11336 відвідувачів онлайн
8 821 28
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

У нас не має бути невідомих солдатів

смерть,втрати,похорони

Міноборони, управління цивільно-військового співробітництва ГШ, офіс омбудсмена мають створити єдину систему та відкриту комунікацію по пошуку полонених, зниклих без вісті та загиблих, які залишились на окупованій території.

Кожного дня мені пишуть близькі, мами, дружини. Військова частина повідомляє інформацію, що чоловік, син загинув або зник за таких-то обставин там-то. Допоможіть знайти або дізнатись інформацію про його долю, обставини, знайти підтвердження, оформити статус. Ці пошуки - це клопітка та важка робота.

Є гаряча лінія Міноборони, але навіть якщо туди дозвонитись, вони не вирішують такі питання.

Близькі людей, які звертаються, кожного дня з таким проханням, пишуть, звичайно, не тільки мені, а багатьом. Вони шукають надію, шукають хоч якусь ниточку. Вони обзвоняюють лікарні та морги. Вони змушені дивитись усі російські інформаційні помийки, роздивлятись тіла наших загиблих, з яких знущається ворог, питають чи бачив хтось у полоні, вони у суцільному стресі, витрачають багато часу. Ходити до усіх державних установ, до полції, ДБР, витрачати дуже багато часу.

Це принизливо для держави. Хіба люди, які шукають близького воїна мають щось у когось випитувати? Вони мають отримувати компетентну інформацію одразу після запиту, одразу отримувати номер для зв'язку. Доля та життя наших воїнів потребують особливого піклування. Родина має знати, що держава не пропустить важливу інформацію, буде робити все для максимально точної деталізації, перевірки, пошуки, включення у списки на обмін живих полонених або тіл загиблих. Має бути одна лінія та люди, які завжди вийдуть на зворотній звязок. Які б моніторили інтернет, і створили б єдину базу, і комунікували з усіма військовими частинами та структурами, які відповідають за контакти зі структурами, які здійснюють обміни.

Зниклих без вісті - кілька тисяч. Це велика кількість людей, у яких є близькі, що живуть надією, і ми маємо бути максимально уважні до тих, хто був у нашому строю. Бо їхня кількість зростає, кожного дня.

Треба вести пошуки у тих районах, де така можливість з'являється, треба вимагати оформлення пояснень.

Мій добрий товариш, якого я дуже поважаю, командир батальйону, зник без вісті ще у травні. Я бачив розслідування ВСП, воно містить одну інформацію, я говорив про нього з наступним комбатом - інша інформація. Хотілося б максимально точно знати, що трапилось, що бачили свідки, на що сподіватись. Чи є можливість встановити район ймовірного пошуку тіла, чи можна його там знайти, чи можна додати в список на обмін тіл, якщо він загинув, і обмін полоненими, якщо живий.

Хтось має дбати. У нас не має бути невідомих солдат.

Топ коментарі
+21
Пан Бутусов
Вопрос к вам
В Украине среди
ПОРЯДОЧНЫХ ЖУРНАЛИСТОВ
Нет солидарности?
Никогда не забуду
Одной пресс- конфереции
Президента Трампа
В зале сидели ,по- видимому,
Самые знаковые
Мэтры мировой журналистики
Уверена - у каждого был заготовлено вопрос
Но !!!!!!!!!!!
Когда один из журналистов задал очень неудобный вопрос
И Трамп на него не ответил
И сказал - следующий
Следующий журналист
Просто повторил
НЕУДОБНЫЙ ВОПРОС
Трамп снова не ответил
Когда и следующий журналист,
Отказавшись от СВОЕГО ВОПРОСА
ПОВТОРИЛ неудобный вопрос
Трампу пришлось ответить
А украинская журналистика
Это по большей части
ЧЕГО ИЗВОЛИТЕ?
показати весь коментар
25.02.2023 17:18 Відповісти
+19
Простите меня
Но я не по теме
После вчерашней пресс - конференции президента
Не могу прийти в себя
Всегда понимала
Что Зеленский лишен эмпатии к людям
Ровно также,как и путин
Но ,в отличии от путина
Зеленский умеет СЫГРАТЬ
Эмпатию
Вчера он ее сыграл
По отношению к американцам
Бразильцам
Австралийцам
И многим другим
Не повезло только
Украинцам и китайцам
Китайскую журналистку
Президент буквально унизил
Способом общения
А на вопрос украинской журналистки
Даже не потрудился ответить
Он всех нас не уважает
Ему плевать на нас
На наши смерти
На то,что некоторые из нас
ПОТЕРЯЛИ ВСЕ
Мне вчера стало страшно. ...........
показати весь коментар
25.02.2023 17:09 Відповісти
+17
Зниклими безвісти/невідомими солдатами можуть перейматися насамперед їх родичі, небайдужі журналісти, активісти та волонтери. Владі ця проблема не дуже цікава, бо тут не зробиш гарних фото чи відео для піару, а часу, коштів та зусилль треба витратити чимало. У нас ********** розповісти, як у рашистів не цінують людей, не переймаються загиблими та пораненими і т.п. от тільки не згадують що у самих ситуація не набагато краща. Безумовно, якщо не лише Юрій Бутусов, а й інші відомі журналісти не мовчатимуть, родичі загиблих та суспільство будуть активно цікавитися цим питанням це змусить владу до якихось рухів в цьому напрямку, але особливого завзяття однаково не спостерігатимемо.
показати весь коментар
25.02.2023 15:27 Відповісти

Завантаження...