"Желаю успеха Тимошенко и Украине, чтобы убрать банду Порошенко от власти", - Саакашвили выступил в поддержку Тимошенко. ВИДЕО
Об этом сообщила пресс-секретарь политика Дарья Чиж у себя в Facebook, передает Цензор.НЕТ.
Читайте также: Трепак ушел из СБУ из-за дела "бриллиантовых прокуроров", его переход к Гриценко - это сильный удар по команде президента, - Бутусов"Я знаю Юлию почти уже 20 лет. У нас было много споров: мы соглашались - не соглашались за все эти годы, но я счастлив считать ее своим другом", - отметил Саакашвили.
Топ комментарии
попросите, пусть ваш главноторгующий вас с собой заберёт
НАРОД ЕЙ ЗА ЭТО БУДЕТ АПЛОДИРОВАТЬ БУРНЫМИ АПЛОДИСМЕНТАМИ ПЕРЕХОДЯЩИМИ В ОВАЦИИ ))
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1957956714272974&set=a.592151154186877&type=3 20 января в 14:09 · https://www.facebook.com/iryna.bekeshkina/posts/1957956890939623#
https://www.facebook.com/hashtag/%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BE%D1%86%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3?source=feed_text&epa=HASHTAG #НЕДІЛЬНИЙСОЦІОЛОГ
Відсьогодні відкриваю в своєму Фейсбуці постійну рубрику - «Недільний соціолог». Чому «недільний»? Кожної неділі буду писати щось на тему соціології. Можете ставити мені питання, на деякі з них спробую відповісти, але теми все ж обиратиму сама. Це може бути реакція на певні висловлювання, можуть бути розмірковування щодо деяких результатів досліджень, можуть бути цікаві цифри, словом, усе, що мені видасться цікавим, актуальним чи корисним.
Отже сьогодні про найбільш типові помилки у розумінні (вірніше, не розумінні) результатів соціологічних опитувань.
1. Розповсюджуються опитування, проведені невідомо ким і невідомо як - від якихось невідомих начебто «фірм», те, що я називаю «рога і копита». Чомусь у нас будь-кого, хто бігає з анкетами і щось рахує в відсотках, називають «соціологами». Шановні, ну не вважаєте ж ви будь-кого, хто щось пише на паркані - журналістом?
2. Ще дуже дратує саме словосполучення «фірми-одноденки». Забудьте назавжди!! Немає ніяких «фірм-одноденок». Щоб створити професійну фірму, яка проводить опитування, треба вкласти купу грошей і часу, відшукати спеціалістів по усій країні (а вони всі вже зайняті), знайти людей і провести навчання інтерв'юерів і ще багато-багато всякого. Що, хтось це буде робити задля єдиних виборів? Насправді таких фірм і немає, є назви, часто схожі на назви реальних фірм (наприклад, «Рейтинг+») і є «говорящі голови» , які не мають жодного стосунку до соціології. Тобто якщо ви зустрічаєте «фірму», яка вигулькнула під вибори - ф топку!
3. При інтерпретації результатів не звертають увагу на такий показник, як «статистична похибка вибірки», про який соціологи завжди пишуть при описі вибірки. Соціологічні опитування мають певну межу точності, тобто, якщо при 2000 опитаних статистична похибка становить 2.3%, значить, відмінності, менше цього відсотку не є значимими. При більших вибірках похибка менша, але вона завжди є.
От і розміщували журналісти на другому-третьому-четвертому-п'ятому місці кандидатів, між якими була різниця у 0.5%-1%-1.5%-2%, тобто яка не виходила за межі можливої похибки. Звісно, у різних фірм відхилення могли бути в різний бік, і скільки ж було галасу, що в одних на друге місце виходить один кандидат, а у другої - інший, хоча насправді жодні висновки щодо другого, третього чи четвертого місця при такій різниці не випливають.
4. Поки немає остаточного списку кандидатів, результати за різними списками можуть відрізнятися. Скажімо, якщо у списку 30-35 прізвищ, то у лідерів буде на пару відсотків менше, ніж там, де у списках 15-20 кандидатів. Якщо, скажімо, у списку був Гройсман, то у Порошенка одразу на пару відсотків менше. Має істотний вплив і час проведення опитування. Скажімо, наше було останнім у 2018 році, закінчилося 25 грудня, отже, застало усі події, пов'язані з томосом, тому рейтинг Порошенка зріс на кілька відсотків. І який піднявся гвалт! .
4. Результати опитувань представляються як прогноз. Ну от з недавнього: одна журналістка у своїй статті написала, що, начебто, за прогнозами «Дем. Ініціатив» у другому турі з Порошенком гідно (!!!!!) перемагає Зеленський. Хоча насправді опитування другого туру поки що взагалі не дають підстав для прогнозів, оскільки в них визначилися поки що 40% виборців.
А оскільки результати опитувань сприймаються прямо як прогнозування майбутнього результату, то потім і дорікають соціологам, що їх результати не співпадають з результатами виборів. Та не можуть вони співпадати, оскільки в опитуваннях завжди є ті, хто не визначився. Приміром, на останніх парламентських виборах 2014 року за тиждень до виборів було 25% не визначених. Звичайно, будь-які прогнози мають будуватися в першу чергу на даних опитувань, але й враховувати чимало інших чинників.
Ну поки що все. Власне, північ. Якщо обіцяла бути «недільним» соціологом, то треба ставити крапку.
Будуть питання - давайте. На всі відповісти не обіцяю, але врахую. До наступної неділі. Добрих снів
«Я точно не буду получать «откаты» от экспорта украинской военной техники за границу. Я совершенно точно не буду поставлять со своих частных заводов небоеспособную низкокачественную военную технику по ценам лучшей техники НАТО для нашей армии - это недопустимо. Я как женщина точно не поставлю военных-контрактников в такие условия, чтобы они тысячами увольнялись из армии, потому что они брошены на произвол судьбы», - перечислила она и добавила, что не будет иметь на территории страны-агрессора собственного бизнеса, и не будет платить в бюджет страны-агрессора налоги.
«Я абсолютно точно никогда и ни при каких обстоятельствах не смогу рассматривать войну как прибыльный собственный бизнес», - подчеркнула парламентарий.===
гострим юльошавкам присвячується http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_arh_golos?g_id=259706&n_skl=6 02.09.2008 17:47 Тимошенко і БЮТ - ерефія не агресор. Тоді хто - ясєн пєнь - Грузія з ссакою - агресори....
прошу не відповідати, бо ваші "залізні" доводи смердять кацапиною
С Тимошенко мы бы имели не Томос, а гундяевский понос.
Ни один солдат бы не вышел из казармы.
Михо, хорош нюхать кокаин - набрался от Юли плохих привычек.