9394 відвідувача онлайн
6 962 20
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Неприпустимо позбавляти родини загиблих в бою військових допомоги

Родини загиблих в бою не отримують виплати за загибель через те, що вважаються зниклими без вісті, а зарплату бійців не отримують, бо причини зникнення не встановлені, хоча є відео бою

Після оприлюднення відео кривавої атаки бійців 56-і бригади на Піски 5 вересня, до мене звернулась Тетяна Липитенко - мама одного з бійців, 27-річного Михайла Липитенка, розвідника бригади, мужнього та досвідченого воїна.

Вона попрохала втрутитись у бюрократичну розбірку. Бійці, які не повернулись з тієї атаки, і чиї тіла не були евакуйовані, визнані зниклими без вісті.

Родини з дітьми не отримують гроші - бо зниклий без вісті значить, на бюрократичній мові, прирівнюється, фактично, до самовільного залишення частини. І ні грошей за загиблих ні заплату за живих родини не мають.

Цензор.НЕТ Изображение

Вважаю за необхідне, щоб Міноборони та ЗСУ навели лад у роботі з родинами зниклих бійців. Їм потрібна увага та потрібно визначити особливий статус - "зник без вісті при виконанні бойового завдання через неможливість евакуації", щоб усі виплати зберігались.

Бо не можна ставитись до воїна як до самовільно залишивших частину.

Це має означати, що воїн вирушив на бойове завдання, і відповідальність за її повернення на його командирах, він залишається на завданні, якщо не визнано інше. І усе, що має належати бійцю та його родині має видаватись. Через певний час, наприклад 6 місяців, якщо даних про перебування нема, командування має ухвалити рішення про статус бійця - чи вважати його загиблим.

А поки такого рішення нема - родина має отримувати кошти.

Прошу народних депутатів розглянути питання та визначити ці процедури у законному порядку. Бо рахунок зниклих йде на тисячі.

Слава українським воїнам, які йдуть у бій за свій народ, ми мусимо зробити усе належне для їхніх родин, неприпустимо позбавляти родини допомоги взагалі.

Топ коментарі
+11
Щоб ви здохли злодюги
показати весь коментар
12.12.2022 12:49 Відповісти
+11
Юрію, Ви підняли болюче питання. Мені "пощастило", тіло сина винесли з нуля побратими, відразу ж повідомили по телефону, сказали, що офіційно військомат повідомить наступного дня. Військомат мовчав і з погано прихованою надією запитував - "Може пропав безвісти?", штабні мовчали. Довелося самотужки обїздити морги міста, в черзі львіські сіміки підказали, що потрібно розшукувати через бригадного сіміка, сусіди, які двома тижнями раніше поховали родича, дали телефон відповідальної в обладміністрації. Тільки на дев'ятий день привезли тіло мого сина, і це при тому що я знав побратимів, оскільки неодноразово бував у них, знав де за яких обставин, коли загинув син, обривав телефони військомата, сіміка. Потім бюрократична тяганина з військоматом, штабом бригади, аби його діти отримали належне. Я уявляю які перепони доводиться долати звичайним людям з далеких сіл. А на цвинтарі більшість могил "тимчасово невідомі", які для рідних "пропали безвісти". Як формально "пропали безвісти" хлопчина ПТВшник і весь розрахунок, яких на очах сина розстріляв танк, а потім тіло розчавив гусеницями і від тіла нічого не лишилося, або пасажири машини в яку влучив 152 калібр. Формально вони "безвісти пропали", хоча свідки є. Вірніше були, бо згодом також загинули і свідків вже нема.
показати весь коментар
12.12.2022 16:17 Відповісти
+9
Судді утікачі усе отримують та ще повертаючись відсуджують мільйони компенсації...
показати весь коментар
12.12.2022 13:20 Відповісти

Завантаження...