала Денікіна, яка боролася за відновлення «єдіной і нєдєлімой» Росії загрожувала Україні з південного сходу. Район Одеси, Миколаєва й Херсону опанували союзні денікінцям війська європейських держав Антанти (так би мовити, Євросоюзу). Над Дністром чатували вороже настроєні до українців румуни, які окупували українську частину Буковини та Молдови.
На заході розгорілася українсько-польська війна за Галичину і Волинь. Тільки-но відновлена німецькими руками незалежна Польща стала на шлях збройної агресії проти українського народу і його держави. Дискусія між двома польськими політичними таборами: націонал-демократами на чолі з Р.Дмовським і пілсудчиками (прихильниками Ю.Пілсудського) про визначення меж польської експансії і форму прилучення чужих земель до Польщі завершилася прийняттям наступної програми.
«… Східні області (тобто українські і білоруські землі – авт.) є нашою колонією, вони в певній мірі були завжди нею та мусять так залишитися . . . Ми маємо собі відкрито сказати: «Коли ми говоримо про «наші східні області», то ми розуміємо під тим, що ці області, які нині не є заселені поляками, в короткім часі мусять бути ними заселені. Якщо нам удасться ці плани здійснити, щоб дістати значно більшу область на Сході й шляхом полонізації злити її з Польщею, тоді ми здобудемо таку позицію, яка нам дозволить по кількох десятиріччях хапати землі ще далі аж до наших історичних кордонів». Це значить, що у першій чверті ХХ ст. поляки прагнули відновлення збройним або дипломатичним шляхом Речі Посполитої в історичних кордонах 1648 року, а не етнічних межах польського народу!
Для здійснення цієї програми польський уряд, що його репрезентували разом ендеки і пілсудчики, виробив відповідну тактику. Вона полягала в тому, щоб всіма силами і засобами негласно допомагати більшовикам осягнути перемогу над УНР і Денікіним. Цей план був здійснений шляхом укладення окремого таємного договору Пілсудського з Лєніним. Обом, ще недавнім колегам по загальноросійській соціал-демократії, зробити це було нескладно.
Подробиці переговорів і договору розкрив шеф генерального штабу польської армії генерал Тадеуш Кутшеба лише після смерті Пілсудського. Він засвідчив, що восени 1919 року прибула до Микошевич, поблизу Луцька, совєтська місія «Червоного Хреста» під проводом польського комуніста, колишнього польського соціаліста і доброго знайомого з Пілсудським, Юліуша Мархлєвського. Мархлєвський через довірену особу нав'язав контакт з Пілсудським, який визначив для переговорів капітана Бернера. Бернер свідчить, що Пілсудський через нього передав Лєніну пропозицію припинити бойові дії, встановити лінію розмежування польських і більшовицьких російських військ, а також утворити між ними нейтральну смугу шириною 10 кілометрів. 21 листопада Мархлєвський привіз із Москви позитивну відповідь Лєніна який лише вимагав збереження переговорів у таємниці.
Тактикою таємної допомоги для Совєтської Росії Пілсудський добився того, що червоні по черзі розбили Дієву Армію УНР, а потім Добровольчу армію Денікіна. Прийшов час використати ситуацію, що склалася, для здійснення плану відновлення Польщі в межах 1772 року (для початку) зі східним кордоном по Дніпру. З метою юридичного прикриття свого походу в Україну Пілсудський змусив Українську місію у Варшаві підписати декларацію про українсько-польський воєнний союз. При цьому польський уряд наполіг, щоб скоротити (реформувати) Армію УНР лише до трьох дивізій. Пілсудський і його штаб прагнули після вдалого походу на Київ і Одесу встановити свій повний військовий контроль над Правобережною Україною, а Уряд УНР звести до становища безправного (беззбройного) сателіта.
Похід Пілсудського в Україну провалився. Москва і Варшава, погодилися на мир коштом поділу України і Білорусі. Польський уряд зламав свій договір з Урядом УНР й уклав з росіянами 2 листопада 1920 перемир'я. Цей черговий акт віроломства уможливив командуванню Червоній армії сконцентрувати всі свої сили проти українців. Під тиском переважаючих сил ворога 20 листопада 1920 Армія УНР була змушена перейти в Західну Україну, зайняту поляками. Тут поляки роззброїли українських військовиків і замкнули в концентраційних таборах.
Варшавський «Роботнік» помістив у № 339 від 16 жовтня 1919 статтю «Табори полонених», в якій сказано: «Відносини, які панують в таборах для полонених в Модліні й Берестю Литовськім (Бресті) переймають жахом.
Табір для полонених в Бересті Литовськім — це гидь, це ганьба для польської держави. Умови в берестейських "Бугшопах" або у форті Берга можуть довести спостерігача до розпачу. В Бутшопі розміщено українців. Це давні російські табори і хліви та бараки, побудовані німцями, в деяких не має навіть т. зв. нар або дощок, тільки долівка і це приміщення бранців. Про солому нема й мови, долівку вистеляють полонені бадиллям та будяками. Вікон не має, одвірки навіть понищені.
Ці умови в поєднанні з голодуванням (денно 1/3 жовнірського хліба й трохи брудної води), якого розміри більшали із-за крадіжки військових функціонерів (кількох офіцерів і підофіцерів, які тепер сидять в тюрмі, незаконно привласнило собі близько пів мільйона марок), витворили з табору полонених прямо табір трупів. Два місяці тому з табору, що налічував близько 6000 полонених, виносили кожного дня 50—100 трупів. Розпалилася тоді дезинтерія, яка вбивала голодуючих. В одному місці при епідемічному шпиталі трупи лежали майже три тижні не похоронені, так, що щурі їх пообгризали. Померлих хоронять так мілко, що тіла виступають із землі,— наслідком чого дезинтерія й тиф постійно ширяться, так, що самі жовнірі, які виконують службу в таборі постійно переносять заразу недуг до своїх відділів. Так, як тепер виглядають українські бранці в таборі, можна собі уявити тільки смерть. Деякі й говорити не можуть. Не хочуть їсти — чому? Бо ці вже й не ворухнуться і до смерті,— так вони обезсилені. До одного з них приїхала ненька зі східної Галичини — говорить по польськи, бо полька. Син її лежить на будяках на кам’яному тоці в таборі, де вітри гуляють. Очі стоять стовпом, зуби вищирені ... "не хворий, гарячки не має..." Ненька сидить біля нього наче закаменіла, безпорадна — що ж має робити? Там знову дружина — привезла харчі чоловікові. Ледве з великим трудом допросилася дозволу, щоби в табір увійти, бо тяжко туди дістатись... З'їв і... помер!
Коли всі виходять з табору за їдою і стають рядом,— справжній похід смерті. Голодні і померзлі. Б'ються і штовхають тих, що товпляться біля кухні над викиненою жовнірами лушпиною, їдять чорні ягоди з дикого бузку, навіть траву. Вибирають неперетравлені зерна з кінських кізяків і печуть їх з лушпинами. Вночі дрижать з холоду, бо тільки нужденне лахміття і власна шкіра криє їх кості. Кілька разів розложили вогонь в таборі, то жовнірі розігнали їх прикладами, а вогні погасили, бо від диму "можна трупом пасти". Ледве йдуть, коли на наказ мусять йти, оправдуються, що годі їм скоріше йти й дістають за це прикладом. А б'ють жовнірі здорово, бо й що ж з нього, "коли і так не виживе". Від ударів кількох умерло,— за слабі були, не видержали. Деколи просить такий: "вбий, паночку, остогиділо голодувати". Познаньчик (поляк з м.Познань – авт.) — плютоновий (взводний – авт.)постійно ходить з палицею, б'є, де попаде, тут трафить в голову, там в очі,— кільком навіть очі повибивав. З розпуки кількох скочило в Буг, де потонули, кількох підрізало собі горло.
Страшне!...
Були там комісії з польського сейму, ситуація мала поправитися. Кількох злочинців ув'язнено, а коли вдруге мало початися слідство, скоро зроблено порядок. Та попри те тривають дальше ці страшні відносини, а з приходом зими вони ще погіршаться...»
Так описала табори полонених й інтернованих українців польська газета!
Мирні переговори між Москвою і Варшавою відбулися в Ризі. Головним предметом торгу було питання УНР і Галичини. Москва, за ціну розриву польської сторони союзу з УНР, поступалася Польщі своїми зазіханнями на Західну Білорусь, Північно-Західні Українські Землі, Волинь та Галичину. Врешті торг завершився підписанням 18 березня 1921 р. мирного договору між обома окупантами українських земель Польщею та Росією. Знову, як у 1667 році в Андрусові, Польща і Росія роздерли єдине тіло України навпіл.
Як поводилася польська окупаційна влада в Галичині та Волині у 30-х роках свідчить Меморандум Народної Української Ради до Ліги Націй (попередниці ООН) від 10-го січня 1931 року, який поіменно перелічує понад 350 сіл, через які перейшла ініційована Ю.Пілсудським польська карна «миротворча» експедиція. Він називає 212 пограбованих, зруйнованих і знищених кооперативних крамниць, які розбивалися бомбами, багнетами і т.п.; 69 так само зруйнованих і знищених культурно-освітніх установ (у двадцятому столітті!); 12 пошкоджених шкіл; понад 40 сільських громад, де незаконно реквізовано майно громадян; 1357 дорослих чоловіків, жінок, найбільш національно свідомих, громадських працівників, членів кооперативних товариств, Просвіт, читалень, а також учителів, яких в той чи інший спосіб бито нагаями, прикладами, шаблями, палицями (навіть до 500 ударів), інколи по кілька разів: 93 дітей від 6 до 16 літ, серед яких чимало учнів українських шкіл, яких також бито палицями, нагаями і прикладами; поіменно перелічує осіб, над якими переводилися нелюдські знущання: хлопцям і дівчатам багнетами виривано на грудях українські вишивки з сорочок, старих людей прив’язувано до возів і кінських хвостів, щоб бігли за ними; змушували цілувати кінські зади; священика Кобласа вели на аркані через село, заставляючи співати "Єще Польска не згінєла" і т.п.; під час биття селян змушували їх гукати "нехай живе маршал Пілсудскі" і т.п.; понад 50 зґвалтованих дівчат і жінок, з яких декого після зґвалтування голими закопували по пояс чи по шию в землю. Дехто з розпачу збожеволів, а дехто покінчив самогубством, як жінка вчителя в Підгайцях, щоб не попасти до рук поліцаїв.
Зроблена пізніше статистика на основі згаданого меморандуму й інших джерел приблизно показує розмір насильства польської "цивілізації": 441 пацифікованих сіл, 427 поруйнованих кооперативів, читалень, молочарень, шкіл й інших установ, понад тисячу розграбованих селянських господарств, 2340 важко побитих селян, 27 вбитих або померлих від ран.
Описи "пацифікації" видано українською, французькою і англійською мовами. Найбільш детальні – "На вічну ганьбу Польщі" і "Polish Atrokities in Ukraine" (1931).
У відповідь на польські знущання 15 червня 1934 року бойовик Української Військової Організації (УВО) застрелив у Варшаві польського міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького. Цей акт відплати мав підтримати в українців Галичини дух опору польським окупантам.
У відозві Начальної Команди Української Військової Організації про атентат на Пєрацького сказано: "Чин бойовика УВО вдарив не тільки в Пєрацького як особу, а в Пєрацького як реалізатора польської окупаційної політики на Західноукраїнських землях".
На той час польський уряд утримував 95,337 поліцаїв і жандармів, майже 100 тис. таємних агентів, 494 судові установи. З 330 польських в'язниць 187 були в Західній Україні. Три чверті всіх смертних вироків у Польщі мали місце у Західній Україні.
З 1932 по середину 1934 р. через польські тюрми пройшло 111174 українців. Закатовано 8073 в'язнів. Вбито без суду і слідства - 734 особи, засуджено до страти 257 осіб. Підстава - опір польській владі, підозра про членство в ОУН. 11 червня 1934 р. за розпорядженням президента Польщі створено концтабір в Березі Картузькій і члени ОУН склали 65% перших його в'язнів.
Польський, без перебільшення фашистський, уряд налагодив тісне співробітництво своїх репресивних органів з фашистським терористичним апаратом Італії та Німеччини. 31 січня 1938 р. Варшаву відвідав начальник фашистської поліції генерал Далюге. 7 вересня 1938 р. начальник польської поліції генерал Заморський був запрошений в якості гостя на з’їзд фашистської партії в Нюрнберг і був прийнятий Гітлером. На Нюрнберзькому з’їзді фашистської партії був присутній також начальник канцелярії польського міністра закордонних справ Лубенський. 7 жовтня 1938 р. начальник польської поліції генерал Заморський виїхав до Риму на з’їзд фашистської поліції. По дорозі він відвідав колег у Берліні. 15 грудня Варшаву відвідав міністр юстиції Німеччини фашист Герман Франк, а 18 лютого 1939 р.— вождь СС і головний шеф гестапо Генріх Гіммлер.
Співробітництво Пілсудського з фашистським режимом Німеччини було налагоджене з розмахом. Так, 26 січня 1934 року в Берліні було підписано «Декларацію про невикористання сили між Польщею та Німеччиною». Німецько-польський пакт перетворював у порожній звук франко-польський союзний договір 1921 року і завдавав нищівного удару системі воєнно-політичних союзів, створених Францією для захисту від можливого відновлення воєнної агресії з боку Німеччини. Головною метою офіційної Варшави при підписанні договору – було заручитися підтримкою фашистської Німеччини у майбутньому польському поході на завоювання України.
На початку 1935 року Пілсудський вважав, що настав сприятливий час для війни за українські чорноземи. Для узгодження дій до Польщі «на полювання» запрошено найближчого соратника Гітлера – рейхсмаршала Герінга. Той мав з Пілсудським двогодинну бесіду, яку оцінив як «вступ до спільних воєнних кроків». «Пілсудський вбив собі в голову завоювати Київ… – доповідав своєму керівництву литовський посол у Берліні Шауліс – Тут всі говорять про скору війну з більшовиками із-за України».
Справа не обмежилася розмовами. Воєнне співробітництво Польщі та Німеччини набрало конкретних форм. У березні 1938 року польські війська допомогли хортістській Угорщині знищити незалежність Карпатської України та окупувати Закарпаття. Як союзник фашистської Німеччини Польща взяла участь у розчленуванні Чехословаччини та анексувала Тєшинську область і частину Словаччини. 26 січня 1939 року Варшаві в бесіді з міністром закордонних справ Німеччини Ріббентропом міністр закордонних справ Польщі Бек заявив, що Польща претендує на Україну і на вихід до Чорного моря.
Німецько-польське воєнне співробітництво продовжилося і після окупації Польщі фашистською Німеччиною. Польські праві політики намагалися укласти мир з Гітлером в обмін на повне підпорядкування німецькій диктатурі. Відомі спроби нав’язування відповідних контактів на території Іспанії та Португалії. Не чекаючи результатів дипломатичної гри, сотні тисяч поляків пішли служити до німецького Вермахту (дослідники називають цифру 375 тисяч), війська СС, допоміжну поліцію та охорону концтаборів. Як стверджує ізраїльський дослідник Зеєв Тагор, поляки обслуговували табір смерті Аушвіц і у ставленні до в’язнів бували гіршими за німців. Це поляки-наглядачі з Аушвіцу закатували ув’язнених там братів Степана Бандери - Василя та Степана. Польського походження був генерал СС Е.Бах-Залєвський - керівник найбільшої каральної операції німецьких окупантів проти мирного населення Волині в 1943 році. Однак своїх кривавих цілей польський есесман не досягнув через збройну відсіч УПА і мусів ганебно тікати, опустивши шляхетного хвоста.
На теми, які я за заторкнув, можна було б сказати більше, але й цього достатньо, щоб уявити собі масштаби колаборації польського суспільства 30-40-х років ХХ століття і його вождів з фашистською Німеччиною. На фоні цього вереск «кресових» середовищ Польщі та їх симпатиків у польському політикумі, зокрема з табору Президента Л.Качиньського, на адресу Степана Бандери та його соратників з ОУН-УПА свідчить тільки про їх нахабство і шовінізм.
Разом з тим, пишучи цю статтю, я не ставив собі за мету «вколоти очі» наших західних сусідів неприємними фактами з історії їх предків. Я тільки хотів сказати, що ми достатньо обізнані як зі своїм минулим, так і з минулим довколишніх народів. І ми здатні відрізнити справжніх героїв від воєнних злочинців самі, без підказок заангажованих чужинецьких експертів.
Тож я не закликаю поляків позбавити Ю.Пілсудського всіх його орденів та звань, відмовитися від вшанування "Зюка" після того, що я про нього сказав, хоч і знаю, що цього політика Речі Посполитої за його воєнні злочини не поважають в сусідній Литві, а навіть називають катом литовського народу і небезпідставно. Це при тому, що обидві країни є членами Євросоюзу. І ми колись будемо в об’єднаній Європі. Але не Польща нас туди проведе через «чорний хід», а ми самі, подолавши внутрішні труднощі, можливо приймемо запрошення в це міжнародне об’єднання і тільки у власних інтересах. У європейських справах ми не потребуємо польського адвоката, надто такого нещирого. Зрештою, що хотіти від країни, яка, за словами заступника голови делегації Російської Федерації в ООН у 90-х роках минулого віку С.Третьякова «насичена російською агентурою». Думаю, що не в останню чергу ця категорія поляків і роздмухує нині польсько-українську ворожнечу за принципом «де двоє б’ються – там третій користає». Але від нас не скористає, бо маємо за приклад героїв України Степана Бандеру та Романа Шухевича, які вказують нам, що робити, коли Вітчизна в небезпеці.
Ще раз перечитуючи написане запитую себе, а чи не завузьку назву носить музей Київського «Меморіалу» - «Музей совєтської окупації»? Може змінити на «совєтської і польської окупації» та розширити експозицію відповідним розділом?
Голова Київського «Меморіалу», директор "Музею совєтської окупації" Р. Круцик
Источник: Цензор.НЕТ (за матеріалами КМО "Меморіала")
Топ комментарии
ПроФФесура з кримінальним минулим у нас справді троха немита і зовсім неосвічена
Действия отдельных членов польской делегации, ослепленных ненавистью к украинскому народу, можно, по крайней мере, объяснить их ограниченностью, "зацофанистю" так сказать. Но то, что Европейский парламент стал рупором крайнего польского шовинизма - это не укладывается в рамки правовой и демократической риторики, до сих пор характерной для этого учреждения.
Мы не отрицаем, что Степан Бандера и руководимая им Организация Украинских Националистов (ОУН) были в свое время грозными врагами польского империализма и для достижения своей цели - независимости Украины - применяли против оккупационной польской власти силу. Но это был ответ на насилия над украинским народом, у которого польские шовинисты отобрали свободу. Поэтому действия С. Бандеры абсолютно оправданными с точки зрения права и морали. Наконец, в современных документах ООН, в частности относительно прав угнетенного палестинского народа, признаны законными все способы борьбы с оккупантами, с вооруженным включительно. Это право принадлежит и украинский. Кто утверждает иначе - тот расист.
Также нет и не будет доказательств о коллаборации С. Бандеры или ОУН с гитлеровцами. Потому что их просто нет. ОУН, которую он возглавлял, не прислуживать никому, подчеркивая борьбе собственными силами, разве оформляя с другими порабощенными народами альянс, лозунгом которого было "Свобода народам, свобода человеку!"
Мы знаем, что российские и польские шовинисты пытались скомпрометировать украинское национально-освободительное движение обвинениями в сотрудничестве с гитлеровской Германией. Это им не удалось. Единственное, что они смогли сделать - это жестоким террором заставить украинского на территории бывших СССР и Польской Народной Республики замолчать и не вступать в дискуссии, которые заканчивались для защитников чести С. Бандеры концлагерями, или смертной казнью. Похоже, что кое в соседних странах стремится снова закрыть рот правде, используя свои преимущества в необъявленной информационной войне против Украины.
А правда в том, что за свои политические убеждения и бескомпромиссную борьбу за независимость Украины С. Бандера был приговорен польским оккупационным судом к смертной казни, провел пять лет в польских тюрьмах, четыре года в гитлеровских тюрьмах и концлагерях и был убит в 1959 году агентом российского КГБ. Один из его братьев был убит гестаповцами, а двух братьев, заключенных в лагере смерти Освенцим (Аушвиц), убили польские надзиратели-капо. Его отец, греко-католический священник, был расстрелян русскими, две его сестры были сосланы в Сибирь, где они провели половину века, а еще одна сестра отбыла десять лет в советских ГУЛАГах. Их вина была только в том, что они были родственниками С. Бандеры, были украинскими патриотами как он.
Еще более вопиющим, чем искажение исторических фактов в отношении Бандеры и ОУН, есть циничный призыв вышеупомянутого пункта резолюции Европарламента к новому руководству Украины "повторно провести анализ" решение Президента В. Ющенко во имя "принадлежности к европейским ценностям". Сразу отмечу, что Указ почести не предусматривает возможности отмены. Физические регалии празднования были получены семьей С. Бандеры и останутся в ней навечно. Что же касается "европейских ценностей", то мы достаточно наслушались о некоторых из них: содомия, воинствующий атеизм, марксизм, винародовлення (интернационализм) и т.д. Пусть те, кто пропагандирует в Европарламенте такие "ценности", не принимаются нам, бандеровцам их навязывать. Мы такие выходки быстро гамму.
Я расцениваю эту опрометчивую предложение евродепутатов как призыв к дестабилизации внутриполитической ситуации в Украине, попытку подрыва демократических процессов в нашем государстве, начатых "оранжевой" революцией. Мирное правопреемстве является одним из признаков демократии. Призыв к отмене Указа Президента В. Ющенко являются политически безответственным, поскольку противоречит принципе верховенства права и является красноречивым призывом к протестам и гражданского неповиновения.
Кстати, по свидетельству польской газеты "Дзенник", в современной Германии Ю. Пилсудского официально называют фашистом. Но это не мешает полякам строить "дзядку Юзя" помпезные и, вместе с тем, уродливые памятники в стиле гитлеровского неоклассицизма.
Попытки польских политиков навязать украинской свой взгляд на героев нашего национально-освободительного движения заставил меня обратиться к изучению жизненного пути и деятельности героя борьбы за независимость Польши, в прошлом главы Польского государства Юзефа Пилсудского. И я выяснил следующее.
Среди польских политиков начала ХХ века, которые добивались независимости для поляков от Российской империи, своим цинизмом и вероломством выделялся ведущий член Польской социалистической партии (ППС) Юзеф Пилсудский. Одиозная тезис «Цель оправдывает средства» была жизненным кредом будущего «начальника Польского государства». Это в полной мере проявилось в годы русско-японской войны 1904-1907 годов, когда Пилсудский ради денежного содержания стал агентом японской разведки.
Спецоперация по вербовке и дальнейшего использования Пилсудского японцами получила название «Вечер». Как ее оценить с моральной точки зрения? Глазами современника она могла быть такой: Пилсудский с компанией были российскими подданными, поэтому, предоставляя японцам услуги разведывательного характера, они совершали акт государственной измены. Нынешние поляки видимо не согласятся с такой оценкой, опрвдовуючы действия национального героя Польше его высокой целью - борьбой за свободу Отечества. Но в 1904 году перспективы провозглашения независимости Польши были туманными, и Пилсудский, понимая "раздражительность" вопрос, взялся за дело без согласования с другими членами Центрального рабочего комитета ППС, т.е. фактически за спиной партии. Забегая вперед скажу, что в будущем Пилсудский не раз повторял подобные "финты" всегда оправдываясь одним: "Цель оправдывает средства".
Настройка прямого контакта группы Пилсудского с японцами произошло в Лондоне, где 20 марта 1904 представитель Пилсудского Йодка-Наркевич и японский посланник в Великобритании Тадаси Хаяси заключили договор о сотрудничестве в военной сфере. Польские социалисты брали на себя обязательства поставлять японской стороне информацию разведывательного характера. Фиксированная ежемесячная плата за информацию составляла 90 фунтов стерлингов. Для ППС в то время это были большие деньги.
Вскоре Пилсудский передал японцам материалы разведывательного характера относительно мобилизационных мер России накануне и после начала войны. В свою очередь 22 апреля 1904 японцы поставили Пилсудскому ряд конкретных задач разведывательного характера, а через три дня сообщили о своей готовности выделить ему на создание разведывательной сети в Западной Сибири и Европейской России огромной суммы в 10 тысяч фунтов стерлингов.
21 мая 1904 в столице Австрии Вене состоялась встреча Пилсудского с японским военным атташе Таро Уцуномия, на которой стороны обсудили дальнейшее сотрудничество. Исследователи утверждают, что за 1904 - 1905 годы японцы выделили Пилсудскому и его компаньонам за шпионские услуги более 33 000 фунтов стерлингов, что в наше время составляет свыше 13 миллионов долларов США. Часть этих денег было потрачено на приобретение оружия и революционную деятельность, а многие пошло на безбедную частную жизнь Пилсудского (252 фунта в месяц, то есть 2 520 царских рублей). Не многие из российских чиновников - «эксплуататоров польского народа» - были тогда такие зарплаты. Ну что же, за продажу души Сатане Пилсудский принимал много.
С окончанием русско-японской войны шпионская эпопея Юзефа Пилсудского не закончилась. Были найдены новые спонсоры. Ими стали офицеры австрийской разведки. 29 сентября 1906 Пилсудский встретился с полковником Францем Каником, начальником штаба 10-го корпуса в Пшемысль. В докладе о встрече Каник докладывал своему руководству, что Пилсудский предложил австрийской стороне услуги шпионского характера против России взамен за содействие в закупке оружия, разрешение на создание в австро-венгерской Галичине тайных складов оружия и военного снаряжения, подготовку боевиков, нелегальный переход российско-австрийской границы . Опираясь на базы в Австро-Венгрии, пилсудчики устраивали террористические и экспроприационные акции на землях, входивших в состав Российской империи (последней великой экспроприацией ППС считают грабительский нападение на почтовый поезд у Бездан, под Вильнюсом, в ноябре 1908 г. В нем участвовал сам Пилсудский Было захвачено 200 тысяч рублей).
Летом 1908 года Пилсудский установил надежные агентурные связи с майором австрийского генерального штаба начальником политико-разведывательного отдела Львовского корпуса Густавом Ишковським, а в 1910 году добился от австрийцев разрешения на создание легальной военизированной организации «Союз стрелков». Названное польское террористическая группировка не сыграло никакой роли в борьбе за независимость от Российской империи, но его боевики составили ядро восставших против законной власти Западно-Украинской Народной Республики, провозглашенной во Львове осенью 1918 года после распада Австро-Венгерской империи.
О вышесказанное рассказывает огромная, почти на тысячу страниц монография польского ученого Рышарда Сьвентка "Ледяная стена Секреты политики Юзефа Пилсудского 1904-1918". Она посвящена "взаимным отношениям и связям и результатам сотрудничества Пилсудского с разведками Японии, Австро-Венгрии и Германии". Автор утверждает, что хотя Пилсудский и его шпионская организация "Конфидент (Р)" была на содержании Австро-Венгрии, главной заинтересованной стороной в использовании Пилсудского была Германия. Немцы стремились создать восстановления союзного Германии польского государства для создания барьера против российского империализма. К слову, независимость Польши провозгласили 5 ноября 1916 австрийский император Франц Иосиф I и германский кайзер Вильгельм II. Польские политические партии с благодарностью принять дар немецкого кайзера и искренне сотрудничали с ним, а Юзеф Пилсудский организовал свой вооруженный легион, сражавшийся на стороне немцев против государств Антанты. Таким образом, германский кайзер и австрийский император заложили основы Польского государства. Поэтому и Пилсудский и его окружение были ожесточенными германофилов и сторонниками германского фашизма. Впрочем, это касалось и других политических сред межвоенной Речи Посполитой.
В ранге агента австрийской разведки Пилсудский не терял документоведения российскими социалистами, предоставлял им определенные услуги, за которые те расплатились пизнише.Саме с именем Пилсудского связывают «польский» период жизни Ленина, еще одного душителя украинского народа. Видимо оба «вожди» хорошо баловались на карпатском курорте «Закопане», что так легко договорились между собой в 1919 году, а затем в 1921 году в Риге за счет украинского.
Как известно, зимой 1918 года Украина оказалась в кольце фронтов. Со всех сторон ее окружили враги. Самым грозным из них были русские и поляки. Одни и второй считали украинские и белорусские земли ничем иным, как своими взбунтовавшихся колониями, следует жестоко обуздать и вернуть в ярмо.
Нарушив взятые на себя международные обязательства и собственный Декрет о мире, Советская Россия коварно и вероломно напала на Украинскую Народную Республику с северо-востока.
Добровольческая армия русского генерала Деникина, который боролся за восстановление «единой и неделимой» России угрожала Украине с юго-востока. Район Одессы, Николаева и Херсона овладели союзные деникинцам войска европейских государств Антанты (так сказать, Евросоюза). Над Днестром караулили враждебно настроены к Украинскому румыны, оккупировавшие украинскую часть Буковины и Молдовы.
На западе разгорелась украинский-польская война за Галичину и Волынь. Как только восстановлена немецкими руками независимая Польша встала на путь вооруженной агрессии против украинского народа и его государства. Дискуссия между двумя польскими политическими лагерями: национал-демократами во главе с Р. Дмовский и пилсудчиками (сторонниками Ю. Пилсудского) об определении границ польской экспансии и форму приобщения чужих земель к Польше завершилась принятием следующей программы.
«... Восточные области (то есть украинские и белорусские земли - авт.) Являются нашей колонией, они в определенной мере были всегда ею и должны так остаться. . . Мы себе открыто сказать: «Когда мы говорим о« наши восточные области », то мы понимаем под тем, что эти области, которые сейчас не является заселенные поляками, в скором времени должны быть ими заселены. Если нам удастся эти планы осуществить, чтобы получить гораздо большую область на Востоке и путем полонизации слить ее с Польшей, тогда мы получим такую позицию, которая нам позволит через несколько десятилетием хватать земли еще дальше вплоть до наших исторических границ ». Это значит, что в первой четверти ХХ в. поляки стремились восстановления вооруженным или дипломатическим путем Речи Посполитой в исторических границах 1648 года, а не этнических границах польского народа!
Для осуществления этой программы польское правительство, что его представили вместе эндеки и пилсудчики, произвел соответствующую тактику. Она заключалась в том, чтобы всеми силами и средствами негласно помогать большевикам постичь победу над УНР и Деникиным. Этот план был осуществлен путем заключения отдельного тайного договора Пилсудского с Лениным. Обоим, еще недавним коллегам по общероссийской социал-демократии, сделать это было несложно.
Подробности переговоров и договора раскрыл шеф генерального штаба польской армии генерал Тадеуш Кутшеба лишь после смерти Пилсудского. Он показал, что осенью 1919 года прибыла в Микошевич, вблизи Луцка, советская миссия «Красного Креста» под руководством польского коммуниста, бывшего польского социалиста и хорошего знакомого с Пилсудским, Юлиуша Мархлевського. Мархлевський через доверенное лицо навязал контакт с Пилсудским, который определил для переговоров капитана Бернера. Бернер свидетельствует, что Пилсудский через него передал Ленину предложение прекратить боевые действия, установить линию разграничения польских и большевистских российских войск, а также образовать между ними нейтральную полосу шириной 10 километров. 21 ноября Мархлевський привез из Москвы положительный ответ Ленина который лишь требовал сохранения переговоров в тайне.
Тактикой тайной помощи для Советской России Пилсудский добился того, что красные поочередно разбили действенную армию УНР, а затем Добровольческую армию Деникина. Пришло время использовать сложившуюся ситуацию, для осуществления плана восстановления Польши в границах 1772 года (для начала) с восточной границей по Днепру. С целью юридического прикрытия своего похода в Украину Пилсудский заставил Украинскую миссию в Варшаве подписать декларацию о украинский-польский военный союз. При этом польское правительство настоял, чтобы сократить (реформировать) Армию УНР лишь до трех дивизий. Пилсудский и его штаб стремились после удачного похода на Киев и Одессу установить свой полный военный контроль над Правобережной Украиной, а Правительство УНР свести до положения бесправного (безоружного) сателлита.
Поход Пилсудского в Украину провалился. Москва и Варшава, согласились на мир за счет деления Украины и Белоруссии. Польское правительство сломал свой договор с Правительством УНР и заключил с русскими 2 ноября 1920 перемирия. Этот очередной акт вероломства сделал командованию Красной армии сконцентрировать все свои силы против украинского. Под давлением превосходящих сил врага 20 ноября 1920 Армия УНР была вынуждена перейти в Западную Украину, занятую поляками. Здесь поляки разоружили украинских военных и заперли в концентрационных лагерях.
Варшавский «Работник» поместил в № 339 от 16 октября 1919 статью «Лагерь пленных», в которой сказано: «Отношения, царящие в лагерях для военнопленных в Модлини и Брест Литовским (Бресте) перенимают ужасом.
Лагерь для военнопленных в Бресте Литовский - это всякое, это позор для польского государства. Условия в Берестейская "Бугшопах" или в форте Берга могут доказать наблюдателя до отчаяния. В Бутшопи закачано украинский. Это древние русские лагеря и хлева и бараки, построенные немцами, в некоторых нет даже т. н. нар или досок, только пол и это помещение пленников. О солому нет и речи, пол Выкладываем пленные бурьяном и чертополохом. Окон нет, косяки даже истребится.
А так -- зачем мне знать про чужое гав-о ? Не-а, незачот...
5+! автору
http://immage.de/
Рингтон луче загрузи себе автолритетный !!!
До комплекту карт також додається "Правильник для забави", де подано детальні рекомендації щодо гри. Для прикладу, пункт № 1 "Правильника" стверджує: "Не смієш стати до забави з чекістом, запроданцем або сексотом. Перед тим, як стати до забави з кимось незнайомим, пильно поглянь йому в очі, якщо у того немає зіниць – це сексот, поглянь на чоло, якщо є поперечний рубець від кашкета – це чекіст, якщо від нього немає тіні на столі, чи на долівці – це запроданець, або перевертень".
У колоді карт є три джокери, які називаються "провідниками": Євген Коновалець, Андрій Мельник та Степан Бандера. На тузах зображено чотири найвищі бойові нагороди УПА. Королями є командири УПА Тарас Бульба-Боровець, Роман Шухевич, Василь Кук і Президент УГВР Кирило Осьмак. Серед "дам" є Ярослава Стецько та Олена Теліга, серед валетів - Євген Побігущий-Рен.
Шестірками, котрі у колоді називаються "шестьорки", є генерал НКВД Павєл Судоплатов (вбивця Коновальця), Самуїл Шварбандт (вбивця Петлюри), "нєізвєстний чекіст" і "незнаний сексот".
ДОКОЛЕ !!!
Хоча злодії (а також їх дітки) звичайно не *******, коли про їх злочини говорять, я тебе розумію.
Не всіх винищили, хоч і старались дуже, нещасні люди
Один з його братів був убитий гестапівцями, а двох братів, ув'язнених у таборі смерті Освєнцім (Аушвіц), вбили польські наглядачі-капо.
Його батько, греко-католицький священик, був розстріляний росіянами, дві його сестри були заслані в Сибір, де вони провели половину століття, а ще одна сестра відбула десять років в совєтських гулагах.
Їх вина була тільки в тому, що вони були родичами С.Бандери, що були українськими патріотами як він.
Так вы ж туда без мыла лезли!!!! Улыбнуло, статья автора хочет обелить маниакальных убийц тем, что были еще более маниакальные убийцы...Вам бандерам всегда кто-то виноват. Вы не умеете созидать, умеете только обсырать. У вас герои неудачники, а у всех нормальных стран, герои - победители!!! Бандера, Мельник и Шухевич больше друг с другом воевали, чем с поляками, немцами или "совэтамы", кто их них главнее
Ваша дешевая траурная политика, возведение в ранг героев предателей и садистов мазепы, бандеры и тд пожинает закономерные плоды. Нормальные люди ее не воспринимают.
Брехня......
-В июле 1934 года по приказу С. Бандеры был убит директор украинской гимназии Львова И. Бабий.
-Летом 1936 года Бандера наряду с другими членами Краевой Экзекутивы ОУН предстал перед судом во Львове по обвинению в руководстве террористической деятельностью ОУН-УВО — в частности, суд рассматривал обстоятельства убийства членами ОУН директора гимназии Ивана Бабия и студента Якова Бачинского, обвинённых националистами в связи с польской полицией. На этом процессе Бандера уже открыто выступал как краевой проводник ОУН.
-Вскоре после нападения Германии на Польшу Бандера выходит из тюрьмы. По версии ОУН(б) вышел сам, по информации из других источников — освобождён немцами.
-В апреле 1941 года Революционный провод ОУН созвал в Кракове «свой» II-й Великий Сбор украинских националистов, где главой ОУН был избран Степан Бандера, а его заместителем — Ярослав Стецько. Проведённый в 1939 году в Риме аналогичный Сбор был признан недействительным, а А. Мельник назван диверсантом. Этот сбор фактически «легализировал» существование двух антагонистических организаций схожей направленности с разными лидерами и программами.
-В решениях съезда говорилось: «Евреи в СССР являются преданнейшей опорой господствующего большевистского режима и авангардом московского империализма на Украине. Противоеврейские настроения украинских масс использует московско-большевистское правительство, чтобы отвлечь их внимание от действительной причины бед и чтобы во время восстания направить их на еврейские погромы. Организация Украинских Националистов борется с евреями как с опорой московско-большевистского режима, одновременно осведомляя народные массы, что Москва — это главный враг».
В базовом документе ОУН(б) принятой после Съезда — инструкции «Борьба и деятельность ОУН во время войны» указывалось: «Во времена хаоса и смуты можно позволить себе ликвидацию нежелательных польских, московских и жидовских деятелей, особенно сторонников большевистско-московского империализма; национальные меньшинства делятся на: а) лояльные нам, собственно члены всё ещё угнетённых народов; б) враждебные нам — москали, поляки и жиды. а) имеют одинаковые права с украинцами…, б) уничтожать в борьбе, в частности тех, которые будут защищать режим: переселять в их земли, уничтожать, главным образом интеллигенцию, которую нельзя допускать ни в какие руководящие органы, вообще сделать невозможным „производство“ интеллигенции, доступ к школам и т. п. Руководителей уничтожать… Ассимиляция жидов исключается».
-В начале 1941 года C. Бандера проводит ряд встреч с руководством немецкой военной разведки, результатом которых становится начало формирования батальонов «Нахтигаль» и «Роланд».
-После выхода из нацистского концлагеря Степан Бандера вновь занялся организационными вопросами деятельности ОУН, находясь за пределами Украины, на территории Западной Германии, где находились центральные органы организации. (Ну мля, в истории было очень мало таких счастливчиков
Мочим дальше бандэровских защитников:
-"С.Бандера був засуджений польським окупаційним судом до страти, провів п'ять років у польських тюрмах".
А чего окупационным, вас кто-то захватывал? Старые хозяева вернулись и все
Приговор - казнь, ан нет живет человечек, вот окупанты проклятые
Азаровская брехня 2009 год
Дий Боже сили Україні та українцям відстояти свою ідентичність, не скотившись до кровопролиття.
пацифікація...знайомо... ось де Путін-Мєдвєдєв навчилися "прініждать" до миру
Вопрос: почему о зверствах С.Бандеры рассказывают люди живущие на юге, востоке Украины, автономии Крым и в России? Откуда они знают правду?
Вопрос: почему заклеймить С.Бандеру стараются нации которые в свое время оккупировали территорию Украины?
Вопрос: а чего они вообще к нам лезут? Украина ведь не возмущалась когда Польша входила в НАТО и ЕС? Или когда Россия возобновляла свой имперский герб, и объявляла себя право приемником СССР?
ICQ: --
P.S. Жириновский также.....................