9495 відвідувачів онлайн
9 669 61
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

"Кредит через Дію" - чи можна врятуватися?

Ще один випадок "кредита через Дію" - чи є можливість від цього врятуватися?
А ось вам ще один шокуючий випадок «кредита через Дію» - і тепер вже з новомодними пуш-повідомленнями “надійшов запит на вашу кредитну історію».
У святковий період, коли фактично ніхто не працює, у людини угнали передоплачений номер телефону.
Людина миттєво, протягом години, прив'язала номер до паспорту, але було вже пізно: кредити посипалися як горох.
1500 гривень, 6200 гривень, 11200 гривень. Запит на підвищення ліміту в Монобанку.
Так само швидко постраждала Ira Ilyk звернулася до поліції, звернулася до компаній, які видали кредити.
Через чотири дні після інциденту питання не вирішене і людина майже плаче: «Можливо хтось знає адвоката з таких питань, буду безмежно вдячна будь якій допомозі або консультації з цього питання!!!» (чомусь я не можу у неї коментувати).
Тому що «фінансові компанії» радять звернутися до поліції, а наша поліція (традиційно) захищати громадян не поспішає, відфутболюючи настирну заявницю туди-сюди. І мінцирковим на все це плювати: «Тю, а до нас які питання?»
 
А ось у мене є питання до мамкіних діджиталізаторів: а чи можна було шахраям раніше, в «до-дієві» часи, буквально за пару годин оформити стільки кредитів на паперову ксерокопію паспорту?
“Дієві” ж часто аргументують «так а шо, на паперову ксерокопію теж можна взяти лівий кредит». Вони ж були “в кожному обміннику”, еге ж?
Шось за усі десятиліття мікро-кредитування не було такого шаленого сплеску шахрайства з кредитами, е?
І лише після запровадження Дії та можливості угону цієї цифрової ідентичності шахрайство набуває відчутних ознак лиха національного масштабу.
На гливку основу надбудовуються все більш критичні функції.
Надихнувшись ідями “роль кібербезпеки трохи перебільшена”, цифрові аферисти при владі в основу системи захисту Дії поклали BankID, а той, у свою чергу, заснований на номері мобільного.
І виходить ось така пірамідка: SIMка (низький рівень захисту) – BankID (середній рівень захисту) – цифровий паспорт (найвищий рівень захисту).
Усе це зліплено у єдину систему, не заморочуючись змішанням неприпустимих компонентів і з сильним послабленням загального рівня безпеки усієї дендро-фекальної конструкції.

І тепер, як бачимо на даному кейсі, угнавши сімку, злочинці отримують контроль над нашими документами. Фактично – угоняють цифрову особистість. Яка, згідно ж їхнього ж Закону України – прирівнена до справжніх документів. Тобто довести «я – це я» - стає досить непростим завданням.

Поки що шахраї використовують угнані Дії лише для лівих кредитів, але ж маючи цифрові документи – можна ними і петицію написати, і на виборах проголосувати. І в будівлю на вулиці Банковій зайти, між іншим.

Зараз Дія вийшла на новий рівень відірваності від реальності і надсилає пуш-повідомлення: «увага, вас намагаються обікрасти». Чудово.
Але ці попередженя нічим нікому не допомагає.
Поліція як не працювала – так і не працює. Хоча технологічно розслідування подібних злочинів займає не більше години. Чи може їм онлайн-лихварі приплачують за бездіяльність?
А Дія хай надсилає свої пуш-повідомлення хоч до всирачки.

Тут на днях один жижитальний депутат Верховної Ради пан Ф., який люто агітує за “продаж SIM-карт лише по паспорту» та «примусову реєстрацію ІMEI мобільних телефонів» заявив буквально наступне (мовою оригіналу): "Подделать бумажные выборы значительно проще, чем цифровые".
Заява епохальна. Потужно. На рівні «роль кібербезпеки трохи перебільшена».
Хоча й далека від адекватності, як, власне, більшість заяв «нових ліц».
Не буду розжовувати недоумкуватим чому ця заява – еталонна маячня, просто не бачу резону (ефект Данінга-Крюгера). У нас просто різні мови спілкування – у мене українська, а у них – якась марсіанська.
Але схоже, що вони метуть подібне не просто від природної дурості та дрімучої некомпетентності, а з прямим меркантильним наміром - якнайчастіше та якнайгучніше кричати, користуючись своєї тимчасовою владою: «Все цифрове – це безпечно, це надійно, вірте нам, ми про все подбали».
Але забувають при цьому, що коли закінчиться епоха їхнього царювання – вони стануть такими ж як ми.
По цей бік жижиталізації. Яку вони ж самі наваляли нам на голову.
 
Оригінал допису у Мордокнижці з коментарями "дієвих" - тут.
Топ коментарі
+11
Знести Дію - не достатньо, на жаль.
Ви все одно будете залишатися зареєстрований в Дії незалежно від того, чи ви нею користуєтесь.
Зараз багато людей вимагають від МЦТ ввести так звану опцію opt-out: офіційну заборону громадянина використовувати свої дані в Дії будь-кому, у тому числі йому самому. Щоб в прийти в ЦНАП з паспортом і заблокувати. Але "дієві" роблять вигляд, що не чують цих вимог. Тому що якщо мільйони ломануться в ЦНАПи блокувати свої Дія-акаунти - як тоді проводити "вибори у самртфоні"?
показати весь коментар
11.01.2022 11:05 Відповісти
+8
ну да, не для того чиновники высшего уровня, включая Зеленского, постоянно рекламируют "Д1ю " что бы кто то мог от нее отказываться.... думаю изх задача подсадить как можно больше граждан что бы была возможность проводить удаленное голосование на выборах или референдуме. Иначе эта власть не сможет переизбраться....
показати весь коментар
11.01.2022 11:14 Відповісти
+7
Не прикидывайся. Ни в США, ни в Израиле, нет такого технически-правового абсурда подобного Дии. А нету не от того, Израиль "технологически Федорову в подметки не годится", а потому, что понимают последствия внедрения подобной балалайки.
показати весь коментар
11.01.2022 12:05 Відповісти

Завантаження...