7672 відвідувача онлайн
11 030 44
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Хто кого захистив у перші дні війни?

друзенко,жиляни

Дискусія, яку збурив нездоровий інтерес Державне бюро розслідувань до ролі генерала Сергій Кривонос в обороні Аеропорт Київ - Kyiv Sikorsky Airport, виходить далеко за межі конкретного кримінального провадження, конкретної особистості та конкретного епізоду війни.

Це засаднича дискусія про те, хто врятував українську державність наприкінці лютого - в березні поточного року: влада чи народ? Це питання настільки фундаментальне, що відповідь на нього розділятиме сімʼї і вирішить долю наступних виборів в Україні.

В мене особисто немає сумнівів (і тут я не погоджуюсь зі своїм другом генералом), що Президент Володимир Зеленський дуже гідно повівся у перші дні війни. Тільки за те, що він не втік з Києва у лютому і не погодився на умовний Мінськ-3 у березні, його варто було обрати главою держави в 2019-му. Тоді я аплодував йому стоячи, бо якщо б влада посипалась, ми б наразі повторювали героїчно-безнадійний спротив набагато організованішому ворогу в кращих традиціях УПА. Напевно українські моджахеди відправили б до пекла тисячі росіян, але навряд чи втримали б державу як складну інституційну конструкцію.

З іншого боку, героїзм Зеленського міг би закінчитись так само трагічно, як героїзм Альєнде. Не піднімись весь український народ на боротьбу з агресором, невідомо скільки б встояв Київ під захистом самих ЗСУ. Я був учасником і свідком цього всенародного спротиву, коли безліч недержавних спільнот – від імпровізованих боївок до обʼєднань київських рестораторів – долучились до опору і зруйнували плани ворога на бліцкриг. Добробат "Жуляни", який ніхто з державних мужів не формував, не одягав, не годував і не лікував, і який без усяких голосувань призначив своїм отаманом Сергій Кривонос – лише один з тисяч прикладів. #ПДМШ, що мав у березні більше швидких та кваліфікованих медиків, аніж 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, що захищала Київ, – ще один приклад.

Тому відповідь на питання, хто кого захистив в перші тижні війни: народі – владу чи влада – народ, така ж суперечлива, як стаття 17 Конституції України, яка з одного боку стверджує, що "захист суверенітету і територіальної цілісності України є [...] справою всього Українського народу", а з іншого, що "оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України". За всієї щирої любові та поваги до наших збройних сил, ЗСУ та народ України – не те саме...

Я певен, що правильна відповідь у дискусії, хто кого захистив у перші тижні війни, полягає в тому, що тільки сталевих яєць президента та героїзму ЗСУ чи тільки всенародного спротиву було замало, аби зупинити московську навалу. Ми чудом відбилися у лютому-березні тільки тому, що мали в наявності і перше і друге.

Хоча чому я кажу про це в минулому? Хтось знає бодай один підрозділ Збройні Сили України🇺🇦Аrmed forces of Ukraine🇺🇦, який би повністю був на бюджетному фінансуванні і який би не одягали, годували, оснащали, екипірували, заправляли та ремонтували волонетери?

Для мене символом цієї війни напевно назавжди залишаться наші бойові конячки, звезені до України з усього світу. Я абсолютно певен, що в жодної армії світу немає такого строкатого автопарку, як у сил оборони України 🙂. Від антикварних радянських "Жигулей", "Буханкок" та УАЗів до новісеньких американських Humvee та британських Mastiff. А між ними – десятки представників європейського, японського та північноамериканського автопрому. Причому про жодну централізовану закупівлю не йдеться: тисячі, якщо не десятки тисяч, нових і вживаних автівок в Україну завезли волонтери з усього вільного світу.

Саме в цій єдності державних інституцій та українського народу – ключ до нашого успіху. Запорука успішного опору чисельнішому та ресурснішому ворогу.

Але щойно ця динамічна рівновага між внеском владних інституцій і громадянського суспільства у наш героїчний опір оскаженілому агресору порушується і влада забуває, що не Зеленський особисто врятував Україну, спокушаючись думкою, що тепер Україна – їхній трофей по праву переможця (хоча до перемоги ой як ще далеко), ми стаємо слабкішими і даємо ворогові шанс.

Коли вам починає здаватися, що #ЗСУ під мудрим проводом Верховголовкома здатні самотужки, без всенародної підтримки, перемогти сильного і підступного ворога, просто подивіться, на чому їздять наші героїчні воїни. А потім подумки спробуйте залишити їх лише на казенних автівках, які централізовано придбав український уряд. І ви одразу зрозумієте, що тільки разом ми маємо шанс на перемогу.

Надто рано ділити шкуру невбитого російського ведмедя. І зовсім неприйнятно хтиво дивитись на Україну, як на заслужений трофей. Надто рясно український народ полив і продовжує поливати цю землю своєю кровʼю, аби вона стала чиїмсь трофеєм! І байдуже, це рашист х@йло, космополіти-олігархи чи українські можновладці...

Топ коментарі
+37
На сьогодні по факту наші воїни вмирають за пройоби зєлі. Некомпетентність, нарциссізм, повна відірваність від реальності вкупі з мєлочною мстивістю? Вам не здається що я описую психологічний портрет пуйла, але нажаль це все наше фсьо, світ у віконечку зєлєбоба. Спитайте себе, свідки Зєлєнського, чи вмирали б зараз від тортур азовці? Чи летіли б зараз ракети на мирні міста України? Чи не вмирали б зараз наші воїни відбиваючи кожен клаптик нашої землі, яку продав наш керманич? Як зелене чмо будувало дороги замість переозброювати ЗСУ, як воює прямо зараз з опозицією замість кацапів, як чергові розкрадачі грошей для армії чудово почувають себе при цій владі?
показати весь коментар
04.09.2022 07:16 Відповісти
+34
Мене вчили одній прописній істині - героїзм потрібен там де все просрали. Із Зєлєю те саме. Президент який не витримує ніякої критики як професіонал, який не те що не передбачив окупацію і не підготувався до неї, але і зробив все можливе, щоб розвалити держоборонзамовлення за свої 3 роки, і я ніколи не повірю що чонгар розмінував якийсь шпіон СБУ. Це тільки в казках один шпіон зупиняє вороже військо, в реальності це мережа, кінці якої йдуть на гору. І навіть маючи 100% підтвердження від розвідки Штатів про напад воно (не можу по іншому назвати це бидло) не хоче розганяти паніку і втрачати 7 мільярдів доларів для свого шефа Коломойського! Ну і як вишенька на торті "бо не втік". Тут всього два висновки: 1) героїзм відчаю, коли розумієш, що все скінчено 2) договорняк коломойського з пуйлом про офіційну передачу повноважень Януковичу. В першому випадку фєєріческая некомпетентність, в другому, просто зрада національних інтересів України. Проблема в тому, що чим далі ми будемо затягувати з незалежним розслідуванням цієї мерзоти, тим більше вони спрячуть кінців у воду.
показати весь коментар
04.09.2022 06:59 Відповісти
+29
Якби не бездіяльнвысть Боневтіка, війни в таких маштабах і тисячних жертв, зруйнованої країни могло б і не бути. Якби ворог бачив, що країна готова до оборони і дасть жорску відповідь. Поїдьте подивіться кордон з Білорусією. Як він укріплений. А чому до війни влада нічого не робила? За Чонгар я вже мовчу. Те, що було укріплено, все зняли...
Кров і жертви на совісті влади.
показати весь коментар
04.09.2022 08:15 Відповісти

Завантаження...